Zevenhuizen-Moerkapelle Gemeente pagina 4 LEERLINGENVERVOER PER BUS VERGUNNINGEN BESLUITEN ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING TIJDELIJKE AFSLUITING HEFBRUG NESSELANDE RAPPORTAGE LUCHTKWALITEIT 2003 WATEROVERLAST TERVISIELEGGING ONTWERP-BODEMKWALITEITSKAART EN ONTWERP-BODEMBEHEERPLAN Gemeentenieuws 18 augustus 2004 WWW.ZEVENHUIZEN-MOERKAPFI if Ingekomen aanvragen bouwvergunning/ sloopvergunning Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet bekend dat zij de volgende aanvraag om bouwvergunning hebben ontvangen: 09 augustus 2004, BR/2004/0052: vergroten kantoor, Dorpsstraat 200 Zevenhuizen. Verleende bouwvergunningen/sloopvergunningen en vrijstellingen Verzonden 12-08-2004: aanleg 26 parkeerplekken ten noorden van wijk Cats- burg, Zevenhuizen. Bezwaar vergunningen/ontheffingen Tegen de afgegeven/verleende vergunningen kunt u op grond van het bepaalde in de Algemene INet Bestuursrecht bij het college van burgemeester en wet houders bezwaar aantekenen indien u direct belang heeft bij de gevolgen van de verleende vergunning. De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toezending/uitreiking van het desbetreffende besluit aan de aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, dan kan ook een verzoek om voorlopige voorziening wor den ingediend bij de President van de Arrondisse mentsrechtbank, Postbus 20302, 2500 EH Den Haag.* Burgemeester en wethouders van de gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle hebben besloten de navolgende vergunningen/ontheffingen te verlenen aan: De Hervormde Gemeente Zevenhuizen voor het plaatsen van twee tenten op 11 en 12 september 2004 aan de Dorpsstraat 170 te Zevenhuizen. Het Oogstfeest comité voor de opbouw van een podium op donderdag 2 september 2004 vanaf 7.00 uur op het Dorpsplein te Zevenhuizen. Young Professionals Decorations voor het innemen van een standplaats op de vrijdagen op het Dorps plein te Zevenhuizen voor het jaar 2004, voor de ver koop van bloemen en planten. De Tennisvereniging Zevenhuizen voor het plaatsen van twee korven vuur voor het clubgebouw tijdens het kampeerweekend op 20 en 21 augustus 2004 te Zevenhuizen.. De burgemeester van de gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle heeft besloten de navolgende vergunnin gen/ontheffingen te verlenen aan: C. van Dorp voor de organisatie van een "kleiduiven- schietwedstrijd"op 11 september 2004 van 13.00 uur tot 17.00 uur, aan de Tweemanspolder te Zevenhui zen. NBvP Vrouwen van Nu voor de organisatie van een "Crea-doe-Markt" op 20 november 2004 in Dorps huis "Op Moer" aan de Raadhuisstraat te Moerka- pelle. De Hervormde Gemeente Zevenhuizen voor de orga nisatie van diverse activiteiten bij de Hervormde Gemeente Zevenhuizen aan de Dorpsstraat 170 Zevenhuizen op 11 en 12 september 2004. Het Oogstfeest comité voor de organisatie van he oogstfeest op 2,3 en 4 september 2004 te Zevenhui zen. Het Oogstfeest comité voor het verstekken var zwak-alcoholhoudende drank bij twee tappunten de Dorpsstraat te Zevenhuizen op 3 september 2 van 19.00 uur tot 00.30 uur en op 4 september 2 u van 10.00 uur tot 20.00 uur. Het Oogstfeest comité om tijdens de feestelijkhe e op 3 en 4 september muziek ten gehore te brenge^ De Tennisvereniging Zevenhuizen voor de or9anl^ tie van een kampeerweekend en een barbecue het terrein naast "baan 6" van de tennisveremg1 a op 20 en 21 augustus 2004 te Zevenhuizen. Bezwaar verleende vergunningen/ontheffingen U kunt op grond van het