Vrijdag 3 september, 20.30 uur op het dorpsplein De Kleine Trompetter PROGRAMMA* De presentatoren 2004 Oogstfeestkrant 1 september 2004 {{et harmonie orkest van De Kleine Trompetter is inmiddels een vertrouwde verschijning in Zevenhuizen. Elk jaar kom je ze tegen tijdens Koninginnedag, bij de dodenherdenking en bij de intocht van Sinterklaas. Daarnaast worden er ook regelmatig concerten gegeven, zoals het inmiddels traditionele Nieuwjaarsconcert, het voorjaarsconcert en natuurlijk tijdens de Sight of Harmony. De kracht van de harmonie ligt in de afwisseling. Niet alleen worden er 0p straat marsen gespeeld, tijdens de concerten varieert het repertoire van Klassiek tot Pop, van Mars tot Big-band. Ook solisten worden regelmatig in het zonnetje gezet. Dit jaar neemt De Kleine Trompet ter afscheid van hun dirigent Wen- ceslaus Scheepmaker. Jarenlang was hij het gezicht van de harmo nie, maar andere bezigheden eisen zijn aandacht. Wenceslaus gaat zich o.a. toeleggen op het vader schap, zijn baan als leraar en zijn nieuwe zangcarrière. Wellicht wordt hier tijdens de Night of Har mony al vast een tipje van de sluier opgelicht. Het Opleidingsorkest De meeste van u zullen al wel eens wat gehoord en gezien hebben van het opleidingsorkest. Ook dit jaar zijn ze weer te zien op het Oogst feest, op het podium op het dorps plein. alweer voor het 5e achter een volgende jaar. Het opleidings orkest is voor bijna alle leerlingen van de Kleine Trompetter een wel kome aanvulling op de individuele lessen. Hier leer je samenspelen met andere muzikanten en maak je kennis met andere muziek dan al leen uit de lesboeken. Wie zitten er in het opleidingsorkest? Leerlingen die door hun leraar goed genoeg worden bevonden om. een stapje verder te gaan kun nen naar het opleidingsorkest. Voorafgaand aan The Night of Harmony werd er nog druk gerepeteerd ten muziek. Er wordt veel nadruk gelegd op actuele muziek, zoals pop- en musical muziek. Maar ook licht klassiek komt aan de beurt. Het niveau ligt tussen eenvoudig en iets moeilijker, waarbij er op ge let wordt dat ook de wat meer ge vorderde leerling aan zijn trekken komt. Dit is mede mogelijk door een aantal enthousiaste jeugdleden die speciaal voor het opleidingsor- ren is hij bezig met het opleiden van jeugdige slagwerkers. Door het zelf componeren van stukken laat hij leerlingen van zeer uiteen lopende niveaus succesvol samen spelen. Beginners krijgen een een voudige partij of ritme, de wat meer ervaren kits krijgen wat inge wikkelder partijen en de solisten kunnen op hoog niveau vlammen. Zodra leerlingen bij de slagwerkkits de grondbeginselen onder de knie hebben en muziek kunnen lezen kunnen ze doorstromen naar Afslag 9. Hier wordt met hetzelfde princi pe gewerkt: iedere slagwerker krijgt een partij naar zijn niveau. Aanvang 20.30 uur op het dorpsplein van Zevenhuizen Presentatie: Wanda van der Spek en Peter Rietveld Algehele leiding: Wenceslaus Scheepmaker Harmonie "De Kleine Trompetter" A-capella-groep "Five Times Only" A Elias Gospel Soul Choir Titel Uitgevoerd door: 1 76 Trombones Harmonie 2 Oh happy Day Elias 3 De poëzie heeft ons verlaten Five Times Only 4 Wo die Wolga fliesst Harmonie 5 Motherless Child (arr. Elias) Harmonie Elias 6 Black and White Harmonie 7 Stormy weather Five Times Only 8 No regular Afslag 9 9 Brand new day Elias 10 Sir Duke Harmonie Five Times Only 11 Saint in the city Harmonie 12 Crazy little thing called love Five Times Only 13 If you leave me now Harmonie Five Times Only 14 We shall overcome Elias 15 The Village people Harmonie Elias 16 Eine kleine nachtmusikv Harmonie 17 Star sisters medley Five Times Only 18 Wesley's Hell Afslag 9 19 Mary don't you weep Elias 20 Czardas Harmonie 21 Chain of fools Elias 22 Caravan Harmonie 23 Disco Down Five Times Only 24 Blues factory Harmonie 25 Go like Elijah Elias 26 We'll meet again Harmonie Bedankjes. 