FEDDE JONKMAN: MIDDEN IN DE SAMENLEVING GEMEENTERAAD START WAARDEN- EN NORMEN DISCUSSIE IN SEPTEMBER GESLAAGD TOERNOOI G-VOETBALIERS KOPLOPER SCHAAKCOMPETITIE VOELT HETE ADEM OPENDAG KINDERBOERDE RIJ 'DIERENDAL' DIPLOMA- ZWEMMEN Hart van Holland 19 mei 2004 WADDINXVEEN/BOSKOOP Succes Toekomst Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - Fedde Jonkman neemt op 1 juni officieel afscheid als burgemeester. Het naderende afscheid geeft hem een dubbel gevoel. "Aan de ene kant gebeurt er nog van alles en aan de andere kant merk je dat het afscheid dich terbij komt. Zo speelt op het gemeentehuis nu de voor Wad dinxveen belangrijke kerntakendis cussie. Maar liefst 1,8 miljoen euro moet in de komende jaren bezui nigd worden. Dat is nogal wat. En ook het centrumplan zit in een cru ciale fase. Dit zijn twee belangrijke ontwikkelingen die ik nu halverwe ge verlaat. Daarnaast spelen uiteraard nog tal van kleinere, niet onbelangrijkere, zaken. Tegelijker tijd ben ik de kasten in mijn werk kamer op het gemeentehuis aan het leeghalen. En staan er weke lijks afscheidsinterviews met de pers op het programma. Bij een groot aantal activiteiten weet ik dat ik er voor het laatst - in functie - bij ben. Omdat we in ieder geval voorlopig in Waddinxveen blijven wonen, is dat laatste niet zo'n pro bleem. Ik kan evenementen dan eens op een andere manier bele- Fedde Jonkman begon zijn carrière als onderwijzer in zijn geboorte streek Friesland. Ook zijn politieke loopbaan startte daar. Om precies te zijn met het wethouderschap in de gemeente Smallingerland. Na zeven jaar vertrok hij naar het westen om burgemeester van Rijns burg, in de Duin- en Bollenstreek, te worden. Een gebied dat een apart plekje in zijn hart heeft inge nomen. Fedde Jonkman was ruim elf jaar burgervader in Rijnsburg, toen hij hoorde over de vacature in Waddinxveen. Na zeven jaar burge meesterschap in het Gouwedorp kan hij nu de balans opmaken. Behaalde hij de successen die hij wilde? En wat is nog onafgemaakt? Fedde Jonkman vertelt: "Zeven jaar moet lang genoeg zijn om iets te bereiken. Maar politieke ontwikkelingen gaan niet zo snel. Ik heb me er vaak over verbaasd dat dingen zo stroef verlopen. Zoals bij de nieuwe woonwijk Tri angel. Het heeft zeven jaar geduurd voordat de ontwikkeling in het streekplan werd opgeno men. Dat had denk ik wel wat snel ler gekund. Je moet als burge meester, maar sowieso in de poli tiek oppassen dat je je hierdoor niet laat frustreren. Anderzijds kun je je afvragen wat succes eigenlijk is. Voor mij is een sterke samenle ving erg belangrijk. Daar meet ik het succes dan ook aan af. In de laatste jaren is in Waddinxveen het saamhorigheidsgevoel van de bur gers gegroeid. Evenals de betrok kenheid van de gemeenteambte naren bij de samenleving. De amb telijke organisatie is er zich meer bewust van geworden dat zij er is voor de gemeenschap. En de erva ringsdeskundigheid van burgers wordt in burgerpanels steeds meer benut. In dat opzicht is er dus suc ces behaald. Maar tegelijk besef ik dat we niet iedereen tevreden kon den stellen. Soms om financiële redenen, soms omdat er te veel tegenstellingen in het dorp waren om een eensluidend plan neer te leggen. De centrumontwikkeling, die nu al jaren duurt, is daar een schrijnend voorbeeld van. Terwijl Waddinxveen een écht kloppend hart nodig heeft. Om de samenle ving nóg sterker te maken." Fedde Jonkman heeft zin in de toe komst. Op persoonlijk vlak komt er meer tijd en ruimte voor zijn vrouw en gezin en voor de hobby's (hard)lopen, fietsen en lezen. Ook blijft hij bestuurlijk actief. Maar niet in Waddinxveen, daarvoor is hij té integer. "Nu ik hier niet meer werkzaam ben, willen we in Wad dinxveen graag blijven wonen en met plezier leven. Een bestuurlijke pet opzetten past dan niet. Voorlo pig blijven we in Waddinxveen wonen. Ons huis is prachtig, de buurt gezellig en we wonen