Zevenhuizen - Geslaagde Jeugdweek Moerkapelle! Olympische Spelen 'live' bij Rabobank Zevenhuizen-Moerkapelle Groeiend aantal klanten hoeft geen papieren rekeningafschrift Huizenprijs stijgt amper Beurs in greep van groeivooruitzichten Rabobank >e bank waar je lid van wordt Weeknieuws Agenda Hart van Holland 18 augustus 2004 6e jaargang nummer 277 Rabobank De jeugdweek in Moerkapelle kan ook dit jaar weer geslaagd worden genoemd. Mare de Gooijer en Pim Slingerland vertellen: "Het thema dit jaar was In vuur en vlam. Dit thema is doorvertaald naar de bij belvertellingen die centraal hebben gestaan. Het is zonder meer weer een geslaagde week geweest. In totaal hebben zo'n 300 kinderen aan de Jeugdweek deelgenomen. Sommige ouders houden er zelfs rekening mee bij het plannen van de vakanties." De organisatie van de Jeugdweek was één van de winnaars van het Lokaal Initiatief van 2004 van de Rabobank. Het sponsorbedrag dat de organisatie heeft gewonnen wordt hoogstwaar schijnlijk besteed aan het aanschaffen van een beamer en (revers)micro- foons. Ook zal hoogstnoodzakelijke vervanging van knutselgoed (scharen, potloden, stiften e.d.) nu eindelijk kunnen plaatsvinden. "Het sponsorbe drag was ook meer dan welkom!", geven Mare en Pim aan. Beide organi satoren zijn al zo'n 12 jaar bezig met het organiseren van de jaarlijkse Jeugdweek. De voorbereidingen voor de week beginnen vaak al in januari februari met het bepalen van het thema. Na het thema worden ook de verschillende spelvormen ingevuld. Zo was er dit jaar een Willem-Alexander, Maxima, Amalia spel. Amalia was nl. ontvoerd en ontvindbaar. De kinderen konden de dader 'ontdekken' door bij spelletjes delen van foto's te verdienen. Met deze delen bij elkaar kon de foto gecompleteerd worden en was de dader ontmaskerd. Gelukkig kon toen Amalia ook weer heelhuids bij haar ouders gebracht worden. Hoewel de voorbereiding en de week zelf veel tijd vraagt, krijgen de organi satoren er ook veel voor terug. "Kinderen en ouders laten ons op ver schillende manieren blijken dat ze de organisatie erg dankbaar zijn. We krijgen soms zelfs brieven van ouders!". Het is kortom weer een goede Jeugdweek geweest, waarmee wij de organisatoren feliciteren. Beleggers richtten zich afgelopen week vooral op de groeivooruit zichten: de arbeidsmarktcijfers in de VS en de hoge olieprijs baren hen zorgen. Daarnaast was er veel aandacht voor het Fed-rentebesluit en de teleurstellende verwachtin gen van Cisco. De AEX-index daalde zo'n 3.5%. Ook elders was het koersbeeld slecht. De aandelenmarkten werden afge lopen week gedomineerd door de angst voor een afzwakkende groei in de Verenigde Staten. Die werd veroor zaakt door teleurstellende werkgele genheidscijfers en de tegenvallende omzetverwachting die communica tienetwerkgigant Cisco de wereld inslingerde. Deze berichten overscha duwden de overwegend goede tot zeer goede winstcijfers die de meeste bedrijven bekendmaakten. Positieve winstverrassingen waren er onder andere van Numico en P&O Nedlloyd. Tegenvaller was Isotis. Het biotechbe- drijf rapporteerde een tegenvallende omzetgroei en verlaagde enkele doel stellingen. Isotis blijft nog ver verwij derd van winstgevendheid. Veel Nederlandse aandelen moesten diep door de knieën. Het verkoopgeweld werd mede aangewakkerd door het doorbreken van een belangrijk tech nisch steunniveau voor de AEX-index op 320 punten. De Fed verhoogde volgens verwach ting de rente met 0.25%-punt tot 1.5%. Wel enigszins verrassend was