ROLLING '90 DOOR NAAR WK AMERIKA GROENEWEG DE NACOMPETITIE r PROGRAMMA SPORTWEEK VIERDE ronde SPORTWEEKVOETBAL NESSELANDE NEEMT AFSCHEID VAN DRIE SPELERS SJOELEN VOETBAL TOERNOOI VOOR G-TEAMS LAATSTE LOODJES DAMES 1 DE GOUWE GIEBEL-WEDSTRIJD INSCHRIJVING KOPPELKIAVERJASSEN SPORTWEEK WADDINXVEEN LOOPT ZICH WARM VÓÓR HET EK SPORT Hart van Holland 12 mei 2004 pagina 17 Voetbal SAW LL0 SPQX Amerika deH ald° +22)' Jon9 °ranie Volleybal Waterpolo Dnor Paulien de Graaf Moerkapelle - Omdat de rol- schaatsvereniging Rolling '90 bij de Nederlandse Kampioen schappen Showrijden een twee de plaats behaald had, mocht zij meedoen aan de Europese Kampioenschappen in Florence, Italië. Daar hebben de leden van Rolling '90 een goede prestatie neergezet en mogen zij in november meedoen aan de Wereldkampioenschappen in Californie, Verenigde Staten. Ongeveer 60 supporters reis den met de 40 sporters mee naar Florence om hen daar in het oranjevak aan te moedigen. En dat had effect! Het kwartet kadet behaalde een 7e plaats, de grote kadetgroep, waarbij een heel aan tal rijdsters waren die voor het eerst in een internationale wed strijd reden, behaalde met het nummer "Elvis Junior" ook een 7e plaats. De seniorengroep met 12 I rijders bracht het dramatische stuk I "A letter from Yugoslavia" waar mee zij een 9e plaats haalden. "De jurering van dit nummer was zo uiteenlopend, dat we het idee kre gen dat de juryleden niet goed wisten wat ze ermee aan moesten," vertelt Ciska Dijkema, trainster van de club. De seniorfor matie haalde een 6e plaats en ook de grote seniorgroep behaalde met het nummer "Aida" een 6e plaats. Van de drie Nederlandse verenigin gen die meededen zijn ze als hoog ste geëindigd. "En dus nu echt de besten van Nederland!" -dueri Het was inmiddels de derde achter eenvolgende keer dat Rolling '90 zich kwalificeerde voor de Europe se Kampioenschappen en vorig jaar in Nantes eindigden ze ook als 6e. "Het verschil was dat er toen een straatlengte aan puntverschil zat tussen de 6e en 5e plaats en nu was er slechts een minimaal verschil tus sen de 6e en de 3e plaats. Met een paar punten meer hadden we ook derde kunnen worden!" vertelt Ciska Dijkema. "Vorig jaar hadden we ons ook gekwalificeerd voor de WK in Argentinië, maar daar waren we toen nog niet klaar voor. We zouden er weinig presteren en daar was de reis te duur voor, dus zijn we niet gegaan. Dit jaar heb ben we de training aangepast; cho reograaf Patrick Kiens (speelde o.a. mee in de musical Cats en Eternity) maakt de choreografie van de nummers. De rijdsters krijgen les in drama en dansklas op schoenen omdat het showrijden veel meer is geworden dan alleen een aantal leuk aangeklede rijdsters mooi door elkaar heen laten rijden." In november zullen alleen seniorrij ders meegaan naar Amerika die rij den in de formatie en de grote groep, ongeveer 22 in getal en ver der een visagist, een fysiothera peut, 2 trainers en 6 begeleiders. Twee jaar geleden zijn ze al gaan sparen voor de reis naar een WK en de financiering is bijna rond. "We hebben nog een klein gaatje in de begroting; we worden gesponsord door verschillende bedrijven, we krijgen subsidie van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het NOC-NSF en we hebben zelf ook verschillende acties gehouden, waarmee