bepaalde in de Al9erne Wet Bestuursrecht bij respectievelijk de burgemee en of het college van burgemeester en wethou naar gelang hun hierboven genoemde bevoeg^ bezwaar aantekenen indien u direct belang de gevolgen van de verleende vergunninglont e De bezwaartermijn bedraagt zes weken na toe ding/uitreiking van het desbetreffende besluit aa aanvrager. Is een bezwaarschrift ingediend, ar^en ook een verzoek om voorlopige voorziening w ingediend bij de President van de Arrondissen, rechtbank, postbus 20302, 2500 EH Den Haag.J Postbus 30, 2760 AA Zevenhuizen, telefoon 0180-637777 e-mail: gemeente@zevenhuizen-moerkapelle.nl De hefbrug over de Ringvaart, ter hoogte van de kruising Groene- weg, Zuideinde en de toegang van de nieuwbouw van Nesselande is tijdelijk afgesloten voor al het auto- en vrachtverkeer op: zaterdag 28 augustus van 6.00 uur tot 22.00 uur; zondag 29 augustus van 6.00 uur tot 22.00 uur. In deze periode zullen er werk zaamheden aan de brug plaatsvin den. De alternatieve routes wor den door middel van bebording aangegeven. Fietsers en voetgan gers kunnen gedurende de werk zaamheden normaal gebruik blij ven maken van de brug voor lang zaam verkeer. Plezierjachtvaart, die in dit weekend gebruik maakt van de Ringvaart, dient in verband met deze werkzaamheden rekening te houden met enige vertraging. In 2004 heeft de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle aan de Provincie Zuid-Holland gerapporteerd over de luchtkwaliteit in 2003 op locaties langs de Burgemeester Klinkhamerweg en de Al2. Deze rapportage is verplicht in het kader van het Besluit luchtkwaliteit. Het doel is in eerste instantie het inventariseren van eventuele problemen, waarna acties kunnen worden ondernomen om het uiteindelijke doel te bereiken, namelijk dat de luchtkwaliteit in de bebouwde kom aan de normen voldoet. Rapport Provincie Naast Zevenhuizen-Moerkapelle hebben nog vele andere Zuid- Hollandse gemeenten gerappor teerd. De verplichting om te rap porteren is er alleen als een gemeente meer dan 40.000 inwo ners heeft of er plekken binnen de bebouwde kom zijn waar mensen naar redelijke verwach ting worden blootgesteld aan luchtverontreiniging, in de prak tijk komt dat met name voor als de bebouwde kom dichtbij rijks wegen en provinciale wegen ligt. De Provincie Zuid-Holland ver werkt alle gemeentelijke rappor tages uiteindelijk in één rapport. Luchtkwaliteit in onze gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle heeft, overigens net als de meeste andere rapporterende gemeen ten, een overschrijding van de grenswaarden voor stikstof dioxide en fijn stof gerappor teerd. Op deze plaatsen is de luchtkwaliteit niet optimaal getuige de grenswaardenover schrijding. De situatie is niet ide aal, maar zeker niet urgent. De plandrempels voor stikstof dioxide worden niet overschre den. Uiteindelijk is het streven de luchtkwaliteit dusdanig te verbe teren, dat aan de norm wordt voldaan. Grotendeels is de verbe tering van de luchtkwaliteit afhankelijk van acties op rijksni veau. Door de beoogde omlei- dingsweg zal de luchtkwaliteit voor de Burgemeester Klinkha merweg aanzienlijk verbeteren en naar verwachting binnen de grenswaarden komen. Jaarlijkse metingen zullen dit uit moeten wijzen. Rapport ligt ter inzage Belangstellenden kunnen het rapport luchtkwaliteit 2003 van de Provincie Zuid-Holland van 19 augustus tot en met 15 septem ber 2004 elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur inzien op het gemeentehuis van