VOETBALVERENIGING 28 mei 1929 - 28 mei 2004 s^lL Uil GroeneweG 75 jaar Door Ron Krul Zevenhuizen - In café De Hoop werd op 28 mei 1929 door een aantal enthousiaste jonge mannen een voetbal club opgericht. Omdat de standplaats van de voetbalclub de buurtschap annex weg Groeneweg was, werd haar naam hieraan verbonden. Als clubkleuren koos men rood zwart. Nu, 75 jaar later, bloeit en groeit de club nog steeds en is het tijd voor een groots feest om dit bijzondere eerste hoogtepunt van de viering, een prachtig geïl lustreerd jubileumboek met een schare aan herinnerin gen aan het 75-jarig bestaan en wensen voor de toekomst. Een aantal anekdotes "Er was in de beginjaren van de club een weiland waarop zondags de wedstrijden werden gespeeld. Het was een jubileum kracht bij te zetten. Er werd gekozen voor een programma met voor elk wat wils, te weten een officiële receptie voor genodigden, een bijzondere voetbaldag voor alle leden, een grote feestavond voor alle seniorleden, oud-leden, vrijwilligers en A- en B-spelers en een bijzon dere bowling voor alle C, D, E, F teams en de mini's. De voorbereidingen voor dit bijzondere jubileum zijn al lang geleden ter hand genomen. Er werd een jubileum commissie samengesteld bestaande uit Cees Roos, Bert Gaarkeuken, Marcel Scheffers en Henny de Jong. Samen met de jeugdafdeling en vele anderen die de club een warm hart toedragen, is de afgelopen tijd hard gewerkt °m het 75-jarige bestaan groots te vieren. Basis voor het succes vormt daarbij een grote schare aan vrijwilligers en 1 cu strakke organisatie waarbij bijna elke minuut wordt beschreven en er een groot oog is voor details. Zo werd vorige week in het clubhuis nog een uitgebreide Presentatie van het jubileumprogramma gegeven aan onder meer het hoofdbestuur van Groeneweg, vrijwilli gers, aanvoerders en leiders. Op woensdag verscheen het grasveld waarop normaal de koeien liepen. Douchen na de wedstrijd was er niet bij. De sloot die langs het wei land liep was de enige wasplaats. Een kratje bier na de wedstrijd was er ook niet. Als je wat wilde drinken was er alleen het water in de sloot." "Natuurlijk was er vroeger ook wel eens wat maar het was gewoon anders." "Ik zal nooit vergeten dat we in de kwartfinale van hoofd klasser V.U.C. met 1-0 wonnen. Ik liep met de voorstop per van V.U.C. het veld af. Hij zei "jullie hebben geluk gehad, wij hadden gisteravond een feestje". Ik zei "dat hebben wij elke zaterdagavond joh." "Er werd natuurlijk ook veel gelachen. Hordijk herinnert zich nog een voorval met Jan Monster, die tijdens een wedstrijd bij Kranenburg opeens hevige aandrang kreeg. Hij mocht weg van de scheidsrechter en sprintte weg. In de kleedkamer was er echter geen wc-papier, dus Jan pakte een handdoek om een en ander af te vegen. Mijn handdoek wel te verstaan, want Jan moest zich natuur lijk na het douchen met zijn eigen handdoek afdrogen. Had hij die handdoek gewoon weer terug in mijn tas gedaan" "Wij (de dames van Groeneweg) hadden van die buiten landse toernooien. De eerste in Frankrijk bij Parijs. Een smerige accommodatie, een smerig hotel en 's avonds was de hond zoek. Volgens mij hebben we die opgegeten." "Bij het behalen van het kampioenschap waren we door het dolle heen en stonden na het laatste fluitsignaal in een kring te dansen. Wat mij nog bijstaat van de toe spraak van voorzitter Roos waren alleen de slotwoorden: gratis bier". Voetbalvereniging Groeneweg bestaat 75 jaar en dat is een prestatie om bij stil te staan. Ook zoals voorzitter Aad Roos in de proloog van het jubileumboek het prachtig verwoordt: "bij al diegenen die Groeneweg de afgelopen jaren zijn voorgegaan, vooral in de moeilijke dertiger jaren, en die hetzij als bestuurder, vrijwilliger of als betrokken lid de weg naar dit feest hebben geplaveid" De jubileumcommissie. Vlnr Cees Roos Wzn, Bert Gaarkeuken, Marcel Scheffers. Op de voorgrond Henny de Jong.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 29