V.V. MOERKAPELLE GAAT 75-JARIG BESTAAN GROOTS VIEREN CLUBKAMPIOENSCHAP HENGELVERENIGING ONDERLINGE WEDSTRIJD LR PC MOERVEEN DE STORM- VLIEGERS START SCHAAKSEIZOEN HISTORISCH CENTRUM ONS VERLEDEN OPEN 30.000E BEZOEKER VEERPONT 'T VERLAAT f pagina 6 Hart van Holland 25 augustus 2004 ZEVENHUIZEN MOERKAPE^j Seniorenwedstrijd Door Ron Krul In Moerkapelle werd op 1 september 1929 een voetbalclub opgericht. Eerst onder de naam Blauw-Wit, later werd deze club v.v. Moerkapelle gedoopt. Het is een vereniging met een lange geschie denis waarin diverse hoogte- maar ook enkele dieptepunten de revue gepas seerd zijn. Voetbalvereniging Moerka pelle is trots op haar geschiedenis en iedereen die betrokken is bij de club heeft dan ook erg veel zin in de viering van het 75-jarig bestaan. De festivitei ten zijn al gestart op 26 juni toen zo'n 80 jeugdleden Duinrell bezochten. Twee jaar geleden werd er met het oog op het 75-jarig jubileum een jubileums commissie samengesteld. Deze commis sie heeft de laatste twee jaar veel werk ver zet en dit heeft geresulteerd in een feestelijk programma waarvan de commissie hoopt dat dit een groots spektakel zal opleveren zonder wanklanken. De geschiedenis van de club is lang en kent vele hoogtepunten. Klaas Huizinga, als bestuurslid verantwoor delijk voor het clubblad en de PR, vertelt er graag over en herinnert zich vele wapenfei ten. Moerkapelle is begonnen als een 'zon dagclub' die in de beginjaren in de onder bond speelde. In 1950 promoveerde het eer ste naar de vierde klasse. Van dit elftal zijn nog drie mensen in leven waaronder Henk Bakker die hierover vertelt in het jubileum boek dat op 1 september uitkomt. Nadat in 1954 het eerste degradeerde uit de vierde klasse herinnert Klaas zich vooral de jaren '60 met de legendarische trainer Joop Beun die in zijn voetbalcarrière nog samen met Faas Wilkes in Xerxes gespeeld had. Nadat in 1966 het eerste wederom was gepromoveerd naar de vierde klasse volgden er vele jaren waarin v.v. Moerkapelle zich gemakkelijk handhaafde in deze klasse en zelfs enkele malen koploper was. Nadat in 1983 wederom degradatie volgde naar de Goudse onderbond en het daarin zeer behel pen was, werd begin jaren '90 gekozen voor prestatief voetbal op de zaterdag. In 1995 na de herstructurering van de KNVB-districten, begon de zaterdagafdeling in de vierde klas se en na jarenlang daarin stabiel geacteerd te hebben, werd in mei van dit jaar gepro moveerd naar de derde klasse, wat een grote mijlpaal is in de historie van de club. Diepte punten waren er natuurlijk ook. Naast genoemde degradaties, waren er natuurlijk de oorlogsjaren waarin niet of nauwelijks werd gevoetbald. Ook de overledenen wor den betreurd waaronder enkele relatief jonge mensen. Voetbalvereniging Moerkapelle is een finan cieel gezonde vereniging die de toekomst uiterst zonnig tegemoet ziet. De grote kracht van de vereniging is het grote saam horigheidsgevoel en de sociale functie die de club in de regio vervult. Men hoopt de huidi ge accommodatie waarop men erg trots is, in stand te kunnen houden, de goede sfeer te V.V. Moerkapelle 1966 met onder andere Fred Zwarteveld, Kai Boeve, Huig, Wim en Cees de Knegt, Piet Verschoor. handhaven en een stabiele derde klasser te worden. Maar eerst gaat alle aandacht uit naar de viering van het 75-jarig bestaan dat op 27 en 28 augustus een vervolg krijgt in de vorm van een 24 uur durende voetbalmara thon. Tijdens dit voetbalfeest zullen alle teams van de club in actie komen. Bijzonder