SCHOONHEIDSSALON P0URDEUX: 00K VOOR HEREN! LAATSTE TREKKING KASSABONNENACTIE Z0MERC0MPETIETIE HSW TOPTRAINER WUQIANG PANG AANGE STELD BIJ NESSELANDE-DAMES GROENEWEG UIT DE BEKER VW-BONNEN VOOR DEELNEMERS AAN BIBLIOTHEEKENQUÊTE pagina 16 Hart van Holland 1 september 2004 Winnaars mateweken Zevenhuizen - Wil van Log- chem, voorzitter van Midden standsvereniging Zevenhuizen, verrichtte maandag 30 augustus de laatste trekking van de succesvoile kassabonne nactie. Vier weken lang, (van 2 tot en met 28 augustus) maakte het winkelend publiek kans op leuke prijzen; het enige wat men daarvoor moest doen was een kassabon van één van de deelnemende winkeliers - voorzien van naam en adres - inle veren. Bakkerij Gerritsen stelde wekelijks 6 taarten beschikbaar en Schotte/Fixet/Marskramer schonk in diezelfde periode wekelijks 2 toe gangskaarten voor Sixflags. Tijdens de laatste actieweek kwa men daar drie hoofdprijzen bij. Mevrouw Yvonne Jansen kon maan dagavond bij Voorbrood Meubelen een waardecheque in ontvangst nemen. C1000 Wals stelde een bood- schappenpakket beschikbaar; mevrouw Caroline van Driel was hier de gelukkige winnaar. De familie Van der Kooij kan binnenkort bij de Strandgaper terecht voor een eten tje, want de heer of mevrouw van der Kooij won een diner voor 4 per sonen bij dit restaurant. De laatste taarten zijn voor M. Noor- degraaf, fam. Te Meij, A. Markus, W. van Paassen, J. van Spengen en fam. Engelen. De SixFlags kaarten gaan deze week naar W. van Erk. De volgende actie van de Midden standsvereniging is 'bierkratzitten' tijdens het Oogstfeest van aanstaan de zaterdag 4 september. Waddinxveen - Hengelsportvereni ging Waddinxveen viste afgelopen zaterdag de zevende wedstrijd voor de zomercompetitie in de Ringvaart bij Leimuiden. Twaalf deelnemers zorgden samen voor een goede vangst, bij elkaar werd 52 kilo aan brasem, voorn, kleine winde en baars gevangen. De uit slag was als volgt: 1. John van Els- wijk, 9.810 gr; 2. Rinus Reichard, 8.750 gr; 3. Henk Romeijn, 8.300 gr; 4. Rob Jenner, 5.200 gr; 5. Herman Kraan, 4.890 gr. Met nog drie wed strijden te gaan is de stand aan kop: 1. Rinus Reichard, 53.730 gr; 2. John van Elswijk, 34.540 gr; 3. Her man Kraan, 32.150 gr; 4. Martin van Leeuwen, 31.850 gr; 5. Rob Jenner, 26.700 gr. De achtste wedstrijd (alleen met de vaste hengel) wordt aanstaande zaterdag gevist in de Heimanswetering. Vertrek vanaf het station NS om 6.00 uur. Regio - De bibliotheken Boskoop, Bodegraven, Moordrecht, Nieuwer- kerk aan de IJssel, Reeuwijk, Wad dinxveen en Zevenhuizen hebben in het voorjaar een onderzoek uit gevoerd naar de behoeften van burgers aan informatie, ontspan nende media en cultuur. Tevens is gemeten hoe groot het gebruik is. Onder de mensen die de enquête ingevuld hebben zijn VW-bonnen verloot ter waarde van 5,-. De komende week krijgen de winnaars bericht. De afgelopen maanden zijn de gegevens verwerkt en kunnen de bibliotheken daarmee aan de slag.Uit het onderzoek is gebleken dat veel mensen gebruik maken van de bibliotheek. Ruim 40% van de bevolking vanaf 13 jaar komt wel eens in de bibliotheek en bijna alle basisschoolkinderen van 6 tot 13 jaar komen in de bibliotheek. Ook niet- leden maken gebruik van de lees zaal, de publiekscomputer en inter net en bezoeken bijvoorbeeld een tentoonstelling of een lezing. Mensen willen anno 2004 met diver se media geïnformeerd worden over uiteenlopende onderwerpen. Dan blijkt dat de sterkte van de biblio theek nog steeds ligt bij boeken. 25% van de inwoners leent romans of informatieve boeken. Van de collectie tijdschriften wordt gemiddeld in de regio door iets Volleybal meer dan 20% van de bevolking gebruik gemaakt. De echte ieessterren zijn te vinden bij de kinderen tot 13 jaar. Hier loopt het bereik op tot 85%. Bibliotheken vervullen hiermee een belangrijke ondersteunende rol bij het leren lezen, een essentiële voorwaarde om goed te functioneren in de maat schappij. WADDINXVEEN BOSKOOP Op digitaal gebied en bij de monde linge informatie op maat is er nog veel te winnen. Het gaat hierbij vooral om het benutten van de web site van de bibliotheken. Het gebruik van cd-rom's is gunstig en het gebruik van internet ligt bij kinderen tot 13 jaar hoger dan bij mensen vanaf 13 jaar. Het zich ontwikkelende landelijke en provinciale aanbod is een welko me steun in de rug. De opbouw van bibliotheek.nl, de digitale vraagbaak Al@din en de virtuele mediatheek hebben een positief effect op het digitaal gebruik van de bibliotheek. Het zijn echter ook deze vormen van dienstverlening die nog veel