SCHOOLJAAR VAN START MET ZWEMVIERDAAGSE KLEURRIJK FESTIVAL IN WADDINXVEEN EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK INSCHRIJVEN VOOR CURSUSSEN KREATER I pagina 8 Hart van Holland 25 augustus 2004 WAD DINX VEEN/BOSKOOP Door Karin Heeren Waddinxveen - Traditiegetrouw is ook dit schooljaar gestart met de jaarlijkse zwemvierdaagse. In Gouwebad De Sniep werden de afgelopen week veel baantjes getrokken voor het goede doel. Jong en oud ging het water in om sponsorgeld bij elkaar te krijgen voor het Ronald McDonald Kinderfonds. Zoals elk jaar werden de oudste en jongste deelnemer aan de zwemvierdaagse in het zon netje gezet. De oudste deelnemer dit jaar was mevrouw A. Erke- lens-Louwer. Zij is 77 jaar en deed dit jaar voor het eerst mee. De jongste deelnemer was Bo van der Meulen van 5 jaar oud. Ook Bo deed voor het eerst mee. Kimberly Dijksman werd even eens uitgenodigd om een bos bloemen in ontvangst te nemen. Net als de voorgaande KERKDIENSTEN - 29 augustus Waddinxveen Victorkerk 9.30 uur Eucharistievie ring vicaris D. Verbakei; 11.15-uur Communieviering pastor M. Ame- ling. Prot. Gem. i.w.: Wijkgemeente Ontmoetingskerk 9.30 uur drs. T.H. Prins. Wijkgemeente Immanuelkerk 9.30 uur ds. A.W. Ridder. Wijkgemeente De Rank 10.00 uur ds. C. Bregman; 18.30 uur ds. M.A. Bos. Geref. kerk vrijgemaakt 9.30 en 16.30 uur ds. E. Brink. Boskoop De Stek 9.30 uur ds. M.D. van der Giessen. Herv. kerk 9.30 uur prof. dr. W. Verboom. Ger. kerk 9.30 uur ds. J.C.W. van 't Hoff; 18.30 uur ds. A. Schipper. Chr. Geref. kerk 9.30 uur ds. C.C. den Hertog; 18.30 uur ds. W.J. Plantinga. Geref. Gem. 9.30 en 16.30 uur ds. M. Golverdingen. Chr.gem. Bethel 9.30 uur Timo van Steenis. Ev. Gem. Parousia 10.00 uur A. Knoester. MEDISCHE WEEKENDDIENST Benthuizen, Boskoop en Wad dinxveen: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantoo ruren (17.00-8.00 uur, weeken den/feestdagen): HuisArtsen- Post Midden-Holland (HAP MH), Jan van Beaumontstraat 4, Gouda, 0182-322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Ronsseweg -138 (tegeno ver de Bleuland-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820. Diabeteslijn (033) 463 05 66, info@dvn.nl, voor alle vragen over diabetes (24 uur per dag, 's nachts alleen in geval van nood). Groene Hart Ziekenhuis: Bleu- landlocatie: Bleulandweg 10, 2803 HH Gouda, (0182) 505050. Postadres: Postbus 1098, 2800 BB Gouda. Jozeflocatie: Jan van Beaumontstraat. Voor informatie over wachttijden, opname, afde lingen etc.: www.ghz.nl jaren heeft Kimberly zich ingezet om een zo'n hoog mogelijk bedrag bij elkaar te zwemmen voor het Ronald McDonald Kinderfonds. De 10-jarige Kimberly is in 2001 erg gemotiveerd geraakt om geld op te halen voor dit doel. Een ernstig ziek vriendje vertelde haar hoe belangrijk het is om familie dichtbij te hebben als je in het ziekenhuis ligt en Kimberly trok zich dit erg aan: de ziekte van haar vriendje, het verdriet van de familie. Door zich te laten sponsoren had zij het gevoel een echte bijdrage te kun nen leveren. Inmiddels gaat het met haar vriendje veel beter maar Kimberly is alleen maar fanatieker geworden. Al tijdens haar vakantie op de camping begint zij met het ophalen van sponsorgeld. In Wad dinxveen gaat zij