EERSTE SCHOOLDAG IN NIEUW GEBOUW EEN VOETREIS DOOR EUROPA OOGSTFEEST IN ZEVENHUIZEN Carari fietstocht voor crescendo bingoavond vakantieproject 27e jaarganipijfl nummer 1088 18 augustus 2004 pagina 14-15 Het voetstuk: "Juf" Esther de Geest Zie pagina 7 PILATES MSSABONACTIE MVZ ZOMER 2004 SENIOREN Nordic Walking verovert recreatiegebied de Rottemeren Zie pagina 11 Zie pagina 13 Hoe is het met Geurt Gerritsen SR. Waddinxveen - Het bewegingsfe nomeen Püates begint bekend te worden in ons land. Het is al een aantal jaren razend populair in de VS en Engeland. Vanaf september begint Sportinstituut Den Edel met het geven van Pilates lessen. Pilates bestaat uit grondoefenin- gen die leren een stabiele hou ding te bewaren tijdens verschil lende bewegingen. Tevens leert het meer te doen met de wervel kolom. De kracht wordt gehaald uit het bekkengebied (je power house). Zevenhuizen - Middenstandsver eniging Zevenhuizen houdt een kassabonactie van 1 tot en met 28 augutus. Er zijn diverse prijzen te winnen met deze zomervakantie- Mie. De tweede trekking vond plaats op maandag 16 augustus, e verdelen waren zes slagroom taarten (beschikbaar gesteld door Bakkerij Gerritsen) en een Six- ia9s toegangskaart (beschikbaar gesteld door Fixet/Marskramer/ motte). De taarten zijn gewon en door: R. vd Heide, P. van ™ven, J. Eindhoven, K. Havenaar, versloot en Seelbach. e toegangskaart voor SixFlags Is gewonnen door E. Scheffers. De winnaars hebben inmiddels be- nc"t ontvangen. !nS^c°P KB0 Bosl<00P houdt o augustus voor de vierde ren9 ceen ^tstocht voor senio- Er wordt vertrokken tussen en 10.00 uur vanuit de kanti- van AV 47 aan de Hoogeveen- eg. De kosten bedragen 3,- Persoon. ledereen is welkom. eiswijk - Muziekvereniging Cre- 21 or9aniseert voor zaterdag het h9i^S'US efn bingoavond voor- plaat;6 6 ?ezin' De avond vindt D0r 'n e Vluchtheuvel aan de vang 2000 in BWswïjk. Aan- 19 tn zaa' open vanaf De toegang is gratis. verhuizing werd er gewoon door gedraaid. Dat was dus een kwestie van goed plannen. Er werd zoveel mogelijk rondom de vaste momen ten van de opvang gepland zodat er gewoon gegeten, gedronken en geslapen kon worden door de kin deren. In de tweede en derde fase is ook voorzien in woningen voor Zevenhuizen - Op basisschool de Eendragt kon men afgelopen maandag een voetreis door Europa ondernemen. Eerst moest men een paspoort halen op het schoolplein, waarna men door de douanepoort kon en een reis door acht Europese landen kon maken. In die landen was van alles te beleven: van kaas- dragen in Nederland en braad- worstwerpen in Duitsland tot mee doen aan de Olympische Spelen in Griekenland en spaghetti eten in Italië. In ieder land was een "echte inwoner" aanwezig (de leerkrach ten), die je op een speciale manier, bijvoorbeeld in hun eigen taal, moest begroeten. Na afloop kon iedereen nog even napraten in openluchtrestaurant "Eendragt". Een mooie afsluiting van de vakantieperiode en start van het nieuwe schooljaar. Zevenhuizen - De veertiende editie van het Oogstfeest biedt de bezoe ker een gevarieerd programma. De pleinen van Zevenhuizen zijn dit Oogstfeest in ieder geval vol muziek. Zo is er op het Dorpsplein, naast de demonstratie van de oude vlasboe ren, vanaf 10.30 uur op het podium een gevarieerd muziekprogramma. Er wordt gestart met de slagwerk kinderen van De Kleine Trompetter. Het viswijvenkoor "Sootjevisch", in authentieke klederdracht, is te aan schouwen om 11.30 en 13.15 uur. Om 12.00 uur treedt het jeugdor kest van De Kleine Trompetter op, met aansluitend een Afrikaanse Percussiegroep. Vanaf 15.30 uur wordt het Oogstfeest afgesloten met een band uit de jaren '60. Op het plein achter het Gemeentehuis is er country- en westernmuziek, omlijst door line-dancing. DJ Bart Schinkelshoek staat op het plein voor de C1000. Hier vindt tevens