NOTA UITGANGSPUNTEN TRIANGEL VASTGESTELD HET REGENDE LINTJES IN WADDINXVEEN: TIEN GEDECOREERDEN! PROGRAMMA SPORTWEEK KAMPIOENEN BIJ WADDINXVEEN: Fl, F2 EN E2 ALGEMENE LEDEN VERGADERING PVDA KOPPELKLAVERJAS- AVOND Hart van Holland 5 mei 2004 I^^WADDI N XVE EN/BOSKOOP Bezige bijen nnnr Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Tijdens de tradi tionele lintjesregen kregen maar liefst tien Waddinxveners een Koninklijke Onderschei ding. In een feestelijke raadzaal ontving burgemeester Jonkman zijn eregasten en hun familie en vrienden. De burgervader had voor alle gedecoreerden een persoonlijk woord. Hij roemde hun inzet en maatschappelijke betrokkenheid. De scheidende burgemeester maakt zich al jaren sterk voor een Waddinx veen, waarin mensen nauw betrokken zijn bij elkaar. De tien gedecoreerden werden allen benoemd tot lid in de Orde van Oranje-Nassau. Eén van de gedecoreerden, de heer Leo Ver- weij, kon door familieomstan digheden niet bij de uitreiking aanwezig zijn. Hij kreeg zijn onderscheiding later die don derdag in een aparte bijeen komst. Burgemeester Jonkman noemde alle decorandi "bezige bijen, die hard nodig zijn in onze samenle ving." Onderstaand overzicht geeft een beeld van de activiteiten, die de onderscheiden Waddinxveners in het dagelijks leven ontplooien. Mevrouw G.P. van der Ark-Ver steeg kreeg haar lintje onder meer, omdat ze jarenlang Nederlandse taalles gaf aan de inwoners van het asielzoekerscentrum. Daarnaast is zij een actief lid van Amnesty Inter national en één van de drijvende krachten achter de organisatie van de Wereldwinkel. Sinds 1997 heeft mevrouw van der Ark zitting in de Kerngroep Ontwikkelingssamen werking Waddinxveen en sinds 2000 in het Platform Duurzaam Waddinxveen. Mevrouw van der Ark is voor beide organen een onmisbare schakel 'achter de scher men'. 'Mevrouw H.J. Both-de Jong en de deer A.J. Both ontvingen beiden een onderscheiding. Het echtpaar i is nauw betrokken bij verschillende goede doelen'. Mevrouw Both col lecteert voor het Koningin Wilhel- minafonds, Brandwondenstichting, hartstichting en het Prinses Beatrixfonds. Daarnaast is zijn een actief vrijwilliger bij de Gouwe- oloem, de kerk, het Nederlandse «de Kruis én bestuurslid van de Waddinxveense afdeling van de Vrouwenbond. Ook de heer Both is een actief man. Hij is al jarenlang penningmeester van de Gouwe- oioem en van de Waddinxveense afdeling van de Nederlandse kan kerbestrijding. Hij beheert niet alleen de financiën, maar helpt ook bij de organisatie rond de collectes. De heer Both is wijkhoofd voor de Nederlandse Hervormde Kerk, bestuurslid van de Hartstichting, de bewonerscommissie Bomenwijk, het plaatselijke radiostation RTW en medeorganisator van de '5 mei bevrijdingsconcerten'. De heer P. Hofstra kreeg zijn onderscheiding onder meer voor zijn grote inzet bij de Roteb in Rot terdam. De heer Hofstra wist tal van grote nieuwe klanten binnen te halen, die belangrijk waren voor de ontwikkeling van het bedrijf, dat een sociaal-maatschappelijke functie heeft. Daarnaast was de heer Hofstra ook op andere gebie den actief. Hij was voorzitter van de ouderraad van diverse scholen en penningmeester van de Stich ting Streekmuziekschool Waddinx veen en het Bestuur Kerken in Gouda e.o. Sinds 2002 is hij vice- voorzitter van het Toonkunstkoor in Gouda. De heer H. van 't Spijker was werk zaam in het onderwijs, onder meer als adjunct-directeur van het Coen- ecoopcollege. Hij zet zich nog altijd in voor de jeugd en schrijft bijvoor beeld wekelijks artikelen voor de jeugdrubriek van het blad 'De Wekker' (een uitgave van de Christelijke Gereformeerde Kerk). De heer van 't Spijker is erg actief in de kerkgemeenschap. Hij is sinds 1970 eindredacteur van het gemeenteblad 'De Waakvlam' en was ouderling en preses van de Kerkeraad van de Christelijk Gere formeerde Kerk in Boskoop. De heer T. Lesschen is vooral actief binnen de sport. Hij verzorgt door weer en wind de distributie van het clubblad van basketbalver eniging Flyers en schrijft ook arti kelen in dit blad. Daarnaast is de heer Lesschen coach en stelde hij ten behoeve van de jubilea specia le jubileumboeken samen. Bij Korf balvereniging Korbis verzorgt de heer Lesschen het terrein om het clubhuis en de velden, de ledenad ministratie en de