we geld hebben ingeza meld. Natuurlijk gaat het lukken om dat laatste beetje ook bij elkaar te krijgen. Amerika here we come!" Waddinxveen - In het kader van de 59e Sportweek Waddinxveen orga niseert het Sportweekcomité in samenwerking met De Unie op zaterdag 5 juni de jaarlijkse Kop- pelklaverjaswedstrijd. Deze wed- rtr|jd, met minimaal zeven partij en, begint om 10.00 uur en zal rond 00 uur afgelopen zijn. De zaal is 9.30 uur open. De inschrijf kosten zijn 22,00 per koppel. Hier- ln is begrepen het inschrijfgeld per koppel en verder 1 kop koffie, 1 consumptie, 1 kop soep en 2 beleg de broodjes per persoon. Bij het klaverjassen zijn mooie prijzen te winnen. Tijdens het toernooi kan men loten kopen, waarmee men waardebonnen en nuttige prijzen kan winnen. Informatie en aanmel ding: 0182-66 69 65, 079-3315205, 06 -23 6715 49 of prichard_saskia- boer@zonnet.nl Waddinxveen - In het kader van de i /Se Waddinxveense Sport- eek (59e editie) wordt op woens- jJ h me' vanaf 13.00 uur en hst»9 15 mei vanaf 8.00 uur op !)et terrein van voetbalvereniging dinxveen het jaarlijkse Wadddir....^,, kboolvoetbaltoernooi gehouden. °PWoensdag 12 mei begint om u.'r ""rook het klaverjastoernooi F,,, 60-plussers in het Anne tfankcentrum. Op dinsdag 18 mei is er bingo voor de 60-plussers eveneens in het Anne Frankcentrum, aanvang 19.45 uur. De nachtrit van De Gouwe Rijders start woensdag 19 mei om 19.30 uur in HCR 'De Unie'. Tenslotte wordt op vrijdag 21 mei weer een ronde gespeeld bij het Sportweek voetbal '7 tegen 7'. De wedstrijden vinden plaats op het WSE-terrein en beginnen om 19.00 uur. Wadd, linxveen Bij het Sportweek- teqen3"! .^^dinxveen, het zgn '7 daq ~toernooi', is afgelopen vrij- gespeeid n!'r de vierde ronde m^t ft} Grazy piano's wonnen speels Van Turbo, Easy dinner 'aws J? 4-4 9el'ik te9en de Out van n,, Rozebottel won met 4-1 2-5 uorin St^'e' terwijl Team X met tWeeHn°0r van Wesseling. In de G.t Ti ,ronde die avond verloor 2-5va)! Wederom; dit keer met den uit Wn stV'e'de Outlaws haal- »an \flLen,Wonnen met liefst 10"1 terU„. sselln9 en de Rozebottel '5rloor Piar Een Piano's n''3t me1; 3 4 van c'e Grazy nieuwe3"*-r dad 9evo'9en voor de ^an d speelde Ho, JUI|y ulaMi': deze avond niet en staat staan'rio rw?' Na vier avonden uit c ,ut l3ws bovenaan met 16 nu tweede met 13 uit 5 (doelsaldo +25), Team X staat nu derde met 13 uit 7 (doelsaldo +9), de Grazy pia no's stegen naar de vierde plaats met 10 uit 6 (doelsaldo -4) en Wes- seling blijft vijfde met 9 uit 6 (-8), Easy dinner staat nu zesde met 8 uit 6 (-1) en de Rozebottel zevende met 6 uit 5 (+2). Op de achtste plaats staat Alno/G.J.V. eveneens met 6 uit 5, maar met een doelsal do van 0. Negende is nog steeds Own style met 3 uit 6 (-17) en G.T. Turbo blijft tiende met 0 uit 6 (-28). De teams hebben nu een weekje rust, want de volgende wedstrijden worden pas weer vrijdagavond 21 mei gespeeld op het terrein van de v.v. WSE. Aanvang 19.00 uur. De laatste ronde wordt gespeeld op vrijdag 28 mei. Zevenhuizen - Na een lang seizoen is het voor Groeneweg nog niet afgelopen. In de laatste weken is een directe promotieplaats ver speeld maar is er nog altijd een mogelijkheid om in het jubileum jaar weer 4e klasser te worden. Na de simpele overwinning op het laaggeplaatste