IDF J ANITA TROUWT HAAR ARNO GERRIT ZWARTEVELD FAMILIEDAG AFSLUITING SEIZOEN W MOERKAPELLE OUD PAPIER IN OUD VERLAAT VOORSPEELMIDDAG DE KLEINE TROMPETTER FINALISTEN BZAV-T0ERN00I BEKEND DISTRICTSKAMPIOENSCHAP DRIEBANDEN pVENHUIZENAREN DEELNEMERS InOPARUN 2005? MICHAEL OLIEMAN NAAR NESSELANDE 2 e V E N H UIZEN-MOERKAPELLE Hart van Holland 9 juni 2004 pagina 13 Volleybat m Jan Ottevanger en Wybe Spoelstra ondernemen een 4000 km lange fietstocht naar de Noordkaap. Het is een sponsortocht voor het KWF. Het Hart van Holland volgt hen. Op de Noorse routekaart hiernaast wordt wekelijks aangegeven hoe ver zij gevorderd zijn. Rustdag Zevenhuizen - Kleuterjuf Janita den hertog en orchideeënkweker Arno Leemskerk zijn vrijdag 28 mei met lelfcsar in het huwelijk getreden. De llmderen van de christelijke basis- Mooi de Eendragt hadden een Iplaafc/e gezocht in de Dorpsstraat. Izij vormden een erehaag waar het ïbruidspaar tussendoor liep. Ruim Loo leerlingen bliezen bellen van Izeepsop naar het bruidspaar. (Foto: Ide Eendracht loud Verlaat - Voor het inleveren ]van oud papier kan men komend weekeinde (vrijdag 11 en zaterdag Il2 juni) terecht bij de container Inaast de Vierkap. De opbrengst is ■bestemd voor extra leermiddelen Ivoor basisschool de Nessevliet. De Jcontainer is open op vrijdag en |zaterdag. Men wordt verzocht het oud papier gebundeld of in dozen [verpakt in te leveren en zoveel mogelijk achter in de container op Ite stapelen. Moerkapelle/Zevenhuizen - De jeugdleden van de Kleine Trompetter pre senteren zich zaterdag 26 juni vanaf 14.00 uur tijdens de jaarlijkse voor speelmiddag. Het evenement vindt plaats in dorpshuis Op Moer te Moer- kapelle. Er zullen veel verschillende instrumenten te horen zijn, zoals kla rinet, dwarsfluit, trompet en saxofoon en ook het jeugdorkest en de 'slag- werkkits' spelen. Deze middag zijn er verschillende muziekstijlen te horen, van pop tot klassiek. Voor meer informatie: 0180-632915. Zevenhuizen- De Postduivenvereni ging de Stormvliegers deed afge lopen zaterdag mee aan twee con coursen. De 416 vitesseduiven gin gen naar het Franse Peronne, 254 km. De duiven werden om 10.30 uur gelost en om 13.58 uur was het Joh. Stofberg die de eerste duif klokte. De duif had 75 km p/u gevlogen. Hij haalde hiermee ook het onaangewezen vitessekampi- oenschap binnen. Twee minuten later arriveerde de twee aangewe zen duiven van Joh. Wiltenburg, hij had voorspeld dat deze duiven bij hem als eerste zouden arriveren. Dit aanwijzen ging hem in het vitessekampioenschap zo goed af, dat hij hierin ongenaakbaar kampi oen werd. Ook een duif van hem werd duifkampioen, deze had de meeste punten verdiend. Uitslag: 1-6-13-14-16-18. Joh. Stof berg, 2-3-19. Joh. Wiltenburg, 4-20. C. Zweere, 5. N. Koppenaal, 7. M. Flier, 8. Andre en Marjan Paul, 9. C. Nobel, 10-17. Joh. Heykoop, 11Jef- fry v.d. Haak, 12. D.C. den Hartog, 15. D.C. Brem. De 116 fondduiven gingen naar het Franse Tours, 589 km. De duiven werden om 8.45 uur gelost. Op de hele vlieglijn blies een noord westenwind, dus tegenwind. Het was dan ook al 19.20 uur voordat de eerste duif thuis kwam, bij Rita Mizzi/Breedijk. De duif had 55 km p/u gevlogen. Anderhalf uur later was ook de laatste prijsduif thuis. Uitslag: 1-19. Rita Mizzi/Breedijk, 2- 7. L. van Wensem, 3. Joh. Breedijk, 4. Joh. Stofberg, 5. Jeffry v.d. Haak, 6. W. Hulzinga, 8-10-11-14. C.P. Ede- ling, 9-12-15. Michel en Gerrit Brands, 13. C. Zweere, 16. R. Brands, 17. D.C. den Hertog, 18. Gebr. Jongenelen, 20. N. Koppe naal. Moerkapelle - Op het sportpark de Wilde Veenen werden afgelopen [vrijdag de kruisfinales van het BZAV-toernooi gespeeld. In poule A bette Boonstoppel ook in de laatste [poulewedstrijd haar opmars voort [door Les Adonis te verslaan, waardoor de Waddinxveners Van Ommeren nipt voorbij streefden en In deze poule op de eerste plaats jeindigden.ln poule B was de poule winnaar al langer bekend, na enke- lle in sportief opzicht mindere jaren Week de Lordd in deze poule veruit |de sterkste. In de voorlaatste speel- week liet het team van La Baraque Ier geen twijfel over bestaan