verslaglegging van de ledenvergaderingen, leder jarig jeugdlid wordt door de heer Lesschen persoonlijk verrast met een felicitatiekaartje. De heer Staring is de enige deco- randus die niet in Waddinxveen woont. Hij is inmiddels verhuisd naar Gouda, maar is altijd zeer betrokken geweest bij de Waddinx veense samenleving. De heer Sta ring is al sinds 1948 lid van de muziekband van het Leger des Heils, gaf hier onbezoldigd les en maakte de instrumenten schoon. Ook is hij vrijwilliger bij de weke lijkse kledingbeurs. Sinds 1993 speelt de heer Staring bij muziek vereniging Concordia, waar hij onder meer lesgeeft en zorgt voor schone instrumenten. De heer Stougie staat vooral bekend om de steun die hij gaf aan mensen in nood. Hij had een druk ke baan als accountant en was daarnaast actief in het kerkelijke en sociaal-maatschappelijke leven in Waddinxveen en daarbuiten. De heer Stougie was onder meer pen ningmeester van de Stichting Chr. Mavo, de mannenvereniging Wad dinxveen, het Hervormd Verband in Alphen a/d Rijn en ouderling, diaken en controle-accountant van de Nederlands Hervormde wijkge- meente in Waddinxveen. Mevrouw W.C.M. Verweij-van Berkesteijn is actief op verschillen de terreinen. Aan het eind van de jaren vijftig begon zij met vrijwilli gerswerk als leidster bij de Scou- tinggroet St. Victor. Later werd zij lid van de Vrouwen van Nu, waar ze presidente was. Mevrouw Ver- weij is ook actief in Zorgcentrum Souburgh, onder meer in de biblio theek. Daarnaast is zij zeer betrok ken bij de Sint Victorparochie, onder andere als lid van het kerk bestuur en met de organisatie van activiteiten voor de 'Stichting tot Behoud van de st. Victorkerk'. De heer L.J.G.A. Verweij tenslotte is een allround man. In de jaren zestig en zeventig was hij leider bij een jeugdclub in Moordrecht en lid van de orde van de Stichting Johan nes Onthoofding, die ernstig zie ken en stervenden begeleidt. In 1986 was de heer Verweij oprichter van het jeugdkoor His Revolution, waar hij ook dirigent werd. Een jaar later werd hij voorzitter van het regiomannenkoor Die Gouwe Sanghers. In de afgelopen tien jaar was de beer Verweij onder mee betrokken bij het asielzoekerscen trum én spande hij zich als voorzit ter van muziekvereniging Concor dia enorm in voor de realisatie van een nieuw verenigingsgebouw. KERKDIENSTEN - 9 mei Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Gezinsviering pastor A. v.d. Helm. Immanuelkerk 10.00 uur ds. C. de Jong. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. K. de Vries; 16.30 uur ds. E. Brink. De Rank 10.00 uur ds. C. v.d. Berg; 18.30 uur ds. N. van Kampen- Boot. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. R. de Reuver. Herv. kerk 9.30 uur ds. A.A.A. Prosman; 18.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9.30 uur mw. N. Rijne- veld. Chr. Geref. kerk 9.30 en 17.00 uur ds. S.B. v.d. Meulen. Geref. Gem. 11.00 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen (in Ger. Kerk, Zijde 11). Chr.gem. Bethel 9.30 uur Thomas Oskam. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Waddinxveen - De PvdA afdeling Waddinxveen houdt maandag avond 10 mei een algemene leden vergadering in Kreater aan de Kerk straat 13, aanvang 20.00 uur. Het hoofdonderwerp van deze bij eenkomst is de locatiekeuze voor het nieuw te realiseren hoofd(win- kel)centrum van Waddinxveen. Ook zal de PvdA-fractie op deze avond een tussentijdse rapportage uit brengen over de momenteel in de gemeente gevoerde kerntakendis cussie. De avond is voor iedereen toegankelijk. addinxveen - In de raadsver- gadering van woensdag 28 april t,B t'e 9emeenteraad de aan- 9 Paste versie van de Nota van j Sangspimten vastgesteld. In komende maanden zal ste denbouwkundige Gijs van den a ?men de plannen voor Trian- nader uitwerken. Daarbij zal van a meer gebruik maken L- ideeën die zijn voortge- en de themapanels. De realisatie van de nieuwe Woonwijk Triangel komt m steeds dichterbij. Tot 12 WflrU nden alle inwoners van van ,|!nxveen reageren op de Nota U'tgang^nten. In deze Nota ten h amk'ties en uitgangspun- .i. eschreven, die de gemeente riiltp V0?r c'e n'euwe wijk. Belang- Drn "Onderwerpen uit het college- baa?h3nlrTla van B&W, zoals leef- tiin i e!r en soc'ale betrokkenheid er n de plannen verwerkt. Ook is duJme