Nieuws Zevenhuizen - Moerkapelle Opening nieuwe Gall Gall Markten in de greep van de Fed Informatie-avond: subsidiemogelijkheden voor Groenlabelkassen Openstellingstijden Rabobank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 264 Weeknieuws Agenda pagina 2 Hart van Holland 12 mei 2004 - de Waz verdwijnt, maar Interpolis komt met de Waz-vervanger Het zal u maar gebeuren. U komt erachter dat u iets mist, net op het moment dat u het heel hard nodig hebt. Opeens zit u veel minder comfortabel dan u dacht. Zeker als het om uw inkomen gaat. Toch is het niet ondenkbaar, want de overheid gaat de Wet arbeidsongeschiktheids- verzekering (Waz) afschaffen. Dus als u nu niets \*\££rpOlls doet, valt straks uw basisinkomen weg. Gelukkig heeft Interpolis de Waz-vervanger. Die biedt u dezelfde zekerheid met een aantal extra voordelen. Meer weten? Informeer bij: Afdeling Verzekeringen (0180) 637 323 Op woensdag 12 mei opent de nieuwe vestiging van Gall Gall in Zevenhuizen officieel haar deuren. De winkel is gevestigd in het nieu we, sfeervolle pand aan de Dorps straat 137. De afgelopen weken heeft de nieuwe eigenaar, Peter London, met behulp van familie en vrienden de slijterij ingericht en alle voorbereidingen voor de opening getroffen. Peter London is een enthousiaste ondernemer met vele jaren ervaring in de slijterijbranche, waarin hij al sinds zijn 16e jaar actief is. In 1984 is hij begonnen als filiaalmanager bij Gall Gall. Het is echter altijd een wens geweest om een eigen zaak te starten. Zevenhuizen is voor de ondernemer een nieuwe omgeving, maar het pand en de locatie in het dorp spraken hem direct aan. De ondernemer vindt het persoonlijk contact met klanten erg belangrijk en hoopt snel een goede band met de lokale klantenkring op te bouwen. Als 'Goedlachse Slijter' zal hij zelf het gezicht van de winkel zijn. Het creë ren van een gezellige sfeer en het geven van een goed advies staan daarbij, voor hem voorop. Door de ruime opzet van de nieuwe Gall Gall is er een groot aanbod aan wijnen in alle prijsklassen, wat een echt specialisme van de ondernemer is. Bovendien wordt er naast de tradi tionele (sterke) dranken ook een ruim assortiment aan geschenkverpakkin gen geboden. U bent van harte welkom in de nieu we winkel. De ingang van de winkel vindt u bij de dubbele glazen deuren aan de zijkant van het pand. Alle klan ten ontvangen deze week een leuke attentie. Rabobank Zevenhuizen- Moerkapelle wenst Peter London veel succes toe met de slijterij! De AEX-index en andere Europese beurzen bleven de afgelopen week nagenoeg onveranderd. De Dow Jones-index vertoonde in dollars een zelfde beeld, maar in euro's gemeten verloor deze index bijna 3%. Markten zijn in de greep van de Fed, die zich opmaakt voor een spoedige renteverhoging. Afgelopen week kwamen alweer goede cijfers uit over de Amerikaanse economie. De ISM-index, de belang rijkste indicator voor het Amerikaanse producentenvertrouwen, kwam in april uit op een stand van 62.4. Eerder dit jaar bereikte de ISM-index met een stand van 63.6, het hoogste niveau sinds 20 jaar. Een stand boven de vijf tig duidt op economische groei, ter wijl een stand van boven de zestig aangeeft dat deze groei fors is. De economische groei van de VS bedroeg in het eerste kwartaal dan ook 4.2% en dat was nog onder de verwachting van analisten. Een logisch gevolg van een hoge econo mische groei is echter dat inflatie ont staat. Daarom maakt de Fed, de Ame rikaanse centrale bank, zich op voor renteverhogingen. Vanwege de goede economische cijfers kan de Amerikaanse rente zelfs eerder (eind juni) worden verhoogd dan de markt nu verwacht. In het algemeen is een stijgende rente slecht voor het senti ment op de aandelenmarkten. Onder andere daarom hebben we ons advies voor de asset-categorie aande len verlaagd