ZOMERACTIE VAKANTIE BIJBEIKLUB BOSKOOP AFSLUITING HEFBRUG WADDINXVEEN ALS JE HET EVEN NIET MEER WEET... barbecuen? herfstvakantie- feest in zevenhuizen GEZOND EN p' VISSER EN ZN. KMRTEN BIJ ZANG EN KLEUR ZOMERBRIDGE JEUGDWEEK MOERKAPELLE 27e jaargaric nummer 1086 4 augustus 2004 Molenwieken in zomerstand Zie pagina 3 sa I Tennisclub gaat I voor de jeugd Zie pagina 9 SKR-vakantieproject ten einde Zie pagina 11 JM.ireU Omleiding Vervangen kabels Internet LA ft T VAN HOLLAND - WEKELIJKS IN 29.000 BRIEVENBUSSEN 11 nsen 0 m! >end. park ons ichikt Moerkapeüe - Voor jongeren van 13 jaar en ouder wordt in de i week van 9 tot en met 13 augustus door de plaatselijke ker ken de inmiddels bekende Jeugd- week gehouden. Het thema voor dit jaar is 'In vuur en vlam'. Er is een gevarieerd programma samengesteld. Maandag wordt een film vertoond, dinsdag spreekt Reinier van den Berg, woensdag wordt een spel gespeeld rondom dorpshuis Op Moer, donderdag is de Bonte Avond met als afsluitinbg een 'Vuur en Vlam-spel en vrijdag ten slotte een barbecue met avon tuurlijke afsluiting. Het programma tijdens de vijf jeugdavonden loopt van 19.30 tot ongeveer 21.45 uur. Locatie is dorpshuis Op Moer. Alle toekomstige brugklassers (groep 8-verlaters) zijn op vrijdag avond van harte welkom. levenhuizen - Vogelvereniging zang en Kleur houdt vrijdag 6 augustus een kaartavond in het dugebouw aan de Zuidplasweg. iedereen is welkom vanaf 20.00 uur. Deze kaartavond vervangt de 9eplande kaartavond van 13 augustus. Zevenhuizen - Het kindervakan- tiefeest in Zevenhuizen, dat nor maal gesproken in de laatste Week van de zomervakantie Plaatsvindt, is dit jaar verschoven naar de herfstvakantie, en wel op d'nsdag 19 en woensdag 20 okto- er, "Weliswaar op een andere ')d, maar net zo leuk als altijd", n>eldt de organisatie. Het pro gramma voor deze dagen zal te j-'iner tijd bekend worden gemaakt. "We kunnen alvast wel 'appen dat er veel sportiviteit an'te pas komt, er zullen mooie erhalen worden verteld en ook Hpta°Wns zi^n weer aanwezig. duurt dus nog wel even, maar ti» n?" ool< in de herfstvakan tie kinderen van de groepen ot en met 8 van de basisschool Kunnen begroeten." a„anddin«een - Tot en met eind dan n z'in °P iedere donder kop dr'dgeliefhebbers wei- om »'n, Anne Frankcentrum varJ,b„rid9en- De zaa' 's open ben uur' de wedstrijden finnen om 19.30 uur. De laat- (2fi/a\ 9 van augustus wordt de finale gespeeld. Door Ron Krul Zevenhuizen-Moerkapelle - ledereen heeft wel eens problemen. Meestal wordt zelf een oplossing gevonden of kan erover gepraat worden met familie, vrienden of bekenden. Soms lukt dat niet en is er niemand in de buurt om te helpen. Het kan ook zijn dat er juist behoefte bestaat om met een deskundige over de ontstane problemen of vragen te praten. In dergelijke situaties kan hulp worden verkregen van het maatschappelijk werk van de Stichting Kwadraad Regiokantoor Zevenhuizen-Moerkapelle. Jantine den Uijl en Wendy Huis man zijn actief als maatschappe lijk werker in de Zevenster in Zevenhuizen en in het nieuwe gebouw van de huisartsenpraktijk aan het Weideplantsoen in Moer- kapelle. Zij hebben de laatste tijd ervaren dat er momenteel een groot verschil bestaat tussen de behoefte en de bekendheid van het maatschappelijk werk. De reden hiervoor is schijnbaar dat de drempel voor sommigen te hoog is terwijl Jantine en Wendy erop hameren dat het juist heel gemak kelijk is om van de diensten van het maatschappelijk werk gebruik te maken. Immers er is geen verwijs- brief van de huisarts of specialist nodig, de hulp is gratis en alle gesprekken vallen onder het beroepsgeheim en zijn aldus strikt vertrouwelijk. Wendy is sinds maart 2002 als maatschappelijk werker actief, heeft psychologie gestudeerd en ziet mensen graag zoals ze zijn. Ze vindt het werk erg afwisselend en treedt de diverse problemen die ze dagelijks tegenkomt, graag onge dwongen tegemoet. Jantine is sinds september 2003 actief en heeft 25 jaar als leiding gevende in de verpleging gewerkt. Haar drijfveer om uiteindelijk voor het maatschappelijke werk te kie zen is haar belangstelling voor de mens als individu, wat de mensen beweegt en hoe ze, als het mis gaat, geholpen kunnen worden om weer op het juiste pad te geraken. Belangrijk in maatschappelijk werk is weten waar de grenzen liggen. Soms kunnen namelijk andere instellingen beter helpen en vol staat het verwijzen naar deze ande re hulpverleningsinstanties. Er zijn echter veel problemen of vragen te bedenken waarvoor men bij Janti ne en Wendy terecht kan. Voor beelden hiervan zijn verlieservarin- gen van een dierbare of werk, rela tieproblemen, seksueel misbruik, onzekerheid of je het wel goed doet in het leven, eenzaamheid, opvoeding van de kinderen, etcete ra. Jantine en Wendy bieden hierbij een luisterend oor en