Verdeelde stemming op beurzen Aanpassingen afstortautomaten Telegiro's ook via Internetbankieren wmmm Kom tijdens het Oogstfeest langs bij jouw bank Plaatsing hekwerk weekwee Uitdelen A4-afschriftenmappen in Moerkapelle Rabobank De bank waar je lid van wordt 6e jaargang nummer 276 Hart van Holland 11 augustus 2004 Vrijdag 13 augustus kunt u tussen 9.00 -10.00 uur een A4-afschriftènmap in de Geldwinkel van Moerkapelle ophalen. Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Rabobank Zevenhuizen - Moerkapelle f——-*--"2 (O! Op zaterdag 4 september, tijdens het Oogstfeest organiseert jouw bank een aantal leuke activiteiten. Ballonnenwedstrijd De gehele dag, van 10.00 uur tot 17.00 uur kan je bij de stand van de Rabo bank een ballon, gevuld met helium en een wedstrijdkaart komen halen. Als jouw ballon de grootste afstand aflegt, ontvang je een mooie prijs. Op maandag 20 september zal de prijswinnaar bekend worden gemaakt. Scoubidou in aantocht Tijdens het oogstfeest zullen er flyers met twee scoubidoutouwtjes worden uitgedeeld. Als je met deze flyer een Rabo Top Kid Rekening of een Rabo Jongeren Rekening komt openen, ontvang je een volledig set scoubi doutouwtjes. Met de Rabo Top Kid Rekening leer je spelenderwijs bewust om te gaan met geld. Je leert zelf geld te storten en geld te sparen en om te gaan met je bijbehorende Top Kidpas. Wij geven uiteraard een goede rente over het gespaarde bedrag. Speciaal voor jongeren heeft de Rabo bank een echte bankrekening: de Rabo Jongeren Rekening. Om zelf op te sparen. Met een goede rente, zodat je spaargeld nog sneller groeit.Tot en met je 11 e jaar is het alleen een spaar rekening en vanaf je 12e jaar een echte betaalrekening inclusief een Swoppas met pincode en chipknip. Natuurlijk wel met de toestemming van je ouders. Later kan dit een Europas met pincode worden. Met beide kun je zelf geld opnemen uit de geldauto maat en betalen en chippen via de betaalautomaat. Tijdens de Jeugdweek in Moerkapelle en op ons kantoor in Zevenhuizen worden ook de flyers uitgedeeld. Zorg er dus voor dat je een flyer in handen krijgt, lever hem in en ont vang je eigen volledige set scoubi doutouwtjes! Afgelopen week was er op de beur zen een matte stemming. Wel steeg de olieprijs tot recordniveaus van boven de USD 44 per vat. Daarnaast waren er de nodige bedrijfscijfers, terwijl er ook nieuws van het macro front was. De AEX-index verloor één punt en sloot de verslagweek af op een stand van 323 punten. De macrocijfers die afgelopen week in Amerika uitkwamen waren redelijk goed. De index voor het producentenver- trouwen steeg van 61.1 tot 62,0. Voor de dienstverlenende sectoren steeg de index zelfs van 59.9 naar 64.8. Uit de BBP-cijfers van het tweede kwar taal bleek dat de economie 3% groei de, dat is onder de verwachting van 3.7%. Junicijfers van de persoonlijke bestedingen lieten ook een dip zien. Voor het eerst in negen maanden was er een daling van de persoonlijke bestedingen. Die daalden 0.7% terwijl economen rekenden op een daling van 0.1%. Inmiddels lijkt het erop dat de detailhandelsverkopen in juli weer aantrekken. De olieprijs blijft de markt zorgen baren. De vrees bestaat dat de pro ductie van de Russische oliegigant Yukos tijdelijk stil komt te liggen en dat een terroristische aanslag een deel van de olieproductie wegneemt. Het is onduidelijk of dat opgevangen kan worden door de OPEC. Zo meldde de voorzitter van de OPEC, Purnomo Yusgiantoro, op dinsdag nog dat de capaciteit in Saoedi Arabië volledig benut is. Maar op woensdag beweer de hij vervolgens dat de OPEC per dag nog 1 tot 1.5 miljoen extra kan produceren, terwijl algemeen wordt verondersteld dat alleen Saoedi Ara bië nog onbenutte capaciteit kan hebben. De hoge olieprijs drijft de inflatie op en ondermijnt de winst marges in het bedrijfsleven. Afgelopen week maakte ABN Amro cijfers volgens verwachting bekend, terwijl ING beter dan verwachte cij fers realiseerde. OokTPG maakte ster ke tweede kwartaalcijfers bekend. De gestegen operationele winstmarges waren verantwoordelijk voor beter dan verwachte cijfers. Bovendien stel de het bedrijf enkele prognoses opwaarts bij. Reed Elsevier boekte tot slot beter dan verwachte resultaten over de eer ste helft van 2004. Bron: IRIS Research Deze week zal aan de zijkant van onze bank in Zevenhuizen (de door gang naar de parkeerplaatsen) een hek worden geplaatst. Wij hebben hiertoe besloten vanwege de (over)last voor direct omwonenden en de bij tijd en wijle aangebrachte vernielingen aan eigendommen van de bank buiten kantooruren. De eerlijkheid gebiedt te melden dat dit de laatste maanden in veel mindere mate aan de orde is geweest. Jammer is het dan dat vrij recent de bloempot bij de hoofdingang moest sneuvelen. Bezoekers van de bank en winkelend publiek zullen overdag geen hinder hebben van het hek. Tussen 08.00 en 20.00 uur zal het hek (met uitzondering van zaterdag, zondag en feestdagen) geopend zijn. Na 20.00 uur zal het hek in de regel