EL WESWES, AANGRIJPEND VERHAAL OVER 'MAROKKAANSE MEISJES VAN NU' DIER VERMIST OF GEVONDEN? Py LITI E 11 J LOGEER- KOFFERTJES MET INHOUD ¥?ot/\ov\ oVor book&n Hart van Holland 30 juni 2004 pagina 9 BERICHTEN vervolg van pagina 3 Boskoop met aandacht voor. - nieuw verscheneni boeken - het favoriete bock- van - dit lees ik- syaasl - recensies en ander boekennieuws! mmm Zevenhuizen Lenen? Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 21 tot 28 juni werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd, VERMIST: Poes, zwart met klein wit befje, miauwt veel, mager, Woilefop- penweg, Oud Verlaat; Poes, wit met lichtgrijze vlek ken op kopje en rug, slank, hoog op poten. Het Hoge Land, Zevenhuizen; Oudere poes, cypers-bruin, witte bef, zilverkleurige ketting om hals. Joh. Frisoplantsoen, Moerkapelie, GEVONDEN: Kitten, rood, Boslaan, Zeven huizen. ledereen die vragen heeft of informatie kan geven kan bel len naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B-HoekiZevenhuï- zen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Inbraak woning: In een woning aan het Noordeinde werd ingebroken hoor aan de achterzijde een raam open te breken. De Technische Recherche heeft de zaak in onder zoek. Aanhouding fietsendiefstal: Na een melding van een fietsendiefstal in oe Passage werden twee inwoners uit Gouda aangehouden door de politie. Door een oplettende getui- 9e werd gezien hoe beiden een gestolen fiets in hun auto laadden. Daar werden zij door de politie aangetroffen en naar het politiebu reau overgebracht. In de auto werd een betonschaar aangetroffen. 'e9en de mannen wordt proces- verbaal opgemaakt. OPROEP GETUIGEN: De politie is opzoek naar personen, die getuige zyn geweest van een conflict op de Kruising Zijde-Burgemeester Colijn- straat, nabij de hefbrug. Het vond Piaats op de derde avond van de v°ndvierdaagse in Boskoop, op 9 luni- Een meisje, dat samen met een nendin meeliep in de stoet, werd "^gescholden, geslagen en geschopt door een groep van vijf l.ongens, in de leeftijd van ongeveer Jaar. Het slachtoffertje, een 12- •ri9e Boskoopse, moest zich in het 'ekenhuis laten behandelen, e politie is op zoek naar de iden- eitvan de vijf jongens. Mogelijke 9 tuigen kunnen contact opnemen et het politieteam Waddinxveen- "°skoop: 0900-8844. |rielheidscontroleOp diverse plaat- onder andere op de Zijde en de fnoth"' werden maandag 21 juni ral ,''aser9un' een snelheidcont- do! houden. Elf Bestuurders wer den vr5r'3a'iseerd voor te hard rij- Wsc hoogst gemeten snelheid ds /b km/u, terwijl 50 km/u de 'male snelheid is. dinsr)^'0®' 0p c'e ^en Ham vond usaa9 22 juni een aanrijding betr f en 4 personenauto's. Het of u een Z09enaamde kop-staart Ltl !n9botsing. De achterste Gona er' een 42-jarige man uit qe a 2a9 te laat dat de voertui- onwu!j0or ^em afremden. Door ziin i afstand botste hij op tinnL°0r9anger, waardoor de ket- ghotsing ontstond. raftye(-)fiets gestolen: Bij het stati- n de Parklaan werd een afge- CF CT Door Geertrude Verweij Van het leven van Marokkaanse meisjes weet de gemiddelde Nederlander vaak niet meer dan we aan de buitenkant zien. De meesten lijken zich goed aangepast te hebben en vallen hoogstens door het dragen van een hoofddoek op temidden van hun autochtone leeftijdsgenoten. Van wat er in deze jonge vrouwen omgaat, van de worsteling om een zinvol leven te leiden tussen de Marokkaanse traditie en de Nederlandse cultuur horen we niet veel. In haar debuutroman "El Wes- wes" beschrijft Najoua Bijjir (geboren 1976 in Rotterdam) op een indringende manier het gedachteleven van drie verschi- lende Marokkaanse meisjes. Kenza is de dromer van de drie. Ze lijdt aan anorexia en werkt als oproepkracht in een gezinsvervangend tehuis, maar ze hoopt ooit met haar schilderijen genoeg te verdienen om haar slovende, alleenstaande moeder te kunnen onderhouden. Haar vriendin Chadija besloot op een dag een hoofddoek te gaan