maken in grote lijnen gebruik van het zelfop- lossend vermogen van de mens. Hoe gaat dat in zijn werk? Eerst vindt er een intake plaats waarbij geprobeerd wordt het pro bleem boven tafel te krijgen. Janti ne en Wendy vergelijken dit met de druppel en de emmer. Eerst wordt de druppel benoemd die de emmer heeft doen overlopen en daarna wordt naar de emmer gekeken. Hoe kan het dat de emmer is volge lopen? Wat zit er dan allemaal in die emmer dat die zo vol is geraakt, enzovoort. Na de intake vinden5 tot 7 gesprekken plaats waarbij samen met de cliënt naar een oplossing wordt gezocht. De maat schappelijk werkers zijn daarbij pas tevreden wanneer de cliënt zich weer goed voelt en het idee heeft dat hij of zij verder kan. Meestal vinden de gesprekken plaats in de Zevenster of in het gebouw van de huisartsenpraktijk in Moerkapelle. In enkele gevallen worden huisbe zoeken gedaan. Juist in deze tijd van druk, druk, druk, kan het nuttig zijn om, als het allemaal teveel wordt, eens binnen te lopen bij de maatschappelijk werker. Juist de snelle tijd waarin we leven heeft invloed op de psy che van de mens. Veel vrouwen nemen deel aan het arbeidsproces en hebben er een taak bij met meer verantwoordelijkheden. Mensen hebben überhaupt in deze tijd moeite om een a twee uur per dag aan elkaar te besteden. Kortom de mens staat onder druk en niet iedereen kan daar even goed mee omgaan. Soms is het goed om even op de rem te trappen; niet iedereen is daar even bedreven in. Zelfs kin deren hebben tegenwoordig volge- plande agenda's. Jantine en Wendy krijgen ook kinderen in de praktijk die worden doorverwezen door Roland Meivogel, jongerenwerker van de gemeente. De mensen die langskomen wor den bewust cliënt genoemd in plaats van patiënt. Deze mensen zijn immers niet ziek maar hebben raad nodig. En dit advies kunnen ze belangeloos krijgen. Jantine en Wendy lopen als je het even niet meer weet 'graag een stukje met je mee'. Ze hebben hierbij geen tover stokje maar wel de kennis en kunde om enige orde in de chaos te schep pen. Inloopspreekuren in de Zevenster zijn er op maandag en woensdag van 9.00 tot 10.00 uur en in Moer kapelle op donderdag van 9.00 tot 10.00 uur. Telefonisch bereikbaar via 0180-631280. Boskoop - De zomeractie van de Vakantie Bijbelklub Boskoop wordt dit jaar gehouden op 10, 11 en 12 augustus. De tent staat op het grasveld achter de flats aan de Mendelweg. Het thema is 'wereldnieuws'. Programma-onderdelen op de dinsdag-, woensdag en don derdagmorgen van 10.00 tot 12.00 uur zijn onder andere een bij belverhaal, liedjes zingen, week- tekst leren en knutselen. Dinsdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur gaan de deelnemers kijken/luis teren naar Josien Koemans. Wie ze is en wat ze doet moet je echt met je eigen ogen komen bekijken. Voor de jeugd van 10 tot 15 jaar is er dinsdagavond vanaf 19.00 uur een video-filmavond. Op woensdagmiddag is er boven dien een wedstrijd van 14.00 tot 15.30 uur, bij de tent of in het Gou- webos, afhankelijk van de weer somstandigheden. Voor de jeugd van 16 jaar en ouder is er woensdagavond vanaf 20.00 uur een optreden van speel/caba retgroep 'Salmiak'. Daarna kunnen de aanwezigen tot 22.15 uur een sateetje eten en napraten. De kosten voor deelname bedragen 5,50; in de voorverkoop (met kor ting) bestellen bij hetty.booneOfil- ternet.nl. Donderdagmiddag van 14.00 tot 15.30 uur worden spelletjes gedaan en aan het eind van de middag is er een heerlijke verrassing. Alle kinderen zijn donderdagavond om 19.00 uur welkom in de tent mét vaders, moeders, broertjes, zusjes, oma's en opa's voor de afsluiting van de actie in de tent. De zomeractie wordt zondag 15 augustus afgesloten in de Chr. Gereformeerde Kerk aan de Nieuwstraat 79. ledereen is wel kom.. Voor meer informatie: 0172-215744 of 0172-214635. Waddinxveen - De provincie Zuid-Holland gaat de kabels van de hef- brug in Waddinxveen vervangen. Van dinsdag 10 augustus 6.00 uur tot en met vrijdag 13 augustus 18.00 uur is de hefbrug over de Gouwe in Waddinxveen daarom voor het wegverkeer afgesloten. Het scheep vaartverkeer kan in deze periode ongehinderd de brug passeren. Tijdens de werkzaamheden is een omleidingroute over de Coenecoop- brug met borden aangegeven. Fietsers en voetgangers kunnen tussen 6.00 en 24.00 uur gebruik maken van een pontje dat vaart tussen de Henegouwerweg Van Speijkstraat en de Zuidkade Jan Dorrekenska- de-Oost. Regelmatig moeten de hijskabels van de hefbrug vervangen worden. Om de veiligheid van passanten en werknemers te waarborgen wordt de brug tijdens de werkzaamheden in de hoogste stand vastgezet. Van de voortgang van de werkzaamheden zal melding worden gedaan op de website van de provincie www.zuid-holland.nl thema verkeer/werkaandeweg.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1