verder moeten worden ontwikkeld om de belangrijke rol van de bibliotheek als toegangspoort tot informatie, cultuur en ontspannende media goed te blijven vervullen. Naast de overeenkomst met GTI als hoofdsponsor voor de dames, werd ook toptrainer Wuqiang Pang voor drie jaar vastgelegd om GTI-Nesse- lande op een hoger niveau te bren gen. De Capellenaar, vorig seizoen actief als trainer bij de dames van AMVJ, beschikt inmiddels over een indrukwekkend CV. Zo behaalde hij grote prijzen in de hoog aange schreven competities van Italië, Frankrijk en Oostenrijk. Daarnaast is Wuqiang Pang zeker geen onbe kende in Zevenhuizen. Hij had de dames reeds eerder onder zijn hoede en twee jaar geleden zat hij als coach op de bank bij het twee de herenteam van Nesselande. Pang beschikt komend seizoen over een selectie bestaande uit een mix van ervaren eredivisiespeelsters en jong talent. In de afgelopen jaren hebben de dames van Nesselande bewezen over een waardig niveau en een goede organisatie te beschikken, maar zij konden aan het eind van de competitie telkens net niet de beslissende klap uitde len om kampioen van de eerste divisie B te worden. Met de komst van trainer/coach Pang en het aan trekken van Fanny Lafeber, Michel le Bijl, Bianca van der Helm en de talentvolle Kimberly Hogervorst wordt verwacht dat deze doelstel ling binnen een aantal jaren wordt bereikt. Zevenhuizen - Ondanks de grote overwinning in de doordeweekse bekerwedstrijd tegen Oosterheem (9-2) is Groeneweg er niet in geslaagd de volgende ronde van de beker te halen. Bodegraven, dat ook al van Oosterheem en BSC had gewonnen, had in de wedstrijd tegen Groeneweg aan een gelijk spel voldoende om deze wel te bereiken. Bodegraven liet het ech ter niet op een gelijkspel aanko men maar troefde het jonge Groe neweg fysiek maar zeker ook tac tisch volledig af. Na een ruststand van 4-2 eindigde de wedstrijd in 6- 2 en bijna bij alle tegendoelpunten waren er veel te veel spelers van Groeneweg vóór de bal. Nieuwe trainer Ben Stukart wil spelen met drie spitsen en een doorschuivende laatste man. Of dit een verstandige tactiek is zal de toekomst uitwijzen. Bij de tegendoelpunten zag het er in ieder geval verdedigend zowel in de achterhoede als op het, middenveld, zeer knullig uit. Te veel spelers waren aanvallend inge steld en heel makkelijk kwam de thuisclub daardoor aan zijn doel punten. Kon Groeneweg tot de rust door twee goals van Robin van Nieuwenhuizen (al weer hij) nog aardig bij blijven. Een fout van Remco van Leeuwen, hij liet zich makkelijk aftroeven, bracht de marge op drie en de wedstrijd was gespeeld. Als je zo aanvallend speelt als Groeneweg komen er uiteraard veel kansen en Rick van Yperen, Kevin Zijderhand maar vooral Menno van Dam (één keer zelfs staand op de doellijn) hadden de stand een wat beter aanzicht kunnen geven. Daarentegen ble ven er, door het zwa'kke verdedi gen van zowel de achterhoede als het middenveld, veel doelkansen voor ook 4e klasser Bodegraven. De verantwoordelijken hebben nog één week voor het begin van de competitie, uit tegen C.K.C., om alles op een rijtje te zetten. Het is allemaal leuk om veel te scoren, maar als de tegenstander er meer scoort dan is alle moeite tever geefs. Het succes begint bij het neerzetten van een goede verdedi ging en een goede mix op het middenveld waarbij verdedigend werk net zo belangrijk is als aanval len. Zelfs begint het verdedigen bij de voorhoedespelers en dat is tegen Bodegraven ook al niét te zien geweest. Moerkapelle - Schoonheidssa lon Pourdeux opende zaterdag 21 augustus haar deuren. De naam zegt het al enigszins, zowel dames als heren kunnen in de salon terecht want 'de man' komt steeds centraler te staan in de schoonheidsverzor ging. Joan Kadiks, trotse eigenaresse van salon Pourdeux: "Ik gebruik in mijn salon producten van het A-merk Decléor; het merk bestaat uit aromatische oliën die tot diep in de huid doordringen waar/foor ze een betere werking hebben dan een C-merk. De standaard behan- £-■-* - - deling begint met een rugma;i T daarna volgen reiniging en si van het gezicht, een ult9e f gezichtsmassage, masker en tend de dagverzorging van ae en het gezicht. Naar wens behandeling uit te breiden harsen en of verven. Klanten kunnen bij terecht op woensdag, dondert» en vrijdag. Op woensdag tend overdag, maar op donders en vrijdag ook tijdens de he, ren. De salon is gevesfgd a ||g Kerkewater 4 in M°e Vo0f (ruime parkeergelegenheid- een afspraak kan men belle 5936603 of 06-12926519.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 16