EERSTE PRIJS VOOR SCOUTINGBAND DE SCHOUW INFORMATIEBIJEENKOMST OVER SPORTHALPIANNEN DICK BRUNA VIERT VERJAARDAG MET TOOS intocht se A4D DOEMIDDAG BIJ DIERENDAL WADDINXVEENSE EURO'S AAN GEKOMEN IN SOS KINDERDORPEN HARDCORE IN DE TUNNEL "waddinxveen/boskoop Hart van Holland 9 juni 2004 pagina 15 Natuurwandeling Sponsordiner OPEN DAG JAN NEVEN V~ - Den Helder - Tijdens het jaar lijkse scoutingband concours heeft Scoutingband de Schouw een eerste prijs behaald in de tweede divisie. Ook de prijs voor de band met de meeste progressie is door de Schouw behaald. Ieder jaar wordt het concours voor scoutingbands in een ande re plaats georganiseerd. Dit jaar werd het concours op 5 juni in Den Helder gehouden. Scoutingband de Schouw bestaat op dit moment uit 36 spelende leden en komt uit in de tweede divisie. Het concours begon met een défilé, afgenomen door de burgemeester van Den Helder en het bestuur van de Landelijke Band Commissie. Tij dens het wedstrijddeel, dat bestaat uit een stilstaand muziekstuk en lopend muziekstuk, werd er door een professionele jury gejureerd. Voor de uitvoering van de Schouw is 81,5 punt behaald, goed voor een eerste prijs Voor de band die de meeste pro gressie heeft behaald is er tevens een aanmoedigingsprijs. Scouting band De Schouw heeft zes punten progressie ten opzichte van vorig jaar geboekt en heeft daarvoor de Saltzertrofee gekregen. (foto: de Schouw) Boskoop - In het Coenecoopcollege aan de Kievitstraat wordt maandag 14 juni een bijeenkomst gehouden over de gemeentelijke plannen voor een sporthalcomplex aan het Zwarte Pad. Aanvang 20.00 uur. Op deze avond, die voor de inwoners van Snijdelwijk wordt georgani seerd door de Stichting Leefbaar Snijdelwijk, zullen de gemeente lijke bouwplannen worden toege licht en zal er met elkaar over kun nen worden doorgepraat. Inmiddels heeft de gemeente de procedure opgestart om vrijstelling te verkrijgen van het bestaande bestemmingsplan, zodat de bouw van het sporthalcomplex mogelijk wordt. Tot en met 24 juni kunnen door iedereen schriftelijk tegen de plannen bezwaren worden gemaakt bij het College van Burge meester en Wethouders van Bos koop. Het is bekend dat de Stichting Leef baar Snijdelwijk, gesteund door vele Boskopers, de gemeentelijke plannen afwijst. De Stichting vindt dat het Zwarte Pad-gebied groen moet blijven en dat voor de inwo ners en de vele wandelaars de natuur, de vrijheid en de ruimtelijk heid van het gebied moeten wor den behouden en verbeterd. De bouw van het sporthalcomplex zal bovendien belangrijke negatieve gevolgen hebben voor de leefbaar heid van de wijk, vindt de stichting, ondermeer door de toename van de verkeersoverlast en de vergro ting van de parkeerproblemen. "Dat het sporthalcomplex niet zal passen aan het Zwarte Pad, blijkt niet alleen uit de enorme afmetin gen en de hoogte van het gebouw, maar ook uit de problemen die er zijn om de plannen fatsoenlijk in het gebied in te passen. De toe gangsweg moest bijvoorbeeld gesi tueerd worden halverwege de hel ling naar de spoorwegovergang, waarmee volgens de Stichting Leef baar Snijdelwijk een volstrekt onaanvaardbare en onveilige situa tie zal ontstaan," zegt de Stichting Leefbaar Snijdelwijk. Op de avond aanstaande maandag komen deze en andere punten uit gebreid aan de orde. Wie verhin derd is deze avond bij te wonen, kan zich voor vragen en met opmerkingen melden bij de Stich ting, secretariaat Weegbree 50 telefoon 214872. Waddinxveen - De unieke samenwerking tussen de Dick Brunaschool en de jazzdans- en turnvereniging TOOS heeft als resultaat een spetterende uit voering van Roald Dahls "Sjakie en de Chocoladefabriek" door alle 260 leerlingen van de school voor alle ouders. Uit een fusie tussen een drietal basisscholen is, inmiddels al weer 10 jaar geleden, de Dick Brunaschool ontstaan. Om dit heu gelijke feit te vieren is door school en ouders samenwerking gezocht met de jazzdans- en turnvereniging TOOS. Onder leiding van professio nele dansdocenten van TOOS zul len alle leerlingen in een work shopachtige setting diverse dansen instuderen. De kleding, verschillen de attributen en decors worden ook door de leerlingen zelf gemaakt. Alle activiteiten op deze dansdag, vrijdag 11 juni, zullen uit eindelijk een wervelend en schitte rend optreden in sporthal de Dreef tot resultaat en als afsluiting van deze enerverende dag hebben. De ouders van alle leerlingen zijn hier voor uitgenodigd. Er zijn voor dezxe voorstelling geen kaarten meer verkrijgbaar. Naast dit eenmalige optreden zul len voor de leerlingen aan het bereiken van deze mijlpaal ook blij vende herinneringen verbonden worden. De beide pleinen van de Dick Brunaschool worden voorzien van nieuwe speeltoestellen. Op de bovenbouwlocatie aan de Sperwer- hoek zijn een tafeltennistafel en een basketbalwand geplaatst. De onderbouwlocatie aan de Zuidplas- hof krijgt een opvallend alternatief klim-, klauter- en speelrek op het plein. De officiële opening van beide pleinen zal op vrijdag 11 juni om 12.45 uur plaatsvinden op het schoolplein van de onderbouwloca tie aan de Zuidplashof door