RECONSTRUCTIE ZIJDE-CENTRUM START STERRENPIAN CURSUSSEN BOSKOOP CREATIEF VAN START NATIONALE C-SPELEN ATLETIEK GEMEENTEHUIS OPEN TIJDENS OPEN MONUMENTENDAG VACATURE BIJ CONCORDIA OPENINGS MIDDAG NWH 2004 BELANGRIJK VOOR DIE GOUWE SANGHERS w A D DIN X V E E N B OSKOOP Hart van Holland 25 augustus 2004 Werkzaamheden hefbrug Werkzaamheden Zijde-centrum Werkzaamheden in fasen Fase 1 Meer informatie is er in het üemeentehuis te doen Gemeentetoren gesloten pagina 9 Die Gouwe Sanghers Boskoop - De gemeente Bos koop gaat de Zijde vanaf de rotonde Torenpad tot aan de Gereformeerde Kerk reconstru eren. Dit gebeurt in dezelfde periode dat de provincie Zuid- Holland werkzaamheden aan de hefbrug uitvoert. Bij deze reconstructie wordt ook het deel van de Voorofscheweg meegenomen dat tussen de Zijde en de Voorofscheweg ligt. De reconstructie Zijde-centrum zal duren van 30 augustus tot half december.Er wordt naar gestreefd de werkzaamheden sneller af te ronden. Tijdens de werkzaamheden blijft het centrum vanaf de kant van het spoor bereikbaar. Vanaf de andere kant is de bereik baarheid van het centrum afhanke lijk van de werkzaamheden aan de hefbrug. De provincie Zuid-Holland heeft de werkzaamheden aan de hefbrug gepland van 16 augustus tot 16 november. In de periode 6 oktober tot 6 november is de brug volledig afgesloten. Voor fietsers en voet gangers wordt er van 6 oktober tot en met 6 november een pontje ingezet. Deze zal zeven dagen per week tussen 6.00 en 23.00 uur varen. Eventuele inzet na 23.00 uur is momenteel onderwerp van over leg tussen de provincie en lokale horeca. Het gemotoriseerde ver keer wordt omgeleid via Waddinx veen of via Alphen aan den Rijn en Hazerswoude Dorp. In de periode dat de hefbrug niet volledig is afgesloten, is de brug voor auto verkeer in één richting berijdbaar. Vanwege de ontlasting van de N207 is de richting waarin de hef brug berijdbaar is van de Reijers- koop richting het centrum. Het autoverkeer dat de andere kant op gaat wordt omgeleid. Alleen voor voetgangers en fietsers is de brug in beide richtingen begaanbaar. Fietsers moeten vanwege de veilig heid de brug wel lopend passeren. Bij de reconstructie Zijde-centrum zullen er aan beide kanten van de Zijde vrij liggende fiets- en voetpa den worden aangelegd. Dit gebeurt op dezelfde wijze als het deel van de Zijde dat al gereed is. Waar mogelijk komt er een groene middenberm, anders wordt een verhoogde middengeleider aange bracht zoals elders op de Zijde. Ter hoogte van het raadhuis wordt de rijweg iets opgetild (plateau) en voorzien van rood asfalt met een klinkermotief. Het deel van de Zijde en de Voorofscheweg dat tus sen de rotonde en de hefbrug ligt, zal na de reconstructie een 30 km/h gebied worden. De reconstructie van de Zijde en het genoemde deel van de Voorof scheweg wordt naar verwachting in vier fasen uitgevoerd. De voort gang van de werkzaamheden tij dens een fase is bepalend vóór de uitvoering van de werkzaamheden in de volgende fase. Het is dan ook onmogelijk om nu al uitleg te geven over alle fasen. Daarom zal de gemeente per fase informatie verstrekken over de werkzaamhe den die plaats gaan vinden en over de effecten daarvan voor het ver keer. In dit bericht kunt u lezen over fase 1, die duurt van 30 augustus tot 6 oktober. Tegen de tijd dat fase 1 is afgerond, infor meert de gemeente u over fase 2. Tijdens de eerste fase, van 30 augustus tot 6 oktober, wordt het gedeelte vanaf de Voorofscheweg tot het Raadhuisplein gereconstru eerd. Voor het verkeer zullen er enkele kleine omleidingen gelden. Het doorgaande verkeer dat van de hefbrug komt, wordt omgeleid over het Raadhuisplein en het Torenpad terug naar de Zijde. Het doorgaande verkeer dat vanaf de Hoogeveenseweg komt, wordt omgeleid via de bewegwijzering van de provincie. Om het centrum te kunnen bereiken, wordt bij de rotonde Torenpad de blokkade in één rijrichting weggehaald. Ver keer richting het centrum kan dan vanaf de rotonde Torenpad linksaf richting het Torenpad of rechtsaf richting de Voorofscheweg (zie kaartje). Voor vragen over de reconstructie Zijde-centrum kan men bellen naar de projectenlijn 219575. Op don derdag van 9.00 tot 10.30 uur wordt men