is de acte presence van een aantal oud-teams waaronder twee oud-dameselftallen die om middernacht tegen elkaar uit zullen komen. Een van de hoogtepunten van deze mara thon is de komst van "Lucky Ajax", een team bestaand uit de bekende en wat minder bekende oud-Ajax spelers. Het eerste elftal zal het tegen deze oud-profs opnemen en deze wedstrijd staat op zaterdag om 17.00 uur gepland. Op 1 september staat de officiële receptie voor genodigden op het programma. Op 2 september zal een sponsoravond worden gehouden. Zaterdag 4 september zal het jubileum worden afgesloten met eerst een reünie voor al diegenen die in het verleden iets hebben betekend voor de vereniging en daarna zal een spetterende feestavond voor leden en donateurs plaatsvinden met onder andere de popgroep Flair. Kortom een pro gramma om naar uit te kijken en dat past in de lange historie van een trotse vereniging. i Zevenhuizen - De tiende wedstrijd van het Clubkampioenschap van Hengelvereniging Zevenhuizen- Moerkapelle werd gevist in het Lage Bergsche Bos. Er deden 10 deelnemers aan mee, die in totaal 24.320 gram vis ter weging aanbo den. Eerste werd J. Kok met een gewicht van 4.560 gram vis, tweede werd J. Rijnbende met 4.080 gram en derde werd J. Wiersma met 3.920 gram. De volgende wedstrijd is op zater dag 4 september en dan wordt er gevist in de Amstel Drecht. Er wordt vertrokken om 6.00 uur vanaf de parkeerplaats bij La Bara- que. De zestiende wedstrijd van het Seniorenkampioenschap werd gevist op dinsdag 17 augustus in de Gouwe. De negen deelnemers vingen in totaal 19.850 gram vis. Eerste werd J. de Zwart met een gewicht van 8.100 gram vis, tweede werd J. Klomp met 2.700 gram en derde werd K. Bos met 2.650 gram. De tussenstand is als volgt: 1. J. Rijnbende, 93.000 gram; 2. W. Ber kelaar, 85,500 gram; 3. J. Klomp, 69.100 gram. Moerkapelle - De landelijke rijver- eniging en Ponyclub Moerveen houdt op 28 augustus de laatste onderlinge wedstrijd. De eerste twee wedstrijden zijn goed ver lopen en de Kür op Muziek die tij dens de tweede wedstrijd is gere den was een succes met mooie combinaties. De wisselbeker is gewonnen door Elsanne en Christel de Vroom. Tijdens de laatste wed strijd wordt weer gestreden om de dagkampioen en clubkampioen 2004. De dagindeling zal gelijk zijn aan voorgaande jaren. Dressuurrui ters mogen 's ochtends van start gaan, rond het middaguur wordt op uitnodiging een Kür op Muziek gereden, 's middags wordt er een cross gereden en aansluitend een parade met prijsuitreiking, leder een is welkom. Zevenhuizen - Postduivenvereni ging de Stormvliegers had afge lopen weekend twee concoursen. De duiven voor de navluchten gin gen naar Oudenaarde, 141 km. Om 13.45 uur werden de 593 duiven gelost en precies twee uur later meldde de eerste duif zich bij Joh. Stofberg. Hij had een snelheid gehaald van 70 km/u. Een kwartier later waren alle duiven weer thuis. Uitslag: 1-13-16. Joh. Stofberg, 2-5- 9-11-12. C. Nobel, 3. Jeffry van den Haak, 4-10. B. Hertog, 6-8. D.C. Brem, 7. L. van Wensem, 14. Rita Mizzi/Breedijk, 15. J.S. Heykoop, 17. Andre en Marjan Paul, 18-20. Michel en Gerrit Brands, 19. Joh. Wiltenburg. De 264 jonge duiven gingen naar Chantilly, 342 km. De duiven wer den om 9.15 uur losgelaten en ook op deze vlucht liet Joh. Stofberg zien wie dit jaar het beste is. Zijn duif arriveerde om 13.07 uur en had een snelheid gehaald van 89 km/u. Een kwartier later waren alle dui ven weer thuis. Uitslag: 1-2-3-4-7-8-15. Joh. Stof berg, 