REISLEIDSTER IN GRIEKENLAND: KONNIE-TSJIE-WA, IRRASAJMASE DIER VERMIST OF GEVONDEN? DOORGEEFLUIK VAN INFORMATIE EN SERVICE ONDERGRONDSE HUISVUIL CONTAINERS IN NESSELANDE STOFBERG EN WILTENBURG KAMPIOEN BIJ STORMVLIEGERS 'ONS VERLEDEN' OOK ZATERDAG WEER pagina 5 REGIO Olympische Spelen Oude duiven- kampioenschap Milieupark Jonge duiven Stichting AMIVEDt. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. In de week van 19 tot 26 juli wer den de volgende vermiste/gevon den huisdieren geregistreerd. VERMIST: Kater, cypers-g rijs/witte snoet, borst, buik, voorpoten met cyperse vlek, Zuidplasweg, Zevenhuizen; Poesje, rood gestreept met cypers-grijs en wit, 4 mnd. Weth. Kreftlaan, Zevenhuizen; Poes, zwart met klein wit befje, miauwt veel, mager, Wollefop- penweg. Oud Verlaat; Poes, cypers-bruin met wat wit gevlekt, geringde staart, fijn postuur, Lange Zijde, Zevenhui zen; GEVONDEN: Kat, zwart/witte neus, streep tussen ogen, bef, poten, Wollef- oppenweg, Zevenhuizen; Kat, cypers-lapjes kat, Esdoorn laan, Zevenhuizen; Poes, muisgrijs, Rottekade, Zevenhuizen; Landschildpad, Staringstraat, Zevenhuizen; Roodwangschildpad, Juliana- straat, Moerkapelle; Bruin hangoorkonijn met wit staartje, Julianaweg, Moerkapel le. ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B- HoeklZevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. Myrthe in kimono met het tempelboekje: "Je mag er zelf niet in schrijven, want dan is het niet heilig meer. Japans voedsel uitgeprobeerd: veel rauwe vis, zeewier, soyasaus, koude groene thee en soep die met stok jes gegeten wordt. "Bij aankomst kregen we meloen. Voor ons heel gewoon, maar in Japan is dat een delicatesse die echt heel veel geld kost." Wat het mooist of meest indruk wekkend geweest is aan de reis weet ze niet, maar ze wil graag nog een keer terug Zevenhuizen - Het Historisch Cen- 13.30 tot ongeveer 16.00 uur. Voor trum Ons Verleden aan de Twee- meer informatie: johan@bovenmo- manspolder 15 is zaterdag 31 juli len.nl of 06-53385372. wederom geopend en wel van lingen van die school optrokken en in het Engels met elkaar praatten. Op school hadden we al wat les gehad in omgangsvormen, want dat is in Japan heel belangrijk," zegt Myrthe "Ze vonden ons druk, terwijl zij heel verlegen zijn. Het was moeilijk communiceren want ze spreken ook heel slecht Engels." Myrthe is met de groep een aantal dagen in Kyoto en Tokyo geweest. Ze hebben 's nachts het Fuyi- gebergte beklommen om de zons opgang te zien. "Met de trein wer den we naar een station op 2500 meter gebracht. De rest naar de top (3778 meter) hebben we gelopen. Het was wel sneeuwvrij, maar toch nog erg koud en we hadden last van hoogteziekte: je kunt niet goed meer lopen en je gaat raar praten. Maar de zonsop gang was adembenemend!" Myrthe zag ook veel tempels. De Nederlandse gids liet hen alle ritue len zien en kon veel uitleggen over de Boeddha's. Ze heeft een tempel boekje gekocht: hierin schrijven de monniken van de tempels de teke nen die bij de tempel horen. "Je mag er zelf niet in schrijven, want dan is het niet heilig meer." Op uit nodiging van de Japanse school waren ze te gast in een badhuis. "Je krijgt een kimono aan en speci ale slippertjes. Alles is strikt gescheiden voor mannen en vrou wen. Er waren wel vijf verschillen de baden: bubbelbad, heet en lauw. Voor je in een bad gaat moet je je drie keer wassen met zwarte zeep en goed afspoelen want er mag absoluut geen zeep in het water komen." Natuurlijk heeft Myrthe ook allerlei "De grootste uitdaging in het bege leiden van een groep is wel om van een groot aantal individuen binnen een paar dagen een