A ZEVEN B0SK00PSE INWONERS ONDERSCHEIDEN WERELDWINKEIDAG BRUIDSPAAR BENDERS BLIJ MET BEZOEK JONKMAN BILL BANANENSCHIL IN BETHEL SCHOOLPLEIN WORDT MARKTPLAATS 19E BOOMKWEKERIJ-KANOTOCHT MOEDERDAG CONCERT EXCELSIOR ACTIVITEITEN IN HET PRAATHUIS UITGAANSDAG KW ROMMELMARKT INFORMATIEAVOND GASTOUDERBUREAU pagina 6 Hart van Holland 5 mei 2004 WADDINXVEEN/BOSKnnT Door Paulien de Graaf Boskoop - In de raadzaal van het Boskoopse gemeentehuis werden donderdag 29 april zeven inwoners onderscheiden. Allen werden benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Op dit moment worden in heel Nederland personen onderscheiden in de verschil lende ordes. Ook in Boskoop komt een deel van de lintjesregen neer." Zo opende burgemeester J. Rijsdijk de samenkomst. Mevrouw E.A. de Regt-Schneiders en de heren C. Hoogendoorn, A.J. Blok, A.G. Grootendorst, J.A.M. Bontekoe, J. van Dam en G. Koetsier en werden onderscheiden voor hun trouwe en langdurige vrijwilligerswerk bij onder meer sportverenigingen, kerken en ouderenhulp. Onder belangstelling van familieleden werden de gedecoreerden door burgemeester Rijsdijk uitgebreid in het zonnetje gezet. "Het heeft Hare Majesteit de Koningin behaagd om u te benoemen in de Orde van Oranje-Nassau" en ver volgens kregen zij de bijbehorende versierselen opgespeld. De echtge notes en mevrouw De Regt ontvin gen ook een bos bloemen uit han den van burgemeester Rijsdijk. De burgemeester toonde zich ver heugd over het aantal personen dat dit jaar onderscheiden werd. "Het toont dat Boskoop een groot aantal zeer betrokken inwoners heeft dat het meer dan waard is om door Hare Majesteit te worden onderscheiden." Verschillende van de onderschei den personen waren onder valse voorwendselen naar het raadhuis gelokt. "Zeer verrast," en "heel trots en vereerd," waren veel gehoorde reacties. Waddinxveen - Het schoolplein van het Coenecoop College aan de Dreef 2 verandert op 8 mei tussen 9.00 en 15.00 uur in een openbare marktplaats. Daar brengen leden van de hervormde gemeente "de Rank" tweedehands spullen voor een betaalbare prijs aan de man. Speciaal voor de kinderen heeft het organisatiecomité diverse attracties geregeld en een spellencircuit uit gestippeld. Alle ingezamelde materialen wor den eerst gecontroleerd, gerepa reerd en gesorteerd vóórdat ze op 8 mei worden verkocht. Sommige artikelen zijn zelfs spiksplinter nieuw. Het assortiment is groot en divers. Over 30 marktkramen staan artikelen uitgestald als antiek en curiosa, bloemen en planten, boe ken, cd's en videobanden, maar ook klein meubilair, kleding en huishoudelijke apparatuur. De opbrengst wordt besteed aan verschillende goede doelen: 60% is bestemd voor jeugd- en evangelisa tiewerk en activiteiten van de Even ementencommissie De Rank, de resterende 40% wordt verdeeld onder de goede doelen OZG, een kinderdorp Hebron op Curacao, St. tot Heil des Volks in Amsterdam, St. Hospice in Gouda, een jongeren project van "de Rank" in Kroatië en het ZWO project van de diaconie van "de Rank". Waddinxveen - in de Wereldwinkel Waddinxveen wordt op zaterdag 8 mei aandacht besteed aan Wereldwinkeldag. Het thema is "Van harte welkom". Er zullen speciale recepten aanwezig zijn, die met ingrediënten uit de wereldwinkel thuis te bereiden zijn. Ook zijn er cadeaut jes te koop in allerlei prijsklassen en iedereen die een cadeaut je voor moeder koopt van 5,- of meer krijgt een klein presentje. Op de tassen en manden krijgt men op 8 mei bovendien 10 korting. De Wereldwinkel is te vinden op