ZOMERFESTIVAL VOOR FL0REANT EEN WERELDREIS VOOR WERELDKINDEREN B0SK00PSE AVONDVIER DAAGSE VIERT JUBILEUM CLUBKAMPIOENSCHAPPEN JEU DE BOULES NATIONALE COMPETITIE TRIPLETTE THEMA CARNAVALS OPTOCHT GEPRESENTEERD DE TREKVOGELS GEEN HOOGVLIEGERS OP NK ANTILOPERS OP DREEF G0UWEB0SL00P LAATSTE WEDSTRIJDEN H0CKEYSEIZ0EN ift/AnniNXVEEN/BOSKOOP Hart van Holland 19 mei 2004 pagina 15 Jeu de Boules Hockey Midgetgolf Waddinxveen - Lion en Tafelaar Erik van den Noort en Pieter Dirven zijn 6 mei vertrokken naar Peking. 7 mei zijn de heren geland om 11.35 en vanuit Peking gaat de reis naar Tianjin. Hier wordt rust □ehouden. Erik "We gaan morgen de voorbereidingen treffen, we zijn nieuwsgierig hoe de Landro vers hun bootreis hebben overleefd. Hopelijk zal er niet veel schade veroorzaakt zijn. Er moet nog wel flink gesleuteld worden." Na inspectie blijkt dat het transport prima is verlopen en de Chinese nummerplaten worden op de Landrovers geschroefd. De vloeistof wordt gecontroleerd en de eerste proefrit gemaakt. De reis zal zich snel voortzetten van Tianjin naar Zun- hua en daarna naar Chengde. Pie ter Dirven: "Het is hier schitterend en we volgen de eerste dagen de Chinese muur. Een werkelijk indrukwekkend schouwspel. Een grote slang die slingert door het landschap. Dit gedeelte heeft een bergachtig landschap en en de temperatuur is hier aangenaam." Alle deelnemers van deze spectacu laire reis, hebben zich enorm inge zet. Daardoor zijn alle doelstellin gen ver overtroffen. De Dutch Round Table Tour ondersteunt dankzij haar inspanningen ruim 40 projecten met deze Reis met een missie!!! De Waddinxveense deelnemers zijn nu beland in Datong en omgeving. Gedurende de eerste periode van hun avontuur doen ze .twee projec ten aan. De eerste zal het verloskundige trainingsprogramma zijn in Shanxi. Het project betreft het ondersteu nen van het werk van Petra de Rui ter die in de dorpen lokale artsen verder opleidt in zwangerschapsbe geleiding en bevallingen. Tevens wordt aandacht besteed aan infor matie voorziening aan de lokale bevolking. Voor dit project worden fysieke hulpmiddelen beschikbaar gesteld. De volgende stop zal zijn in Cheng du Waar een project van SOS Kin derdorpen zal worden onder steund. Met de gelden die opgehaald zijn door Team 9 van de Round Table Tour 2004 (waar Erik en Pieter deel van uitmaken.) wordt het hier mogelijk gemaakt dat het volgen de schooljaar alle kinderen hun opleiding kunnen genieten. Oplei ding is zeker voor de wezen van onschatbare waarden. Sos-Kinder- dorpen zorgt voor haar bewoners dat zij ondersteund worden totdat ze zelfstandig een beroep en baan hebben. Daarna kunnen zij zelf standig verder. De heren zijn inmiddels 14 dagen onderweg met hun andere Neder landse vrienden en de Landrover caravan doorkruist met in totaal 13 teams een afwisselend gebied. Met hoogteverschillen van 6000 meter, modder, sneeuw, wind, zon en regen gaan deze stoere Waddinx- veners op weg, om een volgend project te ondersteunen. Met recht een reis met een missie, een Wereldreis voor Wereldkinde ren. Voor Miranda en Ton Baan en de kinderen is het aftellen nu begon nen; over een maand vervangen zij Erik en Pieter en vervolgen dan hun missie. Voor meer informatie: www.round- tabletour.nl voor meer info kunt u mailen naar Lions Club Waddinx veen Tsuytende: lions@lcwt.ni Boskoop - De Boskoopse avond vierdaagse is in aantocht. Voor het bestuur en de vele vrijwilligers wordt het een bijzondere vierdaag se, omdat het dit jaar voor de 