NORDIC WALKING VEROVERT RECREATIEGEBIED DE ROTTEMEREN w MOERKAPELLE IN DE BAN VAN AANSTAAND JUBILEUM INZAMELINGSACTIE 'T REIGERBOS SPORTIEF VAN START SPEELGOEDUITLEEN OPEN REPETITIES THEATERKOOR SEVENHUYSEN Nordic Walking is meer dan wandelen met stokken! BRADERIE MOERKAPELLE DRUK BEZOCHT Hart van Holland 18 augustus 2004 ^ZEVeTTh U IZ E N MOERKAPELLE pagina 11 Jauw-Wit Jubileumfeest Zevenhuizen - Met de aanvang van het nieuwe schooljaar gaat ook de inzamelingsactie 'Mooi van Buiten, mooi van binnen' van OBS 't Rei- gerbos van start. Deze inzamelings actie wordt georganiseerd door een speciale nieuwbouwcommissie en is bedoeld om het nieuwe schoolgebouw mooi, gezellig en functioneel in te richten. De eerste activiteit is een sponsorloop voor alle leerlingen op woensdag 1 sep tember. In de eerste schoolweek krijgen de kinderen formulieren mee naar huis waarmee ze op pad gaan om sponsors te werven. Voor de sponsorloop worden rond om de school drie trajecten uitge zet. De kinderen van groep 1 en 2 lopen een klein rondje over het schoolplein. De leerlingen van de groepen 3, 4 en 5 lopen een wat langere afstand over De Lente en de kinderen uit de hoogste groe pen lopen een traject over Het Hogeland en de Bosgracht. De komende weken gaan de leerlin gen langs bij familie, vrienden, buren en dorpsgenoten met de vraag of zij hen willen sponsoren. Sponsors kunnen met het kind afspreken dat zij een bedrag per rondje betalen of dat zij hem of haar een vast bedrag geven. Tijdens de sponsorloop wordt vastgelegd hoeveel rondjes ieder kind loopt. Na afloop gaan de kinderen weer langs bij hun sponsors om de afge sproken bedragen op te halen. Het bedrag dat met deze sponsor loop wordt binnengehaald is één van de eerste bedragen van de inzamelingsactie 'Mooi van buiten, mooi van binnen'. Komend school jaar worden er maandelijks acti viteiten georganiseerd waarmee de nieuwbouwcommissie een flink bedrag hoopt binnen te halen. De leerlingen krijgen aan het begin van het schooljaar een boekje mee naar huis met daarin een overzicht van het hele activiteitenprogram ma. Voorafgaand aan de sponsor loop zullen directeur Elma Jense en wethouder van Onderwijs Fons van der Stee het officiële startsein geven voor de inzamelingsactie. Zevenhuizen - Nordic Walking lijkt een nieuwe trend te worden in Nederland. Steeds meer verschij nen er sportieve wandelaars met stokken. Onbewust heeft u ze vast wel eens gezien, en wat dacht u toen? Ook aan recreatiegebied De Rottemeren en het Hoge Bergsche Ros gaat deze nieuwste sport, overgewaaid uit Finland, niet voor bij; daar zorgt Eric-Jan Verdoold U|t Waddinxveen samen met zijn cursisten voor. Echt nieuw is Nordic Walking alleen voor de Nederlanders. Bij de ™nen is de bewegingsactiviteit ontwikkeld, al jaren maakten ski ers gebruik van deze loopmethode buiten het winterseizoen hun conditie en techniek op peil te I den. Ook in Duitsland, Zwitser- and en Oostenrijk is deze nieuwe sport razend populair. Nordic Wal ing is te omschrijven als een intensieve manier om je lichaam te tuinen tijdens het lopen. Door gebruik te maken van de juiste techniek en goede Nordic Walking stokken, ook wel poles genoemd, kan de conditie en het uithoudingsvermogen sterk wor den verbeterd. Het succes van Nordic Walking schuilt wellicht in het feit dat de sport voor iedereen geschikt is. Niet alleen jonge mensen of condi tioneel getrainde mensen, maar ook oudere mensen, mensen met overgewicht of mensen met licha melijke klachten kunnen middels Nordic Walking hun lichaam op een gezonde wijze een betere conditie geven. Naast het onderlichaam, wat bij gewoon wandelen getraind wordt, heeft vooral het gehele bovenlichaam veel baat bij het gebruik van de wandelpoles. Totaal bezien wordt het gehele lichaam intensiever gebruikt in vergelijking met gewoon wandelen. Direct enthousiast? Aangeraden wordt om altijd eerst te beginnen met een cursus. De reden is eigen lijk simpel: als je je direct de juiste techniek aanleert voorkom je bles sures en haal je het hoogste rende ment uit je inspanningen. Eric-Jan Verdoold gediplomeerd instruc teur via de IN WA (International Nordic Walking Association) ver zorgt sinds twee maanden cursus sen en trainingen op verschillende plaatsen binnen recreatiegebied de Rottemeren, en dat het popu lair is heeft hij inmiddels onder vonden. Bijna iedere avond kun je hem met enthousiaste cursisten tegenkomen bij het Koornmolen- gat (Zevenhuizen) of in het Hoge Bergse Bos (Bergschenhoek). Regelmatig worden er demonstra- tielessen gehouden waar men zelf het Nordic Walking gevoel kunt ervaren. Voor meer informatie Every-one Nordic Walking 06- 21823596, info@every-one.nl of www.every-one.nl Zevenhuizen - Het Folkloristisch The aterkoor Sevenhuysen zoekt drie lage alten, ledereen die belangstel ling heeft, is van harte welkom op één van de twee open repetities op maandag 23 en 