een bijzondere activiteit van de Middenstandsvereniging Zevenhui zen plaats. In de Dorpsstraat is om 11.00 en 13.00 uur een demonstratie scha- pendrijven. Daarnaast zijn er nog vele andere activiteiten, waaronder de rommelmarkt, het boerenerf en oude ambachten. Aan de Noordzijde en het Catges- plein vindt men prachtig gerestau reerde landbouwtractoren, leger voertuigen en motoren. Tevens kan men op het Catgesplein zien hoe vroeger de koe gemolken werd en wat daar allemaal bij kwam kijken. Natuurlijk zijn er ook dit jaar weer uitgebreide kinderactiviteiten, zoals het treintje van Bram Heij, het kleinvee op het Boerenerf, een spe ciaal kinderplein en een balonnen- wedstrijd van de Rabobank. Nesselande - Maandag 16 augustus was het zover: de basisscholen gin gen weer van start. De leerlingen van de drie basisscholen in Nesse- lande begonnen het nieuwe jaar niet alleen in een andere groep, maar ook nog in een nieuw pand. Terwijl de laatste hand nog werd gelegd aan het schoolplein en de dozen nog her en der verspreid staan in het pand en ook de twee de en derde fase van het nieuw- bouwcomplex nog moet worden opgeleverd, was er toch ruimte voor een klein besloten feestje. Er werden 's ochtends door de kin deren ballonnen opgelaten en er was een lekkere traktatie. Een goed begin van een nieuw schooljaar. Het prachtige nieuwe gebouw aan de Robert van 't Hoffstraat is kent vele gebruikers. Naast de drie basis scholen, de openbare basisschool Passé Partout, de christelijke basisschool Het Spectrum en de katholieke school Het Tangram, zijn er nog verschillende andere gebruikers. De Kunstenmakers: kin deropvang, buitenschoolse opvang en peuterspeelzalen, allen vallend onder het kinderopvang deel van Stichting Welzijn Alexander zijn tevens gebruikers van het pand. Zij zijn tijdelijk gehuisvest in het deel wat later ook basisschool zal zijn als ook de laatste fase van de nieuwbouw opgeleverd zal zijn. Twee sportzalen en recreatieruim ten zijn zo goed als klaar. Naast de scholen kunnen verenigingen hier ook gebruik van maken. Sonor opbouwwerk, bewonersor ganisatie WONIO, de speel-o-theek en een ruimte voor de wekelijkse kerkdienst zijn de andere gebrui kers van het gebouw. De gebrui kers kennen elkaar al goed, zij zaten ook al gezamenlijk in het tij delijke noodgebouw aan het Zui deinde. De kinderen van het kin derdagverblijf en de buitenschool se opvang waren in de vakantiepe riode wel aanwezig. Ook tijdens de senioren, groepwoningen voor mensen met een lichamelijke of verstandelijke beperking en wonin gen voor gezinnen waarin een kind verstandelijk gehandicapt is. De brede school krijgt een belangrijke sociale functie met veel ruimte voor ontmoeting. Ontmoeting tus sen jong en oud en gezamenlijke activiteiten van alle bewoners en gebruikers rondom de centrale tuin. De tuin zal ook nog aange legd gaan worden, naast het kunst gras en het plein dat inmiddels wel aanwezig is zal er een echte 'ont- dektuin' komen voor zowel de schoolkinderen als voor de mensen met een handicap. Voor senioren die dat willen is er op de verschillen de scholen genoeg te doen: voor- leesoma's en -opa's, vrijwilligers voor de tuin, klusjes en spelletjes. Vanwege de veiligheid voor de kin deren is het inrichten van grond- plaatsen niet toegestaan. Door het multifunctionele karakter van het gebouw is ontmoeting gemakkelijk. Nu al blijven ouders even bij elkaar met een kopje kof fie. De sfeer onderling is goed en naarmate de bouw vordert en alle gebruikers een eigen plekje heb ben dat geheel op hen is afge stemd zal dat nog beter worden. De gebruikers kijken dan ook uit naar de oplevering van de tweede en laatste fase en zullen dan, waar schijnlijk medio maart 2005, een gezellig en feestelijke opening organiseren.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 1