WELKOM BIJ VOORJAARSMARKT ORION TIJDENS HEMELVAARTSDAG WOLLEFOPPENWEG WORDT 'GEKNIPT' Cl000 WALS TOERNOOI GROOT SUCCES ZOMERAVONDCONCERT DE STORMVLIEGERS loterij schaakvereniging ledenvergadering o.s.s ARIE 00STLANDER (WEER) ZEVENHUIZEN OPBRENGST COLLECTE KINDERHULP AUTOCROSS OPBRENGST COLLECTE HARTSTICHTING DIPLOMA- ZWEMMEN Hart van Holland 19 mei 2004 pagina 17 KAARTEN BIJ ZANG EN KLEUR COLLECTE PRINS BER NARD CULTUURFONDS "cx/FNHUIZEN-MOEKKArcLLE nnnr Karin Heeren Nesselande - De deelgemeente prins Alexander heeft besloten dat de voorgenomen 'knippen' inde Wollefoppenweg in juli en augustus gerealiseerd gaan worden. Er wordt al geruime tijd gesproken over de moge- I lijkheden om het doorgaande verkeer van de Wollefoppen weg te weren maar tegelijker tijd de verbindingen voor de belanghebbenden in stand te I houden. Tijdens een hoorzitting in november vorig jaar bleek dat alle betrokkenen weinig bezwaren hebben tegen een knip inde weg ter hoogte van de Berm- weg maar dat een tweede knip, ter hoogte van de Jacques de Graaff- weg, op weerstand stuit van een aantal direct betrokkenen. Met name inwoners van de kern Oud Verlaat hebben het gevoel geïso leerd te worden doordat zij ook geen gebruik kunnen maken van de Wollefoppenweg. Tijdens de hoorzitting werd duidelijk dat een aantal van hen van mening is dat de deelgemeente Prins Alexander hun mobiliteitsprobleem oplost ten koste van inwoners van Zevenhui- zen-Moerkapelle. Ondanks de bezwaren heeft de deelgemeente het besluit geno men beide knippen in de Wollefop- Het jaarlijkse F-toernooi van vv Groenweg was afgelopen zaterdag 15 mei een groot succes, 's Och tends werd er gevoetbald door de mini's. Bij de F4/F5 pupillen mocht Monster F3 de eerste prijs meene men. Bij de F1 pupillen was Groen weg de winnaar die de grote beker aan het einde van de ochtend mochten ophalen. Het middagprogramma had twee poules. In de poule van de F2/F3 pupillen was het RAVA F1 dat de eerste prijs meenam. Bij de F6 pupillen was het zeer spannend, want drie teams eindigden gelijk met zes punten, maar Laakkwartier F3 had het beste doelsaldo en nam de grootste beker mee naar huis. Al met al een groot succes, alle pupil len gingen met een vaantje en een voldaan gevoel naar huis. penweg op korte termijn te realise ren. De werkzaamheden voor de knip ter hoogte van de Bermweg zullen per 1 juli een aanvang nemen, de tweede knip wordt per 1 augustus gerealiseerd. Beide knippen zullen de vorm krijgen van een bussluis met daarnaast een stukje fietspad. Bij de planning is rekening gehouden met het feit dat er nog een omleiding op de Wollefoppenweg nodig is om langs het metro-eiland te komen. De deelgemeente Prins Alexander is tot dit besluit gekomen om tege moet te komen aan de wens om doorgaand verkeer van de Wollef oppenweg te weren en omdat er inmiddels een verbinding bestaat vanuit Nesselande naar de Jacques de Graaffweg via de Laan van Avant-Garde en de Brandingdijk. De verkeersmaatregel moet leiden tot een betere verkeersveiligheid. De deelgemeente houdt er overi gens rekening mee dat er een gere de kans bestaat dat het realiseren van de knip bij de Jacques de Graaffweg op bezwaren stuit en daardoor vertraging zal oplopen. Wel zal er alvast begonnen worden met de realisatie van het fietspad. Moerkapelle - De christelijke gemengde zangvereniging Sursum Corda houdt zaterdag 19 juni, in samenwerking met het jongeren koor Cantate Domino uit Zoeter- meer, ter afsluiting van het seizoen een zomeravondconcert. Het con cert vindt plaats in de Nederlands hervormde kerk; aanvang 20.00 uur. Het thema is 'muziek door de eeu wen heen'. Met een gevarieerd programma 'zingen' de koren door de eeuwen heen een repertoire met stukken van onder andere Robert Parsons (1535-1572) Goud- imel 1565), Vivaldi (1618-1741), Gabriel Fauré (1845-1924) en ande ren. Ook zal er samenzang zijn, onder begeleiding van de orga