Kralingen moet er met de Rotterdamse verenigingen Zwarte Pijl en NOC gestreden wor den om één plaats in de 4e klas. Deze plaats is alleen voor de win naar van deze driekamp wegge legd. In de wedstrijd tegen Kralin gen ging het wel heel makkelijk. Via een 7-0 voorsprong in de rust werd weer, net als vorige week tegen PKC, de dubbele cijfers gehaald. Camillo de Boer (5x), Mau rice Eckhardt (2x) en Michael van Yperen. Pascal Crielaard, Alexander Vroegop en een schitterend eigen doelpunt zorgden voor een eind stand van 11-0. Een leuk persoon lijk succes werd gehaald door Mau rice Eckhardt, hij is regiotopscorer geworden. Nu nog zijn ploeg naar de 4e klas schieten en dan is het succes compleet. Volgende week start de nacompetitie met de wed strijd Zwarte Pijl - Groeneweg. De verliezer van deze wedstrijd speelt de week daarop tegen NOC. Het is zaak om in deze wedstrijden en doordeweeks op de trainingen alles te geven want de nog steeds veel meereizende Zevenhuizense supporters hebben wedstrijden zoals afgelopen zondag tegen Kra lingen wel gehad. Zwarte Pijl en NOC zijn echter wel van een ander kaliber. Het is jammer dat Groene weg uit speelt tegen Zwarte Pijl omdat zij door hun loopvermogen, of liever gezegd het ontbreken daarvan, beter op hun eigen kleine veld tot hun recht komen dan bij voorbeeld op een groter veld zoals dat van Groeneweg. Het is een technisch goede ploeg waarvan Groeneweg in de reguliere compe titie niet heeft verloren. Trainer Cor Hazebroek kan met uitzondering van Ed Boudewijn over een geheel fitte en schorsingsvrije selectie beschikken. Waddinxveen - Met een grote feestavond op 19 mei zal het sjoel seizoen besloten worden. Tijdens deze avond kan er vanaf 18.30 uur gesjoeld worden voor de laatste ronde, waarna het afsluitende gedeelte volgt met de uitreiking van de wisselbeker. Tot op heden in het bezit van Kees Kuipers, die naar alle waarschijnlijkheid hem weer voor een jaar in zijn bezit krijgt. In de voorlaatste rond heeft hij zijn eerste plaats ten opzichte van de nummer 2 Jan Kersbergen verste vigd. Door 1382 en 1362 te scoren staat Kees nu met een gemiddelde van 137.22 en Jan 134.850. Dick Dros is derde met 133.680 en Wim Slingerland jr. is 4e met 133.460 punten. Onder het genot van hapje en een drankje zullen de overige bekers worden uitgereikt en wordt de avond besloten met het Rad van Avontuur. Waddinxveen - Op het sportcom plex van voetbalvereniging c.v.v. Be Fair wordt op zaterdag 15 mei een groot voetbaltoernooi voor G- teams georganiseerd. Wat is G- voetbal? Dit is voetbal voor mensen met lichamelijke en/of verstande lijke handicap en wordt gespeeld in G-teams die onderdeel zijn van een KNVB vereniging. In vergelijking met het "normale" voetbal zijn de spelregels voor deze voetballers iets aangepast. Zo wordt buitenspel niet toegepast, kan men onbeperkt wisselen, speelt men met 8 i.p.v. 11 spelers en het speelveld en doelen zijn wat betreft afmetingen aangepast. Twaalf verenigingen uit de regio zullen deelnemen aan dit toernooi. Aanvang 10.00 uur. Om 17.00 uur heeft de prijsuitreiking plaats door burgermeester Jonkman. Rotterdam - Bij Ortec.Nesselande heeftt een drietal spelers geen nieuw contract aangeboden gekre gen. De contracten van Arno van Solkema, Luuk Backer en Marten Smid