gezellige groep te maken en daarbij zelf een balans te vinden in een persoonlijke betrokkenheid bij de groep en op de juiste momenten een gepaste afstand te houden om ruimte te hebben voor mezelf. En op het niveau van de groep informatie proberen te geven. Verder ben je een doorgeefluik van de service die de hotels en de reisorganisatie aan de klanten bieden. Als er iets mis gaat, ben ik degene die dat moet oplossen." In de maand augustus worden de Olympische spelen gehouden in Athene. Voor de Grieken een bij zondere gebeurtenis omdat de spe len weer terug zijn in hun land. Al voor het jaar 776 voor Christus wer den er spelen georganiseerd in Olympia, deze hadden toen nog voornamelijk een religieus karakter. Vanaf het jaar 1000 voor Chr. wer den er ter ere van de god Zeus sportwedstrijden georganiseerd om hem te bedanken voor overwinnin gen. Dit soort spelen werden in die tijd voor vele goden georganiseerd op verschillende plaatsen. Dat de Grieken de spelen in Olympia erg belangrijk vonden blijkt wel uit het feit dat zij het jaar 776 voor Chr. zien als het begin van hun jaartel ling. In 1896 werden de eerste moderne spelen gehouden in Athe ne. De Grieken waren erg teleurge steld dat de spelen na 100 jaar niet terug waren, maar zijn zeer trots dat zij het in 2004 mogen organise ren. De hele stad wordt opgeknapt; vele musea worden gerenoveerd, en er is een nieuwe metro aange legd. Ook is er speciaal voor de Spe len een nieuwe luchthaven aange legd die goed aansluit op de grote wegen. Hoewel veel op het laatste nippertje, is alles klaar voor de komende Olympische Spelen die volgende week van start gaan. We wachten met spanning of de Nederlandse sporters goed zullen presteren. Door Paulien de Graaf gepromoot. "De Japanners hebben maar kleine tuintjes en daar zetten ze potten in. In de potten komt één plant. Wat wij moesten promoten is dat je meerdere soorten bollen boven elkaar kunt poten in een pot en datje dan langdurig verschillen de bloemen in de pot hebt," vertelt Myrthe. "In de workshop hadden we chrysanten, maar dat liep hele maal niet. Het bleek dat die bloem voor Japanners een grafbloem is. Daarom zijn we later met gerbera's gaan werken. Dat liep beter." De reis werd voor een deel gesponsord en daarom moesten de leerlingen ook een aantal dagen in een bier kraam en in een souvenirshop hel pen. Het oude duivenkampioenschap, e vitesse-midfond en fondvluch- ^men, is gewonnen door Joh. tofberg, tweede werd J.S. Hey- Uitslag: 1Joh. Wiltenburg; 2, 8, 11. B. Hertog; 3. D.C. den Hertog; 4, 12. C. Zweere; 5, 16. D.C. Brem; 6, 7, 13, 14, 10, 20. L. van Wensem; 9. J.S. Heykoop; 10. J. van den Haak; 15, 17. Joh. Stofberg; 19. M. Flier. ^sse'ande - De bewoners van Nes- ande zijn voor het afvoeren van onH ^u'svu'' aangewezen op ergrondse huisvuilcontainers. 1 ^ijna alle ingerichte straten onH Hoteb inmiddels een a®[9r°ndse container. In de stra- ziin n°^ n'e* helemaal ingericht J jtaan tijdelijk bovengrondse v2„ ners; c'eze worden later ver- ,„i rPaP'er en glas kunnen de Nes- npni rS terecht bij containers die Piet zHn °P c'e hoek van de van AvantgriadnSin9e' 1330 In de afvalcontainers mogen alleen (vuilnis)zakken. Ander afval, zoals grote kartonnen dozen, tuinafval of bouwmateriaal kan men gratis aanbieden aan een van de Milieu parken van Roteb; er is er een aan de Melanchtonweg 139 in Schie- broek of de Nikkelstraat 131b (ingang Hoofdweg) in Prins Alexan der. Legitimatie is verplicht. De inwoners van Nesselande ont vingen een brief met tips voor het op de juiste manier gebruiken van de containers. Na de school voor journalistiek werkte Astrid enige jaren