Zevenhuizen De polders rond Zevenhuizen gaan van kleur verschieten De bewerking van het vlas De brandweer van vroeger PARKEREN Programma êésSr f^Ptetiiber P. VISSER EN ZN. LET OP ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA 21 De voorstellen die op dit moment door plannenmakers wor den gelanceerd wijzen allemaal in deze richting. Waar eens het goudgele graan de polders kleurde, waar eens het vee in alle rust kon grazen, waar eens het golvend vlas de velden een uitzonderlijke aanblik gaf, dit alles zal langzaam uit onze regio gaan verdwijnen. Jaarlijks stoppen in Nederland 4000 boeren met hun bedrijf. De Zuidplaspolder wordt in de toe komst door tuindersglas getint en de rode baksteen van de te bou wen huizen zal gezichtsbepalend gaan. worden. Deze conclusie kan worden getrokken na het overleg tussen de diverse belangengroe pen. De politiek resteert, aldus het commentaar in een aantal grote opiniebladen, niet veel meer dan dit resultaat te volgen. De genoemde plannen zullen ze ker goed doordacht zijn en ook nodig zijn, maar bij elk plan voor de toekomst hoort ook de ervaring van deskundigen een rol te spelen. Van landschapsarchitecten mag verwacht worden dat zij de histori sche waarde van dit gebied en van de oude kernen zullen blijven inzien.Ook de aanblik van de Een- dragtspolder zal veranderen. Een recreatief moerasgebied met daar in mogelijk' een internationale roei- baan behoort tot één van de moge lijkheden. Het idee om binnen dit gebied een congrescentrum te ma ken zal de wijdsheid van de polder alleen maar verstoren. Juist hier zou de historische waarde van de polder in stand moeten blijven door dit centrum op een andere locatie te plannen. Laten we de Eendragtspolder een open gebied laten aan de zuidkant van de dorpskern van Zevenhuizen. Over de Tweemanspolder lezen wij zeer weinig. Deze polder, begrensd door het unieke monument van de molenviergang, vraagt om ruimte om vooral de molens in de wind te kunnen houden. Tijdens ledenver gaderingen van de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle moet men met weemoed constateren dat er veel moois verloren is ge gaan en dat dat toch met enige creativiteit van de deskundigen en de politiek ook anders had gekund. (lees verder op pagina 6) De oude vlasboeren uit Dreischor ('t oude vlasdorp) komen met z'n tienen op het dorpsplein de volle dige bewerking van het vlas tot lin nen demonstreren. Het sprookje van de vlasbloem vertelt u de her komst uit Egypte. De bloem in blauw of wit kleurt de velden in de maand juni en de bol zal rijpen in de zomerzon. Vervolgens wordt het vlas machinaal uit de grond ge trokken om verder te drogen op zogenaamde hokken. Vervolgens kan het publiek kennismaken met het repelen, de bollenkraker, de rolbraak en de wan- en zwingelmo- len. De vlasboeren zijn hierbij au thentiek gekleed en verzorgen op 4 septembereen unieke Oogst feest-demonstratie. Altijd paraat, dat is de brandweer. Tegenwoordig met de meest mo derne apparatuur, vroeger met de stoomspuit getrokken door paar den. Tijdens het Oogstfeest her leeft de oude tijd en kan met de stoomspuit komen bewonderen. Tevens vinden er in en om de brandweerkazerne in de Burg. Boerstraat diverse demonstraties plaats en wordt het publiek geïn formeerd over de vele taken van de huidige brandweer. ZEVENHUIZEN Dorpsstraat 167-169 Zevenhuizen 10.00 uur: Opening bij de vlasverwerkers op het plein; interview met Marinus Quist uit Dreischor Dorpsstraat - zuidzijde - hoek Weth. Kreftlaan (locatie Vos), de zogenaamde poort van de Dorpsstraat Oude ambachten en veel braderie-kramen in de gehele Dorpsstraat Het stoomtreintje van Bram Hey voor de kinderen1 en miniatuurkraam. Plein bij de Gereformeerde Kerk bij Dorpsstraat 106 Het boerenerf met o.a. een presentatie van bijzondere hoenderrassen en raskonijnen; met een speciale kinderhoek met pony, veulen en geiten; informatiestand over de muskusrat; een imker die alles vertelt over het leven van de bij. Plein achter het gemeentehuis: Country-plein: met o.a.line-dancing met The North Hill Country Dancers. Palingrokerij Dorpsplein - Burg. Boerstraat: 10.00-15.30: De vlasverwerkers uit Dreischor 11.00-11.30: Schapendrijven door de Dorpsstraat naar Dorpsplein 13.00-13.30: Schapendrijven door de Dorpsstraat naar Dorpsplein 13.45-14.15: Demonstratie van de brandweer: stoomspuit getrokken door paarden -15.00-15.30: Demonstratie van de brandweer: stoomspuit getrokken door paarden Podium Dorpsplein: 10.30-11.00: Slagwerkkids van De Kleine Trompetter 11.30-12.00: Optreden viswijvenkoor "Sootjevisch" 12.00-12.30: Jeugdorkest van De Kleine Trompetter 12.30; 13.00: Optreden Afrikaanse percussie-groep 13.15-13.45: Optreden viswijvenkoor "Sootjevisch" 15.30-17.15: Optredens van Travelin'Groove, een mix van gouwe ouwe nummers en Top-40-hits. Gezellige bar met terrassen en kermisattractie. Kinderplein (naast het politiebureau): Dit plein is geheel ingericht voor de kinderen met o.a. een spring kussen, draaimolen, enz. Voor en naast de Nederlands Hervormde Kerk: De gehele dag is er voor de kerk een gezellige, grote rommelmarkt. Op het grasveld naast de kerk het roofvogeldemonstratieteam "Jerkin"Te bereiken via het kinderplein of de rommelmarkt. 11.30-12.00: Demonstraties met buizerds, valken, uilen, zeearend 14.30-15.00: Tweede demonstratie Burg. Boerstraat, locatie brandweerkazerne Demonstratie oude stoomspuit en diverse andere demonstraties verzorgd door de brandweer van Zevenhuizen. Dorpsstraat-noordzijde Tentoonstelling oude motorfietsen van Willem Boode naast de winkel van Boode Bike Totaal Het "Rad van Avontuur" van v.v. Groeneweg naast Outfit Mode. Verder heel veel oude ambachten in de gehele Dorpsstraat Voor de Rabobank: De stands van de Vereniging Molenvrienden en de Stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle. ClOOO-plein Gezellige bar en warme snacks verzorgd door de jeugdafdeling van v.v. Groeneweg dit omlijst door muziek van DJ Bart. Eerste Zevenhuizense Kampioenschap "Bierkratzitten" Over de brug (noordzijde) -en Catgesplein: Dorpsstraat: De altijd succesvolle, traditionele tentoonstelling van oude landbouv/tractoren-, machines en oude legervoertuigen. Dit jaar aangevuld met motoren/bromfietsen uit de jaren vijftig/zestig. E.e.a. georganiseerd door de firma Visser. Catgesplein:Het Rijdend Boeren Melkmuseum van de heer Van Leeuwen uit Alkmaar. Het organisatie-comité verzoekt een ieder om vanaf vrijdag 17.00 uur alle parkeerplaatsen in en rond de Dorpsstraat, het Catgesplein, de Bur gemeester Boerstraat, enzovoort AUTOVRIJ te houden. Bezoekers kunnen parkeren aan het Noordeinde (waterzijde), op de Tweemanspol der (richting Rottemeren), op het Industrieterrein, op het Dorpshuisplein en langs de Swanlaweg. De parkeerplaatsen worden met borden aange geven, dit in overleg met de politie. De Dorpsstraat zal op vrijdagavond vanaf 18.30 uur voor alle verkeer afgesloten zijn (C1000 is via de noordzijde be reikbaar). Op zaterdag is de gehele Dorpsstraat voor alle verkeer afgesloten. Speciale uitgave van het Oogstfeestcomité Zevenhuizen, bestaande uit: Jan Dijkshoorn, Dick van der Horst, Marco Hoogendoorn, Willem Visser en Kees Wiggers, t.b.v. het Oogstfeest/ |braderie op zaterdag 4 september. Huis-aan-huis in combinatie met het Hart van Holland te Zevenhuizen, Oud-Verlaat, Moerkapelle, Kruisweg, Nieuwerkerk a.d. IJssel, Moordrecht, Waddinxveen, Boskoop, Rotterdam-Nesselande en Benthuizen. Redactie: Willem Visser en Marco Hoogendoorn. Lay-out redactie-pagina's Oogstfeestgedeelte: Graphic Plus Zevenhuizen.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 18