de verklaring bij het besluit dat de Ame rikaanse economie aan de vooravond van sterkere groei staat. De markt rekent voor de rest van het jaar op minder dan 0.5%-punt renteverho ging in de VS, maar wij verwachten meer. De inflatie loopt immers op, vooral als gevolg van de hoge olie prijs. Bovendien blijft de economie doorgroeien en dit leidt op termijn onherroepelijk tot oplopende loon kosten. De olieprijs blijft voor onrust zorgen. Behalve de voortdurende problemen bij het Russische oliebe- drijf Yukos waren er ook de nieuwe ramingen van het International Ener gy Agency. Dit bureau heeft de schat ting voor de vraag naar olie voor dit jaar en volgend jaar opgeschroefd. Wij blijven dan ook positief over de sector energie. Bron: IRIS Research De eerste plakken zijn inmiddels binnen en wij hopen dat er nog meer medailles mogen volgen. Als hoofdsponsor van de wielerbond, de hockeybond en de hippische sportfederatie is de Rabobank nauw betrokken bij 'onze' sportpre staties in Athene. Na de positieve reacties over de live verslagen van de Tour etappes, volgt de Rabobank Zevenhuizen-Moerka pelle onze olympische sporters ook op de voet. Gedurende de Olympische Spelen zullen de uitzendingen van de NOS 'live' te zien op de grote beeld schermen in de bankhal. Onder het genot van een heerlijk vers kopje kof fie, hoeven klanten die onverhoopt even moeten wachten zich zeker niet te vervelen. Steeds meer klanten kiezen ervoor geen papieren, maar een elektro nisch of helemaal geen rekeningaf schrift te ontvangen. Sinds juni al zo'n 100.000. Ongeveer 50.000 Rabobank-klanten krijgen inmiddels een Elektronisch Rekening Afschrift (ERA). Evenveel cli ënten kozen voor Geen Rekening Afschrift (GRA). De mogelijkheid bestaat pas sinds juni, maar onze klan ten maken er massaal gebruik van. Het gebruiksgemak voor de klant is het belangrijkste voordeel. Daarnaast betekent het een substantiële papier besparing. Het aanvragen van een Elektronisch Rekeningafschrift werkt eenvoudig. Als klant kunt u via Rabo Internetban- kieren de optie Elektronische Rekeningafschriften (ERA) activeren, waarna u voortaan een overzicht in pdf-formaat kunt ophalen. Dit kunt u op uw computer inzien, downloaden en printen. Bij de optie Geen Rekening Afschrift (GRA) neemt u genoegen met de scherminfo en de standaard download-functionaliteit van Rabo Internetbankieren en Rabo Telebank ieren Extra. Daarbij komt eens per jaar een financieel overzicht. Als u kiest voor de optie GRA, kunt u dit kenbaar maken bij onze bank, zodat de verzen ding van de papieren afschriften wordt stopgezet. De gemiddelde prijs van een koop woning zal dit en volgend jaar heel bescheiden stijgen. Toch zullen huishoudens zonder een dubbel inkomen of eigen geld volgend jaar moeilijker een eigen woning kunnen kopen. Dit voorspelt de stafgroep Economisch Onderzoek van de Rabo bank, de grootste verkoper van hypotheekleningen in Nederland. De huizenmarkt zit mede door de dalende koopkracht en de slechte economische situatie momenteel in een 'afkoelingsfase' zo verklaart onderzoeker Jan Willem Aarts, schrij ver van het 'Kwartaalbericht Woning markt'. De gemiddelde prijs van een gemiddelde koopwoning (215.00 euro) groeit dit jaar 'tussen de 1,5 en 2,5 Aarts verwacht dat de stijging volgend jaar nóg lager zal zijn: "Dan hebben we het dieptepunt van de afkoelingsfase wel bereikt." Vergeleken met de 'gouden jaren' rond de eeuwwisseling - beurs en economie draaiden op volle toeren - gaat het om een zeer lage