'DUURZAME' PRIJZEN OP HET GEMEENTEHUIS ZIJDE KRIJGT GELIJKTIJDIG MET HEFBRUG OPKNAP BEURT HONDENUITLAATDIENST ZOEKT VRIJWILLIGERS ORANJEVOETBAL BIJ DE PADDESTOEL GEMEENTE EN WOONPARTNERS WIL LEN ONDERGRONDSE CONTAINERS ZONNEBLOEM VERKOOPT LOTEN VOOR ZIEKEN EN GEHANDICAPTEN pagina 12 Hart van Holland 30 juni 2004 WADDINXVEEN/BOSKOOP Reconstructie tweede deel Zijde Omleiding Meer informatie Boskoop - Binnenkort wordt de Boskoopse hefbrug in opdracht van de provincie Zuid-Holland opgeknapt. In overleg met de provincie heeft de gemeente Boskoop besloten gelijktijdig het tweede deel van de Zijde (rotonde Torenpad tot net voor bij het Raadhuisplein) te recon strueren. Door gelijktijdig met de werk zaamheden aan de hefbrug de Zijde op te knappen, pro beert de gemeente de overlast voor de Boskoopse inwoners te beper ken. Toch zal er overlast zijn, want de werkzaamheden zullen plaats vinden van 16 augustus tot uiterlijk 15 november. Deze uiterlijke datum is wel afhankelijk van het weer en andere onvoorziene omstandighe den. Van 16 augustus tot 15 novem ber is de hefbrug voor al het gemo toriseerde verkeer afgesloten. Alleen tijdens de driedaagse vak beurs Plantarium in augustus kan het gemotoriseerde verkeer gebruikmaken van de hefbrug. De Zijde blijft (via kleine omleidingen) tijdens de werkzaamheden wel berijdbaar. Hierdoor blijft het cen trum bereikbaar. Het tweede deel van de Zijde dat wordt gereconstrueerd, loopt vanaf de rotonde Zijde/Torenpad tot net voorbij het Raadhuisplein. Dit deel van de Zijde is verzakt en versleten. De reconstructie zal op dezelfde wijze gebeuren als het deel van de Zijde dat reeds gereed is. Er zal dus gebruik worden gemaakt van gescheiden voet- en Door Karin Jongkind (Tekstueel) Waddinxveen - In het gemeentehuis vond afgelopen vrijdag de prijsuitreiking plaats van de braderie-prijsvraag van het Platform Duurzaam Waddinxveen. Tijdens de braderie konden mensen bij de stand van het Platform Duurzaam Waddinxveen een serie vragen beantwoorden over milieu en duurzaamheid. De vragen hadden betrekking op windenergie, energiebesparing, tropisch hardhout, biologisch voedsel en elektrische auto's. Tweehonderd mensen vulden het antwoordkaartje in. Slechts een beperkt aantal gaf de goede antwoorden. Vijf van hen werden uitgekozen om een prijs in ontvangst te nemen. De prijswinnaars konden een keuze maken uit een aantal 'duurzame prijzen', zoals een regenton, een miniatuur-windmolen, een tuinlamp op zonne-energie, een radio of een Fair Trade levensmiddelenpakket. Wethouder Dijksterhuis reikte de prijzen uit. fietspaden die hoger liggen dan het wegdek. De praktijk heeft bewezen dat deze constructie de veiligheid op de Zijde heeft ver hoogd. Gelijktijdig met de weg werkzaamheden zal de riolering worden vervangen. Daarnaast krijgt het tweede deel op sommige plekken een verbrede midden berm. Voor het gemeentehuis zal er een brede midden-berm worden geplaatst om het oversteken van voetgangers te vergemakkelijken Na afloop van de werkzaamheden zal er voor het tweede deel van de Zijde een 30 km-zone worden inge steld. Tijdens de reconstructie zal er in fases aan de Zijde worden gewerkt. Hierdoor blijft het via kleine omlei dingen mogelijk om gedurende de werkzaamheden het centrum te bereiken. Deze omleidingen wor den met behulp van borden aange geven. Omdat de hefbrug niet gebruikt kan worden, zal het gemotoriseerd verkeer dat de brug wil passeren via Alphen en Hazers- woude over de N11 of via de brug in Waddinxveen worden omgeleid Fietsers en voetgangers kunnen gebruik maken van een gratis pon tje. Het pontje zal elke dag vanaf 6.00 uur tot 22.00 uur varen. Wie vragen heeft over de recon