30 augustus in Dorpshuis Swanla. Het repertoire bestaat over het algemeen uit twee tot vierstemmige Nederlandse volks- en cultuurliederen uit de periode 1400 tot 2000. Het koor werkt momenteel aan het samenstellen van theaterconcerten waarbij de Nederlandse geschiedenis en cultuur wordt uitgedragen. Verder wordt er gedanst en werkt het koor aan korte toneelfragmenten. Tijdens de optre dens wordt passende kleding uit ver schillende tijdsperiodes uit de Neder landse geschiedenis gedragen. De open repetities vinden plaats op maandag 23 en 30 augustus in Dorpshuis Swanla aan de Burg. Klinkhamerweg 86 te Zevenhuizen van 20.00 tot 22.00 uur. Voor meer informatie: telefoon 0180-632829. venhuizen - Aan de Zuidplasweg .,j Sl[1ds enkele maanden Speel- 9eduitleen "Beestenboel". De peelgoeduitleen is bedoeld voor nm n,van 0 tot ongeveer 8 jaar speelgoed uit te wisselen. Een- hJ P6/r Faar betaald men een vast ra9 (nu 10,- euro) en dan brengt men zelf minimaal één stuk speel goed mee. Daarna kan men uit de speelgoeduitleen speelgoed mee nemen, maximaal twee stuks per keer. Na drie weken brengt men het speelgoed terug, maar er mag ook elke week gewisseld worden. Kom eens kijken en zie wat er allemaal is. Speelgoeduitleen "Beestenboel" is te vinden in de Dierenkliniek aan de Zuidplasweg 1a te Zevenhuizen en is vanaf 26 augustus elke donder dagavond geopend van 20.00 tot 21.00 uur. Voor meer informatie: Anneke Verduijn, telefoon 0180- 329820. ivioerKapeiie - lijdens mooi weer vond afgelopen zaterdag 14 augustus een drukbezochte braderie plaats in Moerkapelle. Er waren leuke kramen en mogelijkheden voor een hapje en een drankje. Qpn'e Binnen alle geledin- m.m an de w Moerkapelle wordt qesnrenJeel over weinig anders 75-ia -n ban over bet komende sen J'9uJubileurT1- OP woensdag 1 75 iam is bet namelijk precies levenslicht'zag! Raadhuisstraat, op de locatie van het huidige dorpshuis 'Op Moer'. Een aantal jaren later kreeg men de beschikking over de huidige velden, waarop in 1975 de huidige kantine en kleedkamerac commodatie verrees. Met twee teams wordt al lang niet meer in •e*»t m t0Ude clubgebouw, geopend op 28 augustus 1965. I9?g on68 teams begon men in verhflnS 6en terrein in competitie- °nder a met voefballen en wel tlauw-wit n^m Blauw-Wit. De jaar|ato kleuren worden 75 duh 'rin°? steeds gevoerd, maar ^reain^ haar bekendheid in tig ja? nrT1|bdels al meer dan vijf- In de an de naam Moerkapelle. beschik; '9er iaren kreeg men de n9 over het terrein aan de competitieverband uitgekomen, de club is inmiddels uitgegroeid tot een middelgrote vereniging. De laatste jaren kwamen telkens negen senio ren- en negen jeugdteams uit in competitieverband. Wat al die jaren wel gebleven is, is de grote sociale functie die de vereniging heeft binnen de Moerkapelse dorpsge meenschap. Een groot saamhorig heidsgevoel is tevens één van haar drijvende krachten. Uiteraard wil men bij de w Moer kapelle deze mijlpaal niet zomaar aan zich voorbij laten gaan. Al meer dan twee jaar is een uit negen personen bestaande jubi leumcommissie bezig een jubileum feest te organiseren, dat niet alleen voor elk wat wils biedt, maar ook lang in de herinnering van alle Moerkapelse voetballiefhebbers zal voortleven. Personen ouder dan 40 jaar die minstens 15 jaar bij w Moerkapelle gevoetbald hebben, leden en donateurs zijn van harte uitgenodigd dit jubileum mee te vieren. Op zaterdag 26 juni jongstleden bezochten meer dan 80 jeugdleden (met uitzondering van de A-junio ren) Duinrell. Op vrijdag 27 en zaterdag 28 augustus wordt het programma voortgezet met een 24 uur durende voetbalmarathon. Om 19.00 uur 's avonds bijten de F- pupillen de spits af, waarna niet alleen alle huidige, maar ook een aantal oud-teams acte presence geven. Zo komen onder andere om middernacht twee oud-dameste ams tegen elkaar uit. Op woensdag 1 september (aan vang 20.00 uur) vindt de traditione le receptie plaats. Een dag later, donderdag 2 september, wordt een sponsoravond gehouden. Gastspre- het huidige clubgebouw in aanbouw. Het pand werd officieel geopend op 24 april 1976 door burgemeester I.J.P. Keizer. ker Mark Wotte, huidig Feyenoord manager, zal ongetwijfeld zijn aan deel leveren in het slagen van deze avond. Zaterdag 4 september staat eerst in het teken van een rëunie, waarna het jubileumprogramma diezelfde dag wordt afgesloten met een spetterende feestavond voor leden en donateurs. De uitga ve van een jubileumboek ontbreekt evenmin. Bij een jubileum horen uiteraard ook cadeaus, maar het grootste cadeau werd op 1 mei jongstleden al ontvangen. Door de promotie mocht de vereniging zich namelijk voor het eerst in haar bestaan derde klasser noemen. Hoewel de voorbereiding voor het nieuwe seizoen in volle gang is, telt nu eerst het jubileumfeest Bij de w Moerkapelle kijkt men er reik halzend naar uit.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11