dragen, maar dat is haar erg tegengevallen. Ze heeft het gevoel dat ze niet meer serieus wordt genomen op school, en dat mensen alleen nog maar de hoofddoek zien, niet het leuke meisje dat ze vroeger was. Cha dija zou gaan trouwen met Hamid, maar die heeft de verlo ving verbroken. Nu moet ze een andere toekomst voor zichzelf zien te vinden. Toeria vind dat ze haar leven een stuk beter onder controle heeft dan haar beide vriendinnen. Ze beschouwt zichzelf als de perfec te huwelijkskandidaat: hoogop geleid, intelligent, zelfstandig, maar ook een prima huisvrouw. Haar moeder heeft een goede echtgenoot voor haar gevonden: een illegaal die een grote bruids schat kan betalen, maar die Toe ria de touwtjes in handen zal laten houden. Voor het huwelijk zal Toeria dan nog wel naar het ziekenhuis moeten om haar maagdelijkheid te laten herstel len, want ze heeft al meerdere vriendjes gehad. Bij Nabil, de mannelijke hoofd persoon, draait het leven om uiterlijkheden. Voor hem is het belangrijk er goed uit te zien, met keurig gestyled haar, zijn nette pak. Hij wil voortdurend de indruk wekken dat hij het gemaakt heeft, bellen met een mobiel zonder beltegoed om zich een houding te geven en kranten lezen in plaats van huiswerk maken als hij in de bibliotheek is. Nabil heeft de drie meisjes leren kennen in een cafetaria en inte resseert zich vooral voor de lieve, tere Kenza. Het boek is verdeeld in vijf delen, waarin steeds per hoofdstuk het verhaal wordt verteld vanuit het perspectief van één van de vier hoofdpersonen. Op die manier krijgt de lezer een indringend beeld van hun achtergronden en beweegredenen. Door de duide lijke indeling is dit wisselen van gezichtspunt echter niet storend. Integendeel zelfs, het verschaft de lezer meer inzicht in de perso nages dan met een enkel perspec tief mogelijk zou zijn. Het onder liggende verhaal is duidelijk en de climax is aangrijpend en indringend. Het taalgebruik is vlot en modern. Heel af en toe worden Marokkaanse termen gebruikt, die in een woordenlijst achterin het boek verklaard worden. De uitdrukking en de titel van het boek El weswes heeft verschillen de betekenissen: de innerlijke "zwarte spiegel", achterdocht, paranoia gedrag, paranoïde geestverschijning, angstbeeld, maar ook: innerlijke kracht, om de strijd tussen het geweten en de buitenwereld te beslechten, om zwaktes en angsten te over winnen, stabiliteit te verkrijgen. Al deze aspecten worden via de hoofdpersonen belicht. El weswes is een boeiend boek dat de lezer een heel nieuwe kijk geeft op het leven van het moderne Marokkaanse meisje. Het is de schrijfster absoluut gelukt een perfecte balans te vin den tussen het beschrijven van een maatschappelijk actueel onderwerp (integratie en discri minatie) en het vertellen van het ontroerende verhaal over drie moderne jonge vrouwen. El weswes, Marokkaanse meisjes van nu Schrijfster: Najoua Bijjir Uitgeverij: Vassallucci (Rainbow Pockets) ISBN: 90 417 04655 sloten opvallend oranje damesfiets gestolen uit de stalling. Poging inbraak: In de middag van woensdag 23 juni werd gepro beerd in te breken in een woning aan de Dokter Hamburgerlaan. De dader sloeg of trapte een ruit van de voordeur in. De dader is gezien: man van ongeveer 20 jaar, getinte huidskleur, zwart haar, slank, 1.65 tot 1.70 m lang, met een zwarte leren jas. Het is hem niet gelukt in de woning te komen. De politie heeft een buurtonderzoek inge steld. Mogelijke getuigen zijn wel kom bij de politie voor een verkla ring. Hetzelfde gebeurde bij twee woningen aan het Zwanenwater. Bij een van deze woningen lukt het de dader binnen te komen. Ver moedelijk betreft het dezelfde dader. Aanhouding na mishandeling: Na een mishandeling op de Wilhelmi- nalaan is een 18-jarige Boskoper door de politie aangehouden. De man had een hem bekende vrouw geslagen, die hiervan aangifte heeft gedaan. Onderzoek inbraken kwekerij: Na een uitgebreid