K DIER VERMIST ZWEMVIERDAAGSE IN GOUWEBAD DE SNIEP NIEUWE LEIDER BIJ ZOMERSCHAAK OF GEVONDEN? DOE JE DING START KOORREPETITIES DE GOUWESTEM OP W0KKELP0P T00S START SP0RTSEIZ0EN VOLKSUNIVERSITEIT WADDINXVEEN START MET NIEUW PROGRAMMA WADDINXVEEN BOSKOOP Hart van Holland 11 augustus 2004 medische weekenddienst Ronald McDonald Kinderfonds Stichting AMIVEDI. Kosteloze registratie vermiste en gevonden huisdieren. Hulppost 3B-Hoek- Zevenhu izen/Moerkapei Ie. In de week van 2 tot 9 augustus werden de volgende vermiste/ gevonden huisdieren gere gistreerd. VERMISTE Kater, cypers-grïjs/witte snoet, borst, buik, voorpoten met cyperse vlek, Zuidplasweg, Zevenhuizen; Poes, cypers-bruin met wat wit gevlekt, geringde staart, fijn postuur. Lange Zijde, Zevenhui zen; GEVONDEN: Poes, zwart/wit, zevenhuizer- pias, Zevenhuizen; Kater, ongecastr. zwart/wit befje, Burg. Klinkhamerweg, Zevenhuizen; Poes, cypers/witte bef, tenen voor en sokken achter, Noordein de, Moerkapelle; Halfwas katje, cypers/witte bef voetjes voor en sokjes achter, Lange Zijde, Zevenhuizen; Kat, zwart/witte neus, streep tussen ogen, bef, poten, Wollef- oppenweg, Zevenhuizen; Poes, muisgrijs, Rottekade, Zevenhuizen, ledereen die vragen heeft of infor matie kan geven kan bellen naar: Stichting Amivedi Hulppost 3B- HoeklZevenhuizen-Moerkapelle, telefoon 010-5121937. KERKDIENSTEN - 15 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistie viering pastor A. v.d. Helm. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur ds. F. Bos. Wijkgemeente Immanuelkerk 9-30 uur ds. C. de Jong. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 uur ds. E. Brink; 16.30 uur ds. H. ten Brinke. Boskoop De Stek 9.30 uur N. Reijneveld- Schep. Herv. kerk 9.30 uur ds. R. de Reu ver. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.A. van Hooijdonk; 18.30 uur ds. E. van Dalen. Chr. Geref. kerk 9.30, 15.00 en 18.30 uur ds. C.C. den Hertog. Geref. Gem. 9.30 uur Leesdienst; 16.30 uur ds. M. Golverdingén. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Martijn Stolk. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur D. Wijker. Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kan tooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Hol- and (DAM), Ronsseweg 138 (tegenover de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen °ver diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- (fjtdlocatie: Bleulandweg 10, «03 HH Gouda, (0182) 505050. postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van eaumontstraat. Voor informatie ver wachttijden, opname, afde- "ngen etc.: www.ghz.nl Waddinxveen - De Nationale zwemvierdaagse wordt dit jaar voor de 35e keer gehouden in ruim 600 zwembaden in heel Nederland. Een jaarlijks terug kerend zwem- festijn, gestart in 1969, waarbij de Nijmeegse wandelvierdaagse de grote inspiratiebron was. Een van deze zwembaden is het gouwebad De Sniep, waar ieder een in Waddinxveen en omgeving kan deelnemen aan dit landelijk grootste zwemfestijn, van maan dag 16 tot en met vrijdag 20 augustus. De formule van de zwemvierdaag se is eenvoudig. Alle deelnemers dienen gedurende minimaal vier van de vijf beschikbare dagen 250 of 500 meter per dag te zwemmen, waarna ze als beloning een medail le ontvangen. Bij het Gouwebad kunnen de deel nemers een keuze maken uit twee verschillende starttijden verdeeld in twee blokken, te weten tussen 16.00 en 18.00 uur en tussen 18.00 en 20.00 uur. Wegens onderhoud is het recrea- tiebad dit jaar