Zonnige accenten bij Wereld Hinkel Een snufje Afrika op het Oogstfeest Aveling Transport en het Snoep- en Kadowinkeltje Tuinmeubelen kortingen van 10 tot 50% OP=OP!ü Verweij gebied van verbouwingen, onderhoud en nieuwbouw meubels, auto-interieurs, cabriokappen etc., etc. Wij doen alles op het o.a. Hartman (o.a. Kunststof, Aluminium), teak, hout, Cinderella OP=OPÜ! Caravans en Tuinmeubelen Herenweg 47 - 2751 DC Moerkapelle few Bermweg 22 Rotterdam (Nesselande) Telefoon 010-2220003 pagina 6 (vervolg van pagina 1) Maar gelukkig hebben wij de dia's nog en is er altijd wel een dorpsge noot die de historische plekken van een toelichting kan voorzien. Blijkbaar heeft het Oogstfeestco mité een voorspellende geest ge had, want recent heeft de stuur groep RZG-Zuidplas opdracht aan een bekend ingenieursbureau ge geven om de culturele identiteit van de Zuidplaspolder te inventari seren. Hiervoor heeft het bureau een aantal mensen geïnterviewd, waaronder een Oogstfeestcomité- lid. Die heeft gepleit voor het be houd van de mooie boerderijen omringd door het specifieke, rechtlijnige Zuidplaspolderland- schap. Op het Oogstfeest willen wij de rij ke historie van ons dorp en het Oogstfeestkrant 1 september 2004 polderlandschap levend houden. Op de eerste zaterdag van septem ber bieden wij u wederom een aan tal bijzondere attracties, dit naast de vaste onderdelen waaraan we ieder jaar iets extra's willen toevoe gen. Dit jaar heeft het Oogstfeest o.a. een vol muziekprogramma. Wij, als comité, nodigen u van har te uit om dit feest samen te komen vieren. Een Oogstfeest maak je niet alleen. Dankzij de volledige medewerking van de Gemeente Zevenhuizen-Moerkapelle, de Mid denstandsvereniging, het vereni gingsleven en in het bijzonder het bedrijfsleven uit Zevenhuizen, Moerkapelle en de regio. Een Oogstfeest maak je samen! Het Oogstfeest: een promotie voor Ze venhuizen en de regio. Zevenhuizen- Natuurlijk is het op het Oogstfeest ook feest bij onze plaat selijke Wereld Winkel. We zijn die zaterdag op het terrein naast de apo theek te vinden met de winkelwagen én met een paar kramen. Op de kramen staat een aantal vrolijke nieuwe artikelen uitgestald, waar u zeker naar moet komen kijken en die natuurlijk ook te koop zijn. Het is een voorproefje van de fraaie artikelen die in de najaarsfolder van Fair Trade staan. Die folder wordt na het Oogstfeest verspreid. De Meeting Colours campagne stelt in de nazomer de kleur geel cen traal. Geel is een belangrijke kleur in gerechten in Azië en Afrika, omdat er vaak saffraan of kurkuma (koenjit) in wordt verwerkt. In India wordt reizigers gele saffraanrijst aangeboden voor hun vertrek als teken van hoop op een behouden terugkeer. Veel non-food artikelen, zoals bloem vazen, sjaals, e.d. hebben nu zonnig gele kleuren, zoals u op onze kraam zult zien. Eveneens zijn er op het Oogstfeest veel mooie artikelen te koop, die niet in deze folder staan en we hebben diverse lekkere non food producten, zoals vruchtensap, meerdere soorten thee en koffie en ook koffiepads. Jong en oud kan, traditiegetrouw zijn geluk beproeven bij het "envelop pen trekken" en de koopjeskraam is er ook weer. Vrijdag 3 september staat de wagen van 10.00 - 16.00 uur op het C-1000 plein, maar op het Oogstfeest dus bij onze kramen naast de apotheek in de Dorpsstraat. In Zevenhuizen oefent sinds een jaar een enthousias te groep mensen op de djembé, een grote Afrikaanse trommel. Onder leiding van Morcoemba N'Diaye Rose worden allerlei swingende ritmes ingestu deerd. Er zijn drie basisslagen; de klak, de plum en de bas. Met deze drie slagen leer je allerlei verschil lende ritmes. Het klinkt helemaal mooi als je met een groep verschillende partijen speelt. Morcoemba is een ervaren percussiespeler, die over de hele wereld met zijn familie optreedt. Hij geeft lessen en workshops in België, Frankrijk en Neder land. Met veel geduld en kennis leert hij zijn leerlin gen in korte tijd verschillende ritmes spelen. Op 4 september is hij hier om u kennis te laten ma ken met de wereld van ritme, plezier in samen mu ziek maken, een vleugje Senegal en zijn vakman schap. Kriebelen uw handen om mee te doen met djembé, dan kunt u zich nog opgeven bij: "De Zeven Muzen" tel: 0180-631869 van mevr. De Vries. Aveling Transport is een klein transport bedrijf in Zevenhuizen. Ze hebben twee vrachtauto's die door heel Nederland rijden. De op drachtgevers kiezen voor Aveling transport omdat zij de garantie geeft dat de levering op tijd en vol gens afspraak wordt gedaan. Aveling Transport verzorgt voor het Oogstfeest 2004 het vervoer van de oude machines, die door het demonstratieteam uit Dreischor voor de verwerking van vlas nodig zijn. Op vrijdagavond zal de 30-tons vrachtauto de machi nes ophalen in Dreischor (op het eiland Schouwen-Duiveland) en zondagmiddag weer terugbrengen. Naast het transportbedrijf hebben ze ook het Snoep Kado winkel tje in de Dorpsstraat 208 te Ze venhuizen. Ze verkopen Oudhol lands snoep zoals polkabrokken, kaneelhompen, stroopsoldaten, duimdrop, haverstro, peren, bo- terwafels, zuurAaneelstokken. Daarnaast hebben zij een breed assortiment suikervrij, kleurstofvrij en glutenvrij snoep. Ook zijn zij gespecialiseerd in kado-artikelen voor speciale zaken als Abraham, Sara, opa-, oma-, papa-, mama- kop en schotels, glazen en kaar sen. Men kan het snoep ook op een originele manier laten inblik ken; o.a. in, toffeedozen, snoep- potten, melkflessen en dit alles dan gevuld met lekker snoep. Voor de echte aan hangers verkopen zij ook Feyenoord- en Ajaxvlaggen, -petten -drinkbekers, -broodtrommel, -handdoeken en nog veel meer, fc samenwerking met een zeer be kende chocolaterie verzorgen j ook chocoladeafbeeldingen v® een foto. Tevens verzorgen zij oo| leuke traktaties voor kinderverjaar dagen, trouwpartijen en geboorte feestjes. Daarnaast verkoopt Snoep- en Kadowinkeltje Cornetto softijs. Monique, Ton en Joyce verwelko men u graag tijdens het Oogstfeest in het gezellige winkeltje aan de Dorpsstraat (noordzijde) 208. BOUWBEDRIJF VOFB 079-5931689 MOERKAPELlj Rottekade 9-9b Zevenhuizen Tel: 0180-633115 http://www. verweij-1 .nl Geopend van di. t/m za. van 09.00 tot 17.00 uur Stoffeerderij OPRUIMING (nabij Oud Verlaat)

Hart van Holland | 2004 | | pagina 23