U kunt nü iets doen voor de Zonnebloem! STEWARDESS: VEILIGHEID SERVICE IN HET VLIEGTUIG DIER VERMIST 2500,- EURO VOOR ORIGINEEL IDEE JEUGDEVENEMENT OF GEVONDEN? KAARTEN WORDEN GESCHUD BIJ Z0MERSCHAAK Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145. Namens onze passagiers: hartelijk dank. REGIO Hart van Holland 4 augustus 2004 Voorwaarden www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl II Geen standaard werkdagen, met veel verschillende collega 's werken, veel vrijheid en een heel afwisselende baan" dat zijn zo de positieve kanten die zij opsomt. "Natuurlijk zitten er ook minder leuke kanten aan, maar bij welke baan niet?" Als opleiding heeft ze MBO directiesecretaresse met toe risme gedaan en daarna een inter ne opleiding bij een luchtvaart maatschappij. Ze vliegt nu bij Transavia, gemiddeld 3 tot 4 vluch ten per week. Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 38-Hoek- Zevenhuizen/Moerkapelle. in de week van 26 juli tot 2 augustus werden de volgende vermiste/gevonden huisdieren geregistreerd. VERMIST; Kater, cy pers-grijs/witte snoet, borst, buik, voorpoten met cyperse vlek, Zuidplasweg, Zevenhuizen; Poes, zwart met klein wit befje, miauwt veel, mager. Wol lef op- penweg, Oud Verlaat; Poes, cypers-bruin met wat wit gevlekt, geringde staart, fijn postuur, Lange Zijde, Zevenhui zen; GEVONDEN: Halfwas katje, cypers/witte bef voetjes voor en sokjes achter. Lange Zijde, Zevenhuizen; Kat, zwart/witte neus, streep tussen ogen, bef, poten, Wollef- oppenweg, Zevenhuizen; Poes, muisgrijs, Rottekade, Zevenhuizen; Roodwangschildpad, Juiiana- straat, Moerkappele; Bruin hangoorkonijn met wit staartje, Juiianaweg, Moerkapei- le. tafereen die vragen heeft of Infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B- HoeklZevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. KERKDIENSTEN - 8 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Geen viering. "rot. Gem. i.w.: Wjkgemeente Ontmoetingskerk «O uur ds. P. Baane. Wjkgemeente Immanuelkerk «O uur Gezamenlijke dienst in Ul\. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. 3ouburgh 18.30 uur ds. F. Bos. i ref- kerk vrijgemaakt 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. G. Zomer. Boskoop [>e Stek 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk. Herv. kerk 9.30 uur ds. M.D. van aer Giessen; 18.30 uur ds. J.A. »an Hooijdonk in GK. oer. kerk 9.30 uur ds. Ev. v. Dalen. Geref. kerk 9.30 uur ds. H. va" Eeken; 18.30 uur ds. J. Har- beman. Geref Gem. 9.30 en 16.30 uur Leesdienst. HetyeyD' Bethe' 9'3° Uür Gaby Wijk^m- Parousia 10.00 uur D. WEEKENDDIENST diiw n* B°skoop en Wad- hni?Veer,: voor spoedeisende Wrtsenhulp buiten kan- wBIilren (17.00-8.00 uur, Artc e"den/feestdagen): Huis- Mm i st Midden-Holland (HAP GniVan van Beaumontstraat 4, ü°bda, 0182-322488. P'ienst Apotheek Midden-Hol- (teno Ronsseweg 138 9n°v,er de Bleuland-locatie Gona ^roene Hart Ziekenhuis), ÜOuda, 0182-698820. info©rtesiijn, (033) 463 05 66' overH u'n' voor a"e vragen nachtsauetes (24 Uür per dag' 's alleen in geval van nood). hnriirt6 ^art Ziekenhuis: Bleu- 2803 uu r Bleulandweg 10, Postaal G„ouda' (°182) 505050. Gouda i Postt)us 1098, 2800 BB Beanrr, Jozeflocatie: Jan van over u°nustr.aat- Voor informatie linqen a^ttijden, opname, afde- www.ghz.nl Waddinxveen - Jongeren tussen 12 en 23 jaar krijgen van de jeugdadviesraad de kans om voor een origineel idee voor een jeugdevenement 2500,- te winnen. De jeugdadviesraad geeft deze kans omdat zij meent dat Waddinxveen "wel een leuk verzetje voor de jeugd kan gebruiken". Er zijn verschillende manieren waarop ideeën aangeleverd kunnen worden (via jeugdad- viesraad@wanadoo.nl of bij de gemeentebalie); dat kan door het idee op papier te zetten, maar ook een maquette of tekening maken behoort tot de mogelijkheden. Naast de uitleg van het evenement, vraagt de jeugdadviesraad een tijdsplanning en een kostenover- zicht toe te voegen. Wanneer de kosten het bedrag van 2500,- over schrijden, dan moet de bedenker zelf verzinnen hoe dat geld bij elkaar moet komen. Dit kan bij voorbeeld door het zoeken van sponsoren. Alle inzendingen wor den behandeld door de Jeugdad viesraad. Er worden drie inzendin gen genomineerd en de bedenkers van deze