AUTOCROSS ZEVENHUIZEN: EEN EVENEMENT OM TROTS OP TE ZIJN VEEL DIPLOMA'S IN DE KOORNMOLEN VOORLICHTINGSAVOND VOOR ZWANGEREN SCHAAKKAMPIOEN NOG NIET BEKEND Activiteiten-Agenda Hart van Holland 26jtiej_2004_ ZEVENHUIZEN MO*ËTk^7^T| MMéTèTi Prijzen Door Ron Krul Zevenhuizen - Er waren weinig wanklanken te horen op de traditi onele autocross die op Hemelvaartsdag op het programma stond. Ergo er was weer veel te genieten op dit door het Auto Cross Team Dordrecht in samenwerking met De Kleine Trompetter georgani seerde evenement. De start van de cross was dit jaar iets later dan gepland maar dit mocht de pret niet drukken. Reden voor de ver late start was de aangescherpte veiligheid. Zo moesten de rem men van alle rijders eerst getest worden voordat ze mochten star ten. Autocross Zevenhuizen is een evenement dat elk jaar meer toeschouwers lijkt te trek ken. Ook dit jaar was het publiek in groten getale aanwezig. De rijders leken hier een kick van te krijgen en streden tot het uiterste om het voor hun beste resultaat te halen. Vele sponsoren probeerden de diverse manches nog aantrekkelij ker te maken door bijvoorbeeld prijzengeld ter beschikking te stel len voor de rijder die het eerst over de kop ging of als eerste achteruit over de finish ging. Er werd gestreden in diverse klas sen. Zo waren er veel regiorijders aanwezig die met standaard auto's rijden, onderverdeeld in diverse klassen, bepaald naar het aantal cc's van de motor. Ook de stan daardklasse (1500 tot 2000 cc) was aanwezig evenals de toerwagens die feitelijk opgevoerde (boven de 2000 cc) standaard auto's betref fen. Meest tot de verbeelding spre ken altijd de sprinters, de rodeo's en de stockcars. Deze vaak zelfge bouwde auto's hebben een groot vermogen en een wat grotere vrij heid in de races dan de standaard auto's. Als deze auto's over de baan gingen moest het publiek ook gaan staan om voorbereid te zijn als deze "crossmonsters" de baan uit mochten vliegen. Rookwolken, rondschietende kluiten en veel geluid begeleidde deze rijders als ze over de baan schoten om te strij den voor die felbegeerde eerste plek. Een zonnetje, een drankje, een hapje en veel spektakel, de autocross had het allemaal. Vol gens een toeschouwer ontbrak alleen nog een optreden van De Kleine Trompetter. Wellicht vol gend jaar? agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten iljZevejifiuizen- Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsiuitendjloorgélen aan mevrouw G. Beunder, 0180-631733 Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermelding kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op gemeentehuisplein. Zaterdag 12 juni: dorpshuis Swanla: Bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 19 juni:'Grote Avond', geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 63711 Ikoffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken i elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 11). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 I dagen op woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- I melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder-1 I dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting. alle gevestigd in het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur,elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 4, 18 juni; 2, 16 en 30 juli; 13 aug. Bridgeclub: vrij bridgen voor paren in dorpshuis Swanla 19.30 uur: 1,8, 15, 22 en 29 juni. OUD VERLAAT De Vierkap: Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 010-4554051); Beachvolleybal: 10, 11 en 12 juni; Buurtfeest 28 aug. Dansles: om de week op vrijdag avond. De prijzen in de diverse categorie ën gingen naar: Regio 1/gastrijders: 1. Karei Nele man; 2. Dennis Pak; 3. Charlie Kadiks. Regio 2/gastrijders: 1. Thom Waanders; 2. Roel Schotte; 3. Mar- nix Baas. Regio 3/gastrijders: 1. Paul van Leeuwen; 2. Nicole v.d. Heiden; 3. Edwin van Vliet. Regio 4/gastrijders: 2. Norbeth Both; 2. Marcel Geers; 3. Willem Slob. A.C.T.D. standaard 1500: 1. Thom Waanders; 2. Paul Harmsen; 3. Ronald den Dunnen. A.C.T.D. standaard 2000: 1. Ron nie Simons; 2. Wim Broere; 3. René Waanders. Toerwagens: 1. Jan van Noort; 2. Michel Both; 3. Rinie van der Eijk. Sprint 1600: 1. Edrik van Wouden berg; 2. Erwin de Heer. Sprint 2000: 1. Ton de Geus; 2. Hans van Wanrooy. Rodeo: 1. Wilco Reijm. Stockkarren: 1. Mark Wouden berg; 2. Maarten van den Herk; 3. Piet Kool. Zevenhuizen - In zwembad de Koornmolen hebben in de afge lopen periode veel kinderen gezwommen voor diverse diploma 's. 28 Kinderen bijvoorbeeld, in de leeftijd van 1 tot en met 4 jaar, heb ben laten zien dat zij al heel wat kunnen in het water. Zij hebben daarmee een teddyberendiploma behaald (brons, zilver of goud): Anne-Floor Ralan, Manou Gilhuis, Fien van der Spek, Bas Geldof, Tim Vielvoye, Mike Dikstra, Bo Elger- sma, Joelle Roeleveld, Daan Hoog- endoorn, Michel Scheurwater, Justin Scheurwater, Owen Ames, Thijs Verkuil, Sander de Jong, Anne de Vries, Suzanne Verhoef, Olaf van Oosterhout, Manon Belfroid, Diego Santos, Lotte Slis, Kas Slis, Justin Remsberg, Maryse Suijten, Yara Arpadzic, Wiljo Bovekerk, Daphne Hulst, Timon van den Bosch, Lars Eriks. Voor het diploma A (zwem ABC) slaagden Sjoerd Holzmuller, Chan- na Oosterom, Jurre van de Hoog- eband, Gianny Captein, Sam Bis- schof, Menno Bordes, Ilse Tas en Maarten Douma. Het zwemdiploma B (zwem ABC) werd behaald door Bas Lambers, Bryan Straver, Tim Bernsen, Floris Galenkamp, Pauline Pos, Vincent Voets, Fayenne Luybe, Britt van Ommeren, Rick Overeinder, Mandy Kemner, Bjarne van Bemmelen, Sophie van de Spek, Timo Koen- ders, Bibi van Eyk, Laura Cavazza en Romano Lenters. Tim van der Kraat en Angelique KERKDIENSTEN - 30 mei Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot; 19.00 uur ds. J. van Walsum. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. L.C. de Borst. Nesselande 10.00 uur ev. G.J. van den Bos. Geref. kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur dhr. J. van Driel. R.K. Gem. 10.15 uur Eucharistievie ring in gebouw van Geref. kerk. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul; 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur ds. P.H. van Trigt. Ned. herv. gem. (hersteld verband): dorpshuis Op Moer 9.30 uur ds.W. Groenenboom; 18.30 uur ds. J.L Schreuders. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moe rkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, Ussellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 0 5 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Metz kregen het zawemdiploma C (zwem ABC) voor hun prestaties en Joyce Bakhuis ontving het zwemdi ploma B (Groene Hart). Gouda - In het Groene Hart Zieken huis (Bleulandlocatie) vindt op woensdag 26 mei een voorlich tingsavond plaats voor zwangeren én hun partners. De aanvangstijden zijn 19.30 en 20.30 uur. Bij aanmel ding kan de gewenste tijd worden doorgegeven. De bijeenkomst duurt ongeveer twee uur en start in de Gehoorzaal. Aanmelden voor deze gratis voorlichtingsavond kan telefonisch tussen 9.00 en 16.30 uur bij de Kraamafdeling van het Groe ne Hart Ziekenhuis, telefoon 0182- 505445. Op ditzelfde nummer is meer informatie over deze voor lichtingsavond te verkrijgen. Tijdens deze avond wordt een vide ofilm vertoond die een duidelijk beeld geeft van de gang van zaken rond een bevalling op de afdeling Verloskunde. Medewerkers van de afdeling zullen aanvullende infor matie geven over het verblijf op de afdeling en de kraambedperiode. Na de presentaties kunnen aan staande ouders de kraammarkt bezoeken. Hier vindt men onder meer informatie over borst- en fles voeding, babyverzorgingsproduc ten, kraamzorg, zwangerschaps- en borstvoedingskleding, babymassa ge en kinderopvang. Er is een mogelijk tot aanschaf van produc ten, zoals babykleding. Verpleegkundigen van de af del i 9 Verloskunde zijn hier ook aanwe zig. Tijdens het bezoek aan ae kraammarkt is er volop gelege heid tot het stellen van vragen. Informatie over voorlichtingsbij eenkomsten is te vinden www.ghz.nl (onder Service). Moerkapelle - Met nog twee ron den te gaan kon Dick Bac vrijdag 21 mei kampioen worden van Schaak vereniging Moerkapelle. Daarvoor moest hij met zwart winnen van Maarten Vroegindeweij. .Andere kanshebbers, maar afhankelijk van een misstap van Dick, zijn Ben van Geffen en Gerard van Ommeren. Een onderlinge wedstrijd tussen hen moest beslissen wie afviel voor de kampioensrace. Omdat Maarten Vroegindeweij zijn opening niet goed speelde, kwam Dick in het voordeel. In het middenspel liet hij het voordeel weer glippen. In het eindspel maakte Maarten nog een fout, zodat de winst en het kampi oenschap voor Dick Bac binnen handbereik was. De spanning werd Dick echter te groot, en na te snel spelen, won Maarten alsnog de partij. Het kampioenschap ging daarmee verloren voor Dick, slechts een theoretisch kans op het kampi oenschap was zijn deel. De partij tussen Gerard van Ommeren en Ben van Geffen was er één van hoog niveau. Gerard koos voor een verrassend opening, maar Ben wist het juiste antwoord te vinden. In een scherp verwikkeling wist hij de juiste zetten te vinden en won. Voor de kampioen van vorig jaar, Gerard Ommeren, betekende dit uitschakeling voor het kampioen schap. Ben is nu de grote favoriet voor het kampioenschap. Op vrij dag 28 mei a.s. heeft hij genoeg aan een remise tegen Hugo van Elteren om het kampioenschap binnen te halen. Alleen bij verlies van Ben van Geffen, maken Maar ten Vroegindeweij en Dick Bac nog kans op het kampioenschap. In de tweede groep deed Droog goede zaken. Via eeni voudige en snelle remise 9 Arie Hoogduijn behield hij zijn ste plaats. Marcel de Haan, de overgebleven concurrent, sp tegen Jan Blok. Tot 'aat..° oP avond bleef een remise stelling «f het bord. Door een fout va" ging het punt toch Marcel de en behield Marcel een kans P eerste plaats. Ook in groep moet volgende week in de ronde de beslissing vallen. »J jeugd is het kampioenschap v week al beslist. Afgelopen vrg stond in het teken van P'°e mens. Volgende week mo jaar lang schaakles, v00' h,°L iedereen, leiden tot een diplo"1

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6