nisten Hans Pors en Peter Verweij. De toegang is vrij. Er wordt een col lecte gehouden, waarvan de opbrengst bestemd is voor de MAF. De MAF staat voor Mission Aviation Fellowship. MAF vliegt met ruim 160 vliegtuigen in 29 van de armste landen ter wereld. Meer dan 900 (noodhulp-) organisaties zijn afhankelijk van deze diensten, ledereen is welkom. Zevenhuizen - Vogelvereniging Zang en Kleur houdt vrijdag 21 mei vanaf 20.00 uur een kaartavond, ledereen is welkom. Moerkapelle - De collecte voor het Prins Bernard Cultuurfonds wordt gehouden van 17 tot en met 22 mei. Moerkapelle - De jaarlijkse collecte voor het Nationaal Fonds Kinder hulp, die gehouden is in de week van 25 april tot en met 1 mei, heeft in Moerkapelle 811,-opgebracht. Het ingezamelde geld is bestemd voor kinderen in Nederland die, meestal door problemen thuis, te maken krijgen met jeugdzorg. Kin derhulp financiert met de opbrengst van de collecte bijvoor beeld een schommel bij het kinder tehuis, een fietsje, het lidmaat schap van een sportclub of een weekje kamperen. Met deze extra's brengst het Nationaal Fonds Kin derhulp wat kleur in het leven van kinderen in Nederland die het in hun leven niet gemakkelijk heb ben. De organisatie bedankt collec tanten en gevers voor hun bijdra ge. Moerkapelle - De collecte van de Nederlandse Hartstichting heeft in Moerkapelle 2091,92 opgebracht. Hartelijk dank aan gevers en collec tanten. Zevenhuizen - In de afgelopen peri ode heeft een aantal kinderen in zwembad de Koornmolen examen afgelegd: Silvana Twilt, Jelle van Oosterhout, Bart van Oosterhout, Quinty Boer, Tristan Boer, Brigitte Maas, Bianca van Veelen, Flora Hazenbroek en Berend Kalisvaart. Zevenhuizen - Op het crossterrein aan de Bierhoogtweg wordt op Hemelvaartsdag 20 mei weer de traditionele autocross gehouden. De ACTD, de crossvereniging die de cross in goede banen leidt, heeft wederom aangekondigd een razendsnelle baan aan te leggen. Bovendien rekent de organisatie op 200 rijders in de vele verschillende klassen. Vanwege het verwachte grote aantal deelnemers begint de cross om 11.00 uur. De cross zal tot ongeveer 17.00 uur duren. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers korfden afgelopen donderdag 619 duiven in voor een tocht van 342 km., van uit Chantilly. Afgelopen zaterdag werden ze om 8.00 uur gelost met prachtig vliegweer. Het was uitein delijk een duif van Joh. Stofberg die om 12.13 uur als eerste thuis kwam. Hij had 82 km p/u gevlogen en haalde hiermee de eerste prijs binnen, niet alleen van de vereni ging, maar ook in de regio Leiden. En dit tegen 7300 duiven. De laat ste prijsduif was 20 minuten later thuis. Uitslag: 1-3-12. Joh. Stofberg, 2. Joh. Heykoop, 4-14. N. Koppenaal, 5-10-11-18. D.C. Brem, 6. Joh. Wil- tenburg, 7. C.P. Edeling, 8. B. Her tog, 9-19. C. Nobel, 13. Rita Mizzi- Breedijk, 15. J. Hoevelaken, 16. C. Zweere, 17. L. van Wensem, 20. Jef- fry v.d. Haak. paraat 745 groen, broodbakmachi ne 774 geel. Indien men in het bezit is van één van beide winnende loten, neem dan contact op met Marianne van Elteren, telefoon 079- 5932338 of 06-20861426. Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle stond op Koninginne dag op de goedbezochte braderie "iet een loterij. Tot op heden zijn twee prijzen opgehaald. De reste rende prijzen zijn: Senseo koffieap- ^venhuizen - De algemene leden vergadering van O.S.S./Be Fit vindt Plaats 20.00 leden op woensdag 26 mei om uur in dorpshuis Swanla. Alle zijn op deze avond van harte welkom O.S.S. is op zoek naar nieuwe bestuursleden. Geïnteresseerden kunnen contact opnemen met 0180-632618. henhuizen - In aanloop naar e Europese Verkiezingen heeft C&A Zevenhuizen-Moerka- Peile ex-lid van het Europees élement Arie Oostlander uit- 9enodigd voor een openbare erkiezingsbijeenkomst op nsdag 25 mei in de gerefor meerde kerk aan de Dorps- ,raat 106. Aanvang 20.00 uur. interesseerden zijn