de wethouder van onderwijs, mevrouw Gerts. Aan de enorme inzet van ouders en leerkrachten van de Dick Bruna school en de bijzondere bereidwil ligheid van de jazzdans- en turn vereniging TOOS zullen de leerlin gen zowel een geweldige dag als een nieuw en uitdagend school plein overhouden. Waddinxveen - Ruim 1800 deelne mers lopen aanstaande vrijdag de intocht van de waddinxveense avondvierdaagse. De feestelijke intocht vindt plaats vanaf onge veer 19.45 uur vanaf het even emententerrein onder begeleiding van vijf muziekkorpsen. Het verkeer in Waddinxveen dient op deze avond rekening te hou den met enige verkeershinder. Voor meer informatie: www.wad- dinxveenwandelt.nl De route van de intocht is ais volgt: Evenemententerrein de Dreef op, rechtsaf Zuidplaslaan, deze volgen tot halverwege het winkelcentrum, linksaf Zuidplas hof, rechtsaf fietspad Gerstakker op, Dreef oversteken, rechtdoor Sportpad, Kastanjelaan, rechtsaf Sniepweg, Snieppad, via Dreef naar de finish bij Be Fair. Waddinxveen - In de heemtuin bij kinder boerderij Dierendal wordt op woensdag 16 juni vanaf 14.00 uur een doemiddag gehou den voor kinderen vanaf 7 jaar. In de heem- tuin kunnen zij op zoek gaan naar allerlei bodemdiertjes, zoals pissebedden, wormen en duizendpoten. De organisatie is in handen van de werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie. Kinderen die mee willen doen, kunnen zich opgeven via telefoonnummer 0182-610777. Voor volwassenen en kinderen wordt op zaterdag 12 juni om 10.30 uur in de heemtuin een natuurwandeling gehouden. Na de uit bundige bloei van de voorjaarsplanten zijn nu de zomerplanten aan de beurt. In deze tijd staan veel soorten in bloei zoals margriet, koe koeksbloem, veldsalie, robertskruid en rate laar. Behalve over de planten wordt er door de werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie uitleg gegeven over de dieren die hier voorkomen. Wie mee wil wandelen, wordt zaterdag 12 juni opgewacht bij de kinderboerderij. Waddinxveen - Tijdens de Round Table Tour (Wereldreis voor Wereldkinderen) zijn de Waddinxveense euro's goed terecht gekomen. Een sponsordiner, geor ganiseerd door de Lionsdub Waddinx veen Tsuytende leverde vorig jaar flink wat euro's op voor het goede doel. KERKDIENSTEN - 13 juni Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring pastor A. v.d. Helm. Prot. gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. K. Snoeij (HA); 11.15 uur Communieviering pastor M. Ameling. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. C. de Jong (HA). Wijkgemeente De Rank 10.00 en 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. A. Buursema; 16.30 uur ds. C. Bijl. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9.15 uur ds. G. de Jong; 18.30 uur ds. G. de Jong (HA). Chr. Geref. kerk 9.30 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 11.00 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). 000 Waddinxveense wuro's zijn meege gaan met Lion en Tafelaar Erik van den Noort en Pieter Dirven op de Round Table Tour 2004. Deze euro's zijn persoonlijk afgele verd bij SOS Kinderdorpen te Chengdu. Erik en Pieter zijn een maand onderweg in China. Samen hebben de mannen van Team 9 in de Round Table Tour een bezoek gebracht aan SOS Kinderdorpen. In oktober van dit jaar houdt LionsClub Wad dinxveen Tsuytende weer een sponsordiner. Voor meer informatie www.lcwt.nl. Waddinxveen - De realistische stil levens van kunstschilder Jan Nevens zijn op zaterdag 12 en woensdag 16 juni te bezichtigen. Op deze dagen, respectievelijk van 10.00 tot 17.00 en van 14.00 tot 18.00 uur, stelt hij zijn atelier open voor publiek. Het atelier bevindt zich in het zaken centrum aan de Staringlaan 16. Boskoop - Jongerencentrum de Tunnel is zaterdag 12 juni het domein van drie regionale hardco- re/metalbands. Op deze avond zul len Waggjob, Bound in Blood en Assasinos Locos het beste brengen met drie spetterende live-optre dens. De in 2003 opgerichte, zeskoppige hardcoreformatie Waggjob uit Gouda opent de avond. Vanaf de oprichting richt deze band zich op het maken van melodieuze new- skool hardcore met als ingrediënten energie, up-tempo, melodie, mosh. Na het optreden van Waggjob is het de beurt aan Bound in Blood. Deze band staat voor hardcore uit Boskoop en is ontstaan uit een aan tal oud-leden van Snuffchicken. Bound in Blood is zo'n twee jaar actief en heeft inmiddels vele optredens op hun naam staan. Muzikaal is Bound in Blood het best te omschrijven als muziek uit het oldschool hardcore-vaatje met invloeden van punk en metalcore. Als laatste is het de beurt aan de Alphense band. Assasinos Locos. Assasinos Locos is in 1999 ontstaan uit een aantal leden van de succes volle band Razzmatazz. De muziek van Assasinos Locos is het best te omschrijven als punk beïnvloed door andere stijlen zoals metal en hardcore. Assasinos Locos heeft ondertussen een theaterproductie en een eigen cd achter de rug. De tunnel opent de deuren om 22.00 uur, het optreden van Wagg job begint om 22.30 uur. De entree bedraagt €6,-.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15