Wilt u het waterschap helpen besturen? wr Water vraagt om heldere keuzes TE HUUR Lj Sfl IN NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL VRIJSTAANDE BEDRIJFSRUIMTE VAN CA. 215 M Hart van Holland 12 mei 2004 Wonen onder de zeespiegel. Een niet te laag en niet te hoog waterpeil. Schoon oppervlaktewater. Vaak staan we er niet eens bij stil, zo vanzelf sprekend is het. Maar dat is het niet. Het waterschap is dagelijks bezig met het waterbeheer in zijn gebied. Voor de beslissingen die het waterschap daarbij neemt, is uw stem belangrijk. Vanaf 1 januari 2005 gaat het hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard van start. Dit waterschap ontstaat na een fusie tussen het hoogheem raadschap van de Krimpenerwaard, het hoogheemraadschap van Schieland en een deel van het Zuiveringsschap Hollandse Eilanden en Waarden. Het algemeen bestuur van het nieuwe waterschap wordt in het najaar van 2004 voor een periode van vier jaar gekozen. Misschien voelt u zich nauw betrokken bij het werk van het waterschap en wilt u zich kandidaat stellen voor een bestuurszetel. Dit is mogelijk. Wij zijn op zoek naar enthousiaste mannen en vrouwen met bestuurlijke kwaliteiten die daad krachtig helpen bij het waterbeheer in het gebied van Schieland en de Krimpenerwaard. Want water vraagt om heldere keuzes. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard met inpandige kantoor-/kantineruimte en toilet. De hal is v.v. een handbediende overheaddeur, heeft een onderheide betonnen vloer en is C.V. verwarmd middels heaters in de hal en radiatoren in de kantoor-/kantineruimte. Alle nutsvoorzieningen zijn aanwezig. Inlichtingen en informatie: der Sar Wij zijn op zoek naar ENTHOUSIAST PERSONEEL in onze potplantenkwekerij voor de school vakanties en iedere zaterdagmorgen. Leeftijd tussen 14 en 18 jaar Interesse Bel 010-4550379, of kom langs op Middelweg 8 in Zevenhuizen SCHOONMAAK- BEDRIJFSMM® VRAAGT: Verkiezingen nieuw bestuur In de provincie Zuid-Holland vinden de waterschapsverkiezingen in het najaar van 2004 plaats. Vanaf 24 september tot en met 6 oktober 12.00 uur kunnen stemgerechtigden stemmen op de kandidaat van hun keuze. Dit doen zij door de stembiljetten die ze per post ontvangen, in te vullen en te retourneren. Het waterschapsbestuur wordt voor een periode van vier jaar gekozen door de belang hebbenden in het waterschapsgebied. De belanghebbenden kunnen in vier categorieën worden onderscheiden: de inwoners van het gebied (categorie Ingezetenen), de eigenaren van woningen en gebouwen (categorie Gebouwd), de eigenaren van ongebouwde grond (categorie Ongebouwd) en de gebruikers van bedrijfspanden (categorie Bedrijven). Inzage kiesregister Personen die behoren tot de categorieën Gebouwd en Ongebouwd kunnen vanaf 18 mei 2004 het register van stemgerechtigden inzien om hun naam- en adresgegevens te controleren. Hiervoor kunnen zij op werkdagen van 09.00 uur tot 17.00 uur terecht op het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland (Maasboulevard 123, Rotterdam). Bij inzage moet een geldig legitimatiebewijs worden getoond. Aan de inzage en het aanvragen van een uittreksel van het register zijn geen kosten vêrbonden. Als de gegevens niet juist zijn, kan uiterlijk tot en met 14 juni 2004 schriftelijk om verbetering van het register worden verzocht. Dit verzoek dient te worden gericht aan het dagelijks bestuur van het hoogheemraadschap van Schieland (Postbus 4059,3006 AB Rotterdam). Samenstelling bestuur Het algemeen bestuur van het waterschap is samengesteld uit leden van de vier categorieën belanghebbenden. Het waterschapsgebied is verdeeld in de kiesdistricten de Krimpenerwaard en Schieland. De verkiezing wordt gehouden per categorie en kiesdistrict. kiesdistrict de Krimpenerwaard kiesdistrict