van harte Welkom. ^ie Oostlander, voormalig inwo- fvan de gemeente Zevenhuizen, s Hd van het EP voor het CDA tot Iprq' Van 'aar' LH'j Heeft vanaf het c C'US 'aar' z'tt'n9 gehad in Europees Parlement. Door zijn and n9e ervaring zal hij als geen fler kunnen ingaan op vragen vanuit de bevolking. Gedurende zijn periode als lid van de EP was Oostlander onder andere actief in de EP commissie Buiten landse Zaken, Mensenrechten en Gemeenschappelijk Veiligheids- en Defensiebeleid; actief in de com missie Vrijheden en Rechten van de Burger, Justitie en Binnenlandse Zaken; lid van de delegatie voor de betrekkingen met de landen van Zuidoost- Europa. Recent heeft hij voor het EP rapporten geschreven over de wederopbouw van voor malig Joegoslavië, de uitbreiding van de EU, de relaties met Rusland, de aanpak van illegale drugshan del, asiel en immigratievraagstuk ken. Laatstelijk was hij rapporteur voor kandidaat-lid Turkije. Door Karin Heeren Oud-Verlaat - Inmiddels is het goed gebruik dat Orion aan de Wollenfoppenweg een voor- jaarsmarkt houdt op Hemej- vaartsdag. Tijdens deze gezelli ge dag bij de woon- en werkge meenschap voor mensen met een handicap staan de deuren open voor kennismaking en gezelligheid. De producten van Orion, gemaakt in de werk plaatsen, zijn te koop. Prachtige, kunstzinnige produc ten. Ambachtelijk vervaardigd en passend binnen de visie van Orion: op antroposofische basis, met aandacht en respect voor natuur en milieu. Vanuit de gedachte dat ieder mens goed is zoals hij of zij is. In de verschillende werkplaatsen wordt een groot aantal produc ten gemaakt. Er is een papier- schepperij, kaarsenmakerij, er wordt keramiek gemaakt, een drukkerij met verschillende druk technieken, een wolwerkplaats en een weverij. Er wordt gezamenlijk gewerkt aan een product, zowel door werknemers als begeleiders. De werknemers hebben naast het gezamenlijke doel, het product, ook ieder een individueel doel. Per soonlijke ontplooiing staat hoog in het vaandel, ledereen krijgt een kans om te laten zien wat hij of zij wil en kan en zodoende levert iedere werknemer zijn of haar aan deel in het eindproduct. Sommigen door gewoon aanwezig te zijn, anderen door actief mee te denken bij het ontwikkelen van nieuwe producten die op werkplaatsen gemaakt worden. Samenwerking tussen de werkplaatsen staat daar bij ook centraal: gebruik maken van eikaars kwaliteiten en vaardig heden en zo tot steeds nieuwe ideeën komen. De mensen van Orion zijn vier dagen in de week aan het werk. Het wordt ook bewust 'werk genoemd en wie geen zin heeft moet vrij nemen. De woensdag is gereserveerd voor culturele acti viteiten in het cultureel centrum, een eindje verderop op de Wollen foppenweg. Toneel, zingen, spelen in een orkest of zijde beschilderen zijn activiteiten die daar gedaan kunnen worden. De persoonlijke doelen worden daarbij ook in het oog gehouden. Eens per jaar wordt er een persoonlijk plan gemaakt en besproken met iedereen die om de bewoner van Orion heen staat, professioneel en vanuit de familie. Deze jaarlijkse plannen worden vertaald in kleinere doelen waar elke week aan gewerkt wordt. Morgen, Hemelvaartsdag, is er voor iedereen die belangstelling heeft in deze bijzondere woon- en werkge meenschap de gelegenheid om even te komen 'buurten'. Er is ook voldoende te zien en te doen want naast de werkplaatsen en de work shops die georganiseerd worden, is een bezoekje aan de biologische tuin ook zeker de moeite waard. Paardrijden is bij Orion een belang rijk therapie-onderdeel, maar mor gen mogen kinderen die op bezoek komen gewoon even een rondje voor het plezier op de Shetlandpo- ny's die aanwezig zullen zijn. Iets lekkers bij de koffie of de thee is uiteraard ook zelf gemaakt op de basiswerkplaats. En in de winkel zijn de biologische producten te koop die bij Orion gemaakt wor den.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 17