25e keer georganiseerd wordt. Omdat het een feestelijk jaar moet wor den, wordt een aantal extra acti viteiten en feestelijkheden georga niseerd. De Boskoopse avondvierdaagse wordt gehouden van 7 tot en met 10 juni. Net als voorgaande jaren kunnen de wandelaars kiezen uit routes van 5 en van 10 kilometer. De start vindt plaats vanaf het Gou weplein om 19.00 uur. Eerder mag er niet gestart worden, in verband Waddinxveen - Voor het clubkam pioenschap 4 tegen 4 van de Jeu de Boulesvereniging Waddinxveen zijn inmiddels drie wedstrijden gespeeld. Bij dit kampioenschap spelen teams van vier spelers in de diverse disciplines van het pétan- que tegen elkaar. De stand na drie wedstrijden: I.Corrie en Barend Monster/Alex van Ofwegen/Ron van Dijken 3-2-4+; 2.Nel Oudijk/Wim van Bockom Maas/Wim Hendriks/Fred van Dijken 3-2-1-; 3.Herman en Sabina Verwaal/Henry van Wageningen/Toon van der Vel den 3-2-7-; 4.Toos Wubben/Elly Nieuwland/Norbert Schifferling/Wout Versluis 3-1-21+; 5.lmka Matla/Harm Maillé/Marco en Arnold Janssen 3-1-6-; 6.Wil Vons/Jan Lapaer/Jan van Luiken/Cees Voskuilen 3-1-11-. Waddinxveen - Afgelopen weken is er door de jeu de boulers de Natio nale Competitie gespeeld. Het gaat hierbij om de spelvorm triplette en °ver drie dagen werden er 15 wed strijden in diverse klassen gespeeld. Verrassend deze competitie was de directe promotie in de eerste klasse van het team Nel Oudijk, Wim van Bockom Maas en Norbert Schiffer- lln9. Dit team promoveerde vorig laar van de derde naar de tweede Klasse en stoomt nu direct door naar de hoofdklasse, de één na hoogste in Nederland. Zij wonnen van de 15 partijen. Het team van Fred, Ron en Rob van Dijken wist zich te handhaven in de eerste klasse. In de tweede klasse wist het team van Wout Verluis, Elly Nieuwland en Andries Roos beslag te leggen op een tweede plaats en zij moeten op 6 juni proberen om promotie naar de eerste klasse te bewerkstelligen. Arnold en Marco Janssen en Hans van Woudenberg bleven behouden in de tweede klasse en het team Peter Rubeling en Ton en Jopy Hulskamp ging gevoelig onderuit en degradeert naar de derde klas- Se. met de veiligheid van de deelne mers; vanaf 19.00 uur staan alle vrijwilligers klaar, om de vierdaagse zo veilig mogelijk te volbrengen. De intocht vindt donderdagavond 10 juni plaats onder muzikale bege leiding vanaf de Parklaan (verza melen), via de Zijde naar de Burg. Colijnstraat naar het Gouweplein waar de finish is en elke wandelaar zijn bewijs van deelname en presta tie kan halen. Scholen en verenigingen die in groepsverband mee willen lopen, kunnen in de avonduren contact opnemen met Gerrit de Greef, tele foon 0172-214258. Voor meer informatie: 0182-631048. Waddinxveen - SC Antilope houdt donderdag 27 mei de jaarlijkse Gouwebosloop. Deze loop voert door het Gouwebos, gelegen tussen Waddinxveen en Boskoop. Deelne mers kunnen kiezen tussen verschil lende afstanden en deze afstanden zo snel of langzaam lopen als men wil. De afstanden zijn 2,5 5 7,5 en 10 kilometer. Aanvang 19.30 uur. De kosten voor deelname bedragen 1,-. Waddinxveen - Voor de senioren van HCW staan zondag de laatste wedstrijden op het programma. Zowel de Veteranen, Heren 1, Dames 1 en 2 spelen thuis. Voor Heren 1 is de kans derde plaats in de poule nog haalbaar. Zij moeten het opnemen tegen Alke made, de nummer 2 in de poule. Het belooft een mooie wedstrijd te worden, want de heren van het team van van de Heuvel hebben sinds de winter niet meer verloren en zijn erop gebrand de