5. B. Hertog, 6-13. L. van Wen sem, 8-10-11-17. C. Zweere, 12. C.P. Edeling, 16. R. Brands, 19. C. Nobel, 20. Gebr. Jongenelen. Zevenhuizen - Het Historisch Centrum Ons Verleden is zater dag 28 augustus open voor publiek van 13.30 tot 16.00 uur. Voor de laatste keer is de thema-tentoonstelling over de boerderijen in de regio te bekij ken; in de filmzaal wordt nog maals de diapresentatie getoond met commentaar van de heer van Zuylen. Tijdens deze open dag is ook de genealogische werkgroep aan wezig. Op de bovenverdieping van het museum aan de Tweemanspol der vindt de bezoeker een echt streekmuseum: 't Molenverle den. De entree is vrij, een vrijwillige bijdrage echter van harte wel kom. ZEVENHUIZEN Moerkapelle - Schaakvereniging Moerkapelle start vrijdag 3 septem ber het nieuwe schaakseizoen. De eerste clubavond begint voor de volwassenen met de eerste ronde van de onderlinge competitie. Vanaf 20.00 uur is de schaakzaal in dorpshuis Op Moer voor de senio ren geopend. Er wordt op verschil lende niveaus geschaakt; zowel beginners als gevorderden zijn wel kom. De jeugd begint echter al om 18.45 uur. Er zal een nieuwe begin- nersgroep gevormd worden. Hierin is nog plaats voor jongens en meis jes vanaf 6 jaar. Voor meer informa tie: Marianne van Elteren, telefoon 079-5932338 of 06-20861426. Zevenhuizen - Een overtochtje met Veerpont 't Verlaat is popu lair, dit blijkt uit het grote aan tal bezoekers dat graag gebruik maakt van dit vrolijk gekleurde pontje. Het pontje heeft inmiddels haar 30.000e bezoe ker overgezet. De 'gelukkigen' waren de heer en mevrouw Bregman uit Bergschenhoek met hun kleindochter Femke. Het overtocht- je was een onderdeel van hun fietstochtje langs de Rotte. Als 30.000e bezoeker krijgt de familie Bregman van het Recreatieschap Rottemeren bloemen aangeboden en een gratis lunch voor drie perso nen bij café-restaurant Meerenbos. De veerpont legt aan bij het Bleis- wijks Verlaat. Vandaar vaart de pont naar de steiger bij de Zeven- huizer Zoom vlakbij de Tweeman spolderweg. Op verzoek en als de drukte het toelaat, wordt ook naar de Roerdomp gevaren. Een over tocht met Veerpont 't Verlaat is een leuke afwisseling tijdens een wan del- of fietstocht door het recrea tiegebied Rottemeren en vooral op mooie dagen wordt hiervan veel gebruik gemaakt. Het zonnepontje is vernoemd naar het Bleiswijks Verlaat, een van de sluisjes die vroeger is gebouwd om het verschil tussen de hooggelegen Rotte en de lagergelegen polders te overbruggen. De pont wordt voortgedreven door elektromoto ren die gevoed worden door een accu die is aangesloten op zonne panelen op het dak van het pontje. Door de toepassing van elektromo toren kan iedereen genieten van een rustige overtocht zonder lawaai en uitlaatgassen. De veerpont is ontwikkeld op mm atief van het Recreatieschap Rotte meren in samenwerking met o gemeenten Bleiswijk en Zevennui zen-Moerkapelle en wordt doo enthousiaste vrijwilligers bedien Opstappen kan met en Z0^°A fiets. In april en oktober vaart pont alleen in het weekend v 11.00 tot 17.55 uur. Vanaf mei toi en met september vaart de po dagelijks. Een enkele reis voore overtocht kost 0,50 per voetgang of fietser. Bij slechte weersomstan digheden vaart de pont niet. meer informatie: www.recreatieg bied-rottemeren.nl foto: GZH) Opname uit 1903 van het begin van de Dorpsstraat genomen richting het noorden met op de voorgrond rechts de voormalige boerderij van de familie Klapwijk.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 6