structie van het tweede deel van de Zijde kan bellen met de Projecten- lijn van de gemeente 0 1 72-2 1 9575. Voor vragen over de hefbrug k men contact opnemen met de provincie Zuid Holland op telefoonnummer 070-4418668. Regio - De Hondenuitlaatdienst van het Dierentehuis Midden Holland in Gouda zoekt voor de maandag, woensdag en vrijdag hondenlief hebbers vanaf 18 jaar die in de och tend tussen 9.00 en 12.00 uur wil len helpen met het uitlaten van de asielhonden. Dat kan elke week of eenmaal maal in de 14 dagen. De uitlaatdienst is vorig jaar van start gegaan. Veel vrijwilligers heb ben zich toen aangemeld en zij zijn nu allemaal ingedeeld. Echter door een nieuwe/drukkere baan of bles sures waren enkel mensen genood zaakt te stoppen met het uitlaten. De Hondenuitlaatdienst wil graag de opengevallen plekken vullen met nieuwe vrijwilligers; zeker nu de zomervakantie voor de deur staat en het aantal asielhonden in het dierentehuis helaas erg toe neemt. Geïnteresseerden kunnen informa tie krijgen of zich aanmelden via telefoonnummer 06-41590726 of per e-mail: www.dierenbescher- ming.wveen@planet.nl Regio - Vrijwilligers van de Zonne bloem in de regio Gouda gaan van juni tot september loten verkopen. Zij doen dit in het kader van de Nationale Zonnebloemloterij, die dit jaar voor de 36e maal wordt gehouden. Mensen die één of meer loten van 2,- per stuk kopen dingen mee naar 5020 geldprijzen, waar onder de hoofdprijs van 15.000. In totaal zit er 164.500 in de prijzen- pot. Uiteraard is de Nationale Zon nebloemloterij veel meer dan alleen een kansspel. Wie aan de loterij meedoet, steunt daarmee zowel het landelijke als ook het plaatselijke Zonnebloemwerk voor mensen die door leeftijd, ziekte of handicap een lichamelijke beperking heb ben. Met de opbrengst organiseert de Zonnebloem, ook in de regio Gouda, tal van activiteiten, zoals dagtochten en diverse aangepaste vakanties waar jaarlijks heel veel zieken en gehandicapten van genieten. De regio Gouda omvat de volgende plaatsen: Boskoop, Gouda, Driebruggen, Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Oudewater, Reeuwijk, Waarder, Waddinxveen en Zeven huizen. Van de netto-opbrengst van elk lot gaat een gedeelte recht streeks naar het plaatselijke Zonne- Gevonden op 22 mei: schakelarm band in het Gouwebos (Boskoop) 0172-218442 Lennart v.d. Knijff geslaagd! Gefeliciteerd en succes in Leiden Ik ben mijn jas kwijt. Hij rood en zat in 'n blauw zakje Arja: 079-5932752 Dit is voor jou papa: hartelek gefeeli- sieteert! met je 40e verjaardag. Nino Romy, Denise, Irene Hiep Hiep Hoera, Marianne Heij 01-07-04 25 jaar bij de bank! De Bv-tjes Waddinxveen - Bij wijk- en Speel tuinvereniging de Paddestoel aan de Lijsterbesstraat zijn alle wedstrij den van het Nederlands Elftal tij dens het EK in Portugal op een groot scherm te zien. Vanavond, woensdag 30 juni, wordt de halve finale Nederland - Portugal uitge zonden in het wijkgebouw. Het wijkgebouw is open voor ieder een, jong en oud vanaf 20.00 uur De wedstrijd begint om 20.45 uur. De entree is vrij. Als Oranje de fina le van het EK voetbal haalt, wordt ook deze wedtrijd uitgezonden c het grote scherm in "De Padde stoel". Dit is dan op zondag 4 juli Ook dan is "De Paddestoel" geo pend vanaf 20.00 uur en begint de wedstrijd om 20.45 uur. Voor meer informatie: www.padde- stoel.nl.nu. bloemwerk. De trekking van de Nationale Zon nebloemloterij 2004 wordt op maandag 15 november verricht. De uitslag wordt bekend gemaakt via het speciale telefoonnummer 0900- 0633, internet en teletekst. Mensen kunnen met een gerust hart Zonne- bloemloten kopen. Dat blijkt wel uit het CBF-keurmerk voor goede doelen, waarover de