COLLEC TANTEN gezocht 44 REACTIES OP BESLUIT 'KNIPPEN' WOLLEFOPPENWEG U kunt nu iets doen voor de Zonnebloem! Bouw mee aan ons nieuwe vakantieschip. Stort uw bijdrage op giro 145. Namens onze passagiers: hartelijk dank. Hart van Holland 25 augustus 2004 pagina 13 www.ietsdoenvoordezonnebloem.nl ^PtemïÜ e van 6 tot 12 NESSELANDE h4°-Het KWF zoekt voor helr.6r mensen die wil- fc0r 'poen met collecteren. f°on nion Jnformatie: tele- 634431 94 of 018°" Dnor Karin Heeren Algemeen Maatschappelijk Werk: Locatie Huisartsenpraktijk Moer- kapelle, Weideplantsoen 20. Inloopspreekuur: donderdaq 9.00-10.00 uur. Wie buiten kantooruren drin gend hulp van het maatschappe- ijk werk nodig heeft, kan terecht terecht bij de Zorglijn: 0182- 594500. Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl Oud-Verlaat /Nesselande - De bezwaarschriftencommissie van de Deelgemeente Prins Alexander heeft dinsdag 17 augustus een openbare hoorzitting gehouden met betrekking tot het knippen van de Wollenfoppenweg. Er zijn vierenveertig bezwaren of ziens wijzen binnen gekomen bij de Deelgemeente naar aanleiding van het besluit van de deelgemeente om de Wollenfoppenweg op twee plaatsen te 'knippen', nabij de Bermweg en net voor de J. de Graaffweg. De weg wordt op deze twee plaatsen voorzien van een bussluis, doorgaand autoverkeer zal niet meer mogelijk zijn. Het doorgaande verkeer van en naar OudVerlaat en Rotterdam Ommoord en Zevenkamp zal zich na het knippen van de Wollenfop penweg verplaatsen over de Middelweg. KERKDIENSTEN - 29 augustus Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. C. Haas noot; 19.00 uur ds. C. Wesdorp. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. Hoogendam. Nesselande 10.00 uur ev. GJ. van den Bos. Geref. kerk 9.30 uur dra. L.J, Koning Polet. Ver. Vrijz. Herv. 10.30 uur prof. dr. E. Cossee. Moerkapelle Geref. Gem. 9.30 en 18.30 uur Leesdienst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. C. Boele; 18.30 uur prof. W. Verboom. Ned. Herv. Gem. 9.30 uur ds. W. Groenenboom; 18.30 uur ds. J.C. den Toom. MEDISCHE WEEKENDDIEN STEN Zevenhuizen-Moerkapelle en Waddinxveen: voor spoedei sende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekenden/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg 138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820 NPV Vrijwillige Thuiszorg: mw. C. van der Spek-Ebbers, 079- 593.27.06 (19.00-20.00 uur); Mw. J. Snoep 079-593.27.02 (13.30- 14.30 uur); Mw. H.M.C. Camme- raat 079-593.21.49 (18.00-20.00 uur). Verslavingszorg Midden-Holland, Pamassia, psycho-medisch cen trum, IJssellaan 2-2a, 2806 TK Gouda, telefoon 0182-563500, fax 0182-563521. Bereikbaar: maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Algemeen Maatschappelijk Werk. Locatie Zevenhuizen-Moerkapel le, Leliestraat 3, 2761 HD Zeven huizen, Telefoon 0180-631280. Tijdens spreekuren kunt u zonder afspraak langskomen of bellen voor informatie of het maken van een afspraak. Spreekuur: maaan- dag en woensdag 9.00-10.00 uur. aanwezige bewoners absoluut onvoldoende. aanwezigen tijdens de hoorzitting, dat de gemeente Rotterdam wel moet knippen omdat er nog een hele grote knip komt onder de metro, leidde ertoe dat de heer Pot de maatregelen op de Wollenfop penweg nog eens toelichtte. Inder daad zal nog het gereedkomen van het doortrekken van de metro onder de hoogliggende metro het 'stroompark' gerealiseerd worden, een waterpartij die ook de Wollen foppenweg doorkruist. Volgens de heer Pot is dat echter een geheel ander verhaal omdat tegen die tijd de alternatieve routes wel klaar zullen zijn. De metroaanleg zal gereed zijn in september 2005, de situatie rondom het stroompark gaat direct na 1 januari 2005 op de schop. De heer Veerman uit Zevenhuizen hield de commissie nog voor dat hij op zoek is naar oude documenten waarin opgenomen is dat "ingelan den en aangelanden het eeuwig durend recht hebben om te passe ren en te repasseren". De heer Veerman stelde dat, als hij de oude documenten heeft gevonden, er daarna sprake zal zijn van een hele andere situatie. De heer Pot zei