avond- fietsvierdaagse VISSER EN ZN. FINALEAVOND BEDRIJFSVOLLEYBAL TAIZËVIERING CRAZY DISCO "EORMATIIAVOND BORSTVOEDING DEZE WEEK: 27e jaarganc nummer 1078 9 juni 2004 Teleurstelling bij slotdag WSE Zie pagina 7 Actief voor bibliotheek JM»1 MJ Eerste prijs voor scoutingband Loeiende sirenes voor Hans Dogterom Zie pagina 12 Zie pagina 15 Zevenhuizen - In dorpshuis Swan- ia wordt zaterdag 12 juni de fina leavond gehouden van het 15e bedrijfsvolleybaltoernooi. De I wedstrijden beginnen om 17.00 I uur. Er staat een optreden I gepland van blaaskapel "De Bag- gerbeugels" uit Boskoop en om 21.30 uur begint de International Showband Eddy C met een spet terend optreden tot 2.00 uur. De organisatie hoopt dat veel men sen de teams komen aanmoedi gen; het publiek is ook op de feestavond van harte welkom. De toegang is vrij. Zevenhuizen - In het gebouw van de Gereformeerde kerk wordt zondagavond 13 juni van 19.00 tot 19.30 uur een oecumenisch avondgebed gehouden in de tra ditie van Taizé. Vooraf wordt ingezongen vanaf 18.30 uur. iedereen is welkom. ,jWaddinxveen - In de Paddestoel J; wordt vrijdag 18 juni de laatste li disco van dit seizoen,-voor de Ijeugd van 9 tot en met 14 jaar '.gehouden. De voorverkoop voor ;deze 'crazy disco' vindt plaats op I maandag 14 juni van 19.30 tot en niet 20.00 uur in het gebouw van I de Paddestoel. Voor meer infor- natie: vwwv.paddie.nl.nu. Boskoop - Toerclub Avanti houdt van 21 tot en met 24 juni de 23e AvandFietsVierDaagse van Bos- «op. Start en finish vinden plaats '"net Praathuis aan de Bosweg mJdelwijk). Gestart kan worden jassen 18.00 en 19.00 uur en de eindcontrole is om 21.30 uur. De «sten bedragen €3,50 per per soon voor het gehele evenement hvier bonden) en is inclusief de „finnering. kan ook Per dag gestart worden, de kosten bedra gen dan €1,50. De afstand is jeveer 30 km en volledig nns?' ^00r meer informatie; iisnn 4844 of 0182-616946 (na i 'o.UO uur). fddinxveen - De maandelijkse i voPHmatlebijeenkomst van Borst" I Q,,! 9s°r9anisatie La Leche Lea- 15 ii t.9ehouden op dinsdag BeJ.n' b'j Nel Veenman, Pr. 98 in Waddinxveen Van 20.00 tot 22.00 uur. k\,elef0Lnisch hulp of informa tion borsLvoeding wil, kan on m?,* "el denman, tele- Door Karin Jongkind (Tekstueel) Boskoop - Onverwachts werd vrijdag 4 juni een heuglijke dag voor de heer van Deventer, 's Middags rond half vier was hij aanwezig in de bibliotheek om officieel afscheid te nemen als voorzitter van de Stichting Bibliotheek Boskoop. Tot zijn verrassing was ook burge meester Rijsdijk aanwezig. Na een kort openingswoord door Klaas de Boer, de huidige voor zitter van de Stichting Biblio theek Boskoop, nam de burge meester het woord. Hij vertelde de aanwezigen welke grote bij drage de heer van Deventer heeft geleverd aan de Boskoop- se samenleving in diverse bestuurlijke functies, met name voor de bibliotheek. Vervolgens spelde hij bij de heer van Deventer de versierselen op, die horen bij de Koninklijke Onderscheiding 'Lid in de Orde van Oranje Nassau'. De heer van Deventer was zeer ver heugd met de onderscheiding. Over de plechtige bijeenkomst hing echter ook een schaduw. Het was namelijk de bedoe ling geweest om op 4 juni twee Koninklijke Onderscheidingen uit te reiken in Boskoop. Mevrouw Nieuwstad, die zich jarenlang inzet te voor onder meer de Stichting Bibliotheek