SKR-VAKANTIES: NOG TWEE WEKEN GEURIGE Z0MERPR0DUCTEN BIJ DE WERELDWINKEL Activiteiten-Agenda ^Tv^hViIZEN - MOERKAPELLE Hart van Holland 21 juli 2004 pagina 11 Maandag 12 juli oudverlaat Dinsdag 13 juli Woensdag 14 juli Donderdag 15 juli Van 28 juni tot en met 30 juli biedt de Stichting Kinderhulp Roe menië 125 kinderen een geheel verzorgde 5-daagse vakantie. Emmy Noordam heeft gedurende deze vijf weken de leiding. Zij bericht over haar ervaringen in de derdeweek: Carari Roemenië - Vandaag komt de derde en laatste groep jongens naar ons kamp. Gisteren is Bram en onze zoon Mare aangekomen. Waarom...? vandaag 12 juli ben ik jarig! Ik wist dat ze zouden komen, maar een verrassing was de komst van Wim en Trijnie Hoogerdijk. Zij hadden nog een paar dagen over en wilden mij wel even persoonlijk feliciteren. Omdat ik vandaag jarig ben heeft Bram beloofd dat hij het verslag van maandag en dinsdag zal maken. Toch een paar woordjes van mij: "ik wil iedereen bedanken voor de hartelijke reacties tijdens mijn verjaardag: lieve en gekke kaarten, kadootjes en telefoontjes dat alles geeft me weer kracht om de klus te klaren." Alhoewel ik het vakantiehuis al verschillende keren heb gezien, voor het laatst in april, was de her nieuwde kennismaking overweldi gend. De hele buitenzijde was vol ledig vernieuwd, de kamers waren op en top in orde en alles zag er georganiseerd uit. Rond 12.00 uur arriveerden de kinderen. Na routi nezaken zoals hoofdluiscontrole en het uitgeven van de naambadges gingen de kinderen naar hun kamer om een bed uit te kiezen en bagage weg te zetten. Daarna de eerste maaltijd. Ik had me voorge nomen om menergens mee te bemoeien en dat valt beslist niet mee...! Mijn uitgangspunt: kijk 2 dagen alles aan en doe er je voor deel mee voor de toekomst. De kin deren hadden hun handen gewas sen en gingen achter hun stoel staan bij de eettafel. Sorin verzocht een van de jongens (Mihai) om het gebed te doen. Alhoewel het in het Roemeens was, constateerde ik al gauw dat het "Onze Vader" werd gebeden. Hierna gingen de kinde ren zitten en begon de maaltijd. Na de maaltijdcorvee (er is een corvee- lijst) en daarna naar buiten want de zon schijnt nog steeds en de weersvoorspelling voor de komen de dagen is niet best. Volleybal, voetbal, tafeltennis, zomaar lekker in het zonnetje met een puzzel, kortom de middag was zo voorbij. Na het avondeten werd er nog een bergwandeling gemaakt en rond 21.00 uur kwamen de kinderen terug en het was inmiddels zachtjes gaan regenen. agenda van kerkelijke, maatschappelijke en culturele activiteiten ill Zevejl Moerkapelle. Wie activiteiten te melden heeft kan ze uitsluitendfpoorg^jfen aan mevrouw G. Beunder, 0180-63 1733 Geef ook de activiteiten voor tater in het jaar op. juist een vroege vermelding ^an voorkomen dat er meerdere activiteiten op één datum plaatsvinden! ZEVENHUIZEN: edere vrijdag en zaterdag van 10.00-16.00 uur: wereldwinkel op C1000-plein. pffieoclitenden Herv. Centrum: 9.30 uur: 7 okt. Magda vd Berg:'tijdsbesteding'; 11 nov: neke vd Lagemaat:'vol verwachting klopt ons hart'; 16 dec: Marianne Schaap:'AI zo heeft God de wereld'. Zonnebloem: 3 sept.: bezoek Graanhuys e.o. (middag); 26 okt.: winkelmiddag; 25 "ov.: bezoek aan een kerstmarkt. 1 Zeven Muzen: 25 sept 20.00 uur: orgelconcert geref. kerk; 13 nov. 20.00 uur: ama- ur-muziekavond, geref. kerk. Theater Swanla: 2 okt: Reinder van der Naait 9 okt Jörgen Ravmann; 16 okt El n<tuin; 23 oktVrouw Holland; 29 30 okt. Sjaak Bral; 5 6 nov. Pater Moeskroen; eov.de Kale; 20 nov.The Amazing Stroopwafels; 26 27 nov. Geen man overboord; dec. Ernesto Marcelino en Wilfried Finkers; 18 dec. Mylou Frencken; 8 jan. de Klei- .k.??)Petterl5 jan. Mazzeltov; 22 jan. De 4 Tuoze Matroze; 29 jan. Hetty Heyting; 19 I J S.IW |UI I. UT V. I I I IUVI WA.C., A- JUI mrf fv Ï5 Anders; 25 febr. Klaas van der Eérden; 5 mrtJan Vayne; 12 mrtV.O.O.; 19 Kind k °e'e <~>uwe Radio;apr.Arie.Theo en John; 29 apr.Wim Helsen. vtneater: 7 nov. Theater Snater; I I dec. kindertheater Pop-up; 5 febr. kinder mier Van Santen. ^e,?evenster: Lunchrestaurant de Hertenkuil geopend elke werkdag van 12.00- I e|u j.uu j' 'n'° ^371I I; koffie-inloop elke morgen 10.00 uur; welfare handwerken dinsdag 14.00 uur. Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke Ie en 2e wr,= j '"uu uur- Avondrestaurant de Hertenkuil: geopend elke nsdag van de maand voor 55-plussers (vooraf reserveren 0180-6371 I I) dasln^: ^Pe'rniddag: elke maandag Zevenster 14.00 uur; Soosmiddag (lx per 14 m|| °P woensdag): 14.00 uur in De Zevenster; Fietsen: (lx per 14 dagen): verza- terkd d d>S'1u'$ ^wan'a vrijdagmiddag 13.30 uur; Gymnastiek: gebouw geref. amsdag 9.30 en 10.30 uur: Zwemmen; in zwembad De Koornmolen: donder- 5 om 9.00, 10.00, 13.30 en 14.30 uur. Musea Mnl«T" Zevenhuizen: Openstellin; h„ "museum en het museu Vepder op afspraak. Vogelveren Historisch Museum "Ons Verleden", het I hetgebou^x" rnuseum van_de Jan C. Lunenburgstichting, alle gevestigd in tweede dinsdagavond van elk kwartaal van 15 te Zevenhuizen, elke laatste zaterdag van de maand 9.00 tot 21.00 •ging Zang en Kleur: zomerkaarten: 30 juli; 13 aug. Inderdaad... regen! De leiding had een prima alternatief in de kast. Een waar spelprogramma in het vakantiehuis. Per groep deden de kinderen mee aan allerlei spelletjes waar ze individueel en per groep punten mee konden verdienen. En dan zijn ze fanatiek bezig! Het ver baast je hoe deze kinderen zich met de meest simpele spelletjes amuseren. Rond het middaguur weer een stevige lunch en even gecontroleerd of het nog regen de...ja dus. Na de lunch het tweede deel van de spelmiddag met de uit eindelijke uitslag. De winnaars kre gen een pennensetje en de verlie zers een versnapering. Rond 19.00 uur zijn Wim, Trijnie, Mare en ik vertrokken naar het lager gelegen dorp Loman om daar de nacht door te brengen. Het is te riskant om tot morgen te blijven, want om 9.00 uur staat ons busje klaar in Loman om ons naar het vliegveld in Timi- soara te brengen (5 uur reistijd!). Wij zijn er twee dagen geweest en hebben een goed gevoel. 200% Inzet voor de kinderen en onver moeibaar. Een compliment aan de leiding. Nog steeds geen zon, het is wel droog. Frank en ik hebben een speurtocht uitgezet, eigenlijk meer gecontroleerd want we gebruiken steeds dezelfde. Tijdens de tocht krijgen we een fikse hagelbui. Gelukkig voel je er, onder die reusachtige bomen, niet veel van. Jammer, de jongens van deze week hebben niet zulk best weer. Het grote nadeel is de kleding. Ze lopen op open schoenen. We heb ben stapels sokken meegenomen uit Holland. Vorig jaar november heeft het konvooi hier veel afgele verd: handdoeken, T-shirts, onder goed en dergelijke. Maar komend jaar moet er een flink aantal schoe nen mee. De jongens komen over het algemeen naar hier met een plastic tasje, een goede jas zit er niet in en schoenen ook niet. De jongens van 15 jaar dragen ook gerust een T-shirt met roze beer tjes. Wat wel leuk is, dat je diverse Hollandse T-shirts ziet; bijvoorbeeld een bedrijf uit Hoofddorp, ik heb ook al een paar bedrijven uit Bleis- wijk gezien, shirts van Hollandse sportverenigingen. De avond heb ben we gevuld met toneelstukjes. Er kwam een jongen naast mij zit ten. Hij spreekt een beetje Engels en vertelde mij, dat hij niet mee wilde naar dit kamp. Hij moest van zijn moeder. Maar het is super zei hij, Ik vroeg naar zijn vader. Dat wist hij niet, ergens in Griekenland, daar horen ze niets van. Hoe komt het dat je Engels spreekt? Op school geleerd zei hij, ik zit in groep 8 en wil naar de hogere school. Het werd vanavond niet laat. De vermoeidheid slaat toe. Ook vandaag is het koud en bewolkt, te koud om buiten te spe len. We kunnen de jongens niet dik aankleden en we hebben al een paar zieken. Sportdag hebben we daarom binnen gehouden. De tafels aan de kant en met wat improvisatie luk dat best! De boys hebben schik. De spelletjes zijn bijna stuk gespeeld, ze spelen graag en ze willen steeds dat we mee doen. Otet. Tijdens de maaltijd verschijnt er een fles op tafel. Pal- inka? De fles ziet er uit als een soort pruimenjenever fles? Op het etiket staat iets dat op fruit lijkt. Opeens zag ik dat men een scheut van dat spul door de soep gooide. Vreemde gewoonten hebben ze hier toch, maar ja, in Holland doen we ook wel alcohol door het eten, al gebeurt dat dan in de keuken. Ik hoorde nog iets zeggen over pro centen en dacht, zeker sterk spul! Later ging de fles ook naar de kin deren zij gooiden het ook door de soep. Nu moest ik toch even weten wat er precies gebeurde. Frank legde uit, dat het azijn is, en dat gebruiken ze hier veel, gooien zo overal in en is in diverse sterkten te krijgen, bv. 6%, 9%, kijk het staat hier op het etiket. Oooh, dus geen paiinka in de soep, maar azijn! 