DE SCHOUW GAAT OP KAMP OPEN TOERNOOI DE GOUWE SMASH CURSUS JEUGDVISSEN VLINDERS KIJKEN BIJ KIN DERBOERDERIJ DIERENDAI INFORMATIEAVOND BORSTVOEDING SPANNING TERUG BIJ ZOMERSCHAAK Hart van Holland 28 juli 2004 Verkenners Gidsen Kabouters Welpen WADDINXVEEN/BOSKOQP Bevers Open Dag 5 september Wat doen de cursisten? Boskoop - De jaarlijkse zomerkampen voor de leden en de leiding van de Schouw beginnen zaterdag 31 juli. Er gaan dit jaar 502 kin deren en leiding naar vier plaatsen in Nederland met de bus, maar ook met de trein en op de skeelers. De voorbereidingen zijn in volle gang en er zullen deze week de nodige vrachtwagens gela den worden om alle spullen mee te kunnen nemen. Voor de verkenners is het dit kamp alle dagen feest. In twee weken wordt het pasen, kerst, oud en nieuw, komt sinterklaas aan en is het Valentijnsdag. Het thema van dit jaar is "Alle dagen feest". Er gaan 147 verkenners en 54 leiding mee op kamp. Het verkennerskamp begint officieel op dinsdag maar zaterdag zullen de kwartiermakers richting het kamp in Alphen(NB) vertrekken. Ook gaan er twee groepen op een andere manier naar het kamp waarbij zij drie dagen hebben om van Boskoop naar Alphen te komen. De Bam- boezles hebben voor een snel ver voermiddel, de trein, gekozen, maar zullen wel iedere provincie aan doen om er en feestelijk souve nir op te halen. De Thompsons zijn hard aan het trainen. Zij zullen de ruim 120 kilometer op skeelers afleggen. De bevindingen van de verkenners zijn van dag tot dag te volgen op het Internet via www.buitencentrumDeSchouw.nl De gidsen gaan met 108 gidsen en 47 leiding, naar het plaatsje Lierop in Noord- Brabant. Het algemene thema van het Gidsenkamp is: 'Feestje!'. Iedere groep heeft zijn eigen groepsthema. De drie jong ste groepen slapen in tenten maar de anderen groepen moeten hun eigen slaapplaats bouwen. Dit is veel werk, maar er ontstaan veel leuke creaties. Zo zullen de Cotula- 's 'halloween' naar Nederland halen. De Bolbitia's gaan op zoek naar fuiven met borrelnootjes van 'Duyvis'. De Cobomba's vieren 'kerst' in de zomer in plaats van de winter. Zantedeschia's gaan 'back to the 70's'. De Sulphutea's lopen de hele week in hun pyjama want ze houden een 'slaapfeestje'. De Beccabungy's konden niet kiezen dus vieren 'elke dag een ander feestje'. De Betilla's gaan stampen op harde muziek, hun thema is 'happy hardcore'. De Limosa's zit ten nog steeds in de 'carnaval' sfe ren. En niet te vergeten de Centra le staf die het hoofdthema 'Feest je!' aanhoudt. De kabouters zijn dit jaar uitgeno digd door Peter Perkamentus en Aagje Anderling op de hoge school voor hekserij en Hocus-Pocus gele gen te Almelo. Een school met pruttelende kookboeken, dikke toverboeken en rijen potjes met ingrediënten voor toverdranken. Waar ze opgeleid zullen worden tot beginnend heks. Er gaan 58 kabouters mee samen met hun 12 leidingen en twee kookstaf. De welpen gaan indianen-avontu ren beieven in Bergeijk. Met 55 welpen en 19 leiding gaan ze de 'Laatsten der Mohikanen' helpen hun indianendorp op te zetten. Er zullen wigwams van meer dan 7 meter in het beboste terrein wor den neergezet. De totumpaal en het heilige masker zullen in het dorp een centrale plaats krijgen zodat de Mohikanen-indianen rustig kunnen gaan leven. Hopelijk worden ze dit keer niet gevonden door de cowboys van pistolen Paul- tje die het telkens gemunt hebben op het waardevolle masker. Met de hulp van de welpen moet dat gaan lukken en ook zullen hogere mach ten worden gevraagd te helpen, ledereen kan dit van dag tot dag volgen via www.buitencentrumde- schouw.nl of via www.welpen.nl De jongsten, de Bevers, hebben hun kamp al gehad. Op 26 juni is er op de schouw een ruimteschip neergestort met daarin echte mars mannetjes. Deze landing is strikt geheim gehouden omdat de mars mannetjes zo snel mogelijk weer naar Mars wilde terugkeren. Het ruimteschip was zo erg beschadigd dat de hulp van de 41 Bevers en hun 11 leiding nodig was om de onderdelen bij elkaar te krijgen zodat de marsmannetjes terug naar mars konden. Voor alle mensen die benieuwd zijn naar de schouw of kamp foto's wil len bekijken kunnen op zondag 5 september naar de Open Dag komen. Hier kan je je ook opgeven als leiding of kan je je inschrijven voor het nieuwe seizoen en er zijn veel leuke dingen te doen. De Open Dag vind plaats op het ter rein van Buitencentrum de Schouw op het Rijneveld