hoogste stand sinds jaren te bewerkstelli gen. De eerste wedstrijd van Dames 2 begint om 11.00 en de laatste, het klapstuk van de dag om 14.30: Waddinxveen H1-Alkemade H1. Boskoop - Hoewel niemands hoofd er nog naar zal staan, zijn er toch fanatieke Boskopers die zich enigs zins gaan bezighouden met de car navalsoptocht van volgend jaar. Er moeten ideeën geopperd worden, tekeningen gemaakt en materiaal geregeld worden. Daarom heeft carnavalsvereniging De Krooshap- pers vorige week het thema voor de optocht van het carnavalssei zoen 2004/2005 gepresenteerd. Dit thema luidt: 'Reis rond de Wereld'. Een thema waar men weer alle kanten opkan, van verre vakantie bestemmingen tot bijzondere ver voermiddelen of zelfs ruimtevaart. Nu dit thema bekend is, kan men dus weer voorbereidingen gaan treffen voor de carnavalsstoet, begin 2005. Zie voor meer informa tie ook www.krooshappers.nl. Zoetermeer/Waddinxveen gelopen weekend waren de atle- v,an S-C. Antilope weer goed op *tt!,dens de diverse competitie wedstrijden. nder ideale weersomstandighe- n toog op vrijdagavond 14 mei en grote delegatie van de C- en D- (9, naar. Zoetermeer voor de li ede re9io CD-meerkamp. Ver- anrM 1 eerste meerkamp op 16 van f voorspoedig, de wedstrijd beter ,open vrijdag ging zo niet daar k'j van der Harst eindigde Dlaat meisjes D op een derde Oirschot/Boskoop - In Oirschot werd het Nederlands Kampi oenschap midgetgolf voor heren zestallen en dames drie tallen teams georganiseerd. Dit kampioenschap gold tevens als selectiewedstrijd voor de Euro pa Cup, wat later dit jaar op deze baan wordt gespeeld. De Boskoopse vereniging De Trek vogels was daar met één heren team vertegenwoordigd, de Boskoopse dames lieten dit jaar verstek gaan. Vorig jaar werd nog brons gehaald in Ridder kerk door het damesteam. Op de baan in Oirschot kon den de Boskopers echter geen potten breken. Het bleek voor de Boskopers een baan van "alles of niets". De eerste ronde eindigde op 180 slagen. Geleidelijk werden de scores iets beter, maar de hoge scores op de eerste dag droegen er niet toe bij dat een gevecht voor een (hooguit) derde plaats er aan zat te komen. Na de vijf ronden op die eerste dag stond het team op de zesde plaats met 871 slagen. Geldrop stond eer ste met 722 en de derde plaats werd bezet door Oirschot met 815 slagen. Op de tweede dag waren de tem peraturen wat hoger en dat scheel de in de scores. Jan-Kees van Vos kuilen kwam goed uit de startblok ken en speelde 20 in de eerste ronde, jammer genoeg wel weer gevolgd door 34. Ook Bastin Slap- pendel had na een matig begin de baan een beetje door en besloot de wedstrijd met 22 slagen. Met nog een score van 23 in het team was het gewoonweg te weinig om als team te imponeren en het bleef van de eerste tot en met de laatste ronde op de zesde plaats steken. Het eindtotaal was 1672 en alleen Aalsmeer had meer slagen met 1826 op de zevende en laatste plaats. Kampioen werd wederom het team van Geldrop, met 1426 slagen. Bastin Slappendel was de beste spe ler van De Trekvogels met 271 sla gen over 10 ronden. Verder speel den Jan-Kees van Voskuilen 273, Leo van der Bas 279, Leo Jansen 282, Marco Slomp 283 en Arie van der Kooij 284. Jeugdspeler Domini que Dijksman was wisselspeler en mag tevreden zijn met zijn score van 319. or|der andere een per van a'ivi recor(J bij het verspringen wp^ meter- Jarno van Klaveren Brnr bij de jongens C en dp in ^de werd tweede bij tweedejaars, bii 5e wedstrijd opviel is dat hun k '6 deelnemers van