Nieuwe beveiliging geldautomaat: piano device Zevenhuizen - Moerkapelle 1 I Nieuws Effecten Agrarisch Adviesteam Rabobanken presenteert zich Uw no-daim korting voortaan goed beschermd Rabobank De bank waar je lid van wordt m Wee Rabobank Hart van Holland 25 augustus 2004 De Rabobank heeft samen met de ING bank, Postbank, Fortis en Fries land bank extra veiligheidsmaatre gelen getroffen, omdat het steeds vaker voorkwam dat geldautomaten gebruikt werden voor skimming van bankpassen. Skimming is een vorm van fraude waarbij de bankpas- gegevens worden gekopieerd en de PIN-code wordt afgekeken. Dat afkijken van de PIN-code gebeurt vaak met een camera. Omdat één van onze collega's zelf even raar stond te kijken toen hij geconfronteerd werd met het nieuwe apparaatje brengen wij u graag via onze "Hart van Holland pagina" op de hoogte van het bestaan van deze extra beveiliging. Alle buiten-geldauto maten worden voorzien van een zo genoemd Piano Device. Deze extra hardware, in de vorm van een vleugel, wordt geplaatst op de pasmond. Deze moet het plaatsen van skimapparatuur onmogelijk maken. Verwijdering van het Piano Device zal de Geldautomaat direct buiten gebruik zetten. Het is dan niet mogelijk om passen te kopiëren. Van de verwijdering wordt een status bericht gestuurd naar een centrale meldkamer. Er kan direct actie onder nomen worden, zodat de geldauto maat zo snel mogelijk weer voor het publiek beschikbaar is. De tekst "voer uw pas in" welke op het beeldscherm van de geldautomaat valt te lezen wordt gewijzigd in "Deze geldautomaat is voorzien van een beveiligde pasinvoer". Toch blijft het raadzaam om goed op te letten als u geld gaat pinnen en, indien u de situatie niet vertrouwt, vast te houden aan het bekende gezegde: "voorkomen is beter dan genezen". Europa De aandelenmarkten in Europa hiel den maandag de winst vast die ze 's ochtends boekten, gestimuleerd door een lagere olieprijs en speculatie aankopen van technologieaandelen. Gemiddeld zijn technologiefondsen het afgelopen kwartaal met 15% gedaald. Sommige fondsbeheerders vonden dat de fondsen te sterk zijn gedaald vergeleken met de winst vooruitzichten van de bedrijven. Opvallende stijgers waren onder meer ASML, Ericsson en Philips. Laatstgenoemde profiteerde ook van een adviesverhoging van zakenbank UBS. Verder steeg Getronics na het binnenhalen van een lucratief contract. De Britse zakelijke dienstver lener Rentokil Initial sloot met winst na overnamegeruchten. Het bedrijf zou in de belangstelling staan van investeringsmaatschappijen, waar onder 3i Group en Cinven. Verenigde Staten De graadmeters op Wall Street zijn maandag vlak tot lager gesloten. De dalende olieprijs was niet in staat het tij te keren onder beleggers. Volgens handelaren waren de omzetten mager vanwege de vakantieperiode. Bezoekadressen: Dorpsstraat 190,2761 AJ Zevenhuizen Kerkstraat 2,2751 EC Moerkapelle Openinastijden: kantoor Zevenhuizen maandag t/m donderdag vrijdag (doorlopend open) 09.00-17.00 09.00-20.00 Adviestiiden: 08.00-21.00 Een negatieve uitschieter was super marktconcern Wal-Mart. Het aandeel sloot 1.5% lager na een omzetwaar schuwing; het bedrijf verwacht voor augustus niet 2% tot 4% omzetgroei zoals eerder aangegeven, maar een vlakke ontwikkeling tot 2% groei. Volgens Wal- Mart was orkaan Charley medeverantwoordelijk voor de inkomstenderving. Beter verging het FedEx. De pakketjesvervoerder signa leert een sterke vraag in de divisie international express. Japan In Tokio wist de aandelenmarkt dins dag een eerder verlies bij slot om te zetten in een kleine winst. De export- gerelateerde fondsen stegen in koers dankzij de weer dalende olieprijs. Dit is goed nieuws voor de exportfondsen omdat hiermee de druk op de wereld economie weer afneemt. Retailcon- cern Daiei werd eveneens meer waard nadat bekend werd dat Wal Mart het noodlijdende bedrijf te hulp wil schieten. Daiei kijkt tegen een schuldenlast aan van USD 10 miljard. Het aandeel steeg bijna 10%. Bron: IRIS Research Openingstijden: geldwinkel Zevenhuizen Openingstijden: oeldwinkel Moerkapelle Telefoonnummer Algemeen: 0180-637383 Telefoonnummer Beleggingsadvies: Sinds 1 maart van dit jaar vormen de agrarische adviseurs van de Rabo banken Gouwezoom, Nieuwerkerk- Moordrecht, Zevenhuizen-Moer- kapelle en 3B Hoek een deskundig team. Het team is gelijk hard aan de slag gegaan en heeft nog niet echt de tijd genomen om zich voor te stellen aan haar agrarische relaties. Het Agrarisch U rijdt al jarenlang schadevrij. Maar dan ziet u plotseling een paaltje over het hoofd. Of u botst tegen de auto van de buurman aan.Zo'n kleine scha de kost u al snel handen vol geld.Want uw no-daim korting daalt waardoor u meer premie gaat betalen. Met de Interpolis No-Claim Garantie® voorkomt u dit. Wat is het? De Interpolis No-Claim Garantie® is een unieke aanvulling op uw Auto- of Motorverzekering, die u veel geld kan besparen, leder verzekeringsjaar mag u één schade claimen zonder dat het gevolgen heeft voor uw opgebouwde no-claim korting. En veel belangrijker nog: zonder dat