en iedereen is wel kom tussen 13.00 en 16.00 uur. (foto: De Schouw) Waddinxveen - het Rabobank Open Dubbel Toernooi van tennisvereni ging de Gouwe Smash start zater dag 31 juli.Dit toernooi duurt tot en met zondag 8 augustus. Er wordt gespeeld in de categorie ën 5, 6 25+ en 7 25+ in de onderde len damesdubbel, gemengddubbel en herendubbel. Het toernooi is ook onderdeel van de Grand Slam van de tennisverenigingen Bos koop, Be Fair, Tv Waddinxveen en De Gouwe Smash. Dat het toernooi leeft in de regio blijkt uit het aantal inschrijvingen. Er hebben meer dan 240 tennissers ingeschreven. Het belooft hierdoor een zeer spannend toernooi te worden met tennis op hoog niveau. Door de evenementencommissie wordt de hele week van alles geor ganiseerd zowel culinair als gezel ligheid. Kortom het is de moeite waard om deze week het tenni spark te bezoeken. Het tennispark ligt in het Warnaarplantsoen naast de kinderboerderij. Waddinxveen - Hengelsportver eniging Waddinxveen start, in samenwerking met de Stichting Wijkwerk De Zuidpias, op 31 augustus een cursus 'jeugdvis- sen met de vaste hengel' voor jongens en meisjes in de leef tijd van 8 tot en met 12 jaar. De cursus, bestaande uit 8 les- avonden op dinsdag, wordt gehouden van 19.00 tot 20.15 uur in het Zuidhonk aan de Zuid- plaslaan. De cursus wordt aan het einde besloten met een viswed strijd op zaterdag 16 oktober van 10.00 tot 15.00 uur in het water van de Coenecoopvijvers. Er zijn dan leuke prijzen te winnen. Ter afslui ting van de viswedstrijd wordt een soort 'examen' gehouden in de vorm van een werkboekje met vra gen. De organisatie zorgt voor de theo rie in de vorm van mooi lesmateri aal; de cursisten krijgen een video te over alles wat met de opleiding te maken heeft. Het leren kennen, bij naam en soort, van de verschil lende vissoorten, waterdiertjes en planten komt hierbij uitgebreid aan bod. Dit alles gebeurt onder leiding van ervaren sportvissers. De hengelsportvereniging "Wad- dinxveen"zorgt voor de benodigde hengelsportartikelen tijdens de cur sus. Bij de te houden viswedstrijd zijn de ouders/begeleiders en opa's en oma's van de kinderen van harte welkom. De kosten voor deelname bedra gen 1.50 per avond en viswedstrijd. De deelnemende kinderen moeten in* het bezit zijn van een zwemdi ploma A. KERKDIENSTEN - 1 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Geen viering. Prot. gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. B. Koekkoek. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur Gezamenlijke dienst in OK. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Herv. kerk 9.30 uur ds. A. Schip per; 18.30 uur ds. MD. van der Giessen in GK. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C. Langbroek; 19.00 uur ds. D. Quant. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Gaby Hetyey. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur Zang- en getuigenisdienst. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol land (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 0 5 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozefiocatie Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc. www.ghz.nl Voor opgave en meer informatie. W. de Bruin, Alpherbrink 20, tele foon 0182-619005 of bij mevrouw H. de Vries, Gruttodreef 29, tele foon 0182-617889. Waddinxveen. - Voor belangstel lenden wordt vrijdagavond 13 augustus vanaf 21.00 uur bij kin derboerderij Dierendal een nacht vlinderexcursie gehouden. De, nachtvlinders worden gelokt door witte lakens op te hangen en daar lampen op te richten. De Gamma uil, Agaatvlinder, Huismoeder, Hagendoornvlinder en vele andere soorten worden door het licht aan getrokken en kunnen van dichtbij bekeken worden. De avond wordt georganiseerd door de werkgroep Natuur- en Milieu- Educatie in samenwerking met enkele leden van her K.N.N.V. uit Gouda. In de educatieve ruimte van de kin derboerderij staan tot medio sep tember enkele panelen over dag vlinders. Enkele van deze soorten kunnen bij mooi weer gezien wor den in de heemtuin bij de kinder boerderij.De kinderboerderij is geopend van maandag tot en met zaterdag van 7.30 uur tot 16.30 uur en op zondag van 12.00 uur tot 16.00 uur. Waddinxveen - Veel moeders die borstvoeding geven, doen dit zon der problemen. Toch komt het ook voor dat er iets mis gaat. Dat vari eert van tepelkloven tot baby's die plotseling de borst weigeren. Het