OBS 'T REIGERBOS START INZAMELINGSACTIE "MOOI VAN BUITEN, MOOI VAN BINNEN" HUGO VAN ELTEREN SNELSCHAAKKAMPIOEN LOEIENDE SIRENES VOOR HANS DOGTERON TTTTTTTTTTmTTggT* "ff Activiteiten-Agenda PUPPY-AVOND EN INTOCHT A4D pagina 12 Hart van Holland 9 juni 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPEU? Het Autocross-Comité en alle leden van De Kleine Trompetter willen alle mensen bedanken, die een positieve bijdrage hebben geleverd aan de succesvolle Autocross op Hemelvaartsdag jl. Met name fa. Dijkshoorn, de brandweer, de EHBO, de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en dhr. Middelman danken wij hartelijk. kM - Door Ron Krul Zevenhuizen - ledereen die betrokken is bij OBS 't Reigerbos ziet de nieuwbouw met veel spanning en verwachtingen tegemoet, 't Reigerbos heeft zelfs een speciale nieuwbouwcommissie samen gesteld met vertegenwoordigers uit de ouderraad, de Vereniging Openbaar Onderwijs en het schoolteam. Het doel van deze com missie is het komende schooljaar geld in te zamelen om het nieu we schoolgebouw ook van binnen mooi, gezellig en functioneel te maken. De inzamelingsactie is hard nodig omdat in het nieuwe schoolgebouw geen nieuw interieur is voorzien. Met interieur wordt bedoeld enkele nieuwe meubelstukken zoals kasten, een nieuwe kleuterhoek, gordijnen, rekken voor het speellokaal etcete ra. 't Reigerbos zal hiervoor zelf zorg moeten dragen. Aangezien het meeste van de huidige inrich ting nog uit de jaren zeventig dateert, voldoet het niet meer aan de hedendaagse eisen. Daarnaast wil het oog natuurlijk ook wat. De uitstraling die het nieuwe gebouw ongetwijfeld zal gaan bieden moet niet ineens weg zijn zodra je de drempel overstapt en geconfron teerd wordt met een oude inrich ting die niet past binnen het con cept van de nieuwbouw. Loes Berends, lid van de nieuwbouw commissie, zegt hierover dat "wat mooi van buiten is, moet eigenlijk ook mooi van binnen zijn". Er is veel geld nodig om de nieuwe school eigentijds aan te kleden. De nieuwbouwcommissie wil daarom vanaf september amaandelijks een aantal leuke activiteiten organise ren om geld in te zamelen en rekent hierbij een beetje op alle ouders en ieder ander die betrok ken is bij het wel en wee van de school. De eerste activiteit betreft een sponsorloop voor alle kinderen van de school en het uitbrengen van een activiteitenboekje. Na afloop van deze en iedere andere activiteit zal het ingezamelde geld bedrag bekend worden gemaakt en wat de school voor dit bedrag al eventueel zou kunnen kopen. Op 9 oktober 2004 is een reünie gepland voor oud leerlingen en oud docenten van 't Reigerbos om voor de laatste keer het "oude" schoolgebouw te bezoeken en elkaar weer eens te zien, bij te pra ten en oude herinneringen op te halen. Aanmelden voor deze reü nie kan bij: Marina van der Wende, telefoonnummer: 0180-631965, e- mail: reunie-reigerbos@euronet.nl Onder vermelding van naam, peri ode dat men op 't Reigerbos heeft gezeten en het jaartal van afscheid van de school. De nieuwbouwcommissie hoopt, nee weet zeker dat het met de hulp van velen gaat lukken om de nieu we school ook van binnen mooi te laten zijn. Moerkapelle - Het schaakseizoen werd vrijdag 4 juni traditioneel afgesloten met een algemene ledenvergadering, gevolgd door het snelschaakkampioensschap. Snelschaken is voor veel schakers een geliefde bezigheid; het duurt niet zo lang: 5 minuten per per soon per partij. Je kunt dus meer dere potjes op één avond spelen. Aan de andere kant neemt ook de foutkans toe met blunders als gevolg. De voorronde leverde één grote verassing op, Dick Bac wist zich niet te plaatsen voor de hoofdgroep en weg kans op een nieuwe titel in de rij van vele veroverde snelschaakti- tels. Voor de hoofdgroep plaatsten zich Gerard van Ommeren, Ben van Gef- fen, de gebroeders Jesse en Hugo van Elteren, Maarten Vroeginde- weij en Boudewijn Weijermars. Na 5 ronden waarin hij driemaal won en tweemaal remise maakte, pakte Hugo van Elteren voor het eerst de snelschaaktitel van de schaakver eniging Moerkapelle. Hugo, die ook al in goede doen was bij de beslissing van het reguliere club kampioensschap (gewonnen door Dick Bac), zette zo zijn goede vorm door. 