Genomineerden Lokaal Initiatief 2004 Koersen dalen verder De bank waar je lid van wordt Internationale oriëntatie noodzaak voor MKB www.rabobanknesselande.nl Voetbalvereniging Groeneweg jubileert Weeknieuws Agenda Rabobank pagina 2 Hart van Holland 26 mei 2004 6e jaargang nummer 266 Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle Tijdens de Algemene Ledenver gadering van onze bank zal dit jaar voor de derde keer een verkiezing worden gehouden in het kader van het Lokaal Initiatief. Deze verkie zing is twee jaar geleden ontstaan vanuit onze verbondenheid met de lokale omgeving en de stichtingen, verenigingen en clubs die daaraan invulling geven. Begin dit jaar hebben wij weer een groot aantal vrijwilligersorganisaties aangeschreven. In deze brief hebben wij de inwoners van Zevenhuizen en Moerkapelle uitgenodigd om via hun stichting, vereniging of club onder bouwde voorstellen in te dienen van initiatieven die de lokale gemeen schap of een deel daarvan, in de ruim ste zin van het woord, ten goede komen. In totaal hebben wij dit jaar zestien initiatieven ontvangen. Het project team, dat bestaat uit zeven personen, heeft de volgende drie initiatieven genomineerd: - Diaconie van de Hervormde Gemeente Zevenhuizen: Realisatie van een beeldverbinding tussen de Hervormde kerk en de bewoners van de Zevenster. - Vrouwenvereniging "Draagt elkan ders lasten", Hervormde Gemeente Moerkapelle: Financiële hulp ten behoeve van de Jeugdweek, die jaarlijks te Moerkapelle wordt gehouden. - EHBO-vereniging Zevenhuizen: Financiële ondersteuning voor een AED-trainer (AED Automatische Externe Defibrillator, apparaat wordt gebruikt ter ondersteuning van reanimatie) en de opleiding van haar leden. Deze genomineerden worden in de gelegenheid gesteld om op maandag 21 juni aanstaande, na het formele gedeelte van de ledenvergadering van onze bank, hun plannen te pre senteren. Na afronding van de drie presentaties kunnen alle aanwezige leden hun favoriete "goede doel" kie zen. Het voorstel met de meeste stemmen wordt gehonoreerd met een bedrag van maar liefst 6.000,= Maar ook de andere twee projecten worden niet vergeten. Zij ontvangen een donatie van respectievelijk 4.000,= en 2.500,=. In de komende weken zullen wij de initiatieven van de drie genomineer den, in willekeurige volgorde, in het kort presenteren op deze pagina. Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs De Amerikaanse inflatiecijfers duiden erop dat een renteverhoging in de VS in juni toch echt voor de deur staat. De kerninflatie (exclusief voe ding en energie) zet haar stijgende trend door. Inmiddels bedraagt deze 1.8%, tegenover een diepte punt van 1.1% in januari. De oplopende inflatie is het gevolg van de zwakke dollar, de gestegen grondstoffenprijzen en de sterke eco nomische groei. Onvermijdelijk heb ben de hoge Amerikaanse groei en de oplopende prijzen ook een keerzijde in de vorm van renteverhoging. Hiermee neemt de kans op economi sche tegenvallers toe. Wij komen daar om niet verder dan een neutraal advies voor aandelen in de asset mix. In dit klimaat schuiven wij bovendien verder op richting een defensieve sectorallocatie.Wij hebben deze week het advies voor basismaterialen ver laagd naar negatief en het advies voor consument defensief verhoogd naar positief. 'Een goede internationale oriënta tie is cruciaal voor de continuïteit van het Nederlandse MKB', aldus Piet van Schijndel, lid van de raad van bestuur van Rabobank Neder land. Hij zei dit tijdens de perspre sentatie van de Rabobankstudie 'Visie op internationalisering'. Bedrijven die onvoldoende inspelen op de internationale ontwikkelingen lopen het risico overvleugeld te worden door de buitenlandse concurrentie. Dit blijkt uit het vandaag verschenen rapport van de Stafgroep Economisch Onder zoek van de Rabobank. Piet van Schijndel: 'Volgens de economen van de Rabobank maakt internationale concurrentie ondernemingen sterker en innovatiever, mede vanwege de uitwisseling van kennis en ideeën.Het leidt per saldo tot hogere groei, meer welvaart, kostenvoordelen aan inkoopzijde en nieuwe mogelijkheden aan de afzetkant.' De toetreding van de nieuwe lidstaten enige factor waar aandelenmarkten last van hebben. De tekenen van over verhitting van de Chinese economie nemen toe. Zo kwam de inflatie over april uit op 3.8%, tegenover 3.0% in maart. Chinese beleidsmakers lijken in paniek te raken en komen nu bijna elke week met maatregelen om de groei af te remmen. Het risico is dat de oververhitting wordt gevolgd door een harde landing. Zowel de ontwik kelingen in de VS als in China zijn slecht voor opkomende markten, waarvoor wij het advies onlangs hebben teruggebracht naar neutraal. Deze groep werd afgelopen week bovendien getroffen door de verkie zingsuitkomst in India. De Congrespartij won onverwacht en het ziet ernaar uit dat zij samen met de Communistische Partij gaat regeren. Waarschijnlijk gaat het hervormingstempo omlaag en de Indiase beurs daalde dan ook met 10%. Ten slotte zetten ook nieuwe aanslagen in Irak en