Boskoop, overleed tij dens de aanvraagprocedure. Burge meester Rijsdijk roemde de grote verdienste van mevrouw Nieuwstad voor de inwoners van Boskoop. De heer van Deventer kan terugkij- ken op een actief leven als vrijwilli ger in Boskoop. Naast zijn werk als manager Onderwijs en Algemene Zaken bij het Stedelijk College in Zoetermeer, werd hij in 1973 lid van de commissie van advies van de toenmalige Openbare Bibliotheek in Boskoop. In 1975 werd hij plaats vervangend voorzitter van de nieuw opgerichte Stichting Bibliotheek Boskoop. Vijf jaar later werd hij voorzitter, een functie die hij hield tot 2003. In de jaren tachtig en negentig bekleedde hij nog andere bestuursfuncties, onder meer als medewerker van ETI/Puon en pen ningmeester van de Vereniging voor Bibliotheken in Zuid-Holland. De heer van Deventer was ook betrok ken bij de oprichting van laatstge noemde vereniging. Sinds 2001 is de heer van Deventer nog actief als medewerker van de Stichting Wad- dinxveens Welzijnswerk. De gedecoreerde werd benoemd tot Lid van de Orde van Oranje Nas sau, omdat hij zich gedurende een lange periode verantwoordelijk voelde voor de instandhouding van de bibliotheekvoorzieningen in Bos koop. Daarbij ging hij nieuwe ont wikkelingen niet uit de weg, nam hij initiatieven voor regionale samenwerking en ontwikkelde beleid, dat belangrijk was bij de vor ming van de basisbibliotheek. Door Karin Heeren Zevenhuizen - Een officiële uitnodiging van 'Hunne Koninklijke Hoogheden de Prins van Oranje en Prinses Maxima der Nederlanden' pronkt er op tafel bij Susan Perdijk. Als enige Zevenhuizense mag zij zaterdag 12 juni de doopplechtigheid van prinses Catharina-Amalia bijwonen en daar wordt uiteraard naar toe geleefd. Samen met zes andere brugklasleerlingen van het Coenecoop College in Waddinx veen gaat zij naar Den Haag en, zo verwacht Susan, wordt het vast een heel gezellige dag. natuurlijk prachtig uitzien in de kerk. De dag begint al vroeg, ruim op tijd moeten de leerlingen aan wezig zijn in Den Haag. Na de plechtigheid, die overigens wordt uitgezonden op televisie, zijn alle kinderen uitgenodigd voor een bezoek aan Madurodam. Susan hoopt dat prinses Maxima mis schien zelf ook nog even zal komen, dat zou wel heel leuk zijn. De groep uit Waddinxveen neemt ook een persoonlijk cadeau mee, een zelf samengesteld boekje waarin de gedichtjes en verhaaltjes staan die deze leerlingen zelf het leukst vonden toen zij klein waren. Susan verwacht dat het in ieder geval een bijzondere dag zal wor den, zo'n dag die je niet snel voor een tweede keer zal meemaken.... Het is op verzoek van de Prins en Prinses dat er veel kinde ren uit heel Nederland aan wezig zijn bij de doop van hun dochter Prinses Amalia. Veertien kinderen uit elke provincie, nog een aantal uit de grote steden en dan bij elkaar zullen er tweehon derdveertig kinderen in de grote kerk in Den Haag aanwezig zijn. Bij loting is ook Waddinxveen uitver koren en daar zijn zeven kinderen uit de brugklas van de gymnasium afdeling van het Coenecoop Colle ge uitgekozen. Een hele eer, zo vindt Susan. En omdat ook de kle dingvoorschriften op de kaart ver meld staan, donker pak voor de jongens en middagjapon met hoed voor de meiden, is er van tevoren druk gewinkeld. Want het moet er

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1