'Good old' Ben van Geffen speelde ook goed maar verloor een emotionele partij van Hugo en die bleek later beslissend en zo was opnieuw (ook bij het clubkampi oensschap) de tweede plaats zijn deel. Boudewijn Weijermars deed het net als vorig jaar erg goed en pakte de derde plaats. In groep 2 revancheerde Dick Bac zich gedecideerd door de maximale score te behalen en hier gewoon eerste te worden. In groep 3 won Arie Hoogduijn en in groep 4 trok jeugdkampioene Jojanneke Weijer mars aan het langste eind. Al met al een leuke afsluiting van het sei zoen. Het volgende seizoen begint in september; nieuwe leden zijn van harte welkom. Voor meer informa tie: www.svmoerkapelle.nl. agenda van. kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten iljj Zeve/Jiuizen- Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitend |Joorgi/en aan I mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Zevenhuizen - Dé voorverkoop voor startbewijzen van de A4D ging zaterdag van start, de Avondvierdaagse zelf begon afgelopen maandag. Gezien de gunstige weersverwachtingen werd een record aan wandel routes verkocht. De intocht is vrijdag op het plein voor het gemeente huis. Deze laatste avond is het feest, ook de allerkleinsten, want het is dan tevens puppy-avond. KERKDIENSTEN - 13 juni Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ev. G.J. v.d. Bos:| 19.00 uur ds. C. Haanoot. Kapel Oud Verlaat 10.00 uurds. i|| van Walsum. Nesselande 10.00 uur ds. C. Haanoo;| (HA). Geref. kerk 9.30 uur dra. K.W. E 10.30 uur Jeugddienst; 18.30 uurll Taize-viering. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. JA| Broström-Bruin. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst 19.00 uur ds. J. Driessen. Herv, Gem. 9.30 en 18.30 uur ds.C Boele. Ned. Herv. Gem. (in hersteld ver band) 9.30 uur dhr. L. Stuurman 18.30 uur kand. H. Lassche. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle e Waddinxveen: voor spoedeisav de huisartsenhulp buiten ka» tooruren (17.00-8.00 uur, we kenden/feestdagen); HuisArtse» Post Midden-Holland (HAP MH),Jas van Beaumontstraat 4, Gouda 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenovs de Bleuland-locatie van het Groere Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C van der Spek-Ebbers, O79-593.27.0e (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 075- 593.27.02 (13.30-14.30 uur): M» H.M.C. Cammeraat 079-593.21 - (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland Pamassia, psycho-medisch centrur. Ussellaan 2-2a, 2806 TK Gouda,tele foon 0182-563500, fax 0 1 82-563521 Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 46 3 05 66 info@dvn.nl, voor alle vragen ovs diabetes (24 uur per dag, 's nao® alleen in geval van nood). j Geef ook de activiteiten voor later in het jaar op. Juist een vroege vermeiding I kan voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: iedere zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op gemeentehuisplein. I Zaterdag 12 juni: dorpshuis Swanla: Bedrijfsvolleybaltoernooi. Zeven Muzen: 19 juni:'Grote Avond',geref. kerk, 20.00 uur. De Zevenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- 13.30 uur; info 637111; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken elke dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke ie en 2e woensdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I). ANBO: Spelmiddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 dagen op woensdag); 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza melen bij dorpshuis Swanla vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. kerk dinsdag 9.30 en 10.30 uur; Zwemmen: in zwembad De Koornmolen: donder dag om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Zevenhuizen: Openstelling Historisch Museum "Ons Verleden", het Molenmuseum en het museum van de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in j het gebouw Tweemanspolder 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand van 13.30-16.00 uur, elke tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 19.00 tot 21.00 uur en verder op afspraak. Vogelvereniging Zang en Kleur: zomerkaarten: 18 juni; 2, 16 en 30 juli; 13 aug. Bridgeclub: vrij bridgen voor paren in dorpshuis Swanla 19.30 uur: 15, 22 en 29 juni. OUD VERLAAT De Vierkap: Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 010-4554051); I Beachvolleybal: 10, 11 en 12 juni; Buurtfeest; 28 aug. Dansles: om de week op vrijdag avond. Mn y j 'V Boskoop/Zevenhuizen - De meeste mensen zouden de schrik van hun leven krijgen wanneer er drie brandweerwagens met loeiende sirenes je tuinpad op komen rijden. Voor brandweerman Hans Dogte- rom was het een zeer aangename verassing, toen dit afgelopen zater dagavond gebeurde. Hij werd opgehaald in zijn woon plaats Boskoop door zijn Zevenhui- zense brandweercollega's in een oude brandweerwagen en de twee brandweerwagens van Zevenhui zen. Na 25 jaar bij de brandweer geze ten te hebben en het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd bij de brandweer, is het voor Hans Dogterom tijd te gaan genieten van zijn landelijke woning in Bos koop, waar hij onlangs naar toe is verhuisd. Eenmaal met loeiende sirenes bij zpvedhul de brandweerkazerne i zen aangekomen, sing nem ie >«"-•- Zijderhand reikte he tj scheiding en een Penney d ere van de vele jaren lijke inzet voor ne Zevenhuizen. (foto: Brandweer Zevenhu®

Hart van Holland | 2004 | | pagina 12