als journalist. Daarna heeft ze een aantal jaren professioneel gedanst, maar dat was lichamelijk zwaar. Omdat toch de drang om informatie door te geven bleef bestaan en zij inmiddels haar hart had verpand aan Griekenland, besloot ze een cursus reisbegelei- ding te doen. Zij ging zich meer verdiepen in de achtergronden van Griekenland, zodat zij de reizigers veel informatie kon geven over de cultuur van het land. "Griekenland is een land met een lange historie. Ook de mythen over de goden en het christendom zijn belangrijk en hebben in grote mate hun stempel gedrukt op het land," vertelt Astrid "het is leuk om mensen bewust te maken van het feit dat veel kennis en zaken van nu hun oorsprong vinden in Griekenland." "Helaas zijn de regels in Grieken land erg scherp ten aanzien van de gidsen; alleen officiële staatsgidsen mogen de rondleidingen doen in musea en bij opgravingen." De concurrentie is groot onder de Griekse gidsen en als ze de kans krijgen, proberen ze buitenlandse reisleiders aan te geven bij de poli tie als ze vinden dat ze te veel informatie geven. Astrid is in het afgelopen jaar ook opgepakt door de Griekse politie. "Hoewel ik niets deed wat illegaal was." Zevenhuizen - "Goedemiddag, welkom"; zo moest de 17-jarige Myrthe Mebius de mensen aan spreken op de Japanse Floriade. Vanuit haar opleiding voor bloemist op het Wellantcollege mocht ze drie weken naar Japan met vijf andere leerlin gen en twee leraren, om daar in de Hollandtuin de Nederlandse bloemen te promoten. "We verbleven op een school in de omgeving van de Floriade. Het was de bedoeling dat we met de leer- Zevenhuizen - Bij postduivenvereni- ging De Stormvliegers was afge lopen zaterdag de laatste wed vlucht voor de oude duiven. Deze midfondvlucht kwam uit Pt. St. Maxence, 328 km. De 313 duiven werden om 7.30 uur gelost en het was een duif van Joh. Stofberg die om 11.22 uur als eerste thuis kwam. fje duif had 85 km/u gevlogen. Hiermee haalde hij het midfond- kampioenschap binnen. Op de [weede plaats eindigde J.S. Hey koop en derde werd Joh. Wilten burg. Uitslag: 1, 4, 13, 17, 18, 20Joh.Stof- un®' den Hertog; 3, 6, 9 Joh. Wiltenburg; 5, 7, 15, 16, 19. B. Her- °9;8. C. Nobel; 10, 11, 12. J.S. Hey koop. koop en derde L. van Wensem. Het aangewezen kampioenschap is door Joh. Wiltenburg gewonnen, tweede werd Joh. Stofberg en derde D.C. den Hertog. Het duifkampioenschap is ook gewonnen door Joh. Wiltenburg. Duiven van hem eindigden op de eerste en tweede plaats, derde was J.S. Heykoop. De jonge duiven gingen naar het Noord-Franse Niergniess, 227 kjm. De 583 duiven werden om 8.30 uur gelost en om 11.03 uur was het een duif van Joh. Wiltenburg die als eerste thuis kwam. De duif had 90 km/u gevlogen. Binnen een kwar tier waren alle prijsduiven thuis. Door Paulien de Graaf Waddinxveen - Griekenland is met zijn vele eilanden en het goede klimaat een vakantieland bij uitstek en geliefd bij vele vakantie gangers. Het heeft een rijke historie en biedt naast het mooie weer ook veel culturele bezienswaardigheden. Astrid Schalke is werkzaam als reisleidster voor een Nederlandse reisorganisatie. Zij begeleidt culturele reizen in Griekenland. In dit beroep kan ze haar liefde voor Griekenland en haar drang om informatie door te geven goed met elkaar combineren. De Japanse Floriade wordt één keer in de vier jaar gehou den. In dat jaar mogen er ver schillende groepen leerlingen van het Wellantcollege in Nederland naar Japan om daar te heipen in de Hollandtuin. Er worden workshops gegeven met Nederlandse bloemen en verder worden de bloembollen

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5