onderzoek zijn in verband met meerdere inbraken bij een kwekerij aan de Boezemiaan in Boskoop vier verdachten door de politie aangehouden. Het betreft allen inwoners van Boskoop, 15, 16, 21 en 26 jaar oud. Drie verdachten werden in hun woning aangehouden. De vierde zat nog bij de politie vast voor een ander feit. De mannen hebben zich schuldig gemaakt aart de inbraken, diefstallen van eigendommen van de kweker, diefstallen van bomen en planten, vernielingen in het bedrijf, alsmede joyriding met een bedrijfsauto, die gebruikt werd bij de diefstallen. Bij een rit werd de auto beschadigd en achtergelaten. De verdachten zullen zich binnen kort voor alle feiten voor de rech ter moeten verantwoorden. Inbraak woning: In de nacht van woensdag 23 op donderdag 24 juni werd ingebroken in een woning aan het Noordeinde. De dader kwam binnen door middel van 'gaatjesboren'. In het kozijn van een raam aan de voorzijde werd een gat geboord en de hefboom van het raam geopend. Uit de woning werden portemonnees, GSM's en pasjes weggenomen. Enkele zaken werd later terugge vonden op het Noordeinde,.onder andere nabij de ingang van het Gouwebos, het Lindenlaantje. Bij een andere woning aan het Noor deinde werd gepoogd in te breken. Daar is men niet binnen geweest. De Technische Recherche stelde een onderzoek in. Mogelijke getuigen worden verzocht zich te melden bij de politie Waddinxveen-Boskoop. Inbraak woning: Op het Laag Bos koop werd zondag 27 juni ingebro ken in een woning. Men verbrak aan de achterzijde een raam met vermoedelijk een breekijzer of grote schroevedraaier. De woning werd doorzocht. Het is nog niet bekend wat er is weggenomen. Inbraakalarm nieuwe ClOOO: Maan dagavond 21 juni is het alarm afge gaan bij de nieuwe C1000. Ter plaatse bleek dat twee schuifdeu ren niet goed dicht waren. Voor alle zekerheid heeft een honden geleider met zijn hond het gehele pand doorzocht. Niemand (meer) aangetroffen. Het pand is daarna goed afgesloten. Onder invloed: Een bestuurder van een auto verklaarde toen hij was aangehouden, maandagmiddag voor het onder invloed besturen van een auto, dat het toch maar beter was dat hij onder invloed van drugs dan onder invloed van alco hol! Van de bestuurder is een bloedproef afgenomen. Afhanke lijk van het resultaat hiervan wordt een sanctie bepaald. Aanrijding fietser: Op de hoek van de Noordelijke Dwarsweg en BK- weg. De fietser wilde de BK-weg oversteken en de automobilist vyilde linksaf richting Moerkapelie rijden. Een schade formulier is opgemaakt en de fietser is door de automobilist naar huis gebracht. Vernieling/openlijk geweld: Een inwoner van Zevenhuizen zag op woensdagavond een groepje van 10 jongelui bij een garagebedrijf aan de Dorpsstraat 'vervelend doen'. Eén van de jongens rolde over de moterkap van een gepar keerde auto. Een handgemeen tus sen deze man en de jongelui was het gevolg. Er zijn over en weer een aantal klappen/stompen gege ven. Nader onderzoek voigt. Brommer/scooter-controle: Tijdens een controle op brommer/scooter rijdende jongelui zijn op vrijdag middag vier jongens bekeurd omdat zij zonder helm reden. Een alcoholtest leverde (gelukkig) niets op. Regio - De bibliotheek staat bar stensvol boeken en andere media. Speciaal voor grootou ders en kleinkinderen zijn de leukste uitgezocht, om samen te kunnen genieten van het beste van de bieb. Prachtige prenten boeken, leuke luister cd's, korte voorleesverhaaltjes, een cd-rom of een grappige video samen in een logeerkoffertje. Reserveer vast een logeerkoffertje voor de vakantie of zomaar tussendoor. Het koffertje dient minstens twee werkdagen van tevoren gereserveerd te worden. Op een reserveringsformulier kunnen wensen worden aangeven. De inhoud van de koffer blijft echter wel een verrassing. Reserverings formulieren zijn verkrijgbaar bij de bibliotheek. Kosten: 5,- voor drie weken.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9