naar alle winkel centra, de weekmarkt en natuurlijk haar eigen buurt. Dit jaar zwom Kimberly een bedrag van 1020,- bij elkaar. In de vier jaar dat zij dit doet heeft ze bij elkaar al bijna 3500,- euro bij elkaar gezwommen. En volgend jaar doet zij het gewoon nog een keer. Waddinxveen - in de bibliotheek van Waddinxveen is van 7 septem ber tot 5 oktober werk te zien van Wies Heijboer-Warnders. In 1994 is Wies Heijboer-Warnders begonnen met aquarelieren. De eerste jaren maakte ze uitsluitend aquarel, veelal stillevens van bloe men. Op de expositie toont zij werken in pastel. Soft krijt is mak kelijk toepasbaar Is en geeft snel resultaat geeft en is daarom een geschikt materiaal om als opstap je te dienen naar werken in olie verf, waar ze nu mee bezig is. Waddinxveen - Het is nog mogelijk in te schrijven voor een cursus bij Kreater. Kreater heeft vele cursus sen op het gebied van muziek, dans, ballet, fotografie, tekenen en schilderen, beeldhouwen en boet seren, circusworkshops enzovoort. Er is voor zowel jong als oud wel een cursus te vinden. Kreater biedt een inhoudelijk goed en evenwich tig aanbod in een stimulerende sfeer. Bij de muziekafdeling zijn er cursussen muziek op schoot/muziek voor peuters voor ouders/ verzorgers van kinde ren van 4 maanden tot 4 jaar. Daar na is er de cursus kleutermuziek voor kinderen van groep 1 en 2, vervolgens de cursus Spelen met muziek voor kinderen van groep 3 en 4. Hierna kunnen kinderen doorstromen naar de cursus Instru mentverkenning (groep 5 tot en met 8). De afdeling instrumentaal en vocaal biedt volop mogelijkhe den voor bijna alle instrumenten. Samenspel, popgroepen en uitvoe ringen maken het muziekaanbod compleet. Ook kun je bij Kreater tekenen/schilderen en beeldhou wen/boetseren. Tentoonstellingen worden per cursus georganiseerd. Ook kinderen kunnen deze cursus sen volgen, daarnaast is er ook spe ciaal voor hen een cursus creatieve vorming. Nieuw in het aanbod een cursus wandkleden maken. De cur sus Sieraden maken is vorig jaar als proef gestart, maar wegens groot succes in het vaste aanbod opgeno men. Op fotografiegebied zijn er meer dere cursussen, afhankelijk van de mate van gevorderdheid. Er zijn circusworkshops met als vaste onderdelen jongleren, diabo lo en eenwielerfietsen voor ver schillende leeftijden. Voor dans en ballet zijn er ook ver schillende cursussen bij Kreater. modern jazz, klassiek ballet, musi- caldans, Afrikaanse dans en street- dance behoren tot de mogelijkhe den. Voor meer informatie: 0182-614422 of www.kreater.nl. Waddinxveen viert feest. In de week van 25 tot en met 28 augustus vindt het Kleurrijk Festival plaats. Op diverse plaatsen worden activiteiten georganiseerd in het kader van de kleurrijke samenleving. Samenleven en ontmoeting staan centraal. Het motto van het Kleurrijk Festival is: 'Samenleven in Waddinxveen is meer dan er werken en wonen'. Ook sport, cul tuur, recreatie, religie en levens overtuiging brengen mensen samen. In het verlengde hiervan worden er van 25 tot 28 augustus, op diverse locaties in de gemeente, activiteiten georganiseerd. Verschillende organisaties hebben in samenwerking met de gemeente een programma uitgewerkt waarin iedereen wel iets van zijn of haar gading