aandacht voor milieu en (jj+dr a^m^e.id- Dit komt mede tot ,9 'n het gekozen motto, n9el, een duurzame klank'. i^ns de formele inspraakproce dure maakten diverse mensen, bedrijven en verenigingen gebruik van de inspraakmogelijkheid. De ingebrachte ideeën en opmerkin gen hebben, waar mogelijk, geleid tot aanpassingen in de Nota van Uitgangspunten. In de themapanels, die door het projectmanagementbureau Trian gel zijn ingesteld, worden verschil lende thema's die een belangrijke rol spelen in de Triangel door inwo ners nader uitgewerkt. In vier panels - Wonen, Milieu-Duurzaam heid, Verkeer en Voorzieningen - denken ruim honderd mensen mee over de inrichting van Triangel. De panels zijn inmiddels diverse keren bij elkaar gekomen en er zijn al veel interessante ideeën naar voren gebracht. De nieuwste versie van de Nota is nu beschikbaar op de gemeente lijke website: www.waddinxveen.nl/triangel. Bij het projectmanagementbureau Tri angel (e-mail: pmbtriangel@wad- dinxveen.nl) kunnen inwoners hun vragen, reacties of suggesties over de ontwikkeling van Triangel kwijt. Waddinxveen - Stichting Wijkwerk de Zuidpias heeft op vrijdagavond 7 mei haar maandelijkse koppelkla- verjasavond. Aanvang 20.00 uur in Het Zuidhonk aan de Zuidplaslaan 552. leder klaverjaskoppel is van harte welkom. Waddinxveen - In het kader van de jaarlijkse Waddinxveense Sport week draait met ingang van woens dag 5 mei het Sportweek Lunapark voor de jeugd op het evenementen terrein bij 'De Sniep'. Ook wordt vrijdag 7 mei het Sportweekvoetbal (7 tegen 7) weer vervolgd. De wed strijden vinden plaats op het WSE- terrein en beginnen in de regel om 19.00 uur. Het restant van de nog.te spelen wedstrijden vindt plaats op 21 en 28 mei en eventueel 4 juni. Op woensdag 12 mei (vanaf 13.00 uur) en zaterdag 15 mei (vanaf 8.00 uur) wordt op het terrein van de voetbalvereniging Wadddinxveen het jaarlijkse schoolvoetbaltoernooi gehouden. Op woensdag 12 mei begint om 13.30 uur ook het klaver- jastoernooi voor de 60-plussers in het Anne Frankcentrum. Waddinxveen - Bij voetbalver eniging Waddinxveen werden 3 teams kampioen: F1, F2 en E2. De laatste wedstrijd van F1 was tegen dorpsgenoot Be Fair F1 Waddinxveen moest winnen om kampioen te worden. Wad dinxveen kon zijn eigen spel spelen en had een goede start. In de 15e minuut was uit een goed geno men vrije trap, raak en Waddinx veen kon de 0-1 aantekenen. Na de rust waren de betere kansen voor Be Fair maar de keeper hield de ene na de andere bal uit het doel. De kansen die Waddinxveen had gin gen er ook niet in en na spannende momenten floot de scheidsrechter af. Waddinxveen F1 en Be Fair F1 hebben evenveel punten. Traditie getrouw sprongen de spelers en speelster met hun voetbalkleren onder de douche en het feest kon beginnen. zaterdag 24 april moest het voor Waddinxveen E2 tegen Olympia E4 gebeuren. Olympia stond aan kop met een wedstrijd meer gespeeld, winst voor Waddinxveen zou op basis van doelsaldo recht geven op het kampioenschap. Vanaf de eer ste minuut werd pittig gevoetbald. Het eerste doelpunt viel voor Wad dinxveen vroeg in de wedstrijd. De aanvalsgolven van Olympia werden door de verdediging en de keeper goed verwerkt tot een paar minu ten voor rust toen door een hoge onhoudbare bal een tegentreffer moest worden geïncasseerd. Rust stand 1-1. Waddinxveen zette na de rust meer druk en een doelpunt kon niet uitblijven, 2-1. Olympia moest toen wel komen en Wad dinxveen kreeg meer ruimte en scoorde 3-1. Door een sterk collec tief, veel plezier in het spelletje en vertrouwen in elkaar is het kampi oenschap behaald. F2 moest 1 mei op het resultaat tus sen VEP F4, dat tweede staat en ARC F8 dat laatste in de poule staat. Het was nog mogelijk dat VEP op een gelijk aantal punten met Waddinxveen kon komen en als zij meer dan 10 doelpunten zou den maken dan kon het Kampioen schap Waddinxveen F2 nog worden weggekaapt. Een delegatie van Waddinxveen reisde af naar ARC. En maar wachten op VEP. Zij kwa men niet en Waddinxveen staat en blijft bovenaan staan. Van de 10 gespeelde wedstrijden in de voor jaarscompetitie werden er 8 gewonnen, 1 gelijk gespeeld en 1 verloren, 57 doelpunten gemaakt en slechts 4 tegen. Waddinxveen F2 is terecht een ware kampioen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 7