voorkomen en oplossen van deze en andere problemen wordt besproken tijdens de maandelijkse informatiebijeenkomst van borst voedingsorganisatie La Leche Lea- que. De ervaring leert, dat de meeste problemen zijn op te lossen zonder te stoppen met het geven van borstvoeding. De informatiebijeenkomst wordt gehouden op dinsdag 17 augustus van 20.00 tot 22.00 uur bij Nel Veenman, Prinses Beatrixlaan 98. De bijeenkomst is bedoeld voor een ieder met belangstelling voor borstvoeding, baby's zijn ook van harte welkom. Het bijwonen van de avond is geheel vrijblijvend. Er wordt een bijdrage van 3,- gevraagd ter bestrijding van de onkosten. Tijdens de avond zijn er boeken te leen, elektrische kolven te huur en handkolven te koop. Ook is er materiaal ter ondersteuning van borstvoeding te koop. Wie telefonisch hulp of informatie over borstvoeding wil, kan bellen met Nel Veenman, telefoon 0182- 619964. Philipse moest wat gas terugnemen in zijn partij tegen René Ordelmar> en verloor. Erik Hennink pakte zij tweede nul deze avond ditmaa tegen Theo van Herk. Herma Smitskamp deed in een Scandinav- sche partij tegen Ton van NieuKe ke alles verkeerd wat er maar ve keerd kon gaan en moest na 11z-- ten de vlag strijken Henk Evengroen moest het wedeur afleggen deze ronde Wim nink was de dader. Ab Scheel P beerde het wel dapper teg Jeroen Eygelaar maar sloot I poging zonder resultaat a overkwam ook Hans van 0 tegen Wim Mulder binnen en al te groot aantal zetten V°o 2 remises deze ronde tekenden Mark van Putten tegen Rona Dannis en Jaap Smit te9®" ,n Bronk. Arjen Zuurmond pat tweede winstpartij van de av ten koste van Henk van Erk e Nico Dannis wilde het ook ronde niet lukken Mede V» Albert Prins was hier debet,aahoeq Met nog 5 ronden voor de belooft het de komende avond waarop ronde j worden gespeeld een spa gebeuren te worden waari J, licht nog andere kanshebbe voor de titel gaan nnelden vang in Het Zuidhonk 20. Toeschouwers welkom Waddinxveen - De resultaten in de top van het zomerschaaktoernooi tijdens ronde 9 en 10 hebben er voor gezorgd dat de spanning enigszins terug is in de top van het klassement. De voorsprong van lijstaanvoerder Edo Pouwelse op de nummer 2 Wilbert Mourits is geslonken tot zo'n 65 punten. Jan Evengroen bezet de derde plaats op ongeveer 120 punten met in zijn kielzog een aantal spelers die ver woedde pogingen doen om zich zelf in de prijzen te spelen. Het opvallendste feit uit de negen de ronde is dat er van de 13 gespeelde partijen een record dit toernooi in negatieve zin maar liefst 10 in het voordeel van de wit- speler werden beslist. In 3 gevallen wist de zwartspeler te winnen Het uitblijven van remises in deze ronde tekent toch wel de strijdlust van de zomerschakers. Lijstaan voerder Pouwelse trad met wit aan tegen Erik Hennink en won Erik begint wat terrein te verliezen als het gaat om de hoogste podium plaats. René Ordelmans probeerde Wilbert Mourits een halt toe te roepen in een toreneindspel was het echter Wilbert die deed wat René probeerde Jan Evengroen kreeg de kans om revanche te nemen op zoon Henk Jan, die hem in ronde 1 verraste. Jan pakte de kans met beide handen aan. Edu- ard Philipse normaal geen Zomer- schaker, zal geen spijt hebben van zijn deelname gezien zijn goede prestaties tot nu toe In deze ronde won hij knap van Theo van Herk. Barthold Jansen won regelmatig van Jeroen Eygelaar en Hans van Offeren verloor de partij tegen Ton van Nieukerke waar hij deze eigenlijk had moeten winnen. Her man Smitskamp Wim Hennink en Ronald Dannis wonnen hun partij tegen resp Ab ScheelWim Mulder en Arjan Hennink. Nico Dannis treft het niet met z'n tegenstanders. Mark van Putten was met zwart zijn tegenstander en bediende zich van het From Gambiet.De strijd ging lang gelijk op maar een paardenvorkje kostte Nico z'n Dame en de partij. Ruben Even groen wist knap te winnen van Albert Prins evenals Arjen Zuur mond en Jaap Smit die dat ook deden tegen Ton Bronk en Henk van Erk In ronde 10 kreeg Jan Evengroen voor elkaar wat al een aantal ande re schakers hadden geprobeerd: winnen van Edo Pouwelse! Pouwel se liep hiermee tegen z'n 1e neder laag van het toernooi aan.Hiermee meldt Jan zich ook direct als één van de kanshebbers voor de titel. Zo ook Wilbert Mourits die in een taaie partij tegen Barthold Jansen aan het langste einde trok. Eduard

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6