Turkije en de hoge olieprijs de markten wereldwijd onder druk. tot de Europese Unie biedt daarom volop kansen, meent Van Schijndel. Hij adviseert MKB'ers waar mogelijk grensoverschrijdende strategische samenwerkingsverbanden aan te gaan op het vlak van toelevering, uit besteding of gemeenschappelijke inkoop. De vandaag verschenen studie 'Visie op Internationalisering' gaat in op de gevolgen van een grotere EU voor het Nederlandse bedrijfsleven. Onder zocht is in hoeverre het Nederlandse bedrijfsleven al inspeelt op het interna tionaliseringsproces met export, import, directe investeringen en samenwerkingsverbanden. Verder biedt de studie economische informatie over Oost-Europese afzetmarkten zoals loonniveau, arbeidsproductiviteit en vestigings mogelijkheden. De studie is beschik baar via www.rabobankgroep.nl. U kunt ook een exemplaar aanvragen via onze Bedrijvendesk: (0180) 63 73 33. Voor de nieuwbouwwijk Nesselan- de heeft de Rabobank een eigen website. Recent is deze website geheel vernieuwd. Op de website vindt u informatie over het woningaanbod,de financieringsmogelijkheden van de Rabobank en kunt u een verzoek voor een afspraak doen. Kortom zeker de moeite waard om eens naar te kijken. Het renteklimaat in de VS is niet de Bron: IRIS Research Op 28 mei 2004 bestaat voetbalver eniging Groeneweg 75 jaar. De voetbalvereniging werd opgericht in café "De Hoop" gelegen aan de Groeneweg, vandaar de naam Groeneweg. De vereniging telt op dit moment 8 senioren elftallen (inclusief het dameselftal), een zaal voetbalteam en 20 jeugdelftallen. Het is altijd lastig om voor iedereen wat leuks te organiseren, maar de speciale jubileumcommissie heeft een programma neergezet voor zowel jong ais oud. De aftrap van de festiviteiten vindt vrijdag 28 mei 2004 plaats met een receptie in het clubhuis van de vereni ging. Onder het genot van een hapje en drankje worden de feestelijkheden ingeluid met zusterverenigingen, ereleden en officiële instanties. Op zaterdag 29 mei 2004 staat het sportieve gedeelte op het programma. Gedurende de hele dag komen alle elftallen in actie. De eerste wedstrijd begint om 8:30 en de dag wordt afge sloten met een wedstrijd van het huidi ge Ie elftal tegen Oud-Feijenoord. Daarnaast zijn er allerlei feestelijke festiviteiten, zoals een rad van avon tuur en het ludieke koeschijten. Op 5 juni 2004 worden de festiviteiten afgesloten met een feestavond in dorpshuis Swanla. Voor deze avond zijn leden, vrijwilligers, oud-leden, oud-vrijwilligers, oud-trainers en oud supporters uitgenodigd. Daarnaast ontvangen alle leden een speciaal jubileumboek met een bundeling van verhalen over belangrijke gebeurte nissen in het bestaan van de vereni ging. De Rabobank wil langs deze weg voet balvereniging Groeneweg feliciteren met haar 75 jarig bestaan en wenst iedereen plezierige festiviteiten toe. Levering rekeningafschriften in piekperiodes vertraagd Bij een verhoogd aanbod van het aantal rekeningafschriften treedt er vertraging op in de levering van de rekeningafschriften. Door uitbreiding van het printwerk op A4 formaat en de komst van het elektronische afschrift zal de vertra ging naar verwachting nog dit jaar afnemen. Vanaf 25 juni worden naast de reke ning-courant rekeningafschriften ook alle lening-, spaar-, en particuliere betaalrekeningafschriften geprint op A4-formaat. Daardoor zal het aantal te printen bladen per rekeningafschrift ver minderen. Vanaf ultimo mei kunnen klanten met Rabo Internetbankieren kiezen voor een Elektronisch Rekeningaf schrift (ERA), waardoor het papieren rekeningafschrift niet meer wordt aangemaakt. Klanten met een telebankieren overeenkomst krijgen ook op dat moment de mogelijkheid om géén rekeningafschrift meer te laten aan maken (het zgn.GRA). Gehandicapten krijgen interac tieve hulp bij betalingsverkeer In Nijmegen heeft de introductie plaatsgevonden van de nieuwe leermodules voor Steffie.nl. Deze werden ontwikkeld met steun van de Rabobank. Met behulp van de modules leren verstandelijk gehandicapten hoe ze geld kunnen opnemen met een bankpas en moeten betalen via geld en betaalautomaten. De leerstof maakt deel uit van de website Steffie.nl van stichting Zet- Net. Daar verduidelijkt animatie- figuur Steffie op een toegankelijke manier aan mensen met een ver standelijke beperking hoe je kunt e- mailen, surfen en chatten. Landskampioenen Rabobank Competitie 2003-2004 hockey Amsterdam en Den Bosch zijn afge lopen weekeinde de landskampi oenen van de Rabobank Competit-- geworden bij respectievelijk heren en de dames. Voor Amsterdam was het de negentiende landstitel De dames uit Den Bosch wonne de titel voor de zevende keer op tij In de finale rekenden ze af mei Amsterdam. Als hoofdsponsor van de Koninklijke Nederlandse Hockey Bond (KNHB) is de Rabobank naam gever van de hoogste landelijke competitieklasse. 21 juni Algemene Ledenvergadering Bezoekadressen: Openingstijden: aeldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: Blokkeren oassen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2