r Elias Gospel Soul Choir: Van Kerk tot Kroeg. Bac, voor ieder wat wils Oogstfeestkrant 1 september 2004 pagina 11 &Ss Eli en Trea 't Hart hebben elkaar leren kennen tijdens hun opleiding op het Koninklijk Conservatorium. Beide musici hielden zich bezig met verschillende uiteenlopende vakge bieden. Trea ontwikkelde zich als koordirigent in hoofdza kelijk de kerkmuziek, terwijl Eli zich bekwaamde in het vak van toetsenman in de popmuziek. Uiteindelijk hebben zij Elias opgericht om hun beider disciplines te kunnen combineren. Eli als pianist/arrangeur en Trea als repett- tor/dirigent. Spelend met deze twee ingrediënten kwamen ze uit op een mix van gospel en soul, met als resultaat: Elias. Elias is een combinatie van zangers en zangeressen die gospels, spiri tuals en soulnummers in eigen be werkingen zingen, zonder dat de herkenbaarheid wordt aangetast. Daarnaast is Elias inzetbaar voor projecten van artiesten die de kleur van de gospel nodig hebben. Met dit idee werkte Elias al samen met Anita Meyer, Polle Eduard, Sjaak Bral en de Gebroeders de Gier. Het "Eliasproject" heeft met optre dens de beschikking over meerde re solisten, waaronder: Ibernice Macbean (R.E.S.P.E.C.T.), Johan Terschegget (Suburbs), Paige De- deaux (U.S.A. Gospelsingers N.Y.) en Joseph Bangura (Warchild). Elk jaar maakt Elias een theaterpro gramma waarin nieuwe arrange menten en solisten worden gepre senteerd. Daarnaast geeft Elias workshops op muziekscholen en voor bedrijven en verzorgt optre dens op bruiloften en bedrijfsfees ten. Elias is een unieke combinatie van folklore en ambacht. Het staat ga rant voor een ongekende muziek- beleving. Eli 't Hart werkt als pia nodocent aan het Rotterdams Conservatorium. Trea 't Hart werkt als dirigente van diverse vo cale ensembles e~n is zangpedago ge. Elias bio: van Kroeg tot Kerk Elias Gospel Soul Choir is be dacht door Eli en Trea 't Hart. Bei de musici studeerden aan het Ko ninklijk Conservatorium. Eli stu deerde piano en Trea koordirectie. Na enige jaren afzonderlijk in de kerkmuziek te hebben gewerkt, wilde dit muziek-echtpaar wel weer eens iets samen doen. Beide disci plines gecombineerd, resulteerde in het project: "Elias." Een vocaal Een breed productassortiment, een overzichtelijke winkelindeling en een verkoopteam met vakkennis. Bac is weer helemaal klaar voor een nieuw seizoen. Al meer dan een halve eeuw is Bac actief in Zeven huizen en Moerkapelle. Strekte vroeger het bereik niet verder dan het eigen dorp, tegenwoordig trekt Bac klanten uit de hele regio. Goe de mond- tot mondreclame is een van de redenen dat men Bac weet te vinden. Het economisch klimaat in Neder land is continu in beweging. De hoogconjunctuur van de jaren ne gentig maakte plaats voor een wat mindere periode.Iedereen had te maken met de gevolgen hiervan. Consumenten pasten hun bestedin gen aan en veranderden hun koop gedrag. Het massale consumeren maakte plaats voor doordachte keuzes. Het "winkelen" is daardoor sterk veranderd. De klant is breed georiënteerd en winkelt zeer ge richt. Een betrouwbaar bedrijf als de Fa. Bac heeft veel baat bij kwaliteit voor een eerlijke prijs en dat is dan ook het imago van de winkel. En veel consumenten zijn daar juist nu in geïnteresseerd. Men wil waar voor zijn dure geld; Bac biedt dat! Het is een doordacht winkelcon cept boeiend, verrassend. "Heb ben jullie dat ook al?", is een veel gehoorde kreet in de winkel. Dat heeft te maken met het enorme merken pakket zoals: Gaastra, Mc Gregor, Replay, Esprit, Ecco, Fila, Nike, Triumph, Cars, B Paris, Fee- tje, Jottum, Hookipa, Loake, Mer- rell, etc, etc. Teveel om op te noe men en dit alles voor hele nette prijzen. Met een persoonlijke, klantgerichte benadering maakt het winkelen bij de Fa. Bac tot een feestje in het klein. T ensemble waarbij musiceren op niet-conventionele basis centraal staat. De arrangementen die Elias zingt, zijn direct gerelateerd aan de Amerikaanse Gospel. Er is herken baarheid in enerzijds tekst en an derzijds melodie. Eli 't Hart be werkte op deze manier tal van Amerikaanse kerkmelodieën naar een eigentijdse Europese vorm. Daarnaast heeft Elias een breed repertoire opgebouwd, niet alleen gerelateerd aan Gospel maar ook aan Soul. Elias kan tevens ingezet worden voor een ieder die denkt een gospelsound in zijn optreden of opname., nodig te hebben. Met optredens kan Elias beschikken over gerenommeerde solisten, zo als Ibernice Macbean, Paige De- deaux en Robert van der Gaag. Het koorarrangement kan in ver schillende muzikale omgevingen geplaatst worden. Het bewijs dat dit concept werkt, blijkt wel uit de di versiteit van artiesten waarmee Elias de afgelopen 5 jaar heeft sa mengewerkt. Momenteel is Elias het meest gevraagde Gospelkoor van Nederland; Van kroeg tot kerk! _rc «>>Dojg inQDIE>tfi H~5 ID ON ON C?N ON CO CO 1) Cf) O Lij 2 02 O C£) -TH C Jh tin CO

Hart van Holland | 2004 | | pagina 28