liepen dit seizoen af en wor den niet verlengd. Het contract van Joost Joosten daarentegen wordt met 1 jaar ver lengd en hij zal naast Dirk Jan van Gendt het spelverdelen op zich nemen. Nesselande heeft Zevenhuizenaar Rick Wiggers weer binnen de gele deren gehaald. Wiggers heeft een contract voor 1 jaar getekend. Hij maakte van 1998 tot 2002 ook deel uit van de heren-selectie van Nesse- lande. Vorig seizoen speelde hij voor Rijnmond Volleybal. Waddinxveen - De eerste dameste ams van de Gouwe en Polar Bears spelen aanstaand weekend hun laatste wedstrijden van dit vreem de poloseizoen. Belangrijke wed strijden, want in dit weekend wordt uitgemaakt wie landskampi oen wordt. Een vreemd polosei zoen, want de hele opzet van de afgelopen competitie verdient geen schoonheidsprijs; het wordt vooral jammer gevonden dat de wedstrijden niet in eigen bad wor den afgewerkt. Polar Bears heeft de afgelopen weken veel wedstrijdritme opge daan door onder andere de deelna me aan de competitie om de LEN Trophy. De Gouwe daarentegen speelde de laatste wedstrijden al vier weken geleden. Slaat de ver moeidheid toe bij Polar Bears of geeft het hen juist een enorme kick na de resultaten in Europa? Zal De Gouwe haar afscheidnemende trai ner/coach Jim van Es nu eindelijk de zo fel begeerde kampioenstitel brengen? Vragen waar volgende week een antwoord op wordt gegeven. Hengelsportvereniging "Waddinx veen" organiseert op zaterdag 22 mei om 8.00 uur een viswedstrijd op de Giebels voor leden en niet leden. De wedstrijd wordt gehouden in de WSE-plas (Zuiveringspias) en wordt om 14.30 uur besloten met een prijsuitreiking op het Konin- ginneplein, Prins Heerlijk om 14.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 3.-. Er wordt gevist met de vrije hengel, doch er mag niet meer dan met één hengel worden gevist. Deelnemers moeten in het bezit zijn van een sportvisakte. Maximaal aantal deelnemers 25 personen. Voor meer informatie: 0182 619005 E-mail wdbruin@12move.nl. of bij de Fa Hoogendoorn op de Luifel- baan:0182640141. Waddinxveen - Waddinxveen loopt zich van dinsdag 8 juni tot en met vrijdag 11 juni warm vóór het EK. Dat gebeurt onder de noemer Waddinxveen Wandelt, de Wad- dinxveense avondvierdaagse die dit jaar voor de achtste keer wordt gehouden. De organisatie verwacht dit jaar zo'n 2000 deelnemers. Wandelaars kunnen, per groep of per individu, kiezen uit de gebrui kelijk 5 en 10 kilometerroute. De start en finish liggen op het terrein van de voetbalvereniging Be Fair op het Burg. Warnaarplantsoen aan de Dreef. De voorinschrijvings- dagen staan voor zaterdag 15 mei, van 10.00 tot 12.00 uur en donder dag 27 mei, van 19.00 tot 21.00 uur in de bestuurskamer van de voet balvereniging Be Fair. Inschrijven is ook mogelijk op de eerste dag van de wandelvierdaagse tussen vijf en zes uur in de commissiekamer van de voetbalvereniging Be Fair. Het startgeld bedraagt bij voorinschrij ving 3,50 (individueel) en 3,00 (in groepsverband van tien personen of. meer). Bij na-inschrijving op 8 juni betaalt de deelnemer 4,50 indi vidueel en 4,00 per persoon in groepsverband. Er is geen verschil tussen het startgeld voor de 5 of de 10 kilometer. Voor meer informa tie: www.waddinxveenwandelt.nl

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17