vindt. Deze organisaties zijn: Stichting Vluchtelingenwerk, Stichting Vrouwenraad, Stichting Tawiza, Wereldwinkel/Amnesty, Vereniging Kerngroep Ontwikke lingssamenwerking en MOV St. Vic tor. Vanmorgen gaf wethouder Gerts het officiële startsein van het Kleurrijk Festival, waarna er een inloopochtend was voor vrouwen met uiteenlopende culturele achtergronden in het gebouw Waddinxveen Wereldwijd. Onder het genot van een kopje koffie werd er gepraat over eetgewoon ten, voeding en gezondheid uit het eigen land of provincie. Van 14.00 tot 16.30 uur is er een spelletjesmiddag. Er worden diver se spelletjes zoals sjoelen, domino en ganzenborden gespeeld. Deze middag wordt opgeluisterd met accordeonmuziek uit de Hollandse doos. Een afvaardiging van het college van burgemeester en wethouders geeft donderdagmiddag 26 augustus om 15.30 uur het startsein voor "Operatie Schoenendoos". Burgemeester en wethouders vul len allemaal een schoenendoos met schoolspullen en speelgoed voor kinderen in arme landen. Alle basisscholen zijn gevraagd om mee te doen aan "Operatie Schoenen doos 2004". Stichting Edukans en Samaritan's Purse Nederland zor gen er al tien jaar lang voor dat een cadeau van kind tot kind gaat. Op deze middag kunnen de scho lieren hun schoenendoos inleve ren bij de Ontmoetingskerk, Groensvoorde 3. In de Ontmoetingskerk wordt vrij dag 27 augustus vanaf 20.00 uur de film Shouf Shouf Habibi gedraaid. De zaal is vanaf 19.30 uur geopend. De film laat de aanwezigen kennis maken met de Marokkaanse cul tuur en toont het dilemma waar de allochtoon in Nederland mee kampt. Na afloop van de film wordt er aan de hand van stellin gen een gesprek op gang gebracht. De gespreksleiders zijn pastor Ad van der Helm en Ahmed Marcouch, coördinator Jeugd en Veiligheid te Amsterdam. Het slotfeest is op zaterdag 28 augustus van 10.00 tot 16.00 uur. Om 10.00 uur worden diverse vlag gen gehesen en ontsteekt dominee Hans Visser het vredesvuur. Wet houder Gerts en pastoor Ad van der Helm verrichten de opening. Hierna geven de leerkrachten van de Regenboogschool het startschot voor de duo-loop, een activiteit waaraan alle basisschoolleerlingen uit Waddinxveen kunnen deelne men. Basisschoolleerlingen lopen samen met een volwassene' hun rondjes. De opbrengst van deze duo-loop is voor het 9°^ "Artsen zonder grenzen". Ve' vinden erop het plein voor de U moetingskerk diverse °ptirede - plaats van o.a. Uncoverband, hw Aid band, clowns en pantomime- spelers. Er worden ook worksn P gegeven zoals: het maken van pamfluit, schilderen en streetd ce. De Regenboogschool viert haar 10 jarig bestaan met een rorri markt naast de Ontmoeting* Alle meewerkende or9a,nl^.lfl staan met kramen op het P Stichting Vluchtelingenwerk met bezoekers de wereld m bouwen. De kerngroep Ontwi^ lingssamenwerking 9e'inD- lezing,over het bezoek aan E j. ië en laat een traditionele sche koffieceremonie zien- j,. ting Tawiza geeft een kookwoff shop. Zij leren geinteress het Marokkaanse gerecht maken. ,<ne- De dag wordt om 16.30 uu sloten met een bijeenkomst i Ontmoetingskerk. Het the d deze bijeenkomst is: Als de half zo mooi zou zijn als j) deze bijeenkomst worden a" losgelaten.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 8