Zonnebloem beschikt. Dit garantiecertificaat van het Centraal Bureau Fondsenwer ving wordt uitgereikt aan fondsen wervende organisaties die op een verantwoorde manier geld inzame len. Overigens kunnen de plaatselijke afdelingen nog best enkele nieuwe vrijwilligers gebruiken. Dit komt door de toenemende behoefte aan het werk van de Zonnebloem. Men sen die regelmatig bij een zieke of gehandicapte medemens op bezoek willen gaan of mee willen helpen bij diverse activiteiten zijn van harte welkom. Voor meer informatie over het Zonnebloem- werk in de regio Gouda kan men contact opnemen met Marja Thiers, telefoon 0182-527386. Waddinxveen - De gemeente Waddinxveen en Woonpartners Midden-Holland willen bij ruim 50 hoogbouwcomplexen in Waddinxveen ondergrondse containers voor huishoudelijk afval aanleggen. Ook komen bij enkele nog in te richten milieu parkjes ondergrondse bergin gen voor glas en papier. Zij trekken hiervoor in totaal bijna 500.000 euro uit. Op dit moment moeten de meeste bewoners van hoog bouw in Waddinxveen hun vuilniszakken nog aan de straat zetten. Dit is niet alleen een verve lend gezicht, maar veroorzaakt ook veel (stank)overlast. De bewoners moeten hun vuilniszakken boven dien een week lang binnenhouden. De gemeente Waddinxveen heeft daarom in februari 2002 een princi pebesluit genomen om een nieuw systeem voor de inzameling van huishoudelijk afval op hoogbouw- locaties in te voeren. Vervolgens heeft de gemeente de Straat Milieu-adviseurs ingescha keld om een beleidsnotitie op te stellen. Op basis van deze notitie kiest de gemeente voor het invoe ren van ondergrondse afvalcontai ners. "Deze manier van afval inza melen veroorzaakt minder overlast, draagt bij aan een prettige woon omgeving, verbetert de werkom standigheden van de inzamelaars en werkt bovendien veel efficiën ter", aldus mr W.H.K. Dijksterhuis, wethouder van milieu. De gemeente heeft Woonpartners gevraagd om een bijdrage, omdat veel complexen in Waddinxveen eigendom zijn van Woonpartners. Van elke container die wordt aan gelegd bij een complex van Woon partners, is de helft voor rekening van de gemeente. De overige 50 procent wordt betaald door de woningcorporatie. In totaal draagt Woonpartners bijna 240.000 euro bij aan de containers. "Woonpartners investeert veel geld in de leefbaarheid en de kwa liteit van de directe woonomgeving van haar woningcomplexen. Dit project past daar uitstekend in. Ik ben dan ook zeer content met dit project, dat voor onze huurders veel directe voordelen biedt", aldus directeur R.J. Mascini van Woon partners. In eerste instantie was het de bedoeling om alleen containers te plaatsen bij de complexen waart huisvuilzakken nu nog op straa' worden gezet. Bij zes complex® waar nu gebruik wordt gemaa1 van een inpandige container i°- niets veranderen, in verband me' de kosten. Mascini: "Ik vind hetee goede zaak dat we er samen m de gemeente voor hebben 9e*oZ om ook bij deze laatste comply ondergrondse containers aan leggen. Dit brengt weliswaar etf^ kosten met zich mee, maar nee- een groot voordeel; de ruimten vrijkomen in deze flats kun c_ voortaan gebruikt worden voor stallen en opladen van sc0°' biels. Op die manier spelen we z'n allen nog beter in op de gaande vergrijzing in deze regio Woonpartners en de gemeente1'' len nog dit jaar starten met de voering van dit project. Na zomervakantie worden twee in matiebijeenkomsten gehou Hiervoor worden alle bewoner genodigd van de hoogbouw^ plexen waar ondergrondse c° ners komen. Tijdens deze b komsten ontvangen de beiv°oif< niet alleen meer informatie dit project, maar krijgen zij antwoord op eventuele vrage

Hart van Holland | 2004 | | pagina 12