PLANTARIUM IN TEKEN VAN OLYMPISCHE SPELEN GOUWE-OEVERFEEST OP ZATERDAG 4 SEPTEMBER LOFPRIJZINGSDIENSTEN OPENING TENTOONSTELLING WINNAARS PUBLIEKSJURY BRAINBOX TIJDENS AFSCHEIDTOUR IN BOSKOOP 80SKOOPSE GYMVERENIGING VAN start IN WADDINXVEEN Hart van Holland 1 september 2004 pagina 15 |^\A/ADDINXVEEN BOSKOOP Beste stand en nieuwigheden Buurtvereniging VNR bestaat 25 jaar Oude dorpshart Live muziek Klein Montmartre kelijk gevolgd worden op een groot televisiescherm. De vakbeurs voor de boomkwe kerij heeft dit jaar ook verschil lende demonstraties gehad, verzorgd door het DLV, De nadruk lag hierbij op de Arbo-eisen die er aan de sector worden gesteld. De beurs is uitermate geschikt voor het opdoen van kennis en het kennis maken met collega's binnen de sec tor. De belangstelling vanuit de boomkwekerijsector is dan ook groot. Toch komen er jaarlijks ook vele particulieren een kijkje nemen bij het Plantarium om ideeën op de te doen en kennis te krijgen van de verschillende privé-mogelijkheden in de eigen tuin. In zes categorieën is een stand bekroond voor de goede presenta tie. Winnaar hierbij is geworden Plant Collect, een samenwerkings verband tussen tien kwekers. Plant Collect werd bekroond voor de beste presentatie: "meerdere bedrij ven die samen meerdere producten showen in een prachtige kwaliteit en een geweldig breed assortiment, waarbij voor alle seizoenen aanbod aanwezig is." Aldus de beoorde lingscommissie. Naast een prijs voor de beste stand in alle categorieën met de uiteinde lijke winnaar, werden er net als voorgaande jaren ook prijzen toege kend aan de beste nieuwigheden. Er waren vele inzendingen en een jury bestaande uit 25 leden heeft de prij zen toegekend. Er waren gouden, zilveren en bronzen medailles. De uiteindelijke winnaar was Hydran gea Passion van inzender Plantipp BV uit Vianen. Hoor Karin Heeren Boskoop - In de Hervormde Kerk worden vanaf september maande- Bjks Lofprijzingsdiensten gehou den. In deze kerkdiensten ligt de nadruk op het samen zingen van evangelische liederen, ondersteund door een combo van muzikanten en zangers. Het seizoen 2004-2005 staat in het teken van het thema "Groeien". In de eerste dienst op 5 september gaat het over "Verlan gen naar God", ledereen is van harte welkom om deze dienst bij te wonen, aanvang 18.30 uur. Boskoop - De Nederpopformatie Brainbox, onder leiding van zanger Kaz Lux, neemt gedurende de maand sep tember definitief afscheid. Dit gebeurt met een tournee van twaalf concerten, waarbij de band op 10 septem ber in de Rozenburcht in Boskoop staat. Het afscheid gaat bovendien gepaard met de release van de live opge nomen CD 'The Last Train'. Kaarten voor het optreden zijn te verkrijgen bij Hoogduin tweewielers in de BC Straat in Boskoop en in Wad- dinxveen bij de Music Shop. Telefonisch reserveren kan via telefoon 0172-214283. Boskoop - |n de bibliotheek wordt Wjdag 3 september om 19.30 uur e Publiekskeuze-tentoonstelling üeopend. ^tentoonstelling wordt verzorgd °or Heieen Blok-Koetsier, Els de atris en W. Hindriks-van Weezei s winnaars van de vakjury en G.K. angenberg, Zwanie Kolster en Jirrie Hooftman als winnaars van de publieksjury. Zij mogen als win naars van 'Boskoop Creatief 2003' meer van hun werk laten zien. De tentoonstelling is opgenomen ïn de kunstroute 'de Schone van Boskoop', die gehouden wordt in het weekend van 10, 11 en 12 sep tember. Belangstellenden zijn van harte welkom. - In april 2004 werd bekend dat de Boskoopse Gymvereniging Q. a9 Seen gymuren meer kon verzorgen in de sportzalen binnen de q ""Jpente Boskoop, waardoor gezocht moest worden naar alternatieven, vve h b'nnen de gemeentegrenzen geen mogelijkheden bleken te zijn, r.d de mogelijkheid onderzocht deze lessen te verzorgen in de dichtst- Rynde gemeente, namelijk Waddinxveen. Inmiddels zijn deze lessen jonnen. vfm^andagochtend om 9.00 uur wordt een uur ouder en kindgym gege- j Kinderen van 1,5 tot 4 jaar kunnen samen met hun vader of moeder en gymzaal klimmen en klauteren. Aansluitend wordt een seniorenuur Q 