NIEUW JAPANS GRILLBUFFET IN DE GOUDEN WOK PLANTEN OP EEN STAMMETJE GEVEN EXTRA ALLURE POUWELSE VERSTEVIGT KOPPOSITIE BIJ ZOMERSCHAAK WADDINXVEEN ZOMERCURSUS MANDALATEKENEN pagina 10 Hart van Holland 21 juli 2004 Sinds een maand heeft u nog meer keuze als u bij De Gouden Wok gaat eten. Naast het wokbuffet en Japans a la carte- restaurant, is er nu ook het Japanse grillbuffet; onbeperkt eten voor een vaste prijs. Restaurant De Gouden Wok Frankrijklaan 2 Hazerswoude ITC 0172 - 232022 Planten op stam geven extra allure aan het terras. Ze lijken op boompjes, maar blijven compact. Speels geven ze de contou ren van het balkon of ter ras aan, waardoor er een knusse en tegelijk open ruimte ontstaat. Wilgen Bodembedekkers Het Japanse grillbuffet bestaat uit twee verschillende buffet ten: het Japanse Tepanyaki buffet en het Mongoolse buffet. Het Tepanyaki buffet bestaat uit grotere stukken vlees en vis, die door de Tepanyaki chefs worden bereid. De koks maken er een mooi kijkspel van: het vlees wordt geflambeerd en er wordt gejon gleerd met peperbussen. Het Mon goolse buffet is gebaseerd op het eten dat de Mongoolse krijgers voor zichzelf klaarmaakten. Onder weg grilden zij kleine stukjes vlees en groente met kruiden op hun schild boven een kampvuur. Uiteraard wordt het eten nu niet meer gegrild op een Mongools schild, maar de smaak van het vlees, de groente en de kruiden is dezelfde. Vooraf is er soep en naast de vlees- en visbuffetten kunt u ook een keuze maken uit een sus- hibuffet, een buffet met warme hapjes en kunt u proeven van de yakitorygrill. Dit is een open gril waar spiesjes op geroosterd wor den. De smaak van deze buffetten is puur en met een eigen beleving door de speciale kruiden. Het wordt aanbevolen om alle gerech ten zo veel mogelijk apart te eten. Op die manier komt de smaak van alle ingrediënten zoveel mogelijk tot zijn recht. Dus liever vaak een klein beetje opscheppen, dan in een keer veel. Bij het buffet wordt door de medewerkers van de Gou den Wok voorlichting gegeven over de verschillende gerechten. Maandag - donderdag 17,50 per persoon Vrijdag - zondag en feestdagen 18,50 per persoon Dagelijks van 16.00 - 22.00 uur. Het grote voordeel van een geënte plant op stam is, dat er daardoor een compact blij vend boompje ontstaat. Zo'n boompje past prima op het balkon of terras of in de kleine stadstuin. De keuze voor planten op stam metjes met een verschillende kleur en bladvorm maken van het terras iets aparts. Een esdoorn (Acer) op stammetje met fijn rood blad vormt een mooi samenspel met het roze stamroosje. Gecombineerd met een wilgje (Salix) en een witbonte Euo- nymus, leidt dit tot een geraffi neerde combinatie, waarbij er ieder seizoen iets nieuws te zien is. Veel wilgen zijn mooi vanwege de katjes in het vroege voorjaar. De populaire Salix caprea 'Kilmarnock' bijvoorbeeld krijgt al heel vroeg in het jaar zilvergrijze katjes. Het bijzondere van Salix integra 'Hakuro Nishiki' zijn de mooie groenbonte blaadjes, de roze uitlo pers in het voorjaar en de mooie, rode decoratieve takken in de win ter. Euonymus is een familielid van de kardinaalsmuts. De Euonymus, die we vooral kennen als struikje doet het ook goed als wintergroen 'boompje'. Er zijn niet alleen wit bonte, maar ook geelbonte varië teiten. Ook verschillende Viburnum-soor- ten en Cotoneasters zijn geschikt als plant op stam. Wie zoekt naar meer kleur, kan de boompjes ook prima combineren met kuipplanten op stam. Het terras krijgt net wat extra met wat bodembedekkers aan de voet van de stam. Dat kunnen bladplan ten zijn in kleuren die mooi passen bij de kleur van het boompje of bloeiende vaste of eenjarige plan ten. Gouda - Vorige zomer was het een succes en daarom organiseert Fee ling Art ook dit jaar de zomercursus mandalatekenen. Mandalatekenen is tekenen binnen een cirkel. De cirkel heeft vele sym bolische betekenissen. Men maakt kennis met intuïtie, kleuren en innerlijke beleving. Maar vooral is deze cursus om te ontspannen, ledereen is welkom, tekenervaring is niet nodig. KERKDIENSTEN - 18 juli Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Geen viering Prot. gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur pastor G.J. Martini. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur Gezamenlijke dienst in OK. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. H.W. van den Brink. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Boskoop De Stek 9.30 uur ds P. Baane. Herv. kerk 9.30 uur dr. J. Haitsma; 18.30 uur ds. M. Lorier in HK. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. J. de Jong; 18.30 uur stud. C.H. Lege- maate. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Mather. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (03 3) 46 3 05 66, info@dvn.nl, voor alle vrager) over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc. www.ghz.nl De cursus start op maandag 26 juli en vindt een week lang iedere ocn- tend plaats van 10.00 tot 12.00 uur op basisschool de Carrousel aan Scholenpad 4 te Gouda. Voor intor matie of aanmelden: Feciii)) Tamara van Gessel, telefoon 018 679006 of e-mail: f eel inga rt@tisca- li.nl. groen een halt toe te roePernJ^ had daar geen boodschap aa won de partij. Erik Henn'[)k geen moeite met Ton van Nie ke en Rene Ordelmans ™aaKtf j avond toch nog goed door nu te winnen Slachtoffer werd Jan Evengroen. de Jeroen Eygelaar won z n partij van de avond, dlt™aa an Hans van Woudenberg en Ha Offeren zette een knap re neer met zijn zege op Ton Herman Smitskamp nam he offer van Evert Hildebrand zono twijfel, en met goede res aan. Harry Brinkhorst pakt n een overwinning tegen Evengroen en Laurens ENe de eer aan Ed sin9^'?faanvan Frank Hordijk won vanAdriaan^ der Starre en Van der pakte het punt tegen Lang Donderdag 22 juli wordeni rop en 10 gespeeld .De gr Pf|jnk kanshebbers begint inmi A te slinken maar de verwachOT toch wel dat men Pou n vuur aan de schenen "^el- Toeschouwers zijn van 7Ujd- kom vanaf 20.00 uur in honk. Waddinxveen - Tijdens ronde 7 en 8 van het zomerschaaktoer- nooi heeft lijstaanvoerder Edo Pouwelse met succes de aanval op zijn positie afgeslagen. Een aantal echte krakers stond er op het programma voor deze avond die bezocht werd door zo'n 35 schakers. Ondanks het aanbreken van de vakantieperi ode een aanvaardbaar aantal deelnemers. Ronde 7 bracht Mourits achter het bord tegen Pouwelse De strijd ging lang gelijk op maar uiteindelijk wist Pouwelse het spel naar zijn hand te zetten en de par tij te winnen. Het WSV onderonsje tussen Jansen en Philipse draaide uit op een puntendeling. Erik Hen- nink begon het toernooi wat wisselvallig, maar komt nu aardig in z'n goede doen. Hij wist in een onderling treffen Rene Ordelmans z'n eerste nederlaag toe te bren gen. Theo van Herk opvallend luidruchtig deze avond won van Ab Scheel en Jan Evengroen gaat onverstoord verder met z'n opval lende opmars Hans van Wouden berg werd hiervan het slachtoffer. Een knappe zege was er voor Henk Jan Evengroen, die na het goede voorbeeld van z'n vader Hans van Offeren op een 0 trakteerde. De strijd tussen twee schakers die in ronde 7 voor het eerst aanwezig waren Willemen en van der Wou den, werd in het voordeel van eerstgenoemde beslist. Kersverse WSV Kampioen Ronald Dannis geniet blijkbaar nog met volle teu gen van z'n kampioenschap want tijdens het Zomerschaak wil het nog niet zo vlotten. Jeroen Eyge laar was hem de baas in ronde 7. Nico Dannis moest in Wim Hennink z'n meerdere erkennen en Ruben Evengroen en Arjen Zuurmond kwamen niet verder dan remise. Theo van Herk mocht in ronde 8 proberen om de opmars van Pou welse te stoppen. Hij deed dat op geheel eigen wijze, maar moest uiteindelijk het punt aan Pouwelse laten Volgens de toeschouwers waarvan sommige moeilijk van de stukken konden afblijven was er nog een mogelijkheid geweest om eeuwig schaak en dus remise af te dwingen Eduard Philipse pakte zijn tweede remise van de avond ditmaal tegen Mourits. Later bleek dit de enige remise van deze ronde te zijn geworden. Barthold Jansen poogde de opmars van Jan Even-

Hart van Holland | 2004 | | pagina 10