Zevenhuizen- Moerkapelle aan de Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Voor het leerlingenvervoer Zevenhuizen-Moerkapelle naar de speciale basisscholen in Gouda, worden met ingang van het nieuwe schooljaar 2004-2005 twee bussen ingezet. Dit betekent voor de kinderen dat zij niet meer thuis met de taxi worden opgehaald, maar dat zij op de opstapplaatsen bij het sportcomplex "de Swanla" en bij het Dorpshuis "Op Moer" per bus naar Gouda gaan. Alvast ervaring opdoen met een bus Voor deze wijze van vervoer heeft de Gemeente Zevenhuizen- Moerkapelle om meerdere rede nen gekozen. Ondermeer omdat het voor de kinderen een betere voorbereiding is voor de periode na de basisschool. De kinderen moeten namelijk na hun 12de verjaardag als ze naar het voort gezet onderwijs gaan met het openbaar vervoer gaan reizen. Ervaring opdoen met een bus biedt een tussenstap en maakt de overgang straks naar het zelf standig reizen met het openbaar vervoer eenvoudiger. Er is immers nog steeds een belangrijk verschil ten opzichte van het openbaar vervoer. Deze bus heeft geen bushaltes, een vast opstappunt en brengt de kinderen recht streeks naar de scholen. Financiën Een andere reden om een bus in plaats van meerdere taxi's in te zetten is van financiële aard. Het inzetten van een (kleine) bus is efficiënter en dus minder kost baar dan het inzetten van meer dere taxi's. Dit is voor de gemeente belangrijk om de kos ten, die de laatste jaren sterk zijn toegenomen, beheersbaar te houden. Door de intensiviteit van de regenval van de afgelopen dagen konden de riolen de afvoer van het hemelwater onvoldoende aan. Er was sprake van een extreme situatie. De waterafvoer uit de kernen is daarop niet bere kend. In samenwerking met het Hoogheemraadschap Schieland wordt hard gewerkt aan de afvoer van het regenwater. Ove rigens hadden vele gemeenten in ons land met deze overlast te kampen. Op 17 augustus jl. hebben burgemeester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle de bodemkwali- teitskaart voor het stedelijk gebied van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en het bodembeheerplan gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle in ontwerp vastgesteld. De bodemkwaliteitskaart ver deelt het stedelijk gebied van Zevenhuizen-Moerkapelle in zes bodemkwaliteitszones. De bodemkwaliteitskaart kan voor verschillende doelen worden ingezet, zoals ontheffing van bodemonderzoek bij bouwaan- vragen of bij grondverzet. Per situatie wordt bekeken of ont heffing kan worden verleend. Het bodembeheerplan gaat in op de regels en voorwaarden voor hergebruik van grond. Beide stukken liggen vanaf 19 augustus 2004 gedurende vier weken ter visie in het gemeente huis van Zevenhuizen-Moerka pelle, afdeling VROM Dorpsstraat 89 te Zevenhuizen. Een ieder wordt in de gelegenheid gesteld om gedurende de termijn van de tervisielegging, te weten van 19 augustus tot en met 15 septem ber 2004 een zienswijze in te die nen bij het college van burg meester en wethouders van Zevenhuizen-Moerkapelle. Ziens wijzen kunnen worden ingediend onder vermelding van "ziens wijze bodemkwaliteitskaart en bodembeheerplan". Bezoek Gemeentehuis Dorpsstraat 89 - Iedere werkdag van 8.30-12.00 uur Burgerzaken is ook elke dinsdagmiddag geopend van 14.00-18.00 uur en iedere eerste woensdag van de maand van 17.00 tot 19.30 uur Alarm Alarm 1 1 2 Politie 0900-8844 Brandweer 0182-550550 Redactie gemeentepagina Telefoon 0180-637747

Hart van Holland | 2004 | | pagina 4