Back to school? Eerst langs de bank! Wederom dalende beurzen Effecten Rabobank onderzoekt de Kracht van de Zuidplaspolder RABOBANK BIEDT VERMOGENSBEHEER AL VANAF €150.000. Rabobank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 275 Weeknieuws pagina 2 Hart van Holland 28 juli 2004 Direct Beleggen Rendemix FondsEffect Beheerd Beleggen Beleggingsadvies Team Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle voor u, van en door uw bank 'VI Je eigen geldzaken leren regelen, daar kun je niet vroeg genoeg mee beginnen. Dat vinden wij ook. Daarom krijg je nu een leuk cadeautje als je een TopKid Reke ning komt openen. Met je eigen TopKid Rekening leer je, als kind van 4 tot 12 jaar, spelender wijs met geld omgaan, bijvoorbeeld sparen. Voor iets datje mooi vindt of om een aardig cadeautje te kunnen kopen voor iemand anders. Je krijgt er je eigen Rabo TopKidpas bij en een mapje voor rekeningafschriften. Best stoer, allemaal. Als je iets leuks wilt kopen, dan kun je samen met je ouders het geld er weer vanaf halen. Vanaf je 12e wordt de TopKid Reke ning vanzelf een Rabo Jongeren Rekening. Dan leer je ook zelf pinnen en chippen. Leuke cadeaus Naast de TopKidpas en de opberg- map doen wij nog wat extra's om spa ren aantrekkelijk te maken. Kinderen van 4 tot 7 jaar krijgen een grappige Plosie-rugzak met een spelletjes CD- rom cadeau waarmee ze op een speel se manier kennis met geld kunnen maken. Kinderen van 7 tot 12 jaar ont vangen een stevige kluis waar ze hun geheime spulletjes in kunnen opber gen. Veilig, achter slot en grendel.dat willen ze graag. En op een echte bankrekening hoort natuurlijk ook een echte rente. Dat is leuk, want dan zie je hoe je geld kunt verdienen met je geld. Wil jij een Rabo TopKid Rekening ope nen? Kom dan samen met je ouders langs, dan regelen wij het voor je! En natuurlijk staat je cadeau dan ook klaar! Carolien Groeneweg, Ruud de Ridder en Jan Hordijk - Beleggingsadviseurs De beurzen daalden de afgelopen week opnieuw. De AEX-index moest 0.8% prijsgeven tot een stand van 333 punten, terwijl de Dow Jones-index 0.7% verloor. De verliezen zaten vooral in de IT-sector. Verder werden beleggers over spoeld door bedrijfscijfers en was er ook het nodige macro-economische nieuws. In zijn halfjaarlijkse verslag voor het Amerikaanse Congres liet Fed-voor- zitter Alan Greenspan zich in hoofdlij nen positief uit over de vooruitzichten voor de economische groei en de inflatie in de VS. Daarbij passen vol gens hem 'in gematigd tempo' oplo pende rentes. De consumen teninflatie in de VS over juni viel iets mee bij de verwachting, maar langza merhand neemt de inflatie toe. Bovendien geven de producenten prijzen aan dat er verdere inflatie in de pijplijn zit. Wij gaan dan ook uit van een vrij snelle verhoging van de rente. De enigszins teleurstellende groei-indicaties over juni, zoals het aantal in aanbouw genomen wonin gen dat afgelopen week bekendge maakt werd, doen hier niets aan af. De groei neemt iets af. Wij verwachten later in het jaar een verdere afzwak king van de economie. De hogere ren tes en het aflopen van de budgettaire stimulering beginnen dan immers effect te sorteren. Het is lastig voor bedrijven om aan de hooggespannen marktverwachtingen te voldoen. Hoewel de overgrote meerderheid van de ondernemingen mooie winstcijfers liet zien, was dat in de meeste gevallen onvoldoende voor een positieve koersreactie. De angst dat de winstgroei vanaf nu gaat afzwakken heeft de overhand. Dat geldt vooral voor de technologie aandelen, van wie afgelopen week onder andere Motorola, Texas Instru ments, Ericsson en STMicroelectronics met cijfers kwamen. Punten van zorg zijn vooral de opgelopen voorraden en afzwakkende orderontvangsten. In Nederland kwamen Akzo Nobel, Van der Moolen, Nedap en Exact met cij fers. Beter dan verwacht waren de resultaten van Akzo Nobel en Nedap. Exact bracht weinig verrassends naar buiten. Van der Moolen stelde teleur. Bron: IRIS Research De Zuidplaspolder staat de komende decennia een ingrijpende sociale en economische metamorfose te wachten. Het gebied is door het Rijk en de Provincie Zuid-Holland immers aangewezen als een belangrijke ontwikkelingslocatie. Volgens de plannen zullen in de Zuid plaspolder duizenden woningen, honderden hectare nieuwe bedrij venterreinen en glastuinbouw en nog eens vele honderden hectare natuur binnen de Zuidvleugel van de Rand stad gerealiseerd worden. De regio staat dus voor ingrijpende verande ringen en zal over circa twintig jaar een heel ander karakter hebben dan haar huidige. Om belanghebbenden inzicht te geven in de huidige vitaliteit van de Zuidplaspolder, hebben de gezamen lijke Rabobanken Gouwezoom, Nieuwerkerk-Moordrecht en Zeven- huizen-Moerkapelle een gebieds- onderzoek laten verrichten door de Stafgroep Economisch Onderzoek van Rabobank Nederland. De uitkom sten van dit onderzoek zijn gepubli ceerd in een rapport onder de naam De Kracht van de Zuidplaspolder. Dit rapport wordt verspreid onder belanghebbenden