2(?r9d. Dit alles in de sportzaal aan de Staringlaan 18 te Waddinxveen. Peut tweec*e uur ouder en kindgym te compenseren, wordt een uur tergym (3 jaar en ouder) gegeven op de woensdagmiddag om 14.15 inf ln sportzaal achter de Immanuelschool te Boskoop. Voor meer rmatie: Jacqueline Zwijnenburg, telefoon 0182-636260. Boskoop - De internationale vakbeurs voor de boomkwekerij, Plantarium 2004, stond dit jaar geheel in het teken van de Olym pische Spelen. Met name de estafette stond symbool, een van de onderdelen van de oudste sport, het hardlopen. De gedachte hier achter is dat het in de boomkwekerij ook gaat om het doorgeven van het estafettestokje, van producent via elke schakel tot aan het einddoel, de eindgebruiker: "Van start tot finish", was dan ook een thema dat steeds terugkeerde op het Plantarium. Tijdens de vakbeurs werd nog eens benadrukt dat optimaal samenspel ver eist is. Dit samenspel kwam ook tot uitdrukking in de indeling. De vakbeurs mocht zich ook dit jaar verheugen in een nog steeds toe nemend aantal bezoekers. De deelnemers aan de beurs waren ingedeeld naar de doelgroepen die zij willen bedienen. Er waren vijf groepen waarbij de voor de bezoekers dui- delijke kleurindeling die van de Olympische ringen is. Zo zijn er deelnemers die zich richten op afzet via tuincentra, leveranciers aan de grootwinkelbedrijven, gebruikers van grootschalig groen zoals overheden en instellingen. Overal waren elementen die refe reerden aan de Olympische Spelen: een strijdwagen, Griekse zuilen en olympisch vuur in groten schalen, hier in de vorm van prachtig oranje bloeiende bloemen, als fakkel die nen de bloeiwijzen van Kniphofia. Deze vaste planten hebben een bloeiwijze als een vuurpijl en zijn dus in dit verband zeer toepasse lijk. De nieuwigheden kregen een centrale plaats in de beurs. In het centrum van de beurs konden de Olympische Spelen ook daadwer- De Olympische Spelen was een belangrijk thema tijdens het Plantarium 2004. Boskoop - Buurtvereniging VNR (Voorstraat, Nieuwstraat, Rid- derbuurt), bestaat 25 jaar. Dat wordt zaterdag 4 september groots gevierd met een feest langs de oevers van de Gouwe (Voorkade Ridderbuurt) en in de Nieuwstraat. De locatie van de feestelijkheden beslaat het oude dorpshart van Bos koop. Daar is het allemaal begonnen. In de Nieuwstraat en aan de Voorkade waren vele winkels in zeer uiteenlo pende branches. Bakkers, slagers, kruideniers en manufacturiers. Zelfs een fietsen- en een hoedenmaker waren er gevestigd. Een bloeiend dorpshart en een gezellige buurt. De buurtbewoners willen deze gezelli ge sfeer in- dit oude dorpshart laten herleven. Zij nodigen daarom alle bewoners van Boskoop en omstre ken uit om hier een plezierig en groots feest te vieren. Tijdens het Gouwe-oeverfeest zijn er drie podia met live muziek. Bij de Helfbrug, aan de Galerij, wordt op 'PodiumV om11.00 uur heeft feest geopend door burgemeester Rijs- dijk. Daarna spelen daar de bands LookSharp, Swinging Frustrators en de Party Animals. Er is een gezellig terras met biertap aan de waterkant. Vanaf dit terras vaart een opstapboot naar 'Podi- um2' ter hoogte van Ridderbuurt 50. Tot 14.00 uur speelt op dit podium de Mainstreamjazzband gevolgd door een optreden van het Boskoop- se Pop-in-Koor. Ook hier ontbreekt een terras met biertap, wijn en fris drank niet. Het derde podium staat in de Nieuwstraat, naast de speeltuin. Hier verzorgt de band Demo de muziek. Rond de speeltuin en het terras bevinden zich veel activiteiten voor kinderen, waaronder een springkus sen, kegelbaan en een kinderwork shop knutselen. Verspreid over de buurt zijn nog veel meer kinderacti viteiten, zoals een labyrint, verfma- chine, poppenhuis, suikerspin, pop- cornmachine, pannenkoeken eten. De Dwarsnieuwstraat wordt omge toverd tot "Klein Monmartre". Geheel in Franse sfeer met een snel tekenaar, beelden, sieraden, schil der- en tekenkunst. In het kerkje aan de Dwars nieuwstraat worden vele kunstzinni ge dingen geëxposeerd.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 15