•T REIGERBOS BEHEKST WAO? Geef maar een geschikte baan! EEN HEERLIJKE BLOEMENTUIN PAPIERINZAMELING BIJ DE EENDRAGT OPBRENGST HANDICAP.NL Met ANGO kom je tot je recht! KADIJK/LEENSTRA WINNEN OVERTUIGEND MASTERS BEACHVOLLEYBAL OPENINGSTIJDEN BIBLIOTHEEK LEEN EEN GOUDSTAAF m JEUGDDIENST IZEN-MOER K~AP E L L E Hart van Holland 30 juni 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPeTlc] "Honderdduizenden arbeidsgehan dicapten zijn ten onrechte afge schreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid. Arbeidsongeschikt? Chronisch ziek? Gehandicapt? Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingte- ruggave, uitkeringen, zorg en hulp, woningaanpassingen, vervoer of lotgenotencontact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 www.ango.nl info@ango.nl Beachvolleybal Vaste planten min of meer trapsgewijs planten Twee voorbeelden van langdurig bloeiende borders Verzorging Tuintips voor juni Zevenhuizen - Bij de openbare basisschool 't Rei- gerbos vierden vrijdag 25 juni de kleuters van het zomerfeest met als thema 'Heksen en tovenaars', 's Morgens werd er op het plein gestart met de hek sendans "Roeren in de pruttelpot". Daarna gingen alle kinderen in kleine groepjes spelletjes doen rondom het thema. Gezamenlijk werd er gekeken naar een voorstelling van poppentheater Robhetty. Tussen de middag aten alle kleuters pannenkoeken op school. Ondanks het spannende thema een hele gezellige en (ont)spannende dag! (foto: 't Reigerbos) Zevenhuizen - Voor het inleveren van oud papier kan men op don derdag 1 juli vanaf 13.00 uur tot en met vrijdag 2 juli 12.00 uur terecht bij de oud papier container bij c.b.s. de Eendragt. De opbrengst is bestemd voor de Wereldwinkel en de school. Men wordt verzocht het oud papier gebundeld of in dozer verpakt in te leveren. Almere - In een sterk bezet toer nooi in Almere heeft Kadijk/Leen- stra laten zien in de lift te zitten. Na een zeer goed resultaat tijdens de Grand Slam in Berlijn waar ze de zevende plaats wisten te behalen, werd de Masters in Almere overtui gend naar hun hand gezet. Het jonge koppel Van lersel/Stevens (16 en 18 jaar!) werd in de finales met 2-0 opzij gezet. De Nederlandse Kampioenen Keizer en Mooren moesten vanwege afmelding (ziek te) bij een voorgaande Masters op een lager niveau acteren. Dit was een gemis, vooral omdat Keizer/Mooren in de Masters thuis hoort ais Nederlands topteam. Bij de heren wist Richard de Kogel samen met zijn nieuwe partner Rick Wiggers de verloren finale van afgelopen week in Nesselande recht te zetten. Met 2-0 werd Bac- ker/Boersma verwezen naar de tweede plaats. Verrassend bij de heren is de terugkeer in de Masters van Joost van den Hoek en Matijs Dekker, de Nederlands Kampioe nen van 2001. Met een derde plaats nestelen zij zich weer in de top van de ranking. Op www.topbeachvolleybal.nl wor den de behaalde resultaten van de internationaal spelende selectiete ams bijgehouden. Deze informatie is te vinden bij teaminfo. Heren: halve finale: Backer, Max/Boersma, Emiel - Dekker, Zevenhuizen - In de hervormde kerk wordt zondag 4 juli een zang jeugddienst gehouden. De dienst, die om 19.00 uur begint, heeft als thema 'vakantiekriebels'. Voorgan ger is de heer E. de Kam. Ook na deze laatste jeugddienst van het seizoen staat de koffie klaar. Buurman G. nog een paar nachtjes slapen dan ook 40 jaar. Gefeliciteerd en kusje RUC Hoera, Samantha Havenaar is geslaagd. Veel succes met je baan en vervolgopleiding Moerkapelle - Handicap.nl hield in de week van 7 tot en met 12 juni haar jaarlijkse nationale collecte voor mensen met een handicap of chronische ziekte. De opbrengst van de collecte in Moerkapelle was totaal 912,71. De opbrengst van de collecte is voor mannen, vrou wen en jongeren met een functie beperking, maar ook voor ouders van gehandicapte kinderen, die ondanks de bestaande regelingen het financieel niet redden. De organisatie bedankt collectan ten en gevers voor hun bijdrage. Zevenhuizen - In de bibliotheek gelden tijdens de zomervakantie van 5 juli tot en met 14 augustus beperkte openingstijden. De biblio theek is open op maandag- en don derdagavond van 19.00 tot 21.00 uur en op woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Tijdens deze weken mag men de boeken vier weken in plaats van drie weken lenen. Wie heeft op 23 juni mijn roze shawl gevonden? Omgeving gemeentehuis W'veen 0182-617881 Wilt u allemaal even goed horen, 40 jaar geleden is GZ geboren. Van harte: J L N Zevenhuizen - In de bibliotheek zijn deze zomervakantie voor kin deren van 7 tot 14 jaar