inzendingen worden uit genodigd om het plan te presente ren. Hieruit wordt de winnaar gekozen. Het winnende plan wordt door de bedenkers uitgevoerd; daarbij krijgen ze de hulp van de jeugdadviesraad. Het idee moet aan enkele voor waarden voldoen. Zo moet het eve nement, dat plaats moet vinden in het komende najaar, voor zoveel mogelijk jongeren bestemd zijn, haalbaar zijn voor de gemeente Waddinxveen, een eenmalige hap pening zijn en passen binnen het budget van 2500,- (of zorgen voor sponsoren o.i.d.) Vanaf maandag 9 augustus tot en met vrijdag 17 september kunnen ideeën ingezonden worden en in de week van 20 tot 26 september worden de inzenders van de drie beste ideeën uitgenodigd voor de presentatie. In de week van 27 sep tember tot 3 oktober krijgen deze deelnemers de tijd om hun idee te presenteren en wordt de winnaar bekend gemaakt. Nadat de win naars bekend zijn komt er een overleg met de jeugdadviesraad en wordt het officiële plan van aan pak bekend gemaakt. Eén van de leden van de jeugdad viesraad: "Grijp jouw kans om 2500 euro te spenderen aan je eigen idee. Laatje hersens kraken en ver ras ons met jou origineelste idee, en voor je het weet ben jij verant woordelijk voor het evenement van het jaar! Heb je vragen over de voorwaarden of je plan van aan pak, mail deze dan naar jeugdad- viesraad@wanadoo.nl en je krijgt zo snel mogelijk antwoord." Waddinxveen - Tijdens de zesde speelavond van het Zomerschaak- toernooi zijn de kaarten geschud als het gaat om het bepalen van de mogelijke titelkandidaten. Nog altijd gaat Nieuwerkerker Edo Pou- welse aan de leiding maar wordt hij op de voet gevolgd door enkele schakers die er niet zomaar in zul len berusten dat hij de titel grijpt. Jan Evengroen volgt op beperkte achterstand maar gaat nu met vakantie. Daarachter echter maakt Theo van Herk een sterke opmars, evenals Rene Ordelmans, Wilbert Mourits en Eduard Philipse. Het ligt in de verwachting, met nog 3 speel ronden, dat een van deze schakers de titel zal gaan opeisen. Met iets meer dan 30 schakers werd gestart met ronde 11 en 12 op don derdag 29 juli. Zuchtend onder de hoge temperaturen werden een aantal mooie partijen afgewerkt. Pouwelse kreeg het zwaar te ver duren en mocht tegen Rene Ordel mans aantreden, die de laatste week een uitstekende vorm ten toon spreidt. Dit kwam ook in de uitslag naar voren. Rene won. De kraker tussen Wilbert Mourits en Jan Evengroen werd in het voor deel van laatstgenoemde beslist. Het WSV onderonsje tussen Erik Hennink en Eduard Philipse eindig de in een puntendeling. Theo van Herk wist wel raad met het spel van Van Nieukerke en Jeroen Eygelaar handhaaft zich prima in de top 10 door een knappe overwinning op Wim Hennink. Wim Mulder kwam niet verder dan een remise tegen Herman Smitskamp en Henk Jan Evengroen kon het niet bolwerken tegen Arjan Hennink. Winst was er ook voor Ronald Dannis tegen Hans van Offeren Laurens Ellers tegen Ab Scheel Leon Willemen tegen Albert Prins en Ruben Even groen tegen Henk Stam. Nieuwko mer Ad Multem wist de punten van Dirk van Offeren afhandig te maken. Hetzelfde gold voor Teun v/d Linden en Jaap v/d Heiden tegen resp. Ton Bronk en Adriaan v/d Starre. In ronde 12 wederom hevige strijd voor de beste plaatsen: Philipse maakte het Pouwelse moeilijk in hun onderlinge confrontatie maar dat nam niet weg dat Pouwelse de partij won. Jan Evengroen en Theo van Herk bleven goed in de achter volging door overwinningen op resp. Rene Ordelmans en Wilbert Mourits. Erik Hennink speelde zijn tweede remise van de avond, dit maal tegen Jeroen EygelaarVader Wim moest in hetzelfde lot berusten tegen Ton van Nieukerke. Enige Hennink met winst deze ronde was Arjan, die Wim Mulder onder de duim hield. Remise ook voor Henk Stam die, snel afruilend, in de partij tegen Nico Dannis het vuur rap uit de partij haalde. Ronald Dannis pakte zijn tweede overwinning van de avond dit maal tegen Herman Smitskamp en ook Laurens Ellers viel deze eer te beurt tegen Henk Jan Evengroen. Leon Willemen komt niet zo vaak maar als hij komt wint hij meestal. Dit keer moest Arjen Zuurmond het onderspit delven. Theo Goor kreeg een 0 van Teun van der Linden evenals Adriaan van der Starre die in Multem zijn meerdere moest