gesloten. Alle deelnemers,die minimaal een diploma A moeten bezitten, onge acht de leeftijd betalen 6,- voor deelname. Bijna alle kinderen zouden na deze sportieve inspanning zo'n mooie medaille willen verdienen. Echter deze vorm van sportieve inspanning is niet voor iedereen mogelijk. Jaarlijks worden heel veel kinderen met ernstige lichamelijke aandoeningen opgenomen in een ziekenhuis. Voor hen is dat een ingrijpende gebeurtenis. Het is dan van groot belang, dat een kind in deze angstige en moeilijke perio de, warmte en geborgenheid kan vinden bij zijn ouders. Maar door de afstand tussen ziekenhuis en thuis is dat vaak niet mogelijk. De Ronald MC Donald-huizen zijn op loopafstand van een acade misch ziekenhuis gebouwd, waardoor ouders dicht bij hun ern stig zieke kind kunnen zijn. Zo'n Ronald MC Donald-huis wordt op die manier een "thuis ver van huis" waardoor het gezinsleven zo nor maal mogelijk door kan gaan. Voor deze huizen is veel geld nodig. Vandaar dat er aan zoveel mogelijk Nederlandse zwembaden waar de nationale zwemvierdaagse wordt georganiseerd, de sponso ractie voor het kinderfonds verbon den is. Een actie die de afgelopen 10 jaar miljoenen euro's heeft opgeleverd voor dit sympathieke doel. Ook in het Waddinxveense zwem bad vindt tijdens de nationale zwemvierdaagse deze sponsoractie plaats. De deelnemers kunnen zich laten sponsoren door familieleden, ken nissen en dergelijke. Op de laatste dag van de zwemvierdaagse leve ren zij de kaart en het geld bij het zwembad in, en ontvangen dan een gratis plonspakket met diverse surprises. Het zwembadpersoneel zorgt dat het geld overgemaakt wordt naar het Ronald MC Donald- fonds. Waddinxveen - Edo Pouwelse heeft op de voorlaatste speelavond van de zomerschaak de leiding af moe ten staan aan WSV'er Theo van Herk. Zo kort voor het einde van het toernooi een domper voor Pou welse, die vanaf ronde 7 aan de lei ding ging. Van Herk profiteerde optimaal van de situatie en dankzij zijn winstpartijen in ronde 13 en 14 nam hij de koppositie over. Zoals verwacht stonden er een aan tal krakers op het programma in ronde 13 die beslissend zouden kunnen worden voor de titel. Pou welse trad aan met de zwarte stuk ken tegen Jeroen Eygelaar die een knap toernooi speelt. De zenuwen speelden, gezien de belangen, een grote rol en Eygelaar was deze het best de baas. Hierdoor kon Van Herk, mede dankzij z'n winst tegen Rene Ordelmans, het gat behoor lijk verkleinen. Wilbert Mourits bleef ook in het goede spoor door een soepele overwinning tegen Van Nieukerke. Eduard Philipse bleef ook zicht houden op. één van de ereplaatsen door zijn winst op Ronald Dannis. Willem Mulder had geen kans tegen Leon Willemen en Hans van Woudenberg bleek een maatje te groot voor Ab Scheel. De langste partij van ronde 13 kwam op naam van Teun van der Linden en Stefan van der Zalm. Beide kem phanen gaven elkaar geen duim breed toe in de partij, waardoor uiteindelijk de tijd een grote rol ging spelen. Hier wist Teun het beste mee om te gaan. Er was veel strijdlust in deze ronde ondanks de hitte, want er waren géén remi ses te noteren. In ronde 14 stond het treffen tus sen Mourits en Pouwelse op het programma Mourits wist deze partij knap te winnen en bezorgde daarmee Pouwelse z'n tweede nederlaag van de avond. Jeroen Eygelaar slaagde er niet in om z'n kunststukje van ronde 13 te herha len: Tegen Theo van Herk werd hij rechtmatig van het bord gezet. Lang was de partij tussen Van Nieu kerke en