voor wie de Rabo bank de komende maanden ook nog eens vier themabijeenkomsten orga niseert. Geïnteresseerden kunnen het onder zoeksrapport opvragen bij Anneke de Vos, telefoon: (0180) 63 73 01 Met ingang van afgelopen jaar heeft de Rabobank een nieuwe dienst toe gevoegd aan haar uitgebreide beleggingsdienstverlening, namelijk Rabobank Beheerd Beleggen. Hier mee kan een professionele ver mogensbeheerder van de Rabobank het beheer van uw beleggingen in aandelen en obligaties van u over nemen. Daarbij wordt rekening gehouden met uw persoonlijke doelrisico- profiel en wordt discretionair ver mogensbeheer al toegankelijk vanaf een vermogen van 150.000. "Deze service is bij uitstek geschikt voor ondernemers en particuliere beleggers die zelf geen omkijken willen hebben naar hun beleggingen. De ondergrens voor vermogensbeheer ligt in de markt veelal op 500.000. Deze verbeterde toegankelijkheid is belangrijk omdat de vraag naar ver mogensbeheer groeit", aldus Jappie van der Heide, manager Particulieren van Rabobank Zevenhuizen-Moer- kapelle. "In afstemming met de finan cieel adviseur van de bank kunnen klanten een keuze maken tussen Rabobank Beheerd Beleggen of onze eigen Beleggingsadviseurs". De kosten voor het beheren van de portefeuille bedragen jaarlijks een vast percentage van het beheerde vermogen dat, afhankelijk van het doelrisicoprofiel, 0,9 tot 1,5% be draagt. In dit tarief zijn alle kosten inbegrepen. Naast het professionele vermogensbeheer ontvangt u hier voor elk kwartaal een uitgebreide rapportage en vormt uw persoonlijke financieel adviseur van de Rabobank het vaste aanspreekpunt. De Rabobank speelt met Rabobank Beheerd Beleggen in op de huidige ontwikkeling onder beleggers die wel actief willen zijn op de beleggings- markt voor individuele aandelen en obligaties, maar er niet dagelijks intensief bij betrokken willen zijn en een professionele en gemakkelijke oplossing zoeken binnen een ver trouwde omgeving. Voor meer informatie over Rabobank Beheerd Beleggen kunt u contact met ons opnemen via telefoonnummer (0180) 63 73 56. Bedrijven krijgen online inzicht in lopende financieringen Rabo Internetbankieren Bedrijven (RIB) biedt bedrijven vanaf septem ber de mogelijkheid de belangrijk ste gegevens over hun financierin gen te raadplegen. De Rabobank is de eerste Nederlandse bank die deze functionaliteit heeft. Op deze manier willen we onze klanten onli ne een zo compleet mogelijk beeld geven van hun financiële situatie. Gemak, overzichtelijkheid en toe gankelijkheid zijn de in het oog springende voordelen. Het is een aanvullende service, die u als klant niets extra kost. Het papieren over zicht blijft u gewoon ontvangen. Het werkt heel eenvoudig. In het linkermenu van RIB komt een nieuw 'sleuteltje' te staan, waarmee u kunt doorklikken naar het over zicht. Nadat u de toegangscode van uw Random Reader heeft ingetikt krijgt u inzage in onder meer uit staande leningen, looptijd, saldo, geldende rente, eerstvolgende aflossing en voorwaarden. Naast informatie over uw betaalre kening, spaartegoeden en verzeke ringen kunt u ook uw financieringen checken. In de toekomst zullen de toepassingsmogelijkheden verder worden verbreed. Bedrijfsleven krabbelt uit financieel dal Het Nederlandse bedrijfsleven kruipt langzaam uit het financiële dal. De verwachte toename van de winstgevendheid dit jaar is reden voor gematigd optimisme, zo beweert Stafgroep Economisch Onderzoek (SEO). De economen van Rabobank Nederland verwachten dat de positieve gevolgen van de toegenomen winstgevendheid pas op zijn vroegst in 2005 merkbaar zijn. Dan zal ook het aantal faillisse menten weer afnemen. Het eerste kwartaal van dit jaar groeide de economie met 0,4% ten opzichte van het kwartaal ervoor. De industrie, bouwnijverheid en land bouw schroefden voor het eerst sinds twee jaar hun activiteiten niveau weer op. Het producenten- vertrouwen vertoont al enkele maanden een opgaande lijn- Gesteund door het aantrekken van de wereldhandel zal de exporteren de industrie naar verwachting als eerste de vruchten plukken van het herstel. Daarna pas zal de handel- en transportsector profiteren. Voor 2005 voorziet werkgeversorganisatie VNO/NCW een volumegroei van gemiddeld 3 procent. Naar ver wachting wordt 2005 voer vrijwe alle sectoren een beter jaar an 2004. Ondanks de prijzenoorlog in de levensmiddelenbusiness en e tegenvallende consumenteribeste- dingen. Een belangrijke 9raad™e voor de financiële gezondheid v het Nederlandse bedrijfsleven het aantal faillissementen. Vorig jaar gingen bijna 6.400 be rij bankroet. Volgens SEO zal dit aanra pas in de loop van dit jaar zijn bereiken. Bezoekadressen: ODeninastiiden: aeldwinkei Zevenhuizen Rabofoon: Openinastijden: oeldwinkel Moerkapelle Rabo orderliin: Telefoonnummer Alaemeen: Verzekerinaen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Telefoonnummer Beleaainasadvies: Raboliin: Blokkeren oassen/cards: Helpdesk Internetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2