erkennen. Ronde 13 en 14 worden gespeeld op donderdag 5 augustus. Wellicht dat een van de kanshebbers zich dan al Zomerschaakkampioen mag laten noemen. Al zal het niet voor het eerst zijn dan er nog verassen de wendingen plaatsvinden. Aan vang 20.00 uur in Het Zuidhonk. Door Paulien de Graaf Zevenhuizen - Stewardess wor den; een droom van menig meisje. Vrijheid, veel van de wereld zien en vliegen lijkt hen fantastisch. Hoewei het niet een meisjesdroom was, heeft een inwoonster van Zevenhui zen wel om die redenen voor dit vak gekozen. Als reiziger zien wij maar een klein stukje van het werk. Achter de schermen begint het al een paar uur voor dat de passagiers aan boord stappen. "Als ik in de auto stap om naar Schiphol te gaan, moet ik dat telefonisch melden." Anderhalf uur voordat de vlucht vertrekt, moet het boordpersoneel zich melden. Ook als de vlucht vanaf een andere luchthaven in Nederland vertrekt, beginnen ze op Schiphol. "Als er iemand uitvalt of te laat komt, kunnen ze makke lijker in Amsterdam iemand van een andere vlucht afhalen dan op een kleine luchthaven." In de brie fing krijgen ze alle gegevens over de passagiers; het aantal, hoeveel baby's er meereizen, eventuele bij zonderheden (bijvoorbeeld men sen met een handicap of vlieg angst). Verder wordt hun parate kennis over de flightsafety getest. Als de noodzakelijk formulieren verzameld zijn, gaan ze naar het bemanningscentrum of per taxi naar de luchthaven waar de vlucht gaat. Daar gaan ze door de douane naar het vliegtuig. In het toestel wordt gecontroleerd of alle nood zakelijke dingen aanwezig zijn; een aantal veiligheidschecks wor den uitgevoerd en ook wordt er gecontroleerd of er voldoende catering aanwezig is. De cockpitbe manning voert eveneens een veilig- heidscheck uit. Als de passagiers aan boord komen, moet er weer van alles gecontroleerd worden: de passa giers moeten geteld en goed ver deeld worden over het toestel, bij nooduitgangen mogen geen kleine kinderen zitten of mensen die slecht ter been zijn of een andere handicap hebben. Verder mag er maar één baby op een rij. Als dit allemaal in orde is krijgen de passa giers het teken 'fasten seatbelts' Het cabinepersoneel sluit de deu ren en zet de glijbaan, die noodza kelijk is bij noodlandingen, aan de deur vast, en dan kan het vliegtuig opstijgen. De purser gaat ieder half uur, 's nachts ieder kwartier, in de cockpit kijken of alles goed gaat. De rest van het cabinepersoneel begint met trolleys opbouwen en vervolgens de consumpties te ser veren. "Dit ziet er altijd heel gemakkelijk uit, maar werkt vol gens strakke systemen." Daarna wordt het afval opgehaald en start de verkoop van luxe artikelen. Na de landing gaan de passagiers van boord. Soms wordt het vlieg tuig schoongemaakt. Na korte tijd komen de passagiers voor de retourvlucht al weer aan boord. Bij aankomst in Amsterdam wordt alles weer netjes opgeruimd en het papierwerk ingevuld: een Aircraft Cabin Log; hierop worden techni sche mankementen vermeld. De purser schrijft in een vluchtverslag over het verloop van de vlucht, de catering en de schoonmaak. Lange vluchten worden door Trans avia niet uitgevoerd en het komt dus nauwelijks voor dat het cabine personeel in een ander land moet overnachten. Ook hebben ze bij Transavia geen fullservice vluchten meer; dus geen maaltijden aan boord. Alle consumpties moeten afgerekend worden. "Dat maakt het werk wel leuker, want je hebt meer contact met de passagiers. Natuurlijk heb je ook wel eens min der leuke passagiers, maar dan is het handig dat je een uniform aan hebt, dat straalt een soort gezag uit." "Soms worden vliegtuigen voor een bepaalde groep mensen afge huurd, met speciale service. Laatst hadden we een groep van de KNVB naar Portugal. Dat zijn leuke vluch ten om te doen." Sinds 11 septem ber is er wel veel veranderd; er mag niemand meer in de cockpit komen, de deur is zelfs uitgerust met een speciale code, en de veilig heidscontroles zijn nog verder aan gescherpt. "Maar het blijft gewoon leuk om het de passagiers naar hun zin te maken. Ik heb een goede vlucht gehad als mensen ons bedanken en een kleurplaat van een kleuter is natuurlijk helemaal leuk!"

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5