N D: VRIJHEID IS MENSENWERK "VRIJHEID IS KIEZEN EN DELEN" nr- lsJAAR V r'Jfsv°ueybal 'N zevenhuizen NOG 7 DAGEN TOT THEATERBOEKJE SWANLA VERSCHIJNT OUD PAPIER IN OUD VERLAAT UNIEK CONCERT IN HERVORMDE KERK STILTEVIERING ESE&idV.'M p- VISSER EN ZN. vanaf pagina 7 26e jaargang^ nummer 1074 12 mei 2004 Rozen voor de bruid Rolling '90 op naar WK Jong en oud op de bank Zie pagina 19 Zie pagina 17 Zie pagina 6 "fditie zevenhuizen- moerkapelle/nesselande Gelijk met het Hart van Holland van woensdag 19 mei krijgen inwoners van Zevenhuizen, Moer- kapelle en Oud Verlaat het thea terboekje van dorpshuis Swanla op de mat. Een spetterend pro gramma voor het seizoen 2004- 2005 in het gezellige theater in Zevenhuizen wordt op die manier kenbaar gemaakt. Voor meer informatie: www.dorpshuis.nl Oud Verlaat - Voor het inleveren van oud papier kan men vrijdag 14 en zaterdag 15 mei terecht bij de container naast de Vierkap. De opbrengst is bestemd voor extra leermiddelen voor basisschool de Nessevliet. Verzocht wordt het oud papier gebundeld of in dozen verpakt in te leveren Boskoop - In de Nederlands Her vormde Kerk wordt zaterdag 15 mei een bijzonder concert gege ven. Het klavierduo Olga Malkina en Nico D. Blom verzorgt een optreden op orgel en vleugel. Op het programma staan bekende tomposities van onder andere Mozart, Liszt en Schubert. Vooral de combinatie tussen orgel en vleugel is bijzonder en wordt wei nig gehoord. Het concert begint om 20.15 uur en duurt tot ongeveer 21.45 uur. De toegang is vrij; een bijdrage ter bestrijding van de kosten wordt op prijs gesteld. Waddinxveen - In de Sint Victor- kerk wordt vrijdag 14 mei om 19.30 uur een korte stilteviering in de sfeer van Taizé gehouden, laatste viering van dit seizoen). In deze vieringen worden liede- [®n van de oecumenische kloostergemeenschap in Taizé 9ezongen: liederen die eenvou- mg zijn mee te zingen en die door oe herhaling van de korte teksten er9 toegankelijk zijn. Er is gele genheid om koffie/thee te drin- Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Bij het plaatselijke monument in de Dorpsstraat werd dinsdagavond 4 mei de dodenherdenking gehouden. Onder belangstelling van de bevolking uit Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud-Verlaat werden de gevallenen uit de Tweede Wereldoorlog herdacht. I a stemmige muziek van De Kleine Trompetter, mochten enkele leerlingen van de basisscholen uit Moerkapelle en Oud Verlaat hun zelfgeschreven gedicht voordragen. Tijdens zijn toespraak haalde bur gemeester Westendorp, naast de slachtoffers uit de oorlog van 1940 - 1945, ook de gevallenen van de aanslagen in Madrid aan, waarvoor eerder dit jaar drie minuten stilte in acht genomen werd. Tevens noem de hij de slachtoffers die nog steeds vallen in alle andere oorlogen die op dit moment gaande zijn. "Vrij heid is mensenwerk, we moeten met elkaar aan vrede en vrijheid blijven werken." Hij benadrukte het belang van de kennis over het verleden, over wat er in de Tweede Wereldoorlog gebeurd is. Daarom is het goed dat de kinderen uit de groepen 7 en 8 van de basisscholen van Zevenhuizen, Moerkapelle en Oud Verlaat met het thema bezig geweest zijn op school. Nadat er 2 minuten stilte in acht waren genomen, werden er kran sen gelegd door de burgemeester en zijn echtgenote, delegaties van de politieke partijen en andere plaatselijke verenigingen. Ook leer lingen van de verschillende basis scholen en jongeren van plaatse lijke jongerenorganisaties legden bloemen bij het monument. Door Karin Heeren Waddinxveen - Met een bijeenkomst in de Ontmoetingskerk, een stille tocht naar het herdenkingsmonument, het leggen van bloe men en twee minuten stilte is ook dit jaar inhoud gegeven aan herdenken. Herdenken van de gevallenen in de Tweede Wereld oorlog en al degenen die zijn omgekomen na die tijd, in oorlogs situaties en bij vredesmissies. Dit jaar was het landelijke thema 'Vrijheid is kiezen én delen' en ook in Waddinxveen is stilgestaan IMj U. bij dit thema. ominee Anniek Lenselink van |de Remonstrantse gemeente leidde de bijeenkomst waar de lokale werkgroep van Amnesty International ook aan heeft mee gewerkt. Naast herdenken en vie ren werd aandacht gevraagd voor h§t huidige geweld en de schendin gen van mensenrechten. Met name het beschermen van rechten van vrouwen in Irak, in de nieuwe grondwet, heeft momenteel de aandacht van Amnesty Internatio nal. Het thema 'kiezen en delen' kwam verder aan de orde in een gedicht van de Poolse dichteres Wislawa Szymborska, die een Nobelprijs kreeg voor haar poëzie. "Je hebt het in een of ander land onder de zon niet voor het kiezen" was hierbij het thema. Szymborska stelt in haar gedicht dat men in de oorlog graag onzichtbaar zou wil len zijn en tegelijkertijd iemand willen tegenkomen die de helpen de hand biedt. De oorlogsdilemma 's werden met deze woorden eens te meer duidelijk. Na de bijeenkomst in de Ontmoe tingskerk gingen de aanwezigen in Stille Tocht naar het oorlogsmonu- 'tojgt uw effectenportefeuille de aandacht die het erdient? Bij Independent Investment Solutions (IIS) ls®t zeker het geval! He' 076-54 94 371 of mail naar iisbreda@xs4all.nl 00r een informatiebrochure. ment. Daar werd door burge meester Jonkman, samen met leer lingen van de Koningin Juliana- school, de eerste krans gelegd. Naast verschillende maatschappe lijke organisaties werden er oók bloemen gelegd door de Jeugdad- viesraad van Waddinxveen en de lokale werkgroep van Amnesty International, onder muzikale begeleiding van muziekvereniging Concordia. Er waren ook veel bloe men beschikbaar voor alle aanwe zige kinderen. Zij werden ook in de gelegenheid gesteld om bloemen te leggen bij het monument. Op deze wijze gaf de gemeente Wad dinxveen inhoud aan haar voorne men bij de herdenking de jeugd centraal te stellen. Na de twee minuten stilte die om 20.00 uur in acht werden genomen heeft de heer J.D. Geel een gedicht voorgedragen en werd het herden- kingsvuur in de offerschalen van het monument ontstoken. In de voordracht van de heer Geel stond ook de jeugd centraal: gevallen kinderen in oorlogstijd, van Anne Frank tot het Waddinxveense meis je dat omgekomen is in de oorlog. De heer Geel noemde het ook geheel niet erg om eens een haff uurtje in de regen te staan om te herdenken en bedankte toen allen, en in het bijzonder de jeugd, voor de aanwezigheid bij de herdenking.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1