•$Ha Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente KAPPEN VAN BOMEN: WAT MAG WEL EN WAT NIET? SUBSIDIE VOOR DE EENDRAGTSPOLDER VAKANTIE GEMEENTEPAGINA ONTWIKKELING DORPSKERN MOERKAPELLE VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING I pagina 4 Gemeentenieuws 4 augustus 2004 'L* t i WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE NL™| -- Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl L WEEK 32 De eigenaar van een boom in onze gemeente kan over het algemeen zelf bepalen of hij deze wel of niet wil kappen. Er zijn echter uitzonderingen. Namelijk de bomen en struiken die zich op de lijst van waardevolle bomen bevinden. Voor deze bomen en struiken is wel een kapvergunning nodig. Deze lijst met bomen is in het Hart van Holland van 19 mei jl. gepubliceerd. De lijst is ook te raadplegen middels de gemeentelijke website www.zevenhuizen- moerkapelle.nl. Het is dus altijd raadzaam dit te doen voordat u besluit een boom te kappen. Voor alle vrij te kappen bomen bestaat overigens wel een meldingsplicht bij de gemeente. Zo zullen wij het ook u laten weten, via deze gemeentepagina, als de gemeente een boom kapt! Linde Herenweg Moerkapelle Tegenover nummer 3 bij de oude begraafplaats aan de Herenweg te Moerkapelle staat een linde. Deze boom wordt zo spoedig mogelijk gekapt. Dit is noodzakelijk omdat de boom gevaar kan opleveren voor het verkeer. De boom heeft een dubbele stam, waar tijdens regenval water in blijft staan. Hierdoor rot de boom weg van binnenuit, waardoor er spontaan een halve kop kan uit waaien. Heeft u vragen dan kunt u contact opnemen met dhr. Stege- man, afdeling Openbare Werken van de gemeente Zevenhuizen-Moerka- pelle, 0180-637782. De provincie Zuid-Holland heeft ruim 2 miljoen beschikbaar gesteld voor het project Eendragtspolder. Ooit was de Eendragtspolder een veen- moeras. Na droogmaling werden deze moerassen in cultuur gebracht. Nu is de polder nog agrarisch in gebruik, maar er liggen grote plan nen voor een recreatiegebied met mogelijkheden voor waterberging. Het deel van de polder waar het omgaat, is gelegen tussen de kern Zevenhuizen en de Zevenhuizerplas en maakt deel uit van het recreatie gebied Rottemeren. In het geval van extreem zware regenval en calami teiten zal het gebied voor het tijde lijk bergen van water gebruikt gaan worden. Voor deze functie heeft het project de subsidie van de provincie Zuid-Holland ontvangen. Meer infor matie: raadpleeg de website www.eendragtspolder.nl. Ook zullen we u middels de gemeentepagina op de hoogte houden. In de zomervakantie verschijnt de gemeentepagina tweewekelijks. Als dit nodig is, in verband met verplichte publicaties, dan vindt u volgende week op de gemeentepagina alleen de ingekomen en verzonden bouw- en sloopvergunningen. De eerst volgende gemeentepagina verschijnt in het Hart van Holland op 18 augustus a.s. De afgelopen jaren is gewerkt aan de planvorming rond een nieuwe supermarkt in de dorpskern van Moerkapelle. Dit project maakt onderdeel uit van een totaalplan voor het hart van Moerkapelle. Het laatste jaar is hieraan hard gewerkt om in aanmerking te kunnen komen voor een subsidie van de provincie in het kader van het zogenaamde Investeringsbudget Stedelijke Vernieuwing. Eind juli is duidelijk geworden dat het plan in aanmerking komt voor een dergelijke subsidie. Daarmee is een belangrijke stap gezet. Ambitieus plan voor revitalisering dorpskern Op 30 juni jl. is tijdens een goed bezochte openbare vergadering van Commissie I een presentatie gehou den door Vosplan Vastgoedontwik keling over de revitalisering van de dorpskern Moerkapelle. Een plan met een hoog ambitieniveau voor het gebied tussen de Moerdijkstraat en de Raadhuisstraat. Aandachtspun ten binnen het plan zijn de verkeers afwikkeling en de bevoorrading van de winkels en het behoud van het karakter van de schapenweide. Op korte termijn zal duidelijk worden waar de supermarkt terecht zal komen. U kunt de ontwikkelingen rondom de dorpskern Moerkapelle volgen via de gemeentelijke website en op de gemeentepagina in het Hart van Holland. Verleende bouwvergunningen/sloopvergunningen en vrijstellingen 27 juli 2004: BL/2004/0042: wijzigen gevel, Vlietkade 3 Zevenhuizen BL72004/0042: plaatsen Serre, Lange Zijde 60 Zevenhuizen BL/2004/0043:vergroten woning, Bredeweg 19 Moerkapelle BL/2004/0055: plaatsen dakkapel, Wiigenlaan 40 Zevenhuizen BL/2004/0013: vergroten woning Rozenstraat 56 Zeven huizen BL/2004/0047:vergroten entree woning, Wethouder Kreftlaan 37 Zevenhuizen BR/2004/0031 :gedeeltelijk veranderen woning, Knibbelweg 81 Zevenhuizen BL/2004/0044: vernieuwen dakkapel, Bredeweg 19 Moerkapelle 28 juli 2004: BL72004/0053:vergroten entree woning, Moerkapelse Zijde 28 Moerkapelle BR/2004/0039:oprichten geluidsschermen, Bierhoogtweg 17 Zevenhuizen Bezwaar veraunninaen/ontheffinaen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag Tervisielegging bouwplan Burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moer- kapelle maken bekend, dat vanaf 5 augustus 2004 gedurende vier weken, ter gemeentesecretarie, afde ling VROM, Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen, het vol gende bouwplan ter inzage ligt: het plaatsen van een bedrijfsruimte en een kas op het perceel Bierhoogtweg 4 te Zevenhuizen. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Wij zijn voorne mens medewerking te verlenen aan het bouwplan met toepassing van artikel 15 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Alvorens hieromtrent een beslissing te nemen wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging. i.e. van 5 augustus 200* tot en met 1 september 2004 tegen het verlenen van de vrijstelling zienswijzen bij ons in te dienen. Burgemeester en wethouders van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: Het Oogstfeest comité om van 1 augustus 2004 tot en met 3 september 2004, 15 reclameborden te plaatsen in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle, om aan kondiging te doen van de viering van het "Oogstfeest" te Zevenhuizen. Driehoekbuitenreclame Benelux B.V. om van 14 januari 2005 tot en met 23 januari 2005, 10 driehoeksreclameborden te plaatsen in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle, om aankondiging te doen van de "Boekenbeurs" in Ahoy te Rotterdam. Hoffman Buitenreclame om van 18 oktober 2004 tot en met 31 oktober 2004, 15 driehoeksreclameborden te plaatsen in de kernen van Zevenhuizen en Moerkapelle, om aankondiging te doen van de "Werelddagen" te Gouda. De heer A. Cats voor het plaatsen van een dubbelzijdige reclamebak met het logo van de Postbank tegen de gevel van de C1000 in de Dorpsstraat 129 te Zevenhuizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Algemene Wet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wethouders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning/ontheffing. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening worden ingediend bij de President van de Arrondissementsrechtbank postbus 20302, 2500 EH Den Haag. Alarm Alarm Politie Brandweer 0900-8844 0182-550550 Raadpleeg uw gemeentegids voor overige informatie Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747 Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4