groei. In 2000 explodeerden de huizenprijzen bijvoorbeeld met bijna 20 procent. De prijs van de duurdere koopwoning (vanaf 3 ton) staat inmiddels onder druk. Dat deel van de woningmarkt kent meer verkopers dan kopers:"ln dat segment opereert de groep 'com- fort-koper'. Die heeft al een woning, is onzeker en wacht af of de prijs gaat dalen". Ondanks de geringe prijsstijgingen verwacht Aarts wel dat huishoudens die geen twee inkomens (en samen minder dan 43.000 euro verdienen), geen overwaarde op het 'oude' huis of eigen geld hebben, volgend jaar moeilijker een koopwoning kunnen kopen. De 'betaalbaarheid' van een huis loopt terug, omdat er minder geld in het huishoudpotje komt door hogere premies en de nullijn bij de lonen. Ook stijgt de rente langzaam, waardoor leningen duurder worden. Nederlander is zuinige lener Nederlandse consumenten blijven ook in economisch mindere tijden zuinige leners, zo blijkt uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In het eerste half jaar van 2004 stonden consumen ten voor 5,1 miljard euro in het krijt op hun doorlopend krediet, nog geen half procent meer dan het jaar daarvoor. Ook rood staan op de betaalrekening nam nauwelijks toe: het schommelde maandelijks rond de 6 miljard euro.Grootste uitleners blijven de banken en de creditcard organisaties. Zij stonden gezamen lijk garant voor 62% van het totaal in Nederland uitstaande kredietbe drag. Weliswaar beperkt van omvang, maar wel in de lift, zijn autofinancieringen. Autodealers verstrekten in 2003 12% meer kre diet dan het jaar daarvoor. Gratis studentenkamers aange boden Een jaar lang gratis wonen, een inboedelverzekering en een maand studiebeurs. Het nieuwe collegejaar is weer in zicht en ook dit jaar geeft Radio 538 in samenwerking met Rabobank zes studentenkamers weg. Studen ten kunnen zich aanmelden via www.radio538.nl. Radio 538 betaalt een jaar lang de huur en daarnaast krijgt de student van de Rabobank een inboedelverzekering en een extra maand studiebeurs. Vijf vrij dagavonden lang, inmiddels begonnen op vrijdag 13 augustus, maken studenten kans op een kamer in een studentenstad naar keuze tijdens het radioprogramma van Niels Hoogland en Froukje de Both. De zesde en laatste kame' wordt weggegeven op het Studen- tenkameractie-eindfeest op don derdag 23 september. De locatie er de artiesten worden binnenkort bekendgemaakt. Van alle inzendin gen worden vier aanstaande stu denten geselecteerd, zij strijder vervolgens in de 538-studio om de sleutels van de kamer. Niels Hoog land en Froukje de Both doen tij dens de uitzending live verslag van de strijd in de studentenkennisquu en de overhandiging van de sleu tels van de studentenkamer. Interpolis grootste verzekeraar Verzekeraar Interpolis heeft met het grootste marktaandeel op basis van het aantal verzekeringspolissen bij particulieren in Nederland e gaat daarbij om 1,2 miljoen huis houdens. Interpolis verdringt daai mee Nationale Nederlanden van toppositie. Dat blijkt uit het twee jaarlijks onderzoek Totaal Overzie Financiële Diensten (TOF onderzoeksbureau GfK 4 september Oogstfeest Bezoekadressen: Openingstijden: kantoor Zevenhuizen Adviestiiden: Openingstijden: qeidwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: Telefoonnummer Beleggingsadvies: Raboliin: Rabofoon: Rabo orderlijn: Verzekeringen: Blokkeren passen/cards: Helpdesk Intemetbankieren/Telebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website:

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2