wie als hummer twee zou eindigen. In jPouleB eindigde Bontenbal vervol- [9ens als derde, gevolgd door toom en No Sponsor. Dit alles had pis gevolg dat de kruisfinales Boonstoppel-La Baraque en de Lordd-Van Ommeren uit de koker lolden. Voor de toeschouwers ontsponnen zich vrijdagavond twee leuke duels, waarin van krachtsverschil weinig sprake was. Bij de Lordd-Van Ommeren stond het tot diep in de tweede helft 0-0 en de toeschou wers hielden al min of meer reke ning met een verlenging. Door goals van Wim Starreveld en Jacco van Vliet trok de Lordd het duel vlak voor tijd toch nog met 2-0 naar zich toe, waardoor de Lordd zich finalist mocht noemen. In de andere kruisfinale was even eens sprake van een interessante en spannende krachtmeting. Nadat Menno van Dam zijn ploeg op voorsprong had gezet, besliste Thijs Kortlever vlak voor tijd de wed strijd met 2-0 in het voordeel van La Baraque. De finaleavond vindt vrijdag 11 juni plaats om 20.00 uur. De wedstrijden worden opgeluisterd met diverse evenementen. Na afloop van de wedstrijden en prijsuitreiking is er een feestavond. Rotterdam - De 21-jarige Michael Olieman heeft een contract voor één jaar bij Ortec.Nesselande gete kend. De 2,02 meter lange passer- loper keert terug bij de club, waar hij als mini-volleyballer met volley bal in aanraking kwam. De afge lopen seizoenen speelde hij in het Nationale talententeam tot 2003 bij BMC/SSS en vorig seizoen bij Capelle. Waddinxveen - In zaal De Caram bole vond afgelopen weekend de finale plaats om het districtskampi oenschap Driebanden 2e klasse. Bil jartvereniging Moerkapelle was met vier deelnemers vertegen woordigd. Gedurende de drie daagse finale werden er spannende sportieve gevechten op het groene laken geleverd. Na zes van de zeven rondes stonden twee spelers bovenaan met 8 punten en twee spelers op de gedeelde derde plaats met 7 punten. Er waren dus nog vier kanshebbers voor het goud. Danny van Leeuwen (4e) moest zijn laatste partij tegen Mario de Bruin van 't-Centrum en wist na 37 beurten de winst binnen te halen. Even later versloeg Rob Kuster (3e) van Impuls Bert Huis man in 42 beurten. Door deze resultaten ging Van Leeuwen op moyenne voorbij aan Kuster; nog drie kanshebbers. Bij een gelijkspel tussen de twee koplopers zou Van Leeuwen wederom kampioen zijn vanwege zijn veel betere moyenne. In de andere gevallen zou de win naar van die partij met de grootste beker huiswaarts keren. Spannend werd het wel, vanaf het begin nam Van Blerkum (1e) een kleine voor sprong. Maar Hennie Beijersbergen (2e) van De Sprinter liet hem niet verder dan twee caramboles weg lopen. Beide spelers speelden ver dedigend wanneer het nodig was en aanvallend als het kon. Na 48 beurten was de stand 18-16 in het voordeel van Van Blerkum. Reeds vier beurten later had hij zijn tegenstander de genadeslag toege diend (25-18) en plaatste hij zich tevens voor de Regiofinale van Zuid-Holland. Het was het tweede kampioenschap van Roberto van Blerkum in twee jaar. In 2002 werd hij kampioen van de 3e klasse. Vol gend jaar mag hij het in de 1e klas se gaan proberen, net als Van Leeu wen (2), Kuster (3) en De Bruin (5). Huisman werd zesde en Verstoep eindigde op de zevende plaats. henhuizen - Drie Zevenhuizenaren kwamen onlangs, naar aanleiding Roparun die plaatsvond tijdens de Pinksterdagen, bij elkaar met I et idee om vanuit Zevenhuizen deel te gaan nemen aan de Roparun. De l^s van deze estafetteloop over 520 km is "Leven toevoegen aan de [qOnwaar geen dagen zijn toe te voegen aan het leven" Jï. te bunnen nemen te kunnen nemen aan deze happening zijn r meer dan drie mensen nodig. Voor deelname zijn lopers, fietsers, L j0[9ers. chauffeurs en orqanisatoren nodiq, die gezamenlijk de taken Helen en uitvoeren. jJl mensen enthousiast te maken nodigen de initiatiefnemers iedereen mee wil doen aan deze happening. Op maandag 21 juni vanaf l(s 0 uur verzorgt John Heijkoop een presentatie in brasserie 't Graanhu- 1 an de Tweemanspolder, waarbij hij uitlegt wat er nodig is om mee te naan de Roparun. Voor meer informatie: rinus.vanruitenburg@wan- ■nl