persoonlijk te woord gestaan. Op andere tijden kan men het antwoordapparaat inspreken en wordt men zo spoedig mogelijk teruggebeld. Voor meer informatie over de hefbrug kan men terecht bij de provincie, telefoon 070- 4418668. Deze informatie is ook te vinden op de website www.bos- koop.nl. Boskoop - Het gemeentehuis staat officieel geregistreerd als Rijksmonument. Tijdens de °Pen Monumentendag op "terdag 11 september zal het üemeentehuis dan ook zijn deu ren openen voor het publiek. Belangstellenden kunnen het ,e deel van het gemeente- "is van 10.00 uur 's ochtends "-00 uur 's middags bezoe- Eer> leuk weetje is dat het ™»tehuis 4 september Miijn 75e verjaardag viert. Tussen 10.00 en 17.00 uur zijn er in «gemeentehuis twee vrijwilligers j Wezi9- Zij zullen belangstellen de Cen rondleiding geven in het l e Svelte van het gemeente- ronj|Aen kan uiteraard ook zelf nklken' Voor alle bezoekers mat» 9emeentehuis is er folder- de n't i aanwezig- Hierin wordt gehele geschiedenis van het gemeentehuis beschreven, vanaf de bouw tot heden. Deze folder is tevens te downloaden op de inter netsite van de gemeente Boskoop (www.boskoop.nl) of op te halen op het gemeentehuis. In de hal van het nieuwe deel van het gemeentehuis is vanaf 11 sep tember een expositie van beeldend kunstenaars te bezichtigen. De expositie duurt tot en met vrijdag 1 oktober. De expositie is te bezichti gen tijdens werkdagen van 8.00 tot 17.00 uur. Voor meer informatie over de expositie: Thea de Lange, telefoon 0172-210944. In tegenstelling tot hetgeen op de affiches "De Schone Van Boskoop" staat vermeld, worden er in de gemeentetoren die aan de Her vormde Kerk grenst geen rondlei dingen gegeven. Deze zal dus dicht blijven voor het publiek. Waddinxveen - Binnen Muziek Ver eniging Concordia Waddinxveen is er plaats voor muzikanten die een blaasinstrument en/of slagwerk reeds bespelen of dit graag willen gaan bespelen. Gevorderde muzikanten kunnen zich aanmelden bij Concordia en na een eventuele bijscholing c.q. opfriscursus kunnen zij deel gaan nemen in hetzij C-akkoord of har monieorkest, afhankelijk van het niveau. Ook geïnteresseerden (vanaf 9 jaar) die een blaasinstru ment willen gaan bespelen kunnen zich bij Concordia aanmelden en kunnen dan tevens gebruik maken van proeflessen. Voor meer infor matie: 0182-619569. Waddinxveen - Zwem- en poloclub de Gouwe start op 4 september met het Sterrenplan. Het Sterren plan is bedoeld voor kinderen van 5 tot 8 jaar die in ieder geval hun A- diploma moeten hebben. Bij het Sterrenplan leren de kinde ren spelenderwijs de beginselen van de zwem-en waterpolosport, schoolslag, rugslag, borstcrawl, rugcrawl en vlinderslag en de beginselen van het zwemmen met de bal en gooien. De technieken worden verbeterd, ze leren sprin gen, duiken, onder water zwem men en er worden allerlei oefenin gen gedaan, zoals ringen duiken, over de mat klimmen, eronder door zwemmen, koppeltje duiken en nog veel meer. Ook zwemmen de kinderen enkele keren met zware kleding zodat ze weten hoe het voelt om met kle ding te water te raken. Het plan omvat verder een zwemwedstrijdje en een mini waterpolotoernooi om kennis te maken met deze takken van sport. Er wordt gezwommen in zwembad De Sniep op zaterdagmiddag in twee groepen. De eerste groep zwemt van 15.45 tot 16.30 uur en de tweede groep zwemt van 16.30 tot 17.15 uur. Per lesuur zwemmen er vijf groepen van gemiddeld 10 kinderen per groep. Het seizoen begint op zaterdag 4 september en eindigt medio april 2005. Voor meer informatie: 0172-216476 of 0172-216252. Boskoop - De Nederlandse Vereni ging van Huisvrouwen start dinsdag 31 augustus weer met haar acti viteiten. De openingsmiddag, die wordt gehouden op dinsdag 25 augustus, staat in het teken van 'onze' koninginnen. Na Beatrix zal Willem Alexander worden ingehuldigd als koning Wil lem IV. Dat zal het einde betekenen van een tijdperk van koninginnen, Emma, Wilhelmina, Juliana en Beatrix. De heer J.G. Kikkert komt hierover vertellen. De openingsmiddag vindt plaats op dinsdag 25 augustus om 14.00 uur in "de Loods", ledereen is welkom. Boskoop - Het jaar 2004 is een belangrijk jaar voor DGS. In januari werd gestart met een ledenwerfac