PROGRAMMA FL0REANT-SP0NS0RFESTIVAL NAGENOEG ROND B223i^wrrïi7T!tQ "EFIT-DEALER kaarten bij ROTARY BOSKOOP ONDERSTEUNT WATERPUTTENPROJECT IN AFRIKA """eembar/eciit^l p' VISSER EN ZN. JEUGDWEEK MOERKAPELLE VAN 9 TOT 13 AUGUSTUS UNS EN KLEUR dc Slrtyidgcipcr 4/erfenfre Moederlijke' °f,pagi'tia7 f?«£ Verleiding J 27e jaargan nummer 1083 14 juii 2004 HET JVlFr rwTT^1^®*® BHM Oliver op de planken in Zevenhuizen? Zie pagina 13 Hoe is het met....? deel 1 Zie pagina 14 Hans Sytsema 'mee' met Eendragtspolder Zie pagina 15 )6 Zevenhuizen dierenspeciaalzaak ^'l:l ifï-nAYh'M-n;i:[-iTi ZIN IN SPORTVISSEN? Lees het artikel op pagina 5! www. wimencob-t.nl Bijzonder Gratis Waterputtenproject Bertoua ■MM HBH| DORPSSTRAAT 202 - ZEVENHUIZEN - TEL 0180-632668 Moerkapelle - De Jeugdweek Moerkapelle wordt dit jaar gehouden van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus. Het thema is dit jaar: "In vuur en vlam". Elke ochtend zijn de kinderen van Moerkapelle vanaf 8.30 uur wel kom in dorpshuis "Op Moer". Zij luisteren daar naar een bijbelver haal en kijken naar een toneel stukje. Ook worden er veel spel letjes gedaan. De ochtend is om 12.15 uur afgelopen. Vrijdag mogen de kinderen pan nenkoeken blijven eten en is de dag om 15.30 uur afgelopen. De toegang is vrij. ledereen is van harte welkom! De jeugdweek wordt georgani seerd door de plaatselijke kerken van Moerkapelle. Zevenhulzen - Vogelvereniging Zeng en Kleur houdt vrijdag 16 juli vanaf 20.00 uur een kaart- evond in het clubgebouw aan de Zuidplasweg. ledereen is welkom. Heerlijk eten aan de Zevenhuizerplas! Boskoop - Het Floreant-Sponsor- festival.nl begint vorm te krijgen. Zaterdag 21 augustus gaat Bos koop definitief meedoen op de festivalkalender. Veertien muzi kale optredens staan er die dag gepland op het terrein van voet balvereniging Floreant. De orga nisatie spreekt van 'een megas- pektakel voor jong en oud'. Wat een alarminstallatie al niet overhoop kan halen Het verhaal. Floreant werd een tijd lang geteisterd door diverse inbraken. Bij een van die nachtelijke bezoeken werd er een dure projector ontvreemd, wat inhield dat er geen voetbalwedstrij den op groot scherm meer gekeken kunnen worden. Buiten de overige schade was dit, zeker financieel gezien, een zeer hard gelag. De bedoeling is dat er een alarmin stallatie aangeschaft wordt, maar dat is een kostbare zaak. Een com missie van enkele leden, aangevuld met het Boskoops Muziekanten Collectief en enthousiastelingen, hebben de handen ineengeslagen en willen proberen, middels het binnenhalen van sponsorgelden, Floreant aan die broodnodige alarminstallatie te helpen. Die commissie, bestaande uit Jan Kalkman, Ronald Vlasveld, Sjaak de Bruin, Cees van Veen, Henk Uitten- bogaard, Guido Brand, Fred van der Velde, Wout Dekkers, Sjaak Hoppezak en Ad Verkleij, heeft dus het Floreant-Sponsorfestival.nl in het leven geroepen. Een dag vol muziek, attracties en entertain ment met als doel het inzamelen van geld voor Floreant. Een dag die alleen tot stand kan komen door de inzet van vele vrijwilligers, maar vooral door sponsors. Om die sponsors is het uiteindelijk begonnen en de eerste stappen zijn gezet. Jan Kalkman: "De begroting is zo goed als dicht. Vergis je niet hoor wat er allemaal komt kijken om zo'n dag te kunnen organise ren, maar de kosten die we daar voor moeten maken zijn door vele sponsors al gedekt dus de eerste stap is er. Een leuke dag is al verze kerd maar we zijn er nog niet. Toch mooi om te zien dat Boskoop zo meeleeft." Guido Brand: "Het is heel bijzonder. Er zijn toch heel veel mensen die Floreant een warm hart toe dragen. Zulke mensen moeten we meer gaan koesteren." Ook Cees van Veen is het daar roe rend mee eens: "Er zijn zoveel gebeurtenissen, de mensen worden volgens mij gek gevraagd om spon soring, maar er is dus nog steeds draagvlak voor. Grote klasse. Mis schien ook doordat dit festival een speciaal doel heeft en het voor jong en oud, lid of geen lid is." Het programma ziet er als volgt uit: 12.30 uur: opening door burge meester Rijsdijk 13.00 uur: Meddum Toeso 13.30 uur: Inschrijving darttoernooi en sponsorloop 13.40 uur: Hard Zat 14.20 uur: Bound in Blood 15.00 uur: Landing van parachu tisten op veld 1 15.10 uur: Eriko Lekato 15.40 uur: Cruizin' 16.20 uur: Fate Destiny 17.00 uur: What's Next 17.40 uur: Close the Door 18.20 uur: Van Dattum 19.00 uur: NoWay 19.40 uur: Stageproof 20.20 uur: Jan en Alleman 21.00 uur: The Freeks 21.40 uur: Swinging' Rollators 22.30 uur: groots vuurwerk als afsluiting. De bands spelen voor elk wat wils. Van Nederlandstalig tot het harde re werk, van covers tot symfonische eigen nummers en van feestband tot pop/rock. Eriko Lekato is een jonge zanger a la Jim, speciaal voor de jeugd. Meer informatie op www.lekato.nl Verder zijn er diverse attracties op veld 6 te vinden. Zo staat daar een levend tafelvoetbal, diverse spring kussens, levend sjoelbak met water en een speedtest die meet hoe hard men kan schieten. Natuurlijk wordt ook de inwendige mens niet vergeten. Ad Verkleij: "Het is fantastisch. Ook de horeca- groothandel draagt een steentje bij met het leveren van diverse snacks. Op het menu hebben we broodjes kaas, ham, shoarma, saté, hambur gers noem maar op. Het eten en drinken wordt goed verzorgd, neem dat maar van mij aan." Met die verzorging is er gelijk een bruggetje geslagen naar het pro bleem van de echte brug, de afslui ting van de hefbrug. Voor bezoe kers uit Boskoop-Oost wordt ook gezorgd. Het pontje vaart tot tien uur maar vanaf die tijd rijdt er een gratis bus vanaf FloFeant naar de Overslag. Deze zal tot twaalf uur rijden. "Desnoods graven we nog wel even een tunnel," grapt Henk Uittenbogaard "Deze dag moet gewoon een succes worden. Als je ziet hoeveel mensen mee willen doen. Je mag ook niet vergeten dat alle bands gratis optreden. Dat is toch heel mooi," aldus de spreek- stalmeester van die dag. Misschien komt er nog wel een verrassende vervanger voor Henk. De sponsoring loopt goed maar men is er nog niet. Een ieder, ondernemer of particulier, die dit initiatief een warm hart toedraagt, is van harte welkom. Alle beetjes helpen. Ronald Vlasveld: "Ook mensen die al benaderd zijn en hebben toegezegd maar nog niet hebben overgemaakt, kunnen dat nog steeds doen. We hadden eerst als afsluitdatum 30 juni, dit om te weten of we de begroting dicht Boskoop - Ter gelegenheid van de bestuurswisseling binnen de Rota- ryclub Boskoop heeft de scheiden de voorzitter. Jaap Schouten, mee gedeeld namens de club een bedrag van 5.000,- te schenken aan het waterputtenproject "Water voor Bertoua" in Afrika. Dit project sluit geheel aan bij het jaarthema 2003/2004 van Rotary Boskoop dat geheel in het teken stond van water en groen. De bij drage wordt financieel gesteund door de zusterclub van Rotary Bos koop de Rotarydub te Unna, Duits land. Bertoua, Oost Kameroen, is een stad van 100.000 inwoners waar schoon water om te wassen en te foto Liesbeth van der Vis. konden krijgen, maar we kunnen en moeten nu verder want de alarminstallatie is er nog niet." Voor degene die mee willen doen, ongeacht het bedrag, kunnen dit overmaken op het bankrekening nummer van Floreant: 309811333 o.v.v Sponsorfestival. Voor vragen kan men terecht bij Jan Kalkman, telefoon 0653409128, Ronald Vlas veld, telefoon 0653163203 of Fred van der Velde, telefoon 0653135319. Alle informatie over de bands en deze dag staan ook op www.floreant-sponsorfestival.nl De kaartverkoop, 2,- per stuk, is inmiddels begonnen. Kaarten zijn verkrijgbaar bij Primera, Muziekca fé De Rooie Hoek, Snackbar De Lelie, Floreant of aan de kassa. drinken niet zo vanzelfsprekend is. Sinds 1996 zetten diverse Neder landse bedrijven en organisaties zich in om op deze plaats de watervoorziening op gang te brengen. Hiervoor zijn inmiddels diverse waterputten geslagen en andere bijbehorende activiteiten, zoals een timmerwerkplaats en bekabeling en schakelkasten voor het onderwijscentrum, ontplooid. Toch is dit nog maar een begin. Er moeten nog 46 watervoorzienin gen worden gerealiseerd. Ook binnen Rotary Nederland is volop aandacht voor deze actie, vandaar de donatie vanuit de Rotaryclub Boskoop. Vertegenwoordigers vanuit de diverse partijen houden de ontwikkelingen nauwlettend in de gaten en ondersteunen ter plaatse daar waar nodig is.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1