mid denin het centrum. Uiteindelijk zal Friesland misschien toch weer gaan trekken. Maar er is hier nog genoeg te doen." Per 1 januari jl. begon Fedde Jonk man (naar eigen zeggen 'mét de handrem') aan een 'nieuwe klus' in de Duin- en Bollenstreek. Hij is benoemd tot onafhankelijk voor zitter van het overlegplatform Stichting 'Hou het Bloeiend', een initiatief van het bedrijfsleven in de streek. Deze stichting behartigt de belangen van de verschillende bedrijfstakken in de duin- en bol lenstreek richting provincie en Rijk. Daarnaast is hij voorzitter van de landelijk opererende organisatie Philadelphia, die zich inzet voor gehandicapten. Over de toekomst van Waddinxveen heeft de burger vader ook een mening. "Waddinxveen bruist van leven, energie en creativiteit. Naar buiten toe komt dat niet altijd zo over. Waddinxveen is vooral sterk in zichzelf. Aan het bruisende moet uiteraard blijvend een impuls gege ven worden. Maar Waddinxveen moet ook beseffen, dat ze mee- ademt in een groter gebied. De ontwikkelingen in de Zuidplaspol- der en in het Groene Hart zijn grensoverschrijdend. Grote gemeenten lopen voorop mee en de verstedelijking rukt op. Wad dinxveen moet ervoor zorgen dat ze hier ook een rol bij speelt." Waddinxveen - De gemeenteraad van Waddinxveen wil in sep tember met de inwoners een discussie starten over waarden en normen. Al eerder hebben de Waddinxveense fracties van gedachten gewisseld over waarden en normen. Door andere, meer urgente gebeurtenissen zoals de bestuurlijke crisis en de kerntakendis cussie, heeft deze discussie tot op heden nog geen verdere vorm gekregen. Het voorstel tot de discussie wordt gedragen door alle fracties; zij hebben dan ook hun medewerking toegezegd. In overleg met de fractievoorzitters is nu besloten dat het waarden- en nor- mengesprek in september wordt gestart. Initiatiefnemer PCW ziet deze discussie als een goed middel om structureel contact hierover tussen raad en inwoners gestalte te geven en wil de inwoners dan ook een belangrijke rol hierin geven. Waddinxveen - Mooi weer, goed voetbal, goede sfeer en sportiviteit waren de ingrediënten die zater dag op sportcomplex van cw Be Fair zorgden voor een geslaagd G- voetbaltoernooi. Aan het toernooi namen 12 teams deel en er werd in twee poules van zes teams gestre den. Poule B bestond uit teams die in de reguliere KNVB competitie in de hogere klassen uitkomen en poule A uit lager ingedeelde teams. Poule B werd uiteindelijk gewon nen door HBSS uit Schiedam. De ploeg bleek een maatje te groot voor alle tegenstanders in de poule. In poule A ging het er spannender aan toe. Drie ploegen in een nek aan nekrace streden om de boven ste plaats. Verrassend genoeg werd het Be Fair dat op doelsaldo win- naar werd in de poule. De finale tussen Be Fair en HBSS werd van commentaar voorzien en was live te horen op RTW radio. Uiteindelijk deed HBSS wat er van ze verwacht werd door Be Fair te verslaan met 4-0. Toch een zeer goed resultaat van Be Fair, waar niemand op gerekend had. De Hoody Faunaland penaltybokaal werd na een barrage tussen SJC en Concordia gewonnen door SJC. Vol trots mochten de aanvoerders van de elftallen de prijzen uit handen van burgermeester Jonkman in ontvangst nemen. Uitslag toernooi: 1. HBSS, 2. Be Fair, 3. Donk, 4. BareHdrecht, 5. Honse- lersdijk G2, 6. Zinkwegse Boys, 7. SEV, 8. VFC, 9. Honselersdijk G3, 10. Concordia, 11. SJC en 12. VEP. Waddinxveen - Koploper Erik Hen- nink ziet met de week zijn voor sprong verkleinen. Afgelopen don derdag zag hij zijn concurrenten Ronald Dannis, Mark van Putten en Barthold Jansen opnieuw dichterbij komen. Zelf speelde Erik een bemazzeld gelijkspel tegen Wim van Vuuren, die met een stuk voor sprong niet wist te winnen en pro blemen had in de tijdnoodfase. Ronald Dannis won verdiend van Leon Willemen, die voor het eerst dit seizoen verloor. Ronald kreeg in het