het Koningin Wilhelm- inaplein. Boskoop - Kanovereniging 't Schouwtje houdt zaterdag 15 mei voor de 19e keer de Boomkwekerij kanotocht. Uit de hele regio zullen watersporters Boskoop met een bezoekje vereren. Zij zullen van de gelegenheid gebruik maken het dorp met de kano te verkennen. Alleen op deze dag is het immers mogelijk alle bruggen te passeren zonder dat men zelf uit de kano hoeft! De leden van de kanovereni ging verzorgen de bediening en zorgen er tevens voor dat de tocht op een veilige manier verloopt en zo min mogelijk overlast geeft voor aanwonenden. Zoals ieder jaar is ook nu de route enigszins aangepast en ongeveer 18 km lang. Dit jaar wordt vertrok ken bij het Onderzoekscentrum voor de Boomkwekerij (het proef station voor de boomkwekerij) aan het Reijneveld 153. De koffie staat klaar om 9.00 uur en er wordt gestart om 10.00 uur. ledereen die over enige kano-erva ring beschikt, kan deze tocht mee varen. Er liggen zo hier en daar best wel kano's in Boskoopse achtertuinen die te weinig worden gebruikt en helemaal groen zijn aangeslagen. Deze tocht is dus een uitgelezen moment de kano te voorschijn te halen en deze dag mee te varen. En voor diegenen die niet over een eigen kano beschik ken, neem contact op met de orga nisatie, misschien is er nog een bootje te huur voor deze dag. De deelnamekosten zijn 3.50 per persoon vanaf 12 jaar, hiervoor krijgt men twee consumptiebon nen en voor de deelnemers die de tocht tot een goed einde weten te brengen wacht een beloning in de vorm van een echte "Boskoopse" herinnering! Voor meer informatie en aanmel den: 0172-214157/06-20653438, 0172-215248, info@hetschouwtje.nl of www.hetschouwtje.nl In de nacht van 1 op 2 mei is op mysterieuze wijze onze skelter verdwenen! Wie heet hier meer van? 079-5933071 Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Het bruidspaar Benders was zichtbaar blij met het bezoek van Burgemeester F. Jonkman vorige week dinsdag. De burgervader bezocht het echtpaar in verband met hun 55-jarig huwelijksjubileum. Naast het overbrengen van de felicitaties en bloemen namens het gemeentebestuur, nam de heer Jonkman ruim de tijd voor een gezellig gesprek met het bruidspaar. Ze spraken onder meer over spruitjes en andere groenten die op de twee volkstuinen van de heer Ben ders worden verbouwd. Ook het feit dat de heer Benders jarenlang bij de afdeling plant soenen van de dienst Openbare Werken en Bedrijven van de gemeente Waddinxveen werk te, kwam uiteraard aan bod. Waddinxveen - Stichting Gastou derbureau Waddinxveen houdt maandag 10 mei een informatiea vond voor aspirant-gastouders uit Waddinxveen, Moordrecht, Zeven- huizen-Moerkapelle, Gouda, Rijn- woude en omliggende gemeenten. Op deze avond wordt verteld wat het betekent om kinderen, veelal van werkende ouders, op te vangen in eigen huis of het huis van de opvangkinderen. De informatiea vond vindt plaats in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bij- nenpad 1 van 20.00 tot 22.00 uur. Belangstellenden zijn van harte welkom. Boskoop - Harmonie Excelsior geeft I zaterdag 8 mei een moederdagcon eert op de Boskoopse markt. He- concert begint om 14.00 uur en zal I ongeveer één uur duren. Excelsio-1 staat aanstaande zaterdag voor he: eerst onder leiding van haar nieu we dirigent Tom Reitsma, die Excel I sior sinds 1 maart onder zijn hoede heeft. Excelsior heeft speciaal voor del zomer een programma samenge I steld uit vlotte muziek. Naast bekende muziekstukken zoals I Gershwin for Everyone, SomethingI Stupid