's Avonds kwam Paul weer accordeon spelen en dat is altijd feest!. Daar na de videofilm van deze week. Morgen vertrekken deze jongens, maandag komen de meisjes. We hadden deze week een paar jon gens voor de tweede keer. Zij waren maandagmorgen bij de opstapplaats gaan staan en hoop- tén dat er een paar niet op kwa men dagen, zoals de week er voor. Ze hadden geluk en Sorin nam ze mee. Toen ze hier aan kwamen gin gen ze gelijk meehelpen. Volgende week komen de meisjes, dus vroe gen de jongens of ze de komende week misschien met "een rokje aan" mogen komen? Je moet die pretogen dan zien. SAVU DRAGOS vraagt: die bananen zijn zo lekker, waar maken ze die van? Heerlijk zo'n kind, dat geeft je weer moed voor de laatste twee weken. Emmy Noordam. KERKDIENSTEN -25 juli Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. L.C. de Borst; 19.00 uur ds. P.L. de Jong. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. B. Duisterhof. Nesselande 10.00 uur Zangdienst. Geref. kerk 9.30 uur ds. A.J.G. Dron- kert. Ver. van Vrijz. Herv. 10.30 uur ds. A.W. ten Weerde. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur Lees- dienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. K.J. Visser; 18.30 uur ds. B.J. van Vreeswijk. Ned. Herv. Gem. (in hersteld ver band) 11.00 uur kand. H. Juffer; 15.30 uur ds. J. Joppe. MEDISCHE WEEKENDDIENSTEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedeisen de huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, wee kenden/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182- 698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079-593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079- 593.27.02 (13.30-14.30 uur); Mw. H.M.C. Cammeraat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch centrum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, tele foon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen Maatschappelijk Werk: Wendy Huisman en Jantine den Uijl. Locatie Zevenhuizen-Moerkapelle, Leliestraat 3, 2761 HD Zevenhuizen, Telefoon 0180-631280. Tijdens spreekuren kunt u zonder afspraak langskomen of bellen voor informa tie of het maken van een afspraak. Spreekuur: maaandag en woensdag 9.00-10.00 uur. Vanaf 15 juli 2004 Algemeen Maat schappelijk Werk: Jantine den Uijl. Locatie Huisartsenpraktijk Moerka pelle, Weideplantsoen 20, 2751 CB Moerkapelle. Inloopspreekuur: don derdag 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren dringend hulp van het maatschappelijk werk nodig heeft, kan terecht terecht bij de Zorglijn: 0182-594500. Groene Hart Ziekenhuis; Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie -: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc. www.ghz.nl Wo-avond en do-morgen en- avond tekenles (opgeven 010-4554051 aug. Dansles: om de week op vrijdagavond. Zevenhuizen- Deze zomer wordt bij de Wereldwin kel op geurige producten een extra accent gelegd. Leuk zijn de geurkaarsen in diverse soorten en maten, versierd met droogbloemen. Mooi voor eigen huis, maar ook heei geschikt om cadeau te doen. Voor aromalampjes zijn er aardige setjes met drie geurparfums te koop. Maar met name het wierookassortiment is aanmerkelijk uitgebreid. Er zijn niet alleen nieuwe geuren bijgekomen, maar ook de verpakkingen zijn zeer gevarieerd: zoals fleurige waaiers met lange of korte wierookstok jes, geschenkpakketjes van wierook met een leuk houdertje erbij, kegeltjes in een mooi doosje enzo voort. Heel mooi zijn de houten opbergdozen voor de lange wierookpakjes. Ook het assortiment houders voor wierook is uit gebreid: naast de grote en kleine gondels zijn er nu ook kleine ronde 'schaaltjes' van hout. De as wordt in het schaaltje opgevangen. Ook is er een ronde houder met een boeddhabeeldje erop. Er zijn wierooksoorten, waar muggen niet van houden, zoals het anti-mug wierook en het zuive ringshout. Voor warme zomeravonden zeer aan te bevelen.... De winkelwagen staat elke vrijdag en zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur op het C-1000 plein.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11