0 OPROEP JEUGDGROEP 'HET WEER EN DE SFEER WAREN PERFECT" CIUBKAMPIOENSCHAP HENGELVERENIGING PUBLIEK WELKOM IN HISTORISCH CENTRUM ONS VERLEDEN EVEN ALLEEN VERDER, MAAR DAARNA WEER SAMEN. ^vÊTThÏÏTzen-moerkapelle 1 den te bezicht Een ingezonden mededeling voor de jeugd van Zevenhuizen- Moerkapelle: Hart van Holland 26 mei 2004 pagina 23 best Joor Paulien de Graaf i Moerkapelle - De seniorenreis van Moerkapelle op 18 mei was een groot succes. Voor de vijfde keer werd een compleet ver zorgde dag georganiseerd door het comité onder leiding van Willem Stormbroek. Deze keer telde de reis ongeveer 110 deel nemers die met twee bussen reisden. De reis ging deze keer naar Noord-Brabant. In de buurt van Baarle-Nassau werd kof- I fie gedronken en stapte een gids in de bus. Vervolgens werd een tocht gemaakt langs "de acht zalighe den" en de smokkelroute gereden langs de Belgische grens. Aan het einde van de dag wachtte de reizi gers een diner in dorpshuis Op Moer. Tot grote verrassing van de deelne mers, stond burgemeester Westen dorp hen op te wachten toen zij in Moerkapelle uit de bus stapten. "Het is bijzonder dat we in ons dorp een dergelijk initiatief heb ben; dat er voor zoveel mensen een gezellige dag wordt georganiseerd en dat dat wordt gesponsord door een groot deel van het plaatselijke bedrijfsleven. Daar zijn we een dorp voor, maar dat is ook eens een compliment waard!" zei hij in zijn toespraak. Verder maakte hij terloops nog even melding van dat hij, gezien zijn leeftijd, volgend jaar ook mee mag. Of hij dat ook echt zal doen liet hij in het midden. De reacties waren enthousiast. "Het was een heerlijke dag" en "de sfeer was perfect". Ook de 30 deel nemers die dit jaar voor het eerst meegingen waren allemaal even enthousiast. "Als alles goed gaat, heb ik het naar mijn zin," zegt Wil lem Stormbroek, "en alles is goed gegaan!" Zevenhuizen - Het Historisch Centrum aan de Tweemanspolder 15 is zaterdag 29 mei geopend voor publiek van 13.30 tot 16.00 uur. uit de P de benedenverdieping vinden de bezoekers de oudheidkamer over de regio, met daarnaast de thematentoonstelling over de boerderijen regio van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moer- aPelle. Tevens vindt men daar de genealogische werkgroep. nu k°ver|verdieping bevindt zich het streekmusem Molenverleden - geheel in het teken van de molens, e in deze streek zo belangrijk geweest zijn; zij zorg- hebb6r 'm1lers voor "WN nu no9 dro9e voeten |je tentoonstelling van de molens van Overschie door ^heen, samengesteld door de heer van de Bos e Stichting Jan C. Lunenburg, is in 't Molenverle- i r~\ i~\ I ST welkom, de koffie staat klaar en de toe- Ion i ,vr'i- Voor meer informatie: johan@bovenmo- 'en.nl of 06-53385372. (foto: "Ons Verleden") Zevenhuizen - De leden van hen gelsportvereniging Zevenhuizen gingen zaterdag 22 mei naar het Kanaal door Voorne. De berichten van de afgelopen weken waren goed er werd veel vis gevangen; het kon dus eigenlijk niet missen. Er werd door elf deelnemers aan de wedstrijd deelgenomen, maar de resultaten vielen zwaar tegen. Er werd in totaal 5.280 gram vis ter weging aangeboden, "Dat was slecht vissen" vonden de deelne mers. Eerste werd Adr. van Erk met 1.280 gram, op de voet gevolgd door J. Kok met 1.220 gram. Derde werd J. de Zwart met 7.20 gram. Drie deelnemers konden geen vis ter weging aanbieden. De volgende wedstrijd is zaterdag 29 mei in de Rotte bij de molens. Vertrektijd 6.00 uur vanaf de par keerplaats van La Baraque. Voor meer informatie: 0180-632654 of 0622156429. Seniorenwedstrijd De tweede wedstrijd in de senio rencompetitie werd gevist op 11 mei in het Lage Bergsche Bos. Negen deelnemers vingen 31.700 gram vis. Eerste werd W. Berkelaar met 9.000 gram; Twee twee plaat sen waren er want zowel J. van Dongen als J. Klomp vingen 6.000 gram vis. De derde wedstrijd werd 