tie, die eindigde in april met een meezingconcert waar de nieuwe zangers aan deelnamen. In deze vier maanden durende actie werd het ledental met 9 nieuwe leden naar 84 leden uitgebreid. Als culturele vereniging van Bos koop en omstreken, met 84 zangers en een dirigent, wordt op dit moment gerepeteerd voor het kerstconcert op 17 december in Moordrecht en op 20 december in de Hervormde Kerk van Boskoop. Verder repeteert het koor voor het 60 jarige jubileumconcert in okto ber 2005 en voor de jubileumcon certreis naar Spanje in mei 2005, die onder andere gaat naar Montser- rat, Palau de la Musica, de Sagrada Familia en de Kathedraal van Barce lona. Indien men interesse heeft om lid te worden en enigszins over een rede lijke stem beschikt, dan is dit een uitnodiging om op de eerstkomen de maandag naar de repetitieavond te komen om te luisteren naar en kennis te maken met het koor. Voor meer informatie kan men contact opnemen met de secretaris Chris van der Laan, telefoon 0172-217890 of kijken op de site www.diegou- wesanghers.com. DGS repeteert iedere maandag avond van 20.00 tot 22.00 uur in de aula van het Welleantcollege, voor heen het Agrarisch Opleidings Cen trum (AOC) aan de Zijde te Bos koop. C?eatiefPstflr?e Stichtin9 Boskoop nieuw, ln september met een Nieuw rSÜSPr°9ramma. maken 2Jn de workshops sieraden o^Sv'via Best. Het gaat (eer ia, Workshops die ieder twee tinq ordei? gegeven: Herfstket- feanH bijpassende armband ternber) H=M °f dor!derda9 23 sep- PassenH alloweenketting met bij- ofdonn! ?rmbanci (woensdag 27 rende' J 9 oktober); 'Schitte- armbanaln9 met bijpassende dag ia d Woensdag 17 of donder- a'8 november). mes''Milderen met Palet te Sens n'euw. Deze work- Paul var, n verzor9d door Jean 'jdschrift bekend van het °P tatera e'ler- De workshop is tot 17 on 9 30 okt°ber van 10.00 ".uu uur. 'and: kunctrSUSSen z'in: Grieken- khalke k-en cu'tuur door Astrid "^delée,,, geschiedenis, van wen naar Renaissance doorSarah-Jane Earle; Schildertech nieken voor aquarel, acryl of olie verf door Bianca Berends; Acryl beginners en gevorderden door Bianca Berends; Aquarel/acryl voor gevorderden door Wemmeke Strating; Tekenen beginners en gevorderden door- Wemmeke Strating; Mandalateke nen voor beginners en gevorder den door Marianne Breijer; Kinder tekenen 6 tot 9 jaar en vanaf 9 jaar; Kalligrafie 4e, 7e en 10e jaar door Margriet Ramp; Quilten voor gevorderden door Carla van Har ten; Workshop quilten door Carla van Harten; Workshop fotografie voor gevorderden door Wim Heuvelman en Liesbeth van der Vis; Schilderen in de voet sporen van het Kubisme door Lidy van Winsen; Workshops groend- ecoratie Voor meer informatie over tijden en prijzen en voor aanmelding: 0172-212274 of www.boskoopcrea- tief.nl. Amsterdam - Voor de 35ste keer werd afgelopen weekein de de Nationale C-spelen Atle tiek gehouden. Van SC Antilope deden Bastiaan Bretveld, Coen van der Harst en Bror van der Zijde aan deze juniorenspelen mee. En met succes. Zaterdag stonden Bastiaan en Bror aan de start van de 100 meter horden. Bastiaan kwam tot 17.26s (37e) en de 15.93s (18e) van Bror was goed voor een halve finale. Voor beide stond tevens hoogspringen op het programma. Bastiaan sprong 1.50m en Bror ein digde met 1,65m op een prima vier de plaats. Coen had zich voor speerwerpen ingeschreven en ein dige met 32.11m als 27e. Zondag opende Bror met een span nende finale kogelstoten. Het lukte hem 14.79m te stoten, hetgeen hem een bronzen medaille en een nieuw clubrecord opleverde. Hier mee staat hij tevens derde op de nationale KNAU ranglijst. Coen sprong 4.79m (29ste) ver en Basti aan liep voor het eerst een 300m horden in 48,82s (25ste en persoon lijk record). Als slot nummer stond dis cuswerpen op het programma. Coen slaagde er in een persoonlijk record te werpen van 34,26m (9de), maar miste hiermee net de finale. Bror kwam niet verder dan 27.57m (25ste). De C-jongens ploeg van SC Antilope bereidt zich de komende weken voor op de lande lijke finale van de KNAU competi tie. Deze wordt gehouden op 11 september in Assen. De Antilope ploeg heeft daarbij nog kans op een podiumplaats, (foto: Antilope)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 9