Goede cijfers en zwakke beurzen Rozenkwekerij Porta Nova bekroond met mooiste roos Effecten Marktleider Rabobank verhoogt hypotheekrente 'Met vakantie. Zonder zorgen.' Rabobank Eerste woningen Catsburg gereed! Weeknieuws Aankondiging Algemene ledenvergadering 2004 pagina 2 Hart van Holland 19 mei 2004 De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 265 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle voor u, van en door uw bank De in- en verkopers van exporteurs en groothandelaren, verenigd in de VGB en VKC reiken jaarlijks de VGB Award uit. De jury was zonder twijfel van mening dat Rozenkwekerij Porta Nova de mooiste roos had ingezon den. Sinds de start van het bedrijf twee jaar geleden heeft Porta Nova haar naam gevestigd met de roos "Passion". Volgens de vakjury is het een roos van grote kwaliteit, met een goede houdbaarheid en verwerk baarheid. Het is een roos waar je niet omheen kunt! Voor het bedrijf is het een geweldige prijs. Het is een bevestiging voor alle inspanningen die ondernemer en medewerkers hebben gedaan en het bewijs dat de naam Porta Nova is gevestigd in de markt. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs De meeste aandelenmarkten daal den in de afgelopen vijf handelsda gen flink. De opkomende markten en Japan liepen de grootste klap pen op. De Nikkei-index leverde bij voorbeeld 8% in. Europa daalde zo'n 2% terwijl de Verenigde Staten vlak waren. Aan de economische cijfers ligt het niet, maar beleggers ruilen het perfecte scenario in voor een risicoscenario. De werkgelegenheid in de Verenigde Staten nam in april net als in maart veel meer toe dan economen hadden voorzien. Er kwamen maar liefst 288.000 nieuwe banen bij en de werk loosheid daalde van 5.7% naar 5.6%. Het dringt langzaam tot beleggers door dat de Fed spoedig doorkomt met een eerste renteverhoging want de groei blijft hoog.Bovendien liep de inflatie gecorrigeerd voor de beweeg lijke voedings- en energieprijzen in februari en maart op van 1.1% naar 1.6%. Daarmee sluiten we wat ons betreft de eerste fase van het cyclisch herstel af. Dat is de fase geweest waarin de winstgroei het hoogst was en positieve verrassingen de beurs overspoelden. Maar er is meer aan de hand. De olie prijs steeg de afgelopen week weer verder tot maar liefst USD 38 per vat. Dat is het hoogste niveau sinds 1990 en kan de economische groei gaan belemmeren. Daarnaast blijft het de vraag of China in staat is om de onstuimige groei in goede banen te leiden. Ook de afgelopen week riep de regering op om prijsstijgingen in de hand te houden nu de inflatie ook daar oploopt. Tekenend voor de opkomst van China is dat China dit jaar de Verenigde Staten al kan voor bijstreven op het gebied van emissies omdat er een grote hoeveelheid voormalige staatsbedrijven naar de beurs gaat. Bron: IRIS Research Op dinsdag 11 mei jongstleden zijn de eerste zes woningen in Catsburg opgeleverd. Tijdens een feestelijke plechtigheid is de eerste sleutel overhandigd aan de nieuwe bewoners. Zij zijn de trotse bezitter van een woning in een, voor onze gemeente, groot nieuwbouw project met een unieke uitstraling. Veel nieuwe eigenaren hebben gekozen voor een hypotheek van de Rabobank ter financiering van hun nieuwe woning. Wij wensen alle eigenaren veel woon- plezier in hun nieuwe huis. Op 21 juni aanstaande is het weer tijd voor de Algemene Ledenvergadering. Wij willen u, alvast via deze weg, van harte uitnodigen om hierbij aanwezig te zijn. De vergadering zal plaatsvinden op maandag 21 juni in de theaterzaal van Dorpshuis Swanla, Burge meester Klinkhamerweg 68 te Zevenhuizen. Vanaf 19.30 uur staan de deuren van de zaal open en wordt u verwelkomd met een kopje koffie. Om 20.00 uur zal de vergade ring aanvangen. In deze vergadering zullen onder andere de volgende onderwerpen aan bod komen: toelichting op de cijfers 2003, de benoeming van een lid van bestuur en raad van toe zicht. Na het officiële gedeelte van de avond, zal