Philipse: Uiteindelijk wist Philipse in de partij het heft in han den te nemen en dit om te zetten in z'n tweede overwinning van de avond. Ronald Dannis herstelde zich knap in de partij tegen Rene Ordelmans en Leon Willemen ging onverstoord verder met zijn reeks overwinningen. Hier was Hans van Woudenberg het slachtoffer. Ad Multem gaf Teun van der Linden een draai om de oren en Thoe Goor en Nico Dannis vonden een remise een goede uitslag. Jan Kraijesteijn was Henk Stam de baas evenals Gerard van der Wouden die zich niet liet inpakken door de jarige Jaap Smit. Hans van Offeren redde het niet tegen Wim van den Hoek en Aad Langerveld mocht het punt incasseren tegen Ton Bronk. Donderdag 12 augustus wordt de 15e en laatste ronde gespeeld Van Herk kan zich bijna kampioen noe men. Al moet nog wel even de laat ste partij van het toernooi worden gespeeld. Voor de andere ereplaat sen zijn nog enkele kanshebbers in de race die in de laatste ronde alles op alles zullen zetten. Spanning gegarandeerd in Het Zuidhonk Na de prijsuitreiking vindtde loterij plaats. Waddinxveen - Het jaarlijks terug kerende evenement Wokkelpop, georganiseerd door stichting wijk- werk de Zuidpias, wordt 4 septem ber gehouden op het plein voor het Zuidhonk. Tijdens het muziekfestijn kan ieder die dat leuk vindt zich aan het publiek laten zien en horen op het grote buitenpodium. Aanmelden kan bij Cees Meiderwijk, telefoon 0182-612237 en moet geschieden voor 21 augustus. De uit te voeren act mag niet langer duren dan 6 minuten. Meedoen is gratis. Waddinxveen - Het christelijk Waddinxveens Mannenkoor "De Gouwestem" start maan dagavond 30 augustus met de koorrepetities. Het ongeveer 140 leden tellende mannenkoor repeteert elke maandagavond van 20.00 tot 22.00 uur, onder leiding van dirigent Martin Mans, in de Bethelkerk aan de Bilderdijklaan. Ook nieuwe leden zijn van harte welkom. Over het algemeen wordt de gemiddelde leeftijd van koorleden steeds hoger, ook "De Gouwestem" ontkomt daar niet aan. Daarom doet het bestuur een dringende oproep aan mannen van 17 tot 45 jaar. Nieuwe jonge leden zijn heel belangrijk voor de continuïteit van het koor. Om de sfeer op het koor te proeven zijn de eerste twee repetities (30 augustus en 6 september) vrij toe gankelijk voor mannen die eigen lijk jaren dachten aan meezingen in een mannenkoor maar er niet toe kwamen. Het repertoire van het mannen koor is zeer afwisselend, het bestaat uit ongeveer 50% geestelij ke, 25% klassieke en 25 populai re muziek. Het geven van concer ten en het maken van tv- en radio opnamen is een aparte belevenis. Ook het mannen-ensemble begint de repetities weer en zorgt tijdens de concerten voor een afwisselend programma. Jaarlijks geeft "De Gouwestem" zo'n 12 concerten in allerlei grote kerken met als hoogtepunt de kerstconcerten en de passie- en paasconcerten, dit jaar zijn er maar liefst 6 kerstconcerten georgani seerd (Oude kerk Moordrecht, Oude kerk Sommelsdijk, Brugkerk Boskoop, St. Janskerk Gouda, Oude kerk Moerkapelle en Ontmoetings kerk Waddinxveen) en in maart 2005 een drietal Paasconcerten (Grote kerk Dordrecht, Hervormde kerk Kapelle Zld en Bovenkerk Kampen). Voor alle concerten is de publieke belangstelling groot. Voor meer informatie: www.degouwestem.nl. Waddinxveen - Jazzdans- en Turn vereniging Toos start volgende week met de vele gymnastiek-, jazz-, aerobic-, turn-, spring-, acro- en trim-lessen. Vanaf maandag 16 augustus begin nen alle volwassenen lessen (vanaf 