of 0180-633088 (na 17.30 uur). Moerkapelle - Aan evenementen was er de laatste weken bij de Moerkapelse jeugdafdeling geen gebrek. Met een geslaagd vier daags sportkamp voor meer dan 70 F-, E- en D-pupillen en C-junioren met hun 30 begeleiders in Lunteren en een driedaags toernooi voor de A- en B-junioren in het Belgische Roeselaere nog vers in het geheu gen, werd zaterdag de "Gerrit Zwarteveld Familiedag" gehouden. Met deze dag wordt bij de w Moerkapelle jaarlijks het seizoen afgesloten. Bovendien geldt het als een postuum eerbetoon aan de man die bijna 40 jaar voorzitter van de vv Moerkapelle was en veel betekenis voor de club heeft gehad. 's Ochtends gaven bijna 50 F-, E- en D-pupillen acte de presence, voor hun was een heus spellencircuit georganiseerd. Met hun leiders gingen de pupillen bij de tien uit gezette spellen langs. Met name bij het spijkerpoepen, skilopen, blind- vangen, fietsbandenspel en de oberrace was er veel hilariteit. Onder veel bekijks werd de och tend afgesloten met een centraal spel: het estafette zaklopen. De uit eindelijk winnaars waren de Tele- tubbies. Aan de E2-pupillen werd na afloop een kampioensmedaille uitgereikt, 's Middags was het de beurt van de C-, B- en A-junioren en senioren. De opkomst van de junioren was uitstekend, de senio- renlieten het wat afweten. Na in 12 teams van vijf spelers te zijn ver- deeld,kon dit mixtoernooi begin nen.' Zweden' bleek de uiteinde lijke winnaar. Ook hier was na afloop een huldiging, de B-junio- ren kregen hun medaille uitgereikt en ook het vijfde seniorenteam werd in het zonnetje gezet. Edwin de Kat van het vijfde team kreeg door coryfee Hans Hol de topsco rerbokaal uitgereikt. Nadat Fred Zwarteveld ook hier het aanden ken had uitgereikt, sloot hij de dag officieel af. i kinl AJ "rïfvxtv** Jan en Wybo kampeerden na de 18e etappe voor het eerst in the middle of nowhere. "Een heel aparte ervaring; veel muggen, mieren en andere insec-' ten. Zelfs tijdens de afwas moet je een petje op, anders steken ze je lek. Eenmaal gesettled in de tent is het best knus, beesten kunnen er niet in komen, alles goed afgesloten en.... Wybo heeft hier echt kaas van gegeten! Gisteren zagen we, fietsend van Vanvikan naar Leksvik over de 755 langs de Trondheimfjord, dat er dicht onder de kust een aantal dolfijnen zwom en als je goed luisterde, kon je ze zelfs horen. Ook leuk om te weten, dat we op dezelfde breedtegraad zitten als de plaats Anchorage in Alaska, alleen is het hier door de warme golfstroom altijd warmer. Het was tijdens deze etappe mooi weer en de vochthuishouding en de koolhydraten moesten goed aangevuld blijven. Langs deze weg hebben op een stijl randje zitten lunchen bij een temperatuur van 6 a 27 graden met een zuchtje wind, fantastisch uitzicht en we zeiden tegen elkaar, wat een zegen dat je dit mag meemaken. Nou is het niet allemaal even simpel, want zo vlak als bij ons, vergeet het maar, het is werken. Wat in dit gebied niet te vinden is, zijn restaurantjes waar je koffie kunt drinken. Door de warmte wer den het toch 50 lastige kilometers. Eenmaal in Malm bogen we af richting de RV17, de weg naar het Noorden. Hier kregen we de wind veel tegen met nog lastig klimwerk erbij. Uiteindelijk, na 115 km kwamen op de camping Holmset, vlakbij het plaatsje Sjoasen, na ruim 6 uur fietsen. Een welverdiende rustplek vonden Wybo en ik. De 20e etappe voerde ons van Hofles via Saltbotn, Gravik, Bogen, Halop, Holm, Vennesund, Berg naar Brönnoysund, in een woord fantastisch. Koel 8 tot 10 graden, wel 145 km, totaal nu 2700 km. In 7 dagen hebben we 1100 km weggetrapt. Een rustdag lijkt ons wel verdiend. We gaan lekker uitslapen, kleren wassen, de fiets nakijken, een goed vooruitzicht dus. Sylvi heeft een goed voor stel voor die rustdag; ze wil ons graag de omgeving laten zien en vooral de uit de sagen bekende berg met het gat erin, de Torghatten. Het verhaal gaat, dat er eeuwen geleden een pijl dwars doorheen werd geschoten naar het huis van een prinses aan de andere kant van de berg." TOT VOLGENDE WEEK!

Hart van Holland | 2004 | | pagina 13