eindspel drie pionnen voor een stuk en zette Leon later knap mat. Ook Mark van Putten liep in op de koploper. Hij won van Theo van Herk, die een op het oog gevaar lijke vrijpion had, maar Mark wist dit met een kwaliteit voorsprong sterk te pareren. Barthold Jansen is de laatste weken goed in vorm. Vorige week won hij van de lijst aanvoerder en afgelopen donder dag liet hij ook Bart van Putten met lege handen. Door het verlies van Theo en Leon is er een klein gaatje ontstaan tussen hen en de topvier (Erik Hennink, Ronald Dannis, Mark van Putten en Barthold Jansen). Zij zullen gaan strijden voor het kam pioenschap en dat zal tot en met de laatste ronde spannend blijven, omdat de verschillen onderling erg klein zijn. Hans van Woudenberg is met zijn overwinning op Jeroen Eij- gelaar de toptien binnengedron gen. Het familieonderonsje tussen Wim en Arjan Hennink werd beslist in het voordeel van Wim, doordat Arjan even niet oplette en pardoes een stuk weggaf. Peter de Louw is goed op weg om de beste b-speler te worden, hij won in zijn partij van Nico Dannis. Concurrent Ryan den Drijver blijft in het spoor van Peter, nadat hij van Frank Hordijk won. KERKDIENSTEN - 23 mei Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Woord en Communiedienst werkgroep WCD. Prot. gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. J.P. Koning; 11.15 uur Eucharistieviering pastor W. v.d Meer; 13.30 uur Trektochtdienst. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. M.T. Reichman. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur dhr. G. v.d. Bos; 18.30 uur ds. M.A Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uurds. M.A. van Leeuwen. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Herv. kerk 9.30 uur ds. A. Schip per; 18.30 uur ds. J.A. van Hooij donk. Ger. kerk 9.15 uur dr. J. Haitsema Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C den Hertog; 17.00 uur ds. J.C. Har deman. Geref. Gem. 11.00 en 16.30 uur Leesdiensten. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 SS info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, s nachts alleen in geval van nood Waddinxveen - Voor de vijfde maal sinds de kinderboerderij in oktober 1999 officieel in gebruik is geno men houdt kinderboerderij °P zaterdag 22 mei een opendag, y opendag wordt om 11.00 uur otti eel geopend door Burgermeeste Jonkman. M Rondom de kinderboerderij wor een aantal marktkramen geplaag waar verschillende vereniging hun organisatie kunnen bemanne en inrichten. Daarnaast kunnen deren zich uitleven op het lucntx sen Pieter Puppy, klauterbaan s koe melken en het stokkenva 9 spel. Ook zal er een echte valke aanwezig zijn. ledereen is deze dag van hart® kom van 11.00 tot en met16.W^_ Beloning 50,- voor wie 4x50. gevonden heeft. 010-2222253 Wim van Os kan zijn vorm dit sei zoen nog niet vinden, hij verloor opnieuw, deze keer van Wim Mul der. Ton van Nieukerke speelde een spannende partij tegen Bert van de Knaap en trok daarbij aan het lang ste eind. Laurens Ellers is bezig aan een goede tweede seizoenshelft. Hij won van Arie Kardol en staat nu 32e, terwijl hij voor de kerst bedui dend lager stond. Stand aan kop met nog vier ronden te gaan: 1. E. Hennink, 2. R. Dannis, 3. M. van Putten, 4. B. Jansen, 5. L. Willemen. Waddinxveen - In Gouwe bad Sniep is op zaterdag,15 gezwommen voor het a ujh Er waren 33 kandidaatjes, ie maal zijn geslaagd: ef, Stefan van der Laarse, Nils afl, Gwen te Pas, Mariska Krijg Loretta van Doorn, Ilse G Abigail Thuis, Anne-Fleur Bas Sluys, Albert Eshuis, Stari ten, Romy Bijl, Dylan V 9 Edwin Steenkamer, Vales"idam Dennis van Mourik, Perry Tim Bellekom, Guus Huurman,^ ise Baelde, Kelvin van Be Omarzad, Eva Lindhout, t ea der Knijff, Stefan van Ge j(| Jesse Picard, Nash KoeleWij a van der Ven, Cihan Arslan, van Holy, Laura van Dijk, kerk. Ofwegen en Pascal van M

Hart van Holland | 2004 | | pagina 14