Antilope kpLL este Prestaties op deze avond en verbeterd. Veel persoon- de, sneuvelden, waaron- van rfn ^brecord en wel van Bror ion er Zijde. Bror verbeterde het meter horden record tot 15.3 seconden. Op zaterdag 15 mei was er een grote delegatie pupillen actief bij S.C Reeuwijk en ook daar regende het persoonlijke records. Er werd onder andere een clubrecord door Anna Kaptein bij het kogelstoten gerealiseerd. Zij verbeterde het bestaande record tot 8.08 meter. Wessel van Kooten eindigde bij de jongens pupillen D op de eerste plaats in het overall klassement. Peter Krijgsman bij de jongens pupillen B op de tweede plaats, Fabian Reehuis in diezelfde catego rie op de derde plaats en Taru van der Zijde eindigde bij de meisjes pupillen-A1 op de derde plaats. Al met al een goede opstap voor de tweede westrijd van de KNAU CD- competitie die zaterdag 22 mei in Zoetermeer bij ARV llion Wordt gehouden. SC Antilope staat in deze competitie bij de Jongens C op een eerste plaats, de jongens D op de derde plaats en de meisjes D op de vierde plaats. Boskoop - Zomertijd is festivaltijd. Ook Boskoop gaat zich dit jaar mengen in de zomerfestivals. Op zaterdag 21 augustus wordt tussen 14.00 en 22.00 uur op het terrein van Floreant het Floreant-sponsor- festival.nl gehouden. Een dag die vol zit met muziek, entertainment en attracties. Onder leiding van het Boskoops Muzikantencollectief (BMC), met aanvulling van Hoek- Pop, Bandslag en BoskPop, moet dit een feestdag worden voor de hele familie, met als insteek geld inzamelen voor Floreant. Het idee hierachter is ontstaan omdat Floreant de laatste tijd geteisterd werd door talloze inbra ken. Bij een van die nachtelijke bezoeken werd bijvoorbeeld een dure projector gestolen waardoor het niet meer mogelijk is om voet balwedstrijden op een groot scherm te kijken. Floreant is nu van plan een alarminstallatie aan te brengen, maar dit is een zeer kost bare aanschaf. Zoals een goed festival betaamt, treden er 21 augustus diverse bands op. Meer dan tien bands, waaronder ook bekende Boskoop se, hebben al toegezegd geheel belangeloos voor dit goede doel te zullen optreden. Verder zullen er diverse activiteiten rondom het podium georganiseerd worden. Men is onder andere fanatiek bezig met het organiseren van een spon sorloop, levend tafelvoetbal, springkussens, een apparaat die meet hoe hard men een bal kan trappen, stormbaan en voetbalcli- nics. Veel sponsors hebben zich al aan gemeld, en zoals gezegd treden de bands al belangeloos op, maar natuurlijk zijn er wel kosten ver bonden aan zo'n festival. Daarom zoekt de organisatie niet alleen sponsors en (particuliere) dona teurs die willen gireren voor de aanschaf van een alarminstallatie, maar ook mensen die het leuk vin den om een bijdrage te leveren aan de dag zelf door middel van het sponsoren van bijvoorbeeld een attractie, vaatje bier of sponsor loop. Bedrijven die hier aan mee willen werken, kunnen contact opnemen met Jan Kalkman, telefoon 06 53 40 91 28 of Ronald Vlasveld, tele foon 06 53 16 32 03. Donateurs kunnen ook een bedrag overma ken op de rekening van Floreant, nr. 309811333 onder vermelding van Sponsorfestival. Voor algeme ne vragen kan men terecht bij Fred van der Velde, telefoon 06 53 13 53 19. De kaartverkoop voor het festival begint op zaterdag 5 juni. Kaarten kosten 2,- en zijn verkrijgbaar op de dag zelf aan de kassa en bij voorverkoopadressen, die nog bekend worden gemaakt.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15