12 jaar) en vanaf maandag 23 augustus starten de kinderlessen (basisschool). Een ieder kan dan weer bij Toos terecht voor één of meer uurtjes sportieve ontspanning per week. Totaal wordt er per week ruim 75 uur sport aangeboden in 65 ver schillende lessen. Er is voor elke leeftijd (van 1 tot en met circa 70 jaar) wel iets bij. Geko zen kan er worden uit een van de circa 65 lesuren die er worden gegeven. Zo biedt TOOS: Gym nastiek voor jongens/meisjes/dames en heren. Trimmen voor dames en heren. Aerobic voor dames en heren. Jazz voor meisjes, dames en ook heren. Maar ook Acrogym voor de acrobaten in spé. Voor de allerkleinsten is er ouder- en peu- tergym, jazztiek, baltiek en kleuter- gymnastiek. Helemaal fit en goed uitgerust staat de gediplomeerde en /of gekwalificeerde Toos-leiding te popelen om aan een nieuw seizoen te beginnen. Naast de vele bestaande docenten zijn er dit nieuwe seizoen ook nieuwe docen ten: Hans Smit voor de Acrogym en Farah Beguedda voor de Freestyle Jazzdans Streetdance. Maaike Willems, Sharon Wilmer, Chantal Bik, Eline van Zoest en Kelly Schippers hebben vorig sei zoen hun opleiding (deels) afge rond en geven in het nieuwe sei zoen diverse lessen. In het nieuwe seizoen, wordt een nieuw lesrooster aangehouden. Er worden lessen gegeven in de vol gende gymnastiekzalen; de Duike laar in de Zuidpias, het eigen 'home' van TOOS de Staringlaan in de Vondelwijk en als laatste de gymzaal de J. Postlaan in de Com- ponistenbuurt. Wie vragen heeft over een van de lessen bij Toos of een uitgebreid lesrooster wil hebben, kan bellen 0182- 640277 of 613839 of kijken op de website www.tooswaddinx- veen.nl. Alle nieuwe leden mogen in ieder geval twee keer op proef mee doen. De Volksuniversiteit Waddinxveen (dit voorjaar gestart) geeft cursus sen op allerlei gebieden: creati viteit, talen, computercursussen, maatschappelijke cursussen, culi nair, kunst en cultuur, hobby en nog vele andere. Deze cursussen worden gegeven door gediplo meerde docenten of door onderne mers die reeds jaren werkzaam zijn op hun vakgebied. Hierdoor ont staat een professioneel en breed cursusaanbod, dat ten opzichte van het eerste cursusprogramma aan merkelijk uitgebreid. De Volksuniversiteit richt zich op iedereen in Waddinxveen die het leuk vindt een cursus te volgen of zijn kennis te vermeerderen. Er hoeft geen examen te worden afgelegd. Hierdoor voelen mensen geen druk om te presteren en leren ze echt voor hun plezier. Op 26 en 28 augustus zijn er Open Dagen, waarop de Volksuniversiteit het nieuwe cursusprogramma pre senteert. De studiegids met alle cursussen ligt klaar, docenten zijn aanwezig om uitleg te geven over hun cursus en men kan direct inschrijven of donateur worden. De prijzen van de Volksuniversiteit worden zo laag mogelijk gehou den. De Volksuniversiteit is een stichting en werkt dus zonder winstoogmerk, maar wel kosten dekkend. Er wordt geen gebruik gemaakt van subsidies, zodat er geen concurrentie ontstaat met bestaande organisaties. De cursussen vinden plaats in Zalencentrum Het Trefpunt, met uitzondering van de cursus Indisch Koken. Deze wordt gegeven in het Coenecoop College. De Open Dagen worden gehouden op donderdag 26 augustus van 19.00 tot 21.00 uur en op zaterdag 28 augustus van 11.00 tot 14.00 uur in Zalencentrum Het Trefpunt, Sta tionsstraat 18 in Waddinxveen. Voor meer informatie: www.volks- universiteit-waddinxveen.nl. of 0182- 634943.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 5