www.abtechniekgaragedeuren.nl - 015 361 2781 Cl 000 AL 55 JAAR GELUKKIG IN 'NOODWONING' DEGRAAF DRIVE-IN SHOW L Rijschool Van Erk novoferm Geef gehoor aan de roep van de grutto Timeless Entertainment BELL Vogelbescherming 1 GRATIS PROEFLES E ACHTER B 5E LES GRATIS! THfT^'S NC> HM£- TIMÉT-£-SS' V!10~T) bon voor een superaanbieding Voor slechts 2 euro op de foto! Dorpsstraat Zevenhuizen Vijverlaan 44 Waddinxveen Tel. 06 22 699 105 henkvanerk@hotmail.com Van der Mee Jansen hoveniers zorgt ervoor! Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. v.d. Nee Jansen hoveniers Bruiloften Evenementen (Bedrijfs)feesten Thema avonden Verhuur licht geluid Ook voor (kinder)feesten bij u thuis Café 't Wapen van Moerkapelle Vanaf 20.00 uur bij Grandcafé Moerkapelle (De Randstad) pagina 6 ZEVENHUIZEN M O eI^OUM^?! BOUWBEDRIJF maakt werk van het bouwen Zeven jaar verkering Eigen groente HERgAJLlFE Op de braderie van Moerkapelle bij Rijschool Van Erk een Bij opgeven op de braderie: (u moet in het bezit zijn van rijbewijs B)j Rijschool Van Erk deze week t/m vrijdag 1 3 augustus van 9u30 tot 13u en van 14u tot 1 8u Profiteer ervan om uw kindjes nu te laten fotograferen door een echte specialist! Al spelend maakt onze fotograaf prachtige opnamen van uw kinderen. Eigen knuffel mag mee op de foto. Leuke kleertjes maken de foto's nog mooier Bon geldig voor kinderen t/m 5 jaar vergezeld van de ouders Eén bon geldig per familie, broertjes en zusjes kunnen samen op de foto. Geen koopverplichting Vakfotografen die van uw kinderen houden 1 voor: tuinontwerp, tuinaanleg, tuinonderhoud Dorpsstraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen Telefoon: 0180-633890 of 06-51610498 www.timclessentertainment.nl Voor boekingen en info bel: 0653-604727 (na 15.30 uur) Beheers uw gewicht Verloren in Zevenhuizen: sleutelbos met scoubidou-touwtjes 0180-632289 Heeft iemand mijn gouden kettink je gevonden. Het is een aandenken aan mijn man. Mevr. de Jong, Wilde Veenen 71, Moerkapelle Welke eerlijke vinder heeft een damesportemonnee gevonden? Tel. 079-5931306 Vanaf 14-8 krijgt Bas het druk; hij gaat dan in de VUT, veel geluk! De Boeven Hoera Jordan 5 jaar! Gefeliciteerd van mama, papa en Fenna bedrijfspanden woningbouw bungalows kantoren winkels Moerkapelle Tel.: (079) 593 12 40 Fax: (079) 593 23 91 www.bouwbedrijfdegraaf.nl groot onderhoud en renovaties speciaal onderhoudsteam voor kleine verbouwingen en onderhoud Door Karin Jongkind (Tekstueel) Moerkapelle - Jo Hertog en Johanna Breedijk trouwen op 9 augustus 1949 in het gemeente huis van Zevenhuizen. Afge lopen maandag vierde het echt paar hun 55-jarig huwelijks feest samen met familie en vrienden. Burgemeester Westendorp bracht het jubile rende echtpaar s' middags een bezoek, samen met zijn echtge note. Er ontstond een levendig gesprek over vroeger, over 'bui ten wonen in een permanente noodwoning' en over zelfge kweekte groenten. Het echtpaar Breedijk leerde elkaar kennen tijdens de Tweede Wereld oorlog. Johanna Breedijk was aan vankelijk bevriend met een zus van Jo Hertog. Ze kwam echter steeds vaker langs voor Jo en na korte tijd kregen ze verkering. Ze wilden snel trouwen, maar uiteindelijk zou de verkeringstijd zeven jaar duren. In de oorlog verbleef Jo Breedijk, zoals vele jonge mannen in die tijd, in Duitsland. Na 1945 was het niet gemakkelijk om een huis te vinden. Ze wilden graag een woning in één van de dorpen waar ze vandaan kwamen. Jo Hertog was een gebo ren en getogen Moerkapellenaar, Johanna was geboren en opge groeid in Zevenhuizen. In 1949 kwam er een oplossing in de vorm van een noodwoning aan de Julia- naweg. Met toestemming van de gemeente om vijf jaar in deze woning te blijven, trouwden ze op 9 augustus in het gemeentehuis van Zevenhuizen. Het echtpaar kreeg in de jaren daarna één dochter en drie zoons. Jo Hertog had inmiddels een baan gevonden als vrachtwagenchauf feur en Johanna bleef thuis om voor de kinderen te zorgen. Jaren lang ging ze 's avonds met veel ple zier naar de repetities of uitvoerin gen van de zangvereniging en naar de bijeenkomsten van de vrouwen vereniging. Jo vond na tien jaar op de vrachtwagen een baan bij een groothandel in levensmiddelen. Dit beviel hem goed, zeker gezien zijn achtergrond als zoon van een krui denier. De woning aan de Juliana- weg was inmiddels langzaamaan helemaal 'hun eigen stekkie' geworden. De toegezegde vijf jaren verstreken, zonder dat iemand hen sommeerde om te ver trekken uit de 'noodwoning'. Tot groot geluk van het echtpaar Her tog. Vandaag de dag wonen ze hier nog steeds met veel plezier. Groen ten kopen ze bijna nooit: de grote moestuin achter het huis voorziet hierin meer dan toereikend. Vogelbescherming Nederland wil zoveel mogelijk vogelsoorten vrij en zelfstandig laten leven. Zoals de grutto, die onze èn uw hulp hard nodig heeft. Word daarom lid en ontvang, naast een fraai welkomstpakket, regelmatig het magazine VOGELS. Meer weten? Kijk op www.vogelbescherming.nl NEDERLAND Afvallen, aankomen, verhogen vitaliteit Persoonlijk programma en begeleiding 30-dagen-niet-goed-gekJ-terug Info: Veronique Prins 0182-631543 Waddinxveen Gevraagd: Spartmet of snorbrommer tot 90,- 079-3414256 Hobby Clas. car. met v.tent, cass.t. 3.60m bj.'91 pmotk 06-22255822

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6