er voor de derde maal een stemming plaatsvinden in het kader van het Lokaal Initiatief. De drie genomineerden zullen binnen kort bekendgemaakt worden en zich presenteren op deze pagina. Wij verwelkomen u graag op maandag 21 juni. Marktleider Rabobank verhoogt per 19 mei 2004 de tarieven voor vastrentende leningen en spaar- vormen. De tarieven voor woninghypotheken met een rentevasttermijn van 1 jaar en 8 tot en met 15 jaar worden met 0,10% verhoogd en die met een ren tevasttermijn van 2 tot en met 7 jaar met 0,20%. Eveneens per 19 mei 2004 worden de rentetarieven voor vastrentende leningen aan bedrijven verhoogd. De tarieven voor leningen met een rente vaste periode van 1 jaar en die van 8 tot en met 10 jaar worden met 0,10% verhoogd en die voor 2 tot en met 7 jaar worden met 0,20% verhoogd. Verder worden met ingang van 21 mei 2004 de adviestarieven voor Vaste Termijn Spaarrekeningen met looptijden van 2 tot en met 7 jaar met 0,20% verhoogd en die voor 8 tot met 10 jaar met 0,10%. Wilt u zorgeloos op vakantie? Bestel vóór 30 juni het Rabo Totaalpakket, dan krijgt u het gratis tot 2005! Het Rabo TotaalPakket is een compleet pakket om uw dagelijkse bankzaken goed te regelen. En dat is extra handig met uw vakantie in het vooruitzicht. Het Rabo TotaalPakket biedt ondermeer: een betaalrekening met voordelig rood staan een Europas waarmee u wereldwijd gratis kunt pinnen een Rabocard waarmee u wereldwijd gratis kunt betalen *25% korting op een Doorlopende Reisverzekering toegang tot de Rabofoon (telefonisch bankieren) gratis Rabo Interhelp Extra U kunt het pakket uitbreiden met: Rabo Internetbankieren (gratis, kost normaal EUR 10,-) Rabo InternetBonusSparen (gratis) een extra Europas of Rabocard voor uw partner Heeft u interesse in een Rabo Totaal Pakket? Dan kunt u een afspraak maken met één van onze adviseurs, via telefoonnummer (0180) 637 383. Rabobankploeg doet mee met Jan Janssen Classic Op zaterdag 19 juni 2004 neemt Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle met een ploeg deel aan de Jan Janssen classic. Er zal op de racefiets 110 km worden gereden, dit is voor redelijk getrainde fietsers goed te doen. Er zijn regelmatig tussenstops met heerlijke versnaperingen. Leden en klanten van de bank kun nen kosteloos meedoen en hun staan nog een aantal verrassingen te wachten. Op dit moment hebben zes deel nemers zich aangemeld. Aanmel dingen zijn nog steeds van harte welkom tot 27 mei aanstaande via Jan Heijdra, telefoonnummer (0180) 637 386. VIP-toegang voor Rabobank- klanten bij Van Gogh Museum Klanten en leden van de Rabobank hoeven niet meer in de rij te staan bij de kassa's van het Van Gogh Museum. Op vertoon van hun Rabobank Europas mogen zij voor taan via een aparte entree naar binnen. Op dit moment wordt al 50% kor ting op toegangskaartjes gegeven en is het meenemen van een gratis introducé tijdens de vrijdagavond openstelling vanaf 18.00 uur moge lijk. Het nieuwe toegangsbeleid is weer een voordeel waardoor klanten en leden kunnen meegenieten van het vijfjarig partnership tussen Rabobank en het Van Gogh Museum. Kassa nummer 3 is voortaan de pri maire toegang voor houders van een Rabobank Europas, maar ook voor bezoekers met een Museumkaart of NS kaart. Om dit duidelijk te maken zijn de kassa en de beweg wijzering bij de ingang van het museum aangepast. Per week maken gemiddeld 40C a 500 klanten van de Rabobank gebruik van hun Europas om met 50% korting het Van Gogh Museum te bezoeken. In het museum is nog tot 6 juni de óe overzichtstentoonstelling Engelse schilder Dante Gabriel R"5 setti te zien. Een tijdgenoot var Vincent van Gogh. Bezoekadressen: Openinastiiden: aeldwinkel Zevenhuizen Openinastiiden: aeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Alaemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Openinastiiden: kantoor Zevenhuizen Verzekerinaen: Rabobank website: Blokkeren passen/cards:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2