uw premie stijgt! U gaat weliswaar officieel terug in het aantal schadevrije jaren, maar uw no- claim korting en de bijbehorende premie blijven onveranderd. Een voorbeeld Stel: u heeft 60% no-claim korting en u betaalt 640,- per jaar voor uw Inter polis Autoverzekering. U claimt een schade, waardoor uw korting daalt naar 40%. Gevolg: een hogere premie in het volgende verzekeringsjaar. In dit geval 960,- oftewel een premietoename van 320,-. En ook de volgende jaren blijft u meer premie betalen, totdat u weer 60% no-claim korting heeft opge bouwd. Uw premie Voor een paar euro per maand is uw no-claim korting voortaan goed beschermd. Uw premie wordt bere kend aan de hand van de dekking op uw Auto- of Motorverzekering en uw leeftijd. In onderstaand schema ziet u wat dit voor u op jaarbasis betekent. Auto Vanaf 24 jaar Tot 24 jaar WA en WA Beperkt Casco €39 €55 WA Volledig Casco €59 €80 Motor Vanaf 24jaar Tot 24 jaar WA en WA Beperkt Casco €19 €25 WA Volledig Casco €49 €65 Aanvragen Als u niet het risico wilt lopen dat uw premie na schade stijgt, sluit u vandaag nog de interpolis No-Claim Garantie® af. Heeft u geen Auto- of Motorverzekering op de Interpolis Alles in één Polis® en wilt u toch profiteren van de unieke No-Claim Garantie? Vraag dan via Premieberekening een offerte aan voor de Auto- of Motor verzekering. Voor meer informatie over deze verzekeringen en de No-Claim Garantie® kunt u natuurlijk ook contact opnemen met één van onze adviseurs, via telefoonnummer (0180) 63 73 53. Rabofoon: Rabo orderliin: Verzekeringen: 013-58012 34 (voor schade 0180-637323 Blokkeren passen/cards: Helpdesk Internetbankiereniïelebankieren: Helpdesk Telebankieren Extra: E-mail-adres: Rabobank website: voor u, van en door uw bank 6e jaargang nummer 278 Adviesteam heeft nu een speciale brochure ontwikkelt, waarin het team zich voorstelt aan bedrijven die actief zijn in de agrarische sector. De bro chure zal volgende week bij deze bedrijven op de deurmat vallen. Mocht u onverhoopt geen brochure ontvangen hebben en bent u toch geïnteresseerd, neemt u dan contact op met het Agrarisch Adviesteam via telefoonnummer (0180) 63 73 30. Mobielbankieren ook op Orange World Rabo Mobielbankieren kan vanaf nu ook op mobiele telefoons van Orange. Op dit moment kunnen bezitters van een geschikt mobiel toestel van KPN en Vodafone hun saldo checken en transacties doen via het scherm van hun mobiele telefoon. Vorige week werd de verbinding Orange World in gebruik genomen, zodat ook de Rabo- bankklanten die een geschikt toestel van deze provider hebben, Mobielban kieren kunnen gebruiken. Met het toe voegen van Orange zijn nu drie grote mobiele operators aangesloten op Rabo Mobielbankieren. Er zijn op dit moment meer dan 7.500 klanten die Rabo Mobielbankieren en dit aantal groeit met 10% per maand. Via de menu's van KPN l-mode, Voda fone Live! en Orange World kunnen klanten zowel informatieve diensten opvragen als mobiel bankieren. Op www.rabobank.nl staat onder de kop Bankieren via de telefoon meer infor matie. Rabobank verbetert positie op grootzakelijke markt De Rabobank slaagt er steeds beter in een toonaangevende rol te spelen op de Nederlandse grootzakelijke markt bedrijven en instellingen met meer dan 10 miljoen omzet per jaar. Volgens de laatste onderzoeken (Greenwich Report en Nipo Business Monitor) stabiliseert de positie van Rabobank zich, na de sterke groei in 1999-2001. We blijven marktleider in non profit, ver voor ABN AMRO en ING, delen de eerste plek met ABN AMRO in Food Agri en de tweede plek met ING in Handel, Industrie en Dienstverle ning. Met name in het segment 50- 100 miljoen omzet groeide in het afge lopen jaren het marktaandeel van Rabobank het meest: van 12% naar 16%. Het aantal bedrijven in de top 200 (meer dan 500 miljoen omzet) dat met Rabobank zaken doet is gestegen van 57% naar 67%. Aanpassingen maken intemetban- kieren gebruiksvriendelijker Rabo Internetbankieren wordt voort durend aangepast aan de wensen van de gebruikers. Onlangs bracht de Rabobank weer enkele verbeteringen aan. In de nieuwe versie van Rabo Inter netbankieren openen de vensters niet meer in frames, zodat ze geen last erva ren van zogenaamde 'pop-up killers Dat is software die ervoor zorgt dat er geen ongewenste reclameboodschap pen op het beeldscherm verschijnen Klanten die deze software op hun co puter hebben, konden problemen ondervinden met internetbankieren. De Rabobank loopt hiermee vooruit op de release van de Windows XP Service Pack II, die standaard over een pop-u, killer beschikt. Verder beschikt de aa ste release over betere helpkno^oe" De gebruiker komt nu rechtstreeks op de juiste plek en kan de toelichting direct inzien. De helppagina s zijn hun geheel overzichtelijker en 9e kersvriendelijker geworden. De nieuw schermontwerpen hebben mous over' tekstblokken. Als de klant metzgn muis een invulvakje of keuze n aanwijst verschijnt automatisc toelichting.Ook hebben de schermt lichtingen een link naar print. e lijke versies.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 2