en de Romanian Rhapsody, I kan het publiek ook al genieten var I enkele nieuwe werken, waaronde-1 de Doe Maar Medley. Excelsic l nodigt het Boskoopse publiek, met name de moeders, van harte uit or I een poosje te komen luisteren o: de Markt. Boskoop - In het Praathuis gaar| Stichting Boskoop Creatief, Stief I ting Ontmoetingscentrum Snijdei-1 wijk en Stichting Zoetermeerse Kir-1 deropvang een samenwerking aar In mei en juni worden er een drieta I activiteiten aangeboden bestem; I voor de kinderen van de KidsClufc I die tegenwoordig in het Praathuis hun opvang hebben. Op maandag 10 en donderdag lil mei verzorgt Truus Martens var I Stichting Boskoop Creatief eer I workshop tekenen en schilderer De SOCS verzorgt op dinsdag 1 jut een workshop werken met hout I onder leiding van llona van Elswijk Deelname is niet verplicht. Op basis van de ervaringen diet samenwerkende organisaties I opdoen, wordt er gekeken of e l voor een volgend schooljaar eer vervolg komt. Boskoop - De Katholieke Vrouwe' I Vereniging brengt dinsdag 11 m£ I een bezoek aan de Koninklijke I Marine in Den Helder. Na een vide I opresentatie wordt uitleg gegever I over het wel en wee van de Konink- f lijke Marine, 's Middags krijgt mer een rondvaart door de haven er wordt er een bezoek gebracht aar het Marinemuseum en een ondeH zeeboot. Vertrek om 8.15 uur vanat de Overslag. Boskoop - De Rommelmarktconv missie van de Gereformeerd: Gemeente houdt zaterdag 8 me een rommelmarkt. De opbreng-- van de rommelmarkt is bestem; voor Stichting 'De Vluchtheuvel Stichting 'Zobero' en bestedinger binnen eigen gemeente. De rom- melrharkt wordt gehouden van 93 tot 16.00 uur op het parkeerterrei aan de Mendelweg. ledereen 1 welkom. Oude bekende De heer 'Jan Benders' is voor veel Waddinxveners een 'oude beken de' door zijn werk bij de plantsoe nendienst. In 1986 nam hij afscheid van zijn werkgever. Hij werkte toen als opzichter. Daarnaast was de heer Benders maatschappelijk actief, onder meer als lid van de vroegere BB (Bescherming Bevol king) en vrijwilliger van de EHBO vereniging en de Gouwebloem. Voor zijn betrokkenheid bij de Waddinxveense samenleving ont ving de heer Benders in 1986 uit handen van toenmalig loco-burge meester Karei van Soest de zilveren eremedaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. Ook mevrouw Benders is graag gezien in 'het Waddinxveense'. Geksche rend wordt zij wel eens Majoor Boshard genoemd, omdat zij altijd voor iedereen klaar staat. Mevrouw Benders werd geboren in Boskoop en meneer Benders in Alphen aan den Rijn. Het echtpaar trouwde in 1949 in Alphen aan den Rijn. Een jaar later verhuisden ze naar Waddinxveen, waar drie zoons werden geboren. Inmiddels zijn er ook zes kleinkinderen. Alle kinderen en kleinkinderen wonen in Waddinxveen. Hiervan geniet het echtpaar Benders volop. Het huwelijksfeest werd in huiselijke kring gevierd. Boskoop - Cabaretier Herman Boon staat zaterdag 8 mei in gebouw Bethel op de planken met één van zijn fascinerende, knotsgekke shows voor kinderen. Deze keer draait het allemaal om Bill Bananenschil en zijn kinderkookcafé 'De Halve Gare'. Gedurende twee keer drie kwartier beleeft het publiek hilarische momenten als Bill gaat proberen een klus tot een goed einde te bren gen. Het optreden, waar ook muziek in zit, begint om 14.00 uur. Kaarten kosten 3,50 en zijn te reser veren via telefoonnummer 0172- 610622 of 06-42583663, of verkrijg baar voor aanvang aan de zaal. (Foto: EO)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6