uit te zien naar nadere berichten op dit punt. De bezwaarschriftencommissie zal binnen zes tot acht weken advies uitbrengen aan het dagelijks bestuur. Indien zij nog extra infor matie nodig hebben zal dit moge lijk nog enige tijd langer duren. De voorzitter van de commissie deelde daarbij ook mee dat het advies van de commissie zwaarwegend is voor het dagelijks bestuur maar niet dwingend, het dagelijks bestuur mag het advies van de commissie naast zich neerleggen. De werkzaamheden voor de knip nabij de Bermweg zijn inmiddels opgedragen aan de gemeente werken Rotterdam, ondanks dat de bezwaarschriftencommissie nog uitspraak moet doen. Vol gens de deelgemeente Prins Alexander waren en geen zwaar wegende bezwaren om deze werkzaamheden nog langer uit te stellen. Vanaf januari 2005 zal een begin worden gemaakt met de werkzaam heden voor de aanleg van een waterpartij onder de metro. Hien/oor zal de Wollenfoppenweg op een derde plaats 'geknipt' worden. Voor deze knip zal wel een alternatieve route door Nesselande aangelegd worden. Het gebrek aan infrastructuur en het feit dat hele groepen bewoners afgesneden wor den van voorzieningen was het meest gehoorde bezwaar. Bewo ners van Oud-Verlaat kunnen over de Wollenfoppenweg de kern «venhuizen niet meer bereiken en 'ynaangewezen op de Middelweg. Bewoners van Nesselande zijn voor veel voorzieningen aangewezen op de wijk Zevenkamp en ook zij kun nen vanaf de laan van Avant-garde met meer verder naar de J. de Lraaffweg. Boodschappen, huis- arL, bibliotheek, metro en vele andere voorzieningen zijn dan echts met een grote omweg n van de indieners van bezwaar ,as ®t college van de gemeente evenhuizen-Moerkapelle. Wet- ouder De Jong was samen met ambtelijke ondersteuning ter plaat- Vnom he* bezwaar toe te lichten 7 or de commissie. De gemeente "enhuizen-Moerkapelle heeft bij de voorzieningenrechter inmiddels ook een schorsing gevraagd van het besluit van de deelgemeente en voor het aanbrengen van de knip nabij de J. de Graaffweg is deze door de rechter ook toege kend. Het college van Zevenhuizen- Moerkapelle houdt de deelge meente aan een juiste procedure. In een eerder rapport van het adviesbureau van de gemeente Rotterdam dS+V is gesteld dat er met de aanleg van de knip gewacht moet worden tot de verkeersroute richting A20 vanuit Nesselande gerealiseerd is. Het moeizame over leg met de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel over deze route is er de oorzaak van dat deze route nog niet klaar is en pas gereed zal zijn in oktober 2005. De Middelweg zal nu als alternatieve route gebruikt gaan worden om het gebied achter de voorgenomen knip aan de Wol lenfoppenweg te bereiken en dat is in de ogen van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle en vele Er is in opdracht van het dagelijks bestuur van de deelgemeente Prins Alexander ook onderzoek gedaan naar de te verwachten verkeersin tensiteit op de Middelweg en de gevolgen daarvan. Op de vraag van de voorzitter van de bezwaarschrif tencommissie aan de heer Pot van de deelgemeente waar het rapport gebleven is, antwoordde deze diplomatiek dat het dagelijks bestuur het niet verstandig achtte dit rapport nu te bespreken. De heer Pot stelde zich daarnaast op het standpunt dat de bezwaren slechts uitstel konden betekenen en geen afstel, zoals de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle dat graag zou willen. Met de wijziging van het bestemmingsplan voor de aanvang van de bouw van Nesse lande was er in het plan al voorzien van een knip op de Wollenfoppen weg en destijds is daar geen bezwaar tegen aangetekend. Amb tenaar De Rooij van de gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle is in deze van mening dat een wijziging van het bestemmingsplan nog geen verkeersbesluit is en dat daar om de voorgenomen wijzigingen nog geenszins vaststaan. Wethou der De Jong was zichtbaar geïrri teerd en stelde dat gemeente Rot terdam de problemen neerlegt bij de buren en hierover was hij in hoge mate ontstemd. Een opmerking van een van de

Hart van Holland | 2004 | | pagina 13