18 mei gehouden in de Kromme Elleboogwetering in Zoetermeer. Elf deelnemers vingen 24.450 gram vis. Eerste werden J. Rijnbende en J. Klomp met 4.750 gram,derde werd J. van Dongen met 3.800 gram vis. Avondcompetitie De avondcompetitie is eveneens van start gegaan; de eerste twee wedstrijden zijn inmiddels gevist. De eerste wedstrijd werd gevist op woensdag 12 mei in de Rotte. De vangst was goed: 49.860 gram vis. Eerste werd W. Berkelaar 11.400 gram); 2. J. Rijnbende (8.320 gram); 3. J. Visser (7.520 gram). De tweede wedstrijd werd gevist in het Lage Bergsche Bos; de vangst daar was een stuk minder: 10.460 gram door door tien deelnemers. De eerste plaats was voor J. Rijn bende met 4.060 gram. Op de tweede plaats eindigde W. Berke laar met 3.840 gram en op de derde plaats J. Wiersma met 980 gram vis. Wij van de Jeugdgroep willen graag activiteiten voor jullie organiseren. Want dat is immers een van onze taken. Maar... hier hebben we wel jullie hulp bij nodig! Wij zijn erg benieuwd naar jullie ideeën, dus heb ben jullie leuke suggesties? Deze kunnen jullie mailen naar: jeugd- groepzevenhuizen_ moerkapelle@hotmail.com Ook als er vragen zijn of problemen kunnen jullie hier terecht! Wij hebben als Jeugdgroep een site: www.jeugdgroepzhmkp.favos.nl Ook hebben wij een page bij de site van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle: www.zevenhuizen-moerkapelle.nl Deze sites zijn zeker de moeite om te bekijken. Hier kun je de komende activiteiten nalezen. Ook kun je lezen wie wij zijn. Op dit moment is er al een aantal activiteiten gepland: 28 mei is de datum voor de eerstkomende Jeugddisco. Hierbij willen wij meteen melden dat de entree verhoogd is. De prijs is nu 5,-, dit is inclusief 1 mintje. Tijdens deze Jeugddisco wordt er een voorlichtings avond georganiseerd over Alcohol en Drugs. De avond begint om 19.00 In de Swanlawijk in Zevenhuizen wordt op 6 juli een straatvoetbal toernooi georganiseerd. Het toernooi begint om 18.30 uur. Je kunt meedoen met een team van zes personen. Inschrijven per team kan bij Peter (06- 42118307). Er kunnen maximaal 12 teams meedoen, dus wees er snel bij! In Moerkapelle willen we graag zomervakantie-activiteiten regelen, maar hier hebben we wederom jullie hulp nodig! Wij zouden graag van jullie horen wat jullie zouden willen doen, deze kunnen jullie ook naar ons bovenstaande adres mailen. Voor nu was dit het, jullie horen snel van ons! Jan Ottevanger en Wybe Spoelstra ondernemen een 4000 km lange fietstocht naar de Noordkaap. Het is een sponsortocht voor het KWF. Het Hart van Holland volgt hen. Op de Noorse routekaart hiernaast wordt wekelijks aangegeven hoe ver zij gevorderd zijn. De derde etappe, door Duitsland, werd verreden met prachtig fietsweer. Toch kreeg het team een tegenslag te ver werken. Wybo krijgt in Vaassen te kampem met een beknel de zenuw in zijn nek en de dokter schrijft rust toe. Een harde beslissing werd genomen: Jan gaat (tijdelijk) alleen verder. Jan: "De missie gaat door, en zo heb ik inmiddels drie dagen alleen gereden. Gisteren was een langgdradige tocht door de Mooren van Duitsland (veengebieden). Om 19.00 uur was ik waar ik zijn moest (Wollingst) met bijna 200 km achter de rug. Goede benen, wel last van de kont. Vandaag minder weer, bewolking en harde wind met kracht 6 de laatste 70 km op de kop tot Friedrichstedt. Op het veer over de Elbe ont moette ik een Noor, gaaf gesprek, woont in Kabelvag en hij vindt dat we bij hem moeten overnachten, hetligt namelijk op de route. Nu ben ik in een jeugdherberg (57-plussers!) Daar sprak een mevrouw mij aan en uiteindelijk kwam het zover, dat zij graag wat wilde overmaken, gaaf!" Ter hoogte van de Deense grens kwam Wybo er weer bij. Inm- middels zitten de fietsers in Noorwegen. (Op de foto Jan op de boot naar Noorwegen). Baltic

Hart van Holland | 2004 | | pagina 23