gesloten zijn. Wij verzoeken parkeerders hiermee rekening te houden. Op de parkeerplaats zullen bezoekers van de bank hierop middels een infor matiebordje worden gewezen. Vorige week hebben wij u uitge breid geïnformeerd over de aan passingen van de afstortautomaten in de Geldwinkel van Moerkapelle en Zevenhuizen. De werkzaamheden die hieraan ver bonden zijn worden in de Geldwinkel van Moerkapelle op donderdag 12 augustus en in Zevenhuizen op vrijdag 13 augustus uitgevoerd. Dit betekend dat de automaten deze dag niet beschikbaar zijn. Wilt u meer weten over het gebruik van onze afstortautomaten, belt u dan gerust met één van onze mede werkers, zij geven u graag nadere informatie. Ons telefoonnummer is (0180) 63 73 83. Een Telegiro, een zogenaamde spoedopdracht, wordt vaak ingezet indien een klant wenst dat de begunstigde zo spoedig mogelijk het bedrag ontvangt en hierover kan beschikken. Of als de klant zelf zo laat mogelijk, maar toch op tijd, wil betalen. Voorbeelden van situa ties waarbij de Telegiro wordt inge zet zijn de aankoop van een huis of de betaling van een auto. Natuurlijk kunt u als klant de Telegiro telefonisch bij ons opgeven. Maar wist u ook dat u via Telebankieren of Internetbankieren zelf kunt aangeven of een opdracht met spoed uitge voerd moet worden? Dit leidt dan tot een spoedopdracht, de zogenaamde Telegiro. Als u de opdracht voor 16.30 uur opgeeft, wordt deze nog dezelfde dag verwerkt. Opdrachten die u na dat tijdstip verzendt, worden de eerstvolgende werkdag verwerkt. Als u een spoedopdracht binnen Internetbankieren wilt opgeven, hoeft u alleen maar bij de optie Bank giro het vakje Spoed aan te vinken. Een spoedopdracht kan alleen als bankgiro en niet als acceptgiro wor den opgegeven. Als u wilt dat de begunstigde door zijn of haar bank wordt geïnformeerd over de binnen gekomen betaling, dient u tevens het vakje Adviseren aan te vinken. Voor Telegiro's wordt gebruik gemaakt van het Telegiro-circuit. Dit betekent dat het wijzigen van een Telegiro na verzending niet meer mogelijk is. De informatie over afge schreven en bijgeschreven Telegiro's wordt aan u gemeld via Telebankie ren, Internetbankieren, de Rabofoon en via het rekeningafschrift. Angela van den Berg Rabobank Talent van 2004 Angela van den Berg is 9 augustus tijdens het Olympisch Hippisch Sportgala in Hotels van Oranje te Noordwijk uitgeroepen tot het nieuwe Rabobank Talent van het Jaar. Hiermee treedt de negentienjarige dressuuramazone uit Almere-Stad in de voetsporen van Willem Greve (2003), Gert-Jan Bruggink (2002), Annemiek van der Vorm (2001), Gerco Schroder (2000) en Marlies van Baaien (1999). Van Baaien, Schroder en Bruggink maken deel uit van het Nederlandse Olympisch Team in Athene, een geweldig goede prestatie. Voor Angela is dit een uitgelezen kans haar dromen in de paarden sport waar te maken. Zij krijgt nu een jaar lang ondersteuning van de KNHS, wat haar kan helpen om een succesvolle overstap te maken naar de seniorentop. De heer Bert Mertens van Rabobank Nederland overhan digde Angela een cheque ter waarde van EUR 5.000,= en de heer Martien van den Heuvel, voorzitter van de KNHS, overhandigde haar de bronzen trofee van het Rabobank Talent van het Jaar. Pensioenkijker.nl vergroot inzicht De Stichting Pensioenkijker.nl wil het pensioenbewustzijn in Neder land vergroten. De stichting en de bijbehorende website worden ondersteund door onder meer CNV, Consumentenbond, FNV en het Ver bond van Verzekeraars. In februari dit jaar werd het pensioenbewust zijn onder mensen ouder dan 16 jaar gepeild. Slechts 12,5% van de ondervraagden wist de hoogte van het bedrag waarmee ze later rond moesten komen. De meeste mensen gaan er vanuit dat hun pensioen 70% van het laatst verdiende loon is. Dit is slechts zelden het geval Op www.pensioenkijker.nl staat infor matie over wat pensioenen precies inhouden. Ook kan de hoogte van het pensioen worden berekend. Rabobank en de Spelen De Olympische Spelen 2004 worden van 13 tot en met 29 augustus gehouden in Athene en de Rabo bank is er bij. De Rabobank draagt de sport een warm hart toe en is hoofdsponsor van de Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie, -e Koninklijke Nederlandse Hockey Bond en de Koninklijke Nederlandse Hippische Sportfederatie. Nederlandse sporters boekten behoorlijk wat successen tijdens de Olympische Spelen in 2000. Syd ey leverde maar liefst 24 medailles op twaalf gouden, negen zilveren vier bronzen plakken. Dit recor aantal zullen de Nederlandse spor ters in augustus proberen te evena ren.Vooral bij wielrennen,hockey en paardensport maken 'we kans eremetaal. Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761AJ Zevenhuizen 12,2751 EC Moerkapelle Adviestiiden: Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Rabofoon: Openingstijden: geldwinkel Moerkapelle H Rabooi Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Rabolijn: Blokkeren passen/cards: Verzekerin Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2