DOK NA 24 UUR IS DE BAL NOG STEEDS ROND UITSTEKENDE START 75-JARIG JUBILEUM W MOERKAPELLE bileum vv moerkapelle Hart van Holland 1 september 2004 pagina 11 De uitslagen De opstellingen: nor Ron Krul loerkapelle - Voetbalvereniging Moerkapelle hield afgelopen rijdag en zaterdag, in het kader van het 75-jarig bestaan, een 24 ur durende voetbalmarathon. Alle teams die voor Moerkapelle in e competitie uitkomen speelden een wedstrijd. Daarnaast mocht ok een aantal gelegenheidselftallen meedoen aan dit voetbal- eestje. Het begon op vrijdagavond om 19.00 uur toen de F'jes en Ie D'tjes hun wedstrijden speelden. Absoluut hoogtepunt vormde Ie afsluitende wedstrijd van de marathon tussen het eerste van /loerkapelle en Lucky Ajax, dat met enkele klinkende namen portpark de Wilde Veenen bezocht. Moerkapelle F1 - Groeneweg F3 1-4 Moerkapelle D1 - Groeneweg D2 2-4 Moerkapelle E1 - Groeneweg E2 3-6 Moerkapelle E2 - Groeneweg E5 1-0 Moerkapelle A1 - BSC A1 10-2 Ajax supporters - Feyenoord supporters 3-2 Dames elftal A - Dames elftal B 6-2 Moerkapelle 4 - Be Fair 5 2-1 Moerkapelle oud A - Groeneweg oud A 2-4 Moerkapelle 7 - Moerkapelle Zo 1 2-6 Moerkapelle zo 2 - Groeneweg 7 7-4 Moerkapelle C2 - Groeneweg C3 0-5 Moerkapelle 6 - Be Fair 9 6-2 Moerkapelle Cl.- Groeneweg C2 5-4 Moerkapelle 5 - Groeneweg 5 4-4 Moerkapelle 3 - Groeneweg 4 0-1 Moerkapelle B1 - Groeneweg B2 7-1 Moerkapelle oud B - Groeneweg oud A 2-2 Moerkapelle 2 - Groeneweg 3 7-0 Moerkapelle 1 - Lucky Ajax 2-3 denken we ook aan de Olympische Spelen in Athene, die afgelopen zondag werden afgesloten met de traditionele loopmarathon voor mannen. Was het tijdstip waarop de voetbal- marathon plaatsvond en de keuze voor Ajax toeval? Ja, naar alle waarschijnlijkheid wel hoewel het wel zou passen in de rijke historie van v.v. Moerkapelle. Nadat laat op de vrijdagavond teams van Ajax- en Feyenoord-supporters elkaar bestreden, stond om middernacht een wedstrijd tussen twee oud damesteams van Moerkapelle op het programma. Er werd veel strijd geleverd op het veld en ook langs de lijn was het erg gezellig. Op zaterdag was de wedstrijd gepland waar iedereen naar uitkeek. Vooraf was niet bekend met welke vroege re sterren Lucky Ajax zou komen maar dat viel niet tegen. Zo waren daar onder andere Barry Hulshof, Richard Witsche, Gerry Muhren, John van de Brom, Aaron Winter en de oude meester van weleer. Mister Ajax, Sjaak Zwart. nog met gefronste wenkbrauwen naar de lucht gekeken, allengs klaarde het weer op en op zaterdag waren de weersomstandigheden ideaal. Tijdens de marathon was het op de Moerkapelle accommodatie steeds gezellig druk. Naarmate de erewedstrijd tegen Lucky Ajax naderde werd het steeds drukker en hoewel de schattingen uiteenliepen, bleek later dat de wedstrijd door zo'n 1000 toeschouwers was gevolgd. Toen scheidsrechter Fred Zwarteveld, hij werd bijgestaan door vaste grensrechters van de selectie teams Dick Bakker en Henk van der Loos, het beginsignaal floot, ont spon zich als snel een boeiende krachtmeting. Tot verrassing van het publiek bleek Moerkapelle een groot deel van de wedstrijd gelijk waardig aan de coryfeeën. Natuur lijk hadden de Ajacieden meer tech nische hoogstandjes in petto en werd op de juiste momenten een tandje bijgezet. Moerkapelle daar entegen legde veel strijdlust aan de dag en slaagde er bovendien goed in de bal snel rond te spelen. Dit leid de al vroeg in de wedstrijd tot de 1- 0 voorsprong. Een steekpass bracht Jurn Hoogma op snelheid, hij pas seerde een tegenstander en bood Rob van Leeuwen de kans op 1-0. Halverwege de eerste helft zette Ajax het bekende tandje bij en dat resulteerde in twee fraaie treffers van Dennis Gerritsen, waarop Mark Huisman kansloos was. Na enkele minuten in de tweede helft nam het publiek onder luid applaus afscheid van Moerkapellenaar Ron Kievit, die zijn laatste wedstrijd speelde. De wedstrijd bleef ook in de tweede helft zeer aantrekkelijk en onveran derd spannend. Nadat een Moerka pelle goal door de prima leidende Fred Zwarteveld wegend buitenspel was geannuleerd, breid Ajax de voorsprong uit tot 1-3. Bij een snelle aanval werd de Moerkapelle defen sie uitgespeeld en tekende Dennis Gerritsen zijn derde goal aan. Direct hierop viel de 2-3 aansluiting en dat was veruit de mooiste goal van de wedstrijd. Uit een vrije trap nam Pie- ter Lips op de 16 meter de bal ineens op de pantoffel en met een ziedend schot werd keeper Dennis Nederlof kansloos gelaten. Kort daarop klonk het eindsignaal en kon vervolgens op een heerlijke voetbalmiddag worden teruggekeken. De compli menten van Ajax zijde over de uit stekende organisatie aan de jubi leumcommissie waren dan ook beslist niet overdreven. Ajax: Dennis Nederlof, Keje Mole naar, John v.d. Brom, Dick Schoena ker, Richard Witschge, Aron Winter, Sjaak Swart, Gerrie Mühren, Danny Muller, Dennis Gerritsen, Yassin Abdelloui, Barry Hulshof en Eef Mel- gers. Moerkapelle: rk Huisman, Edwin Zui- erveld, Peter Zijderhand, Danny Pols, Robin Reigwein, Jeroen Hertog, Menno Verschoor, Ron Kievit, Rob van Leeuwen, Jurn Hoogma, Gido Stuurman, Lennart Visser, Stefan van Vuuren, Daniël v.d. Hoven, Pieter Lips en Derek de Leeuw. Hoewel het wellicht toeval was, kon het voetbalfeestje van ook nog in een ander historisch perspectief worden geplaatst. Juist de keuze voor een voetbalmarathon en de uitnodi ging van oud Ajax en niet een club uit bijvoorbeeld Rotterdam, paste wonderwel in een memorabel sportweekend. De naam Ajax staat voor twee Griekse helden waarvan de zoon van Telamon, koning van het eiland Salamis, de belangrijkste was en na Achilles, de held van de Grieken tijdens de Trojaanse oor log. Als we denken aan de Grieken, Moerkapelle - Met de voetbalma rathon is de spits van de feestweek ter ere van het 75 jarig bestaan bij de vv Moerkapelle afgesloten en kan met name de jubileumcommis sie terugkijken op een fantastische start. Werd de gehele vrijdag en ook in de'nacht van vrijdag op zaterdag Tijdens de nachtelijke uren werd onder andere een dameswedstrijd gespeeld. Aan belangstelling geen gebrek

Hart van Holland | 2004 | | pagina 11