goudstaven te leen. In de goudstaaf zitten lieve, spannende of stoere boeken. De kinderen mogen een goudstaaf uit de schatkist pakken, maar wat er in zit blijft een verrassing. Thuis mag pas gekeken worden wat inhoud is. Vanaf 3 juli liggen de goudstaven klaar. Wees er snel bij want OP OP. Matijs/Hoek, Joost van den 2-1; Maas, Boudewijn/Ronnes, Bram - Kogel, Richard de/Wiggers, Rick 0- 2; 3e/4e Dekker, Matijs/Hoek, Joost van den - Maas, Boudewijn/Ronnes, Bram 2-1 Finale: Backer, Max/Boersma, Emiel - Kogel, Richard de/Wiggers, Rick 0- 2. Eindstand: 1. Kogel, Richard de/Wiggers; 2. Backer, Max/Boer sma, Emiel; 3. Dekker, Matijs/Hoek, Joost van den; 4. Maas, Boude wijn/Ronnes, Bram. Dames: halve finale: lersel. Marleen van/Stevens, Arjanne - Boerhave, Wendy/ 't Hart, Jaline 2-0; Kadijk, Rebekka/Leenstra, Marrit - Dijk, Valesca van/Fokkens, Jettie 2-0; 3e/4e: Boerhave, Wendy/'t Hart, Jaline - Dijk, Valesca van Fokkens, Jettie 2-0. Finale: lersel, Marleen van/Stevens, Arjanne - Kadijk, Rebekka Leen- stra. Marrit 0-2. Eindstand: 1» Kadijk, Rebekka/Leen stra, Marrit; 2. lersel. Marleen van/Stevens, Arjan-ne; 3. Boerhave, Wendy/'t Hart, Jaline; 4. Dijk, Vales ca van/Fokkens, Jettie De volgende etappe: Masters beachvolleybal Scheveningen 3 juli ën dan het Nederlands Kampioen schap op 16 en 17 juli in Scheve ningen. Een geweldig spel met vormen en kleuren, dat is het componeren met rijk bloeiende vaste planten in een tuin. Alles is er: van dwergen tot reuzen, soorten voor een plek in de zon tot schaduwminnaars, bloemen in alle kleuren van de regenboog, prachtige bladvormen en planten met heerlijke geuren. Het hele jaar kleur in uw bloemen tuin? Geen probleem! Het aanbod in vaste planten bij kwekerijen .en tuincentra is zo overweldigend, dat kiezen bijna onmogelijk wordt. Laat daarom de standplaats, de ruimte die u voor ze heeft en uw eisen qua kleur, maat en de verzorging die u kunt geven, de doorslag geven bij uw keuze. Zorg dat de bloeispreiding door het jaar heen voorop staat. Veel vaste planten bloeien maar 3- 5 weken lang, daarna moeten andere bloeiers het weer overne- Zeker in een border is het het mooiste om de grootste planten achterin en de kleinere meer naar voren te planten. Maar doe dat niet te strak, zorg dat er geen 'tri- bunegevoel' ontstaat. In een perk waar u van alle kanten omheen kunt lopen, zet u de hoogste plan ten natuurlijk in het midden. Zorg ook dat de bloemkleuren niet hard op elkaar 'botsen'. Zachte overgan gen zijn het mooist. Zet er anders witbloeiende of zilverbladige plan ten tussen. Dat werkt altijd. Hoeveel planten u van een soort kwijt kunt, hang af van de ruimte die u heeft, maar met de volgende soorten kunt u prachtige combina ties in de tijd maken. Ze passen goed bij elkaar. Kies zelf cultivars in de kleuren die u mooi vindt. U kunt eindeloos variëren. Voor zon: Pioenen (Paeonia Lacti- flora-hybriden, bloeien mei-juni), hoge en lage baardirissen (Iris Ger- manica- en I. Pumila-hybriden (april)-mei-juni), klokjesbloemen (Campanula, juni-augustus), ridder sporen (Delphinium, juni-septem- Vaste planten in vormen en kleuren maken deze zomerborder tot heerlijke zomertuin.Lokatie: De tuinen van Appeltern. ber-(oktober), duizendblad (Achil lea, juni-september), salie (Salvia, juni-juli), vlambloemen (Phlox Maculata- en P. Paniculata-hybri- .den, juni-september), grijsbladige ezelsoor (Stachys byzantina, juni- augustus), bergamotplant (Monar- da, juli-september), daglelie (Hemerocallis, varieert tussen mei en oktober), zonnehoed (Rudbec- kia, juli-september), herfstasters (Aster novae-angliae en A. novi- belgii, augustus-oktober), herfst- chrysanten (Dendranthema, sep- tember-november). Voor schaduw: Kaapse vergeet-mij- niet (Brunnera macrophylla, april- mei), gebroken hartje (Dicentra spectabilis, april-mei), schuimbloem (Tiarella cordifolia, mei), voorjaars zonnebloem (Doronicum, mei), akelei (Aquilegia, mei-juni), ooie vaarsbekken (Geranium, heel mooi bijv. de zacht karmijnroze 'Patricia', juni-september), geiteba'ard (Arun- cus, juni-juli), vrouwen (Alchemilla mollis, juni-juli), (Astilbe, juni-augustus/augu^ september). Zet er varens, enz. als bladplanten tussen. Geef de planten ieder v0°r^ar goede basisbemesting, a jerd ten waarvan het hart is ve in het vroege voorjaar, sc ,s planten dan ook op, 9ee royaal water. iet oP Nu taxushagen knippen- meeldauw bij rozen. H 9 planten steunen. Gebrul* pjan- maaisel als mu'cb.tusseM,arvOor- ten. Onkruid bestrijden, al: geniet van uw tuin.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 24