Zevenhuizen-Moerkapelle DIERENBESCHERMING START CAMPAGNE TEGEN MALAFIDE H0NDENHANDEL ZANGSCHOOL ZUID-HOLLAND ZINGT CONCERT REGENBOOG Gemeente KERNBEZOEKEN 2004: MAAK UW KEUZE BEKEND! KERNBEZOEKEN VERKIEZINGEN EUROPEES PARLEMENT VERGUNNINGEN pagina 4 Gemeentenieuws 26 mei 2004 www.zevenhuizen-moerkapelle.nl - BL/2004/0042: Dierenbescherming afdeling Gouda, Werkgroep Waddinx- veen, verzamelt hand tekeningen tijdens jaarlijkse braderie op 12 juni Postbus 30. 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: 9emeente@zevenhuizen-m0erkapelle.nl WEEK 22 Laat uw stem niet verloren gaan. U kunt deze week nog, uiterlijk 28 mei a.s., laten weten welke stellingen uw voor keur hebben Welk onderwerp heeft uw prioriteit? Hier vindt u nogmaals een overzicht van de zes stellingen gekozen door de gemeenteraad. Wilt u meer informatie? Raadpleeg de gemeentelijke website of de gemeentepagina in het Hart van Holland van 5 mei jl. Kern Moerkapelle 1. Voorzieningenniveau kleine ker nen: de gemeente moet maatre gelen nemen om het voorzienin genniveau in de kern Moerkapelle (maatschappelijke en economi sche) op peil te brengen en te houden. 2. Verkeer: het verkeersbeleid in de kern Moerkapelle moet op de schop. In het nieuwe beleid dient de ontsluiting van de kern, de doorstroming en de wandel- en fietsvoorzieningen aandacht te krijgen. Kern Oud Verlaat 3. Leefbaarheid kleine kernen: het gemeentebestuur moet de leef baarheid in de kern Oud Verlaat beschermen en actief bevorderen. De recreatieve ontwikkelingen in de directe omgeving zijn geen bedreiging maar een kans. 4. Verkeersveiligheid: de veiligheid op de wegen in en om Oud Ver laat, ook voor schoolgaande kin deren, moet beter. Kern Zevenhuizen 5. Verkeer: de verkeersveiligheid in de kern Zevenhuizen, vooral voor de voetgangers en fietsers, laat te wensen over. Deze kwetsbare groep verkeersdeelnemers ver dient meer aandacht. 6. Jeugdbeleid: de jongeren moeten betrokken worden bij het bestuur van de gemeente. Door het houden van een enquête kan wor den uitgezocht wat zij missen in het dorp, waaraan ze behoefte hebben en wat ze er voor over hebben (tijd, geld, inzet). Op 29 juni a.s. kiest de raad op basis van uw reacties. Mail uw keuze naar de raadsgriffier H. Sterken: h.ster- ken@zevenhuizen-moerkapelle.nl of schrijf naar Raad gemeente Zeven huizen-Moerkapelle t.a.v. H. Sterken, Postbus 89, 2761 AA Zevenhuizen, of bel 0180-637713. Naam: Adres: Ik kies voor stelling nummer omdat inleveren bij het gemeentehuis of toezenden aan postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen Op 10 juni zijn de verkiezingen voor het Europees Parlement. Wilt u zich voorafgaand aan de verkiezingen verdiepen in het belang van Europa, dan kunt u gebruik maken van de website www.ukomttochook.nl en/of www.bestbelangrijk.nl. Laat uw stem niet verloren gaan VERGUNNINGEN SS Zevenhuizen-Moerkapelle ingevolge ,rti- kei 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvragen om bouwvergunning heeft ontvangen. 14 mei 2004: - BL/2004/0040: - BL/2004/0041 24 mei 2004: - BL/2004/0043: - BL/2004/0044: - BR/2004/0035: - B1/2004/0005: het gedeeltelijk veranderen van het voormalige raadhuis, Raadhuisplein 1 te Moerkapelle, dakkapel Julianastraat 47 te Moerkapelle; serre en dakkapel Lange Zijde 60 te Zevenhuizen; vergroten woning Bredeweg 19 te Moerkapelle; vernieuwen dakkapel Bredeweg 19 te Moerkapelle; oprichten bijgebouw en kelder Van Hasseltweg 1 te Moerkapelle, oprichten bedrijfsruimte t.b.v. meubels e.d. Zuidplasweg te Zevenhuizen. Tervisielegging vrijstelling Het college van burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle maakt op grond van arti kel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat vanaf 27 mei 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, sectie VROM, Dorps straat 89 te Zevenhuizen, het vrijstellingsverzoek ter inzage ligt voor: realisatie van 26 parkeerplekken op de locatie ten noorden van de wijk "Catsburg"te Zevenhuizen. De locatie is gelegen in het ter plaatse geldende bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1990" en in strijd met de voorschriften van het bestemmingsplan. Wij zijn voornemens om met toepassing van de vrijstel- lings-regeling ingevolge artikel 19, lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening planologische medewer king te verlenen. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 27 mei 2004 tot en met 23 juni 2004 tegen het verlenen van de vrijstelling schriftelijk zijn zienswijzen hieromtrent kenbaar te maken. Verleende bouwvergunningen/vrijstellingen B1/2004/0002, eerste fase bouwvergunning loodsen Molenweg 6 Zevenhuizen (verzonden 19 mei 2004) Bezwaar vergunningen/ontheffingen Voor de hierboven genoemde ingekomen aanvragen om bouwvergunning geldt dat deze in dit stadium van de procedure nog niet kunnen worden ingezien. Evenmin kan tegen deze aanvragen in dit stadium bezwaar worden aangetekend. Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende ver gunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Raadpleegi uw gemeentegids voor 2-overige informatie Waddinxveen - De Dierenbe scherming start deze zomer een campagne om mensen die van plan zijn een hond aan te schaf fen te waarschuwen voor mala fide hondenhandelaren. Met een zwartboek, advertenties, posters en informatie probeert de Dierenbescherming toekom stige hondeneigenaren goed voor te lichten. Daarnaast richt de organisatie zich op het ver beteren van de wetgeving die het mogelijk moet maken malafide handelaren strenger te straffen. Vorig jaar deed de Dierenbe scherming in het TROS pro gramma Radar een oproep aan gedupeerden van de malafide hondenhandel zich te melden. In korte tijd kwamen er maar liefst 1.600 serieuze meldingen binnen. Veelal van gedupeerden die bij een hondenfokker of handelaar terecht zijn gekomen via internet en krantenadvertenties. Deze hondjes zijn relatief goedkoop en snel leverbaar. Vaak zijn ze afkom stig uit Oost-Europa waar ze onder onbekende omstandigheden wor den gefokt om vervolgens naar Nederland te worden gebracht voor de verkoop. Het resultaat is triest; de honden zijn vaak ziek, slecht gesocialiseerd en hebben soms ernstige erfelijke afwijkingen. Om de malafide hondenhandel effectief te kunnen bestrijden moet ook de overheid haar verant woording nemen, aldus de Dieren bescherming. Het plan van de overheid om de verantwoordelijk heid bij de sector te leggen, vindt de Dierenbescherming onverant woord. Commerciële belangen staan daar immers voorop, zodat er op het gebied van dierenwelzijn niet veel goeds te verwachten valt. De Dierenbescherming vindt dan ook dat er op z'n minst minimum- regels gesteld moeten worden en is bijvoorbeeld groot voorstander van verplichte identificatie en regi stratie van honden door middel van een microchip. De Dierenbescherming adviseert mensen die een hondje in huis halen, vooral het gezonde ver stand te gebruiken. Val niet direct voor iedere pup, want alle jonge hondjes zijn leuk! Heb geduld, een paar maanden wachten hoort er soms echt bij. Vraag altijd of u de moederhond kunt zien. Wilt u een rashond, neem dan contact op met een betrouwbare fokker. Deze en meer aandachtspunten bij de aan schaf van een pup vindt men ook op de website van de Dierenbe scherming, www.dierenbescher- ming.nl. Regio - "Regenboog", twee zomerse concerten uitgevoerd door alle 230 kinderen en jeug digen van de Zangschool Zuid- Holland. Muziek van alle tijden en windstreken; kortom een reis langs het muzikale werk voor jong en oud. Men kan genieten van het plezier van de koren, de kwaliteit van de stemmen en het muzikale niveau. In wisselende samenstelling wordt het repertoire, van volkslied tot compositie, ten gehore gebracht. Alle leerlingen van de Zangschool Zuid-Holland werken aan dit con cert mee. Professionaliteit en verte dering wisselen elkaar zodoende af. Alle koorleden repeteren één of twee keer per week op hun eigen locatie van de Zangschool Zuid-Hol land: Den Haag, Zoetermeer of Gouda. Van 4 tot 23 jaar bestaat de mogelijkheid hier een zangopleiding te volgen. De Zang school Zuid-Holland streeft ernaar muzikaal/vocaal talent maximaal tot bloei te laten komen. Dit gebeurt middels een uitgekiende opleidingsstructuur. De leerlingen krijgen naast de koorrepetities ooK zangles, solfège en muziektheorie. Voor gevorderde leerlingen ligt na een auditie - uiteindelijk de weg naar één van de concertkoren open. Deze kinder- en jeugdkoren treden op hoog niveau op in Nederland en buitenland en bie den naast veel zangplezier verschik lende leermomenten en grote muzikale uitdagingen. De Zang school Zuid-Holland kent ook een opleiding voor jongenssolisten en een opleiding tot kinderkoordi gent, de Kinderkoor Academi Nederland. Voor meer informatie: www.zzh.nl of telefoon 070-3249778. "Regenboog": woensdag 9 iuni' matinee om 15.00 uur, avondvoo stelling om 20.00 uur. Locatie: RijS" wijkse schouwburg. Kaarten bestellen: telefoon 070-3249778, mail info@zzh.nl. Meer informatie- www.zzh.nl.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4