Schieland totaal categorie Ingezetenen 4 12 16 categorie Gebouwd 2 7 9 categorie Ongebouwd 3 3 6 categorie Bedrijven 1 4 5 totaal 10 26 36 Vereisten bestuurskandidaat ledereen die niet krachtens de Kieswet is uitgesloten van het stemrecht en die op 3 januari 2005 18 jaar of ouder is, kan zich kandidaat stellen. Verder geldt dat een kandidaat'. zich slechts voor één categorie en binnen één kiesdistrict verkiesbaar mag stellen; B ondersteund moet worden door minimaal tien personen die bevoegd zijn tot kandidaatstelling, niet de kandidaat zelf, in de betreffende categorie; voor opgave van kandidaatstelling gebruik moet maken van de vier kandidaatstellingsformulieren; de vier kandidaatstellingsformulieren volledig moet invullen en in de kandidaat stellingsperiode moet (laten) inleveren; bij de opgave een kopie van een geldig legitimatiebewijs dient in te leveren. Uitnodiging informatiebijeenkomsten op 25 mei en 8 juni Voor geïnteresseerden in een bestuurszetel organiseren we op 25 mei en 8 juni 2004 informatiebijeenkomsten. Op de bijeenkomsten wordt verteld over de activiteiten van het waterschap, de taken van het waterschapsbestuur en het proces van kandidaatstelling. Ook zullen er leden van het huidige bestuur aanwezig zijn om te vertellen over hun ervaringen als waterschapsbestuurder. Beide bijeenkomsten worden gehouden bij het hoogheemraadschap van Schieland. Het programma begint om 20.00 uur (ontvangst vanaf 19.30 uur). Aanvragen kandidaatstellingspakket Informatie over het waterschapsbestuur en de bestuursverkiezing is ook te lezen in de brochure'Kandidaatstelling bestuursverkiezing'. Deze brochure en de kandidaat stellingsformulieren zijn kosteloos te verkrijgen bij het kantoor van Schieland of aan te vragen via de verkiezingstelefoon 0800 7244 352 en het e-mailadres verkiezing@schielandendekrimpenerwaard.nl. De formulieren zijn daarnaast te downloaden vanaf de internetsite www.schielandendekrimpenerwaard.nl. Opgave kandidaatstelling De ingevulde en ondertekende kandidaatstellingsformulieren kunnen uitsluitend worden ingeleverd op 18,21 of 22 juni 2004 van 09.00 uur tot 19.00 uur bij het stembureau. Het stembureau is gevestigd in het kantoor van het hoogheemraadschap van Schieland (Maasboulevard 123, Rotterdam). De formulieren kunnen door de kandidaat zelf of door een van de ondersteuners worden ingeleverd. De persoon die de formulieren inlevert, moet zich legitimeren. Op 28 juni 2004, om 10.00 uur, houdt het stembureau een besloten zitting tot onderzoek van de opgaven. Indien tijdens de zitting gebreken in de opgaven worden geconstateerd, dan kunnen deze nog door indieners worden hersteld. Op 2 juli 2004, om 14.00 uur, beslist het stembureau in een openbare zitting definitief over de geldigheid van de opgaven.Tijdens deze zitting wordt ook geloot over de volgorde van de namen van de kandidaten op het stembiljet en in het kandidatenboekje. Meer informatie Voor vragen over de bestuursverkiezing kunt u gratis bellen met de verkiezingstelefoon 0800 7244 352,e-mailen naarverkiezing@schielandendekrimpenerwaard.nl of onze internetsite www.schielandendekrimpenerwaard.nl bezoeken. De voorzitter van het stembureau, A. Biemond, waarnemend dijkgraaf van Schieland. Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard i.o. Maasboulevard 123 Postbus 4059 3006 AB Rotterdam www.schielandendekrlmpenerwaard.nl Dorpsstraat 146 - Zevenhuizen Tel. 0180-631655 - Fax: 0180-633808 Internet: www.perdijkmakelaardij.nl Medewerkster voor het verzorgen van de lunch en ten van schoonmaakwerkzaamheden. Lokatie: Zeveth Werktijden: lx per 14 dagen op vrijdag van 8.00 14.30 uur en tevens oproepkracht. Voor nadere informatie kunt u contact opn?rr,e telefoonnummer 015 - 2618225 of 06 6522

Hart van Holland | 2004 | | pagina 24