van positief naar neu traal. Daarnaast zijn defensieve aan delen niet langer onaantrekkelijk, nu de economische groei in de Verenigde Staten nog maar moeilijk aan de bovènkant kan verrassen. Financiële waarden worden echter minder aan trekkelijk nu de rente gaat stijgen. Bron: IRIS Research Op 21 april jl. organiseerde het Rabobank Agrarisch Adviesteam in Berkel en Rodenrijs een informatie avond over subsidiemogelijkheden voor Groenlabelkassen. De Groenlabelkas is een tuinbouwkas die voldoet aan de eisen van de zoge naamde "Maatlat Groen Label Kas". De eerste spreker, Jeroen de Koning van LTB Adviseurs en Accountants, belichtte de diverse subsidiemoge lijkheden bij de investering in een groenlabelkas. Zo kan een milieu- investeringsaftrek van 15% worden verkregen op de kas en de installaties voor de teelt. Henk Boertje van SGS liet zien aan welke eisen de kas moet voldoen, om de kas groenlabel gecertificeerd te krijgen. Met het groencertificaat kan een lucratieve groenfinanciering worden verkregen. Coen van Eijk van het Agrarisch Adviesteam toonde aan dat een paprikakwekerij met een groen financiering van 2,5 mio in 10 jaar tijd een rente-voordeel van 112.000 kan verdienen. Ook heeft de Rabo bank gunstige financieringsconstruc ties zoals de "groen" leasing van warmtekrachtinstallaties, ketelhuizen en energieclusters alsmede de unieke "sale en lease back" van totale groenla- belkascomplexen. Iedere tuinder met investeringsplannen wordt geadviseerd contact op te nemen met een van de zes bedrijven- adviseurs van het Rabobank Agrarisch Adviesteam te Zevenhuizen. Zij zijn te bereiken via telefoonnummer (0180) 637 330 Op Hemelvaartsdag 20 mei en twee de Pinksterdag 31 mei a.s. is ons kan toor gesloten, de geldwinkels staan wel tot uw beschikking. Ook onze medewerkers van de effectenafdeling zijn op 20 mei en 31 mei niet aanwezig, wel zijn de beurzen geopend en kunt u via de orderlijn (0800-0705) uw orders opgeven. dit is het kleine kamertje en dit het grote probleem Rabobank blijft actief in de wielersport De Rabobank wielerploegen maken nog zeker tot en met 2008 deel uit van het internationale wielerpeloton. De raad van bestuur van Rabobank Nederland heeft besloten het bestaande sponsorcontract, dat tot eind 2005 loopt, met drie jaar te ver lengen. De visie van De Rooij en zijn ploegleiding en de internationale ontwikkelingen geven ons het vertrouwen dat deze sponsoring de wielersport én de Rabobank nog veel kan brengen. Die verwachting, in combinatie met de toonaangevende status van het project, heeft voor ons de doorslag gegeven. Het sponsorproject geniet een enorme bekendheid en een hoge waardering. Wij gaan het op onze eigen Rabobank-manier voortzetten, met oog voor de basis van de breedte-sport én de recreatieve fietsers. Het uitgangspunt blijft dat wij heel fietsend Nederland vooruit willen helpen. Zo heeft bijvoorbeeld de KNWU dit jaar een record aantal licentiehouders en zien ze met name een groei bij de jeugd. Voordelig betalen naar de nieu we Europese lidstaten Op 1 mei 2004 is de Europese Unie uitgebreid met tien nieuwe lidsta ten. Deze landen gaan voorlopig nog niet over op de euro.Toch kunt u nü al profiteren van gunstige tarieven bij eurobetalingen naar deze lidstaten. Door de toetreding tot de Europese Unie geldt voor de nieuwe lidstaten de zogenaamde Europese Verorde ning. Deze houdt in dat bij betalingsverkeer in euro de banken dezelfde tarieven aan klanten in rekening moeten brengen als bij binnenlands betalingsverkeer. Volgende week zal dit onderwerp nog nader worden toegelicht. 21 juni Algemene Ledenvergadering Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Openingstijden: qeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Rabofoon: Rabo orderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2