27 Let me entertain you Harmonie Five Times Only 28 Fiets Five Times Only 29 Amen Elias 30 I will survive Harmonie Elias 31 Sing sing sing Harmonie 32 De liefde voor muziek Iedereen Programma-wijzigingen voorbehouden. pff De Kleine Trompetter aan het begin van de vorige eeuw Maar ook muzikanten die al in de harmonie spelen zijn aanwezig, want in dit orkest krijgen ze meer mogelijkheden om bijvoorbeeld een eerste partij te spelen, waar ze h de harmonie nog de tweede stem hebben. Ook is er steeds be geleiding door leden uit het "gro te orkest, voor extra ondersteu ning van de dirigent en voor het invullen van partijen waar geen leerling voor is. Wat speelt het Opleidingsorkest? De leerlingen spelen allerlei soor- kest muziekpartijen aanpassen aan het niveau van de leerlingen. Wanneer mag je naar het grote orkest? In principe mag iedereen die is ge slaagd voor het A-examen van de KNFM meespelen met het grote orkest. Afhankelijk van leeftijd, in zet eri talent kan dit examen in en kele jaren gehaald worden. De SlagwerkKits en Afslag 9 Hans van Gennip is de drijvende kracht achter al het slagwerk van de Kleine Trompetter. Al enkele ja- Samenvattend: De Kleine Trompetter is een dyna mische vereniging met voor elk wat wils, waarbij naast muziek ma ken ook plezier en gezelligheid be langrijk zijn. Kom eens kijken bij de repetities van de slagwerkkits (woensdagavond van 18:30 tot 19:45), Afslag 9 (Woensdagavond van 20:00 tot 22:00), het oplei dingsorkest (maandagavond 18:30 tot 19:30), of de harmonie (maan dagavond van 19:45 tot 22:00). Goed gebekt, zwaar gemotiveerd, volledig gegrepen om de bezoeker zowel op de vrijdagavond bij "The Night", als op de zaterdag tijdens het Oogstfeest volleclig op de hoogte te brengen en te houden van het programma van die avond en dè dag. Dat kunnen we wel zeggen van het enthousiaste presentatieteam dat voor u klaarstaat. We stellen ze nog even aan u voor: Wanda v.d. Spek en Peter Rietveld zijn de presentatrice en de presentator van "The Night of Harmony". Wanda is nog helemaal in de ban van de behaalde successen van haar rolschaatsvereniging Rolling '90. Zowel nationaal als Europees is er hoog gescoord. Nu op naar de wereldkampioen schappen in de ySA. Het Oogst feestcomité wenst Wanda veel succes en weten dat het, net als bij het Oogstfeest, zal gaan lukken. Haar maatje op de vrijdagavond is Peter Riet veld, in het dagelijks leven directeur op een basisschool in Lekkerkerk. Al jaren is Peter de vaste presentator. Ook Wanda draait al weer een paar jaartjes mee. Met dit team zal het ook dit jaar wel weer gaan lukken. Zaterdag is Robin Metselaar samen met Geeft v.d. Burg als presentator te horen. Robin is na een paar jaar weer helemaal terug van weggeweest en nog even enthousiast als altijd. Robin: welkom terug! Zijn vriend Geert v.d. Burg is één van de mensen die Zevenhui zen cultureel, met daarbij het nieuwe theater van Dorpshuis Swanla, helemaal op de kaart heeft gezet. Ook het presenteren gaat hem goed af, enthousiast en goed gebekt. Het zingen gaat hem nog beter af en dat is te horen op vrijdagavond 3 september tijdens "The Night